Christopher McCandless mal dvadsaťdva rokov, keď doštudoval vysokú školu, ale namiesto toho, aby sa zaradil do civilizačného prúdu, rozhodol sa pre útek do tej najdrsnejšej divočiny a stal sa tak symbolom jednej generácie Američanov. Jeho život inšpiroval spisovateľa Jona Krakauera k napísaniu knihy podľa nájdených McCandlessových denníkových záznamov. Úlohu režiséra a scenáristu si na sfilmovaní tejto literárnej predlohy vyskúšal slávny herec Sean Penn a titulnú pieseň zložil Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam. (RTVS)

RickyFitts

příliš málo na 148 minut... měl jsem to vidět v kině? bylo by to lepší...? čekal jsem alespoň výtvarně vypiplanou podívanou a dostal jsem kurs filosofie pro začátečníky a tryznu za jednoho spratka... casting je ovšem úžasnej (přemýšlím, co napsat o Kristen v kalhotkách, aby to nevyznělo příliš perverzně...) ()

Badel

Přemoudřelej pubertální asociál jde riskovat život životem v přírodě a mele u toho pseudofilozofický formulky. Jeden z mnoha, akorát že tenhle nakonec sežere špatnou kytku. Ta postava šla mimo mě, tudíž mě neoslovil ani její příběh. A dehonestace rodičů hlavní postavy byla trochu přehnaná. ()

HouseMK

Pozor, komentář obsahuje sentiment a osobní prožitky nevstahující se přímo k filmu! Nezapomenutelné zakončení prvního dne mého druhého života. Severní Švédsko, zima, -25°C. Projížďka sněžným skútrem po zamrzlém jezeře, táborák v nekonečném lese, sauna (rozdíl in/out cca 100°C), steak z losa... A pak film Útěk do divočiny, skoro stejné divočiny, jaká je v tu chvíli všude kolem. A v něm nepovedený steak z losa. Kouzlo nechtěného, které pro mě z tohoto snímku dělá jeden z nejzásadnějších filmů mého dostavadního (druhého) života... ()

piranha

Hej, to byl tak luxusní závěr, že nechápu, proč si průběh toho filmu tak pokazili tou přehnanou metráží a strašnou nadsazeností. Jak mam jako obyčejnej divák věřit tomu, že se nějakej floutek poflakuje po státech, rozdává radost a všechno mu vychází? Zvláště jeho střet s aljašskou přírodou byl velice zábavnej. Stylem, kterej tam předváděl, by nepřežil jedinej den. S klidným srdcem namáčí sebe i pušku v řece, pohybuje se na neprošlapaných cestách neuvěřitelně rychlým tempem, střelbou od boku nějakým zázrakem skolí běžícího zajíce, navíc je borec bez čepice... (zřejmě už nastává léto a Aljašani přestávají cítit potřebu šetřit tělesným teplem). Navíc mam podezření, že se tu občas příliš spoléhalo na nádherný záběry přírody. Ale hudba byla skvělá a prostředí naprosto bezkonkurenční. Co můžu dělat, mam slabost pro Aljašku. Trošku víc soudnosti a byl to film na pět hvězdiček. ()

jasanka

Film vás donutí dost přemýšlet a ujasnit si myšlenky. Nebylo to ale tak dobré, jak jsem čekala, a jak to zní, když čtete obsah. Což je trochu škoda. Takový průměr, bohužel. ()

edie sedgwic

Dobrodruh Chris si jedneho dna povie, ze ma plne zuby svojich uhucanych rodicov a zdrhne z domu. Zacina sa dobrodruzstvo a la Kerouacova Cesta, napriek tomu mi tam chyba akysi treti rozmer. Vinit za vsetko zlo sveta rodicov je sice jedna vec, ale ako dovod na dosiahnutie slobody mi to nestaci. Naviac si nemyslim, ze clovek musi nutne liezt na Aljasku, aby bol slobodny. Zaujimavy pokus a film ma urcite svoje za, je natoceny dobre, nepokusa sa nas opit rozkom, ako to pri vacsine takychto filmov byva, napriek tomu ma nepresvedcil a ja sa predsa len budem pridrzat Kerouaca. ()

AndreyCSFD

Zajímavý snímek, který v jádru zachycuje touhu každého intelektuálně založeného mladého člověka, který je ještě plný ideálů - jít do světa na zkušenou, zdrhnout z civilizace, vidět svět v jeho podstatě a užívat si naplno život. Tato touha je zpravidla zadupnuta hned po podepsání první pracovní smlouvy, kdy bezstarostnost studentského života vystřídají všední starosti o vesměs primitivní věci. Chrisova touha po poznání je ale posedlostí a jakousi formou revolty proti rodině. Chrisova cesta na Aljašku je plná epizod, při kterých Chris poznává, jak to ve světě chodí. Potkává plno lidí, kteří jsou mu víceméně nakloněni a v podstatě mu pořád někdo kryje záda, at finančně nebo podporou. Opravdovou samotu poznává až na Aljašce, kde dospěje a pochopí, že radost ze světa a ze života se sdílením nezmenšuje - spíše naopak, než však stihne učinit nápravu, jeden omyl ukončí jeho putování. Chris ušel dalekou cestu, aby zjistil, co pro něj společnost a rodina znamená a za toto zjištění zaplatil dan nejvyšší. Z hlediska filmařiny je Chrisovo putování je zabaleno v líbivěm obalu - Sean Penn zdařile zachytil Chrisovo putování i jeho vzdor proti establishmentu, kameramani natočili sev. Ameriku tím nejpoetičtějším okem, čímž snímek navozoval pocit bezstarostné road-movie a Emile v roli Chrise byl velmi přesvědčivý a film s lehkostí utáhl. Ze snímku ale přímo prýští Pennova snaha diváka dojímat a manipulovat. ()

theSaint

„Svoboda a jednoduchá krása jsou příliš dobré na to, abych si je nechal ujít.“ Musíte mít v sobě kus toulavého psa a dobrodružnou, svobodnou duši... pak tenhle počin budete milovat. ()

Gandiri

"Príbeh fascinujúcej sily...Ten, kto bol aspoň raz okúzlený púťou po drsnej krajine, nemôže zostať ľahostajný tomuto filmu. Útek do divočiny je rozpravou o ľudskej túžbe po riziku, po nebezpečí, po voľnosti." ()

ondrin

Film, který se skvěle doplňuje s knižním titulem J.Krakauera, je pro mě jedním z nejsilnějších filmových zážitků vůbec. Chris McCandles, zasněný idealista, jenž čerpá sílu a inspiraci z románů Jacka Londona, realizuje s nebývalou odvahou svůj životní sen a zároveň uniká před rodiči, jimiž opovrhuje. Při cestě na Aljašku si Chrise McCandlese buď zamilujete, a nebo jím budete opovrhovat. Byl to pošetilý blázen s nedůvěrou k lidem nebo mladík plný ušlechtilých ideálů s toužící poznat pravou podstatu života? Já mám jasno. Vyzdvihuji životní výkon Emila Hirsche a hudbu Eddieho Veddera. ()

fisus

Často mám chuť udělat to samé jako Chris McCandless alias Alexander Supertramp.Na vše se vykašlat a vyrazit za svým snem.Sympatizoval jsem s ním a fandil mu až do konce.Sice jsem o něm nikdy předtím neslyšel,ale po skončení filmu se stal mým hrdinou!!! ()

joudas

Poutavý film o jednom odhodlaném mladíkovi, který se všeho vzdal a vydal se na cestu Amerikou, jejíž cíl je Aljaška (koho nikdy nenapadlo hodit všechno za hlavu vydat se na obdobnou výpravu?), obsahující spoustu záběrů nádherné přírody a příjemný soundtrack. Jeden z případů, kdy je film lepší než jeho knižní předloha. ()

Kajdous

Pro mě nemá smysl o tomto snímku psát – je to srdeční záležitost. Vedderova hudba, úžasná krajina, příběh, emoce, McCandless v podání Hirche a k tomu všemu "Happiness only real when shared" 100 % i po 4. shlédnutí. ()

vojtaz

Ty problémy a názory, co se ve filmu řeší mě nikterak neoslovují, což by ale až tak nevadilo, kdyby to byla aspoň pořádná zábava... Pro mě zklamání. Naprosté neztotožnění a časté koukání na hodinky, za jak dlouho budu moct jít domů :- ) 55% ()

rusty09

První hodina naprostá kundovina a hodně jsem to odsuzoval, ale druhá je velice kvalitní, že bych se za ní ani nebál dát 5 hvězd. V souhrnu je to pro mě tak 3-4 a stále nevím co z toho. ()

Noomi

Krásne. Príroda absolútne prenádherná a duša človeka (mimochodom mimoriadne čudného človeka) rozpitvaná filozoficky, psychologicky i fyzicky dokonale. Áno, sloboda, dobrodružstvo ale aj veľká dávka blbosti, keď už to tak musím nazvať. Všetko to podtrhla výborná, pod kožu zaliezajúca hudba, skvelý Emile Hirsch a hlavne vynikajúca réžia. Sean Penn mi práve dokázal, že je nielen výnimočným hercom, ale aj rovnako dobrým režisérom. Chápem, čo ho na tom príbehu tak nadchlo - čítať knihu musel byť úžasný zážitok. ()

Tred2

Se skutečnými příběhy už to bývá, tak, jak tomu je i zde. Základem je silný příběh, který těží ze skutečných událostí. To je pro mě vždycky trošku kámen úrazu. Příběh je svým způsobem krásný, Emile Hirsch je zde naprosto skvělý, technická stránka filmu je dostatečně vymazelná. Přes to všechno to na mě ale chvílemi působilo trošku "jinak", hluše. To je v této kategorii vždy problém. Samozřejmě se to snaží být co nejvíc autentické a já, jakožto pouhý divák, nejsem schopný v určitých částech/ohledech být schopen rozpoznat, jestli to je ještě pravda a nebo to je něco navíc, aby se to líbilo, aby to fungovalo. A tak některé momenty, některé pravdy, domněnky apod. jež ve filmu padnou, nemůžu přesně obejktivně zhodnotit. Mně tyto věci prostě mírně vadí, vyvádí mě z příběhu. To, že Into the Wild je skvěle zpracovaný a přednesený film určitě zpochybňovat nechci, ale na druhou stranu s takhle silným příběhem to nemohlo jít zase tak těžko. Lepší 4. PS.: Hlavně mi vadil fakt, že Chrisův život se nezdál být tak hrozný, jak "on sám" popisoval, a že se to vlastně pomaličku odtajňovalo během celého filmu. Na konci, ačkoliv měl získaný můj respekt v mnoha ohledech, jsem se na něj přeci jen díval trošku skrze prsty. Na druhou stranu, mnoho podkladů pro film bylo dáno přímo skutečnou rodinou, takže se můžu jen domnívat co všechno dali ven, co nechali jak bylo a co ne. ()

Ctitel

Jak okomentovat tenhle film, taková věta mi brouzdala hlavou pekelně dlouho. Ještě déle mi však trvalo, než jsem si uvědomil, co jsem to vlastně shlédl. Film vás totiž donutí hluboce se zamyslet, hluboce se zamyslet nejen nad smyslem života. Film, po kterém jsem měl chuť sepsat si něco jako seznam novoročních předsevzetí. Ze "seznamu" dodržuji sice jen jednu věc, ale jsem za ní strašně rád. Od té doby totiž kašlu na nějaké úspory a raději si vycestuju někde s kamarády, protože peníze se dají sehnat vždy, ale zážitky z cest, jsou k nezaplacení. PS: Kéžbych si zapamatoval alespoň pár z těch mnoha báječných citátů :] ()

Zemřel herec Hal Holbrook

Zemřel herec Hal Holbrook