Kanibali

• Česko Kanibalové (viac)

Příběh, který vám bude vyprávět tento film, se skutečně stal. Do pralesů Jižní Ameriky odjíždí čtyřčlenná skupina mladých reportérů, aby natočili unikátní záběry s domorodci, kteří se ještě nesetkali s bílým člověkem. Podaří se jim nalézt kmen údajných lidojedů, kteří však o bílé návštěvníky nejeví přílišný zájem. Mladí reportéři se je proto pokusí vyrušit z jejich poklidného života. Tento film je nevhodný pro osoby mladší 18 let, protože obsahuje autentické záběry kanibalských orgií, které se tehdy opravdu odehrály. (Vapet Production)

entokr odpad!

Pozor spoiler. Tento film jsem viděla ve svých 12 letech, když jsem ho nějakým nedopatřením nalezla v kamarádově počítači. Naštěstí mě nijak nepoznamenal, ale stal se pro mě naprosto veškerým hnusem, který na této planetě můžete najít... Nikdy ovšem nezapomenu na klasické znásilňování při němž se na domorodé dívce vystřídali všichni, znásilňování kamenem do roztrhání genitálu, radostného porodu vestoje, zahrabání novorozence do bláta, aby pošlo, následného rozdrcení lebky jeho matky, příšernou a násilnou ohyzdnou smrt želvy a v neposlední řadě stříkající proud krve z rány od separovaného falusu. Ačkoliv režiséra neznám myslím, že by si zasloužil projít všemi výše uvedenými postupy, aby si pak příště důkladně promyslel, co vynese na světlo zemské. ()

mcac88 odpad!

Debilní kravina. Nikdy mi ve filmu nevadilo znásilňování, bezdůvodné popravy lidí nebo krvavé scény, ale vadí mi zabíjení nevinných zvířat. Je to vážně hrozný film i z jiných pohledů..herci na nic, příběh na nic, všechno na nic...pokud nemusíte tak se na to vůbec nedívejte, já toho teď lituju ()

HectorHagman odpad!

podivné porno pro dementy které mě neskutečne nudilo .....divně samoůčelné týraní zvířat a rádoby opravdové řadění kanibalů to uz za lepší horor považuju klipy kapel Lordi nebo Cradle of filth :-D ()

Matysek1984

S hodnocením jsem dlouho tápal - pokud dám 5*, tak budu považován za bestiální tupý hovado, co se vyžívá v nejbrutálnějších záběrech násilí na člověku (a nejen jemu), pokud dám odpad, budu považován za ještě tupějšího, páč neuvěřím reálnému světu, který určitě ještě v dnešní době někde v primitivních civilizacích takto funguje (např. řešení, co s nechtěně narozeným dítětem, no pardonfuj, ustál jsem to bez blití, ale na chvilku jsem ztuhnul)... ()

Boboch odpad!

Nejnechutnější film ,který jsem kdy viděla.Spoustu věcí si umím představit už když je čtu a rozhodně je nepotřebuji vidět zfilmované.......Bléé a fůůj. ()

Mykie

No jo tenhle film jsem viděl jako poměrně mladý a některé scény jsem ustál jen proto, že jsem seděl (chápeš jo? Ne? Hm...). Dostal mě. Nelíbil se mi a nikdy se na něj už nepodívám, protože se zaryl hluboko do mozkových záhybů. Jenže ten film si nezaslouží takhle nízké hodnocení, jen kvůli tomu, že je až groteskně (komické to ale není) naturalistický. Nese v sobě významné poselství o západní kultuře, které je mnohem děsivější, než to, co se odehrává ve snímku. Režisér je možná úchyl, ale nadmíru uvědomělý. P.S. viděl jsem to v době, kdy jsme si s kamarády navzájem popisovali filmy co jsme viděli, bylo vtipné jak dychtivě toužili po detailech, co se v tom filmu dělo, ale nikdo neměl odvahu se na něj podívat. Myslím, že se podívat měli, donutí vás malinko přemýšlet. Špatný vliv to na mě určitě nemělo... a teď mě omluvte musím jít zkontrolovat kůly... ()

bloks

Dost hnusny film, na ktory sa je problem divat, dokonca tam zabiju niekolko zvierat. Oproti inym filmom tohto zanru domorodci vyzeraju autenticky, aj prostredie. Najzaujimavejsia stranka filmu je hudba, ktoru robil Riz Ortolani. ()

freddy_k

Deodatův opus magnum, jenž nemá v moderní kinematografii obdoby. Zde zobrazené záběry masakrů měly pouze jediný účel - zcela obnažit lidskou povahu ve své nejhrůznější podobě. Tak silná a explicitní kritika zkažené civilizované společnosti v dosud žádném filmu stejného ražení nezazněla. Paradoxně je tak namířena i na "fanoušky" této snímky, kteří ji oceňují výhradně a pouze jenom pro zobrazenou brutalitu. ()

Straspytlik odpad!

Zatím jediný film, kde jsem hlavním postavám nepřál nic dobrého a pohled na jejich rozkrájená těla ve mně po tom všem vyvolal pocit harmonie a zadostiučinění. ()

maestrum

Psychoidní tón posléze vystřídaný uklidňující hudbou, autentické záběry vraždění zvířat, bezohledné chování lidí vůči svým přátelům ve snaze zajistit nejlepší záběr a v neposlední řadě "hody" kanibalů....to jsou věci, které film táhnou a kvůli kterým budete mít nepříjemný pocit v žaludku a pocit, co je to za svinstvo. Právě tohle chtěl režisér docílit a pokud se vám to nelíbí, potom se mu to povedlo. Ve své době velmi kontroverzí film, který vyvolal spoustu otázek. Viděno na videokazetě v době, kdy byl distribuován v ČR a dlouhodobě zamluven ve videopůjčovnách. ()

fuchsova85

Nechutné, morbidní a perverzní. Tento film jsem poprvé viděla v 17 letech na VHSce. A tenkrát jsem nemohla dva dny spát. Pořád jsem myslela na chudáka želvu. Dnes, po 13 letech mám tento film na DVD. Ale vím, že se na něj už v životě nepodívám. ()

pandakiller

Pamatuji si, jak mi kdysi jeden kamarád vyprávěl o filmu, v němž jsou použity fragmenty ze skutečných kanibalských orgií. Okamžitě jsem dostal chuť takový film vidět. Podařilo se mi to o pár let později, kdy se Deodatovo slavné dílo dodstalo do videopůjčoven a pak i na trh s videokazetami. Málokdy se stane, že když člověk po nějakém filmu tolik prahne, není alespoň trochu zklamán, když ho pak má možnost shlédnout. Kanibalové jsou pro mne osobně jednou z mála takových výjimek. Film mě opravdu nadchnul. Dodnes ho považuji za bezkonkurenčně nejlepší dílo italské hororové školy minulého století. Na rozdíl od většiny italské produkce zde chybí vysloveně špatné efekty, toporné herectví, bídný střih, nepřehledný příběh a naopak přebývá uvěřitelnost. O atmosféře netřeba hovořit. Výhrou v loterii byl zvolený pseudodokumentární způsob natáčení. Prehistorické found footage jako víno. Pozornost k filmu přitahovaly všechny senzacechtivé diváky (stejně jako mě) fámy, které hovořily o tom, že kanibalské orgie v dokumentárním sestřihu jsou autentické. Fabulace byla od samého začátku v plánu – štáb chtěl, aby diváci uvěřili, že se jedná o skutečné kanibalské orgie zasazené do hraného filmu. O tom svědčí i fakt, že herci se ve smlouvě zavázali k tomu, že po skončení natáčení se na rok nebudou ukazovat na veřejnosti, aby se tak docílilo zdání, že ve skutečnosti opravdu zemřeli. Deodato netušil, jakou vlnu odporu svým činem rozpoutá - prý byl deset dní po premiéře filmu zatčen. V Itálii způsobil film takový poprask, že se nakonec herci museli ukázat v přímém přenosu v italské televizi aby tak potvrdili, že opravdu nebyli sežráni zaživa. To už se Deodato motal po soudech a přinášel důkazy, že žádný člověk újmy neutrpěl. Jediné, co nakonec film skutečně bez příkras zdokumentoval, bylo vraždění několika zvířat, za což Deodato dostal flastr. Podezření, že nechal zabíjet domorodce kvůli nižším nákladům na produkci filmu se podařilo vyvrátit. Scéna s kastrací jednoho z herců byla podle zdejších informací natočena tak, že od pasu nahoru bylo tělo figurína, avšak od pasu dolů se jednalo o skutečné lidské tělo, „zakoupené“ z automobilové havárie. Tuto skutečnost štáb tajil, protože se obával zákazů promítání filmu v mnoha zemích. Řekněme, že tyhle věci opravdu nejsou úplně košer, ale já tu teď nehodnotím Deodatův morální kredit, ale zábavnost jeho filmu. A s tou jsem nadmíru spokojen (více než 90%). ()

tXtX

CANNIBAL HOLOCAUST som prvý krát videl cca pred jedenástimi rokmi. Vtedy s filmom (ako inak) kolovali príbehy o tom, ako je to všetko reálne, autentické, a že tí ľudia skutočne umreli spôsobom, akým sme videli. Úprimne poviem, že som nemal dôvod tomu neveriť. (svojho času som veril aj na autentičnosť ZÁHADY BLAIR WITCH:)) S obrovským rešpektom som ho teda samozrejme zhliadol a nebolo mi veru všetko jedno. Dnes, keď je doba trošku iná, a máme za sebou všelijaké ľudské stonožky a podobné šmakocinky som si povedal, že možno prišiel čas na to, zopakovať si práve tento film. A výsledok? Nič extra. Že by mala snímka nejakú výpovednú hodnotu sa nedá povedať, aj keď sa o to veľmi snaží. No aspoň aký-taký náznak príbehu tam bol. Niektorí zo zúčastnených dokonca vedeli aj hrať (týmto pozdravujem odpadový CANNIBAL FEROX) a spolu s ústredným hudobným motívom to malo pôsobivú (znepokojivú?) atmosféru. Porcovačka na konci už dnes s ostrieľaným hororovým divákom nespraví nič. Masakrovanie zvierat som však tento raz pretáčal, o podobné zábery nemám záujem.. Za tieto zverstvá by si Deodato zaslúžil strčiť penis do červeného mraveniska, hlboko v pralese. 50%. ()

iggy_pop odpad!

Deodato prestrelil na celej čiare. Nevidím dôvod, prečo by sa mal človek pozerať na takúto úchylnosť, kt. je postavená len na samoúčelnom šokovaní. Hnus. ()

Bagdif odpad!

Nedokoukal jsem to a ani to nemám v plánu!!! Nechápu jestli se to někomu líbilo a přijde mi naprosto zbytečné takové filmy točit a ještě víc se na ně dívat. ()

MartinK.789 odpad!

uff tohle je těžké hodnotit, jednu čí dvě hvězdy by si to asi zasloužilo ale kvůli faktu že pro tento film musela být zabita zvířata dávám nulové hodnocení - odpad! ()

Jarsey

Prý kdo viděl tenhle film celý, aniž by z toho omdléval, ten vydrží u televize již vše. Tak jsem usedala jako někdo, kdo vyrůstal na béčkových akčňácích, kde si navzájem sekali ruce, občas i hlavy, kde se stříleli do krve atd. Jenže mě to trochu zklamalo. Až na záběry, kdy byly zabita zvířata (což nebylo hrané a proto se mi to nelíbilo) nějaké napichování na kůl bylo sice drastické sledovat, ale nic, u čeho bych si musela zakrývat oči. Trochu nedokonalou atmosféru tomu dodává hudba, která sama o sobě je příjemná a v tom je právě kámen úrazu. Pokud mám sledovat scénu, kde frajírci vypálí vesnici, připraví lidi o jídlo a střechu nad hlavou a ještě se u toho skvěle baví, s hudebním doprovodem připomínající dětskou ukolébavku, to je už trochu nepřekousnutelné sousto. ()

mapar

To prostě je film, který se ohodnotit nedá. Je tu cítit i nějaká snaha obohatit film nějakou hlubokou myšlenkou a dějem, aby se tomu dalo říkat film, ale s takovou přemírou násilí to působí jen jako nucené křoví. Určitě jeden z nejbrutálnějších filmů, co jsem kdy viděl, a to byl zjevně nejdůležitější záměr tvůrců. Pokud s ním souzníte, je pět hvězd málo, pokud ne, asi se zaregistrujete ještě jednou, abyste mohli dát odpad ještě jednou. Za mě tři prostě proto, že tento film mi zůstal v paměti opravdu velmi pevně. ()

Zemřel režisér Ruggero Deodato

Zemřel režisér Ruggero Deodato

29.12.2022

V jednom z posledních dnů roku přichází smutné zprávy pro fanoušky evropské žánrové kinematografie, ve věku třiaosmdesáti let totiž v Římě zemřel kultovní italský režisér a scenárista Ruggero Deodato… (viac)