Ordinácia v ružovej záhrade

Dráma / Romantický / Rodinný
Slovensko, 2007, 50 min

Zuzana Fialová, Jozef Vajda, Tomáš Maštalír, Zdena Studenková, Stanislav Dančiak, František Kovár, Michaela Čobejová, Emília Vášáryová, Zuzana Kronerová (viac)

„Na svete je málo miest, kde sa rozhoduje o živote a smrti. Ženy ich dôverne poznajú, muži chodia po špičkách“. Seriál Ordinácia v ružovej záhrade odhaľuje trinástu komnatu medicíny, presnejšie gynekologicko – pôrodnícke oddelenie nemocnice nemenovaného slovenského mesta a súkromnú gynekologickú ambulanciu. Tieto prostredia spája nielen spoločné poslanie, ale aj kolegiálne a priateľské vzťahy hlavných hrdinov. Protagonistami nie sú iba lekári a zdravotné sestry, ale aj ich rodinní príslušníci, partneri, priatelia a hlavne pacientky. Protagonisti seriálu kladú dôraz na psychológiu postáv v autentickom súčasnom „živote“. Seriál dáva príležitosť pre zaujímavé herecké výkony a divák má po čase možnosť spoznať slovenských hercov, mediálne známe tváre, ktoré sa z polohy moderátorov a zabávačov vrátia opäť k tomu, čo tak dokonale ovládajú na divadelných doskách.

Seriál Ordinácia v ružovej záhrade zaznamenal obrovský úspech v susednom Česku, kde sa stal dlhodobým seriálom s vysokou sledovanosťou. (oficiálny text distribútora)

Kadas97 odpad!

Hlúpy seriál, kde aj najťažší prípad končí šťastne, pretože na Slovensku sa tragédie nedejú tak prečo by sa mali diať v seriále. (Irony LEVEL on Maximum) 0 z 10 ()

Gardenboy odpad!

Preboha povie mi niekto ako je možné remakeovať seriál, ktorý už bez tak nemá veľkú sledovanosť a je to sám o sebe sračka? Žeby snaha ukázať, že sa dá kelsnúť ešte nižšie? Ľudia to sledujú asi preto, lebo NIČ LEPŠIE NEDOKÁŽEME VYPRODUKOVAŤ a nie preto, lebo to je dobré ... kriste zobuďte sa! Toto nie je cesta! Veď je to nuda a hovadina na pohľadanie ... ešte aj tá mafstory je lepšia ako tento pokus ... ehm ... o drámu. To nemá s umením a vôbec s nejakým príbehom a už vôbec nie so životom ako takým nič spoločné. Ťažko uveriť, že napríkald taký ťažko prehrávajúci Vajda hral síce v televíznom, no aj tak perfektnom Konci veľkých prázdnin ... ()

ecis odpad!

Ked divak zapne slovensku televiziu o osmej vecer, caka ho velka davka smrtiacich injekcii. Boze kam to smerujeme? # Toto je uz do placu. ()

sarfian odpad!

Kde sakra je v tom seriály tá "Ordinácia v Ružovej Záhrade"? Tuším ju po roku odtial vypustili. Tak ako aj hercov, ktorí dostali už konečne rozum. ()

D.I.G

Debilozoidný scenár zachraňujú strašne strašní herci( tých istých desať, ktorí sa na Slovensku používajú všade, lebo iných ani nemáme! ). Spoločne zachraňujú tento skvost slovenskej kinematografie, v tom zmysle že sekerou vyrážajú dieru do dna lode, ktorá sa utopí v mori sračiek, aby ich už nikto nemusel trpieť. Scenár čistý potrat, kýbeľ moču............. Idem radšej natočiť ďaľší diel Hire................. ()

lenzi

Nie som fanúšik seriálov - podľa mňa sa jedná o zlodejov času. Tento seriál nepozerám ako celok, ale mal som možnosť vidieť z neho "náhodne" množstvo minút. Je tu celá plejáda dobrých slovenských hercov - dokonca starých klasikov, ktorí podávajú slušné výkony. Preto nechápem tie vyslovené zatracovania (toto sa z ďaleka nedá porovnávať so stupiditou importovanou z Lat. Ameriky) a na vyrovnanie stavu, a tak trocha z trucu dávam až 4 *. ()

Koonix odpad!

Tento nekonečný stupídny hybrid pre ľudí nad 60 sa asi neoplatí komentovať. Je to len ďaľšia trochu horšia verzia nekonečných telenoviel. Scenár otrasný a réžia ešte horšia. To že tu hrajú najlepší slovenský herci nie je žiadna výhra. Napadá ma len odpad! ()

Beri odpad!

Seriál vytvorený za jediným účelom, a to uspokojiť tú najmenej náročnú skupinu seriálových divákov. Markíza po neskutočne nevtipných susedoch vytiahla ďalší "klenot" slovenskej seriálovej tvorby. Herci pôsobia umelo a preafektovane, zápletky sú tak stupidné, že máte pocit že scenárista ani nežije v reálnom svete. Znovu o jeden dôvod menej prečo zapnúť televíziu. ()

JK77

tolko odpadu ste sem nahadzali a pritom to pozera tolko ludi. Ty na CSFD nechodia? aj ked ja osobne tento serial nemusim, nakolko to nie je moj zaner. Ale myslim ze pri tolkych dobrych hercoch co tam hra to nemoze byt az taky strasny odpad. proste s tym nesuhlasim. ()

Mire odpad!

Nene, toto si nič iné nezaslúži. Definícia hovna v pojatí slovenskej seriálovej tvorby posledných rokov!!!! ()

Achilleus1

Podobne na nič seriál ako Panelák, ale aspoň, že scenár je trochu lepší a tie časti sa aspoň niekedy odlišujú od seba. Navyše tam hrá Maroš Kramár a bude tam hrať aj Janko Kronér... takže uvidíme... možno pridám časom aj hviezdičku naviac. ()