V roku 1935 pracoval Paul Edgecomb ako vrchný dozorca v celách smrti jednej lousianskej väznici, kam priviedli nového odsúdenca, obrovského černocha Johna Coffeyho. Aj keď pôsobil mierumilovným dojmom, bol odsúdený za vraždu dvoch malých dievčat. Omnoho viac starostí ako väzni odsúdení na smrť, spôsobuje v tom čase Paulovi ťažký zápal močového mechúra. Jediná priaznivá správa je, že sadistický, všetkými nenávidený dozorca Percy plánuje podať žiadosť o preloženie, ale iba vtedy, keď bude môcť viesť nasledujúcu popravu. V tom čase je privezený ďalší väzeň, nebezpečný Bill Wharton, ktorý hneď po svojom príchode napadne strážnika. Jedného dňa chce s bolesťou zmietaným Paulom hovoriť Coffey. Keď sa dozorca priblíži, chytí ho rukou v rozkroku. Po tom, ako šokovaného Paula pustí, černoch vydýchne z úst čierny oblak. Súčasne si uvedomí, že jeho bolestivý zápal zmizol. Ďalší zázrak predvedie neskôr, keď Percy s potešením zabije ochočenú myš, ktorú choval jeden z trestancov. Svojou nadprirodzenou mocou ju pred prekvapenými strážami oživí. Pri poprave Percy zámerne nenamočí hubku, ktorá sa prikladá na odsúdencovu hlavu. Popravovaný muž sa namiesto rýchlej smrti uškvarí v strašných bolestiach. Paul ho donúti napísať žiadosť o preloženie. Keď je potom svedkom bolesti svojho priateľa, riaditeľa väznice, starajúceho sa o umierajúcu manželku s neliečiteľným mozgovým nádorom, presvedčí kolegov, aby mu pomohli dostať k trpiacej žene Johna Coffeyho, ktorý by jej možno dokázal pomôcť. Černoch ženu skutočne uzdraví. Ale vo väznici nečakane napadne Percyho a vdýchne do neho čierny oblak. Omámený dozorca vzápätí zastrelí Billa Whartona, ktorý sa ho pokúsil napadnúť. John rozpovie Paulovi pravdu. Vrahom dvoch malých dievčatiek nebol on. Zúfalý Paul to už dávno tušil. Hľadá spôsob, ako zabrániť poprave nevinného... (TV Markíza)

Nemik96

Zelená míle je skutečný skvost který si nikdo nesmí nechat ujít. Neskutečná emoční nálož kterou dirigujou bravůrni herci, v čele z nezapomenutelným drobkem Michaelem Clarkem Duncanem který vás svým výkonem doslova odzbrojí. Jasných 5*****. ()

Chipsonator

Krásný, moc krásný film. Stephen King je jedinečný spisovatel a Frank Darabont jedinečný režisér (pokud se jedná o Kingovy adaptace). Všichni herci se svých rolí zhostili na výbornou, a já jim věřil každé slovo, každou emoci. Jednoduše masterpiece. /100% ()

Sygi

Stephen King vytvořil jeden z nejpoutavějších příběhů co znám. U filmů mi moc slzy netečou, ale u tohoto mi ukápla. Duncan roli Coffeeho skvěle ztvárnil, Tom Hanks také. Délka filmu mi vyhovovala, protože děj měl stále co říct. Tohle je pro mě filmová klasika. ()

Zagros

Absolutní špička napříč všemi žánry. Obsazení, herecké výkony, scénář, režie, hudba, jednoduše naprosto všechno do sebe zapadá a skvěle funguje. Dodnes si pamatuji na první setkání se Zelenou mílí, kdy jsem si ji pustil krátce před půlnocí jenom tak na zaspání... Jasně, neusnul jsem. Dokonale mě probrala, až mi mráz běhal po zádech. Film mě naprosto pohltil a po jeho konci jsem neusnul ještě hodně dlouho. Cokoliv bych o filmu napsal, by jej nedokázalo vystihnout, to se jednoduše musí vidět a prožít. ()

HiddenDragon

F. Darabont se vratil do vezenskeho prostredi a po "Shawshanku" (1994) zfilmoval dalsi Kinguv kus. A opet se to povedlo. Ma velke stesti, nebo mozna cich, na herce. Vsichni do jednoho jsou skvele vybrani a kazdy je dulezity. Samozrejme v popredi jaksi stoji Hanks a obrovity Duncan (budiz mu zeme lehka). Ale i Morse (ktery obcas hraje i zaporaky a furt si ho nemuzu nikam zaradit :) nebo odpudivy Hutchison, a take vezni...vsichni skladaji mozaiku celkem komorniho prostredi Bloku E v jizanske veznici. Na smrt odsouzeni vrazi zde cekaji na svou posledni mili k elektrickemu kreslu. [spoilery!!] Otazka trestu smrti je tu sice jasna, ale vlastne spise okrajova. Prece jen je to King, takze se dej stava brzy dosti mysterioznim a myslim, ze je celkem jasne podobenstvi s Jezisem. Je to sice zvlastni od autora hororu, ale je to tam. 3x poprava, 3x zazrak, nevinny jde na smrt zatimco se na nej dav zlobi, zaporak je potrestan... A v tom vsem jedna uzasna myska. S citem natoceno, skvele zahrano. Misty mrazi, misty je dojemny. A vede k zamysleni, jak se svou vlastni Zelenou mili nalozime. ()

Milano33

Nemám slov! Veľmi bolestivý, dojemný a smutný film, ktorý mimoriadne urputne dávkoval emócie a do poslednej scény sa nebál vyšťaviť z diváka aj to málo sĺz, čo mu ešte zostávalo. The Green Mile je neskutočne silným a intenzívnym zážitkom, ktorý psychicky položí diváka rovnako dobre, ako postavy z filmu. A hviezdne obsadenie na čele s fenomenálnym Tomom Hanksom sú zárukou najvyšších kvalít a niet pochýb o tom, že svojimi úžasnými výkonmi a kreáciami skutočne vierohodne precítili každý jeden okamžik filmu. Normálne filmy z väzenského prostredia moc nemusím, ale tento mi skrátka sadol. Tiež ma velice fascinoval nadprirodzený element, vďaka ktorému tento film tak moc vynikal a tajomno, ktoré bolo vystavané okolo tejto mystickej zložky viedlo k vzniku nesmierne prepracovanej mysterióznej atmosféry, ktorá nemala obdoby. Myslím si, že nemá zmysel sa v tom viacej rozpitvávať, je to jednoducho geniálne dielo. ()

cold

Skvělý film, který a't chci nebo nechci musím srovnávat s Vykoupením z věznice Shawshank (viz můj komentář). V tomto případě je na tom trochu lépe Shawshank, ale i tento film si zaslouží skvělých 94 možná 95%. King je King a u těchto dvou filmů se zkrátka filmová adaptace více než povedla. ()

Theraphosa

Podle mě jde zatím o nejlepší ztvárnění Kingova románu. Velice těžko se mi to přiznává, ale v některých částech filmu mi byl Darabont mnohem sympatičtější. Samozřejmě za nemalého Duncanova přispění (Hanksův výkon byl jako obyčejně excelentní) se film dopitvá až k závěru, který by rozplakal i Charlese Mansona... "Co mám říct bohu, až se mě zeptá, proč jsem mu vzal jeden z jeho zázraků?". 99% ()

eagle-eye

Brrrr.... pokaždé mi běhá mráz po zádech, úchvatný film, decentní Hanks, živtoní výkon Duncanův, Morseho... vlastně šech zůčastněných. Darabont když chce, tak umí. ()

wosho

Zelená míle je jako Vykoupení.... nádherný filmový diamand nad jehož krásou se tají dech každého milovníka filmu,který každého povznese do nebe tohoto umění.Je to jeden zmála filmu o kterém nikdo koho znám a který jej vyděl neřekl nic špatného. ()

Revolver

Zlatý Glóbus: nominace herec vedl. role Michael Clarke Duncan.....Scénář: Stephen King(novela), Frank Darabont(adaptace), Hudba:Thomas Newman, Produkce: Frank Darabont, David Valdes. ()

Shakeus

Podle mého názoru asi nejvíc nadhodnocený film. Po Vykoupení z věznice Shawshank, ke kterému Frank Darabont taktéž napsal i scénář, jsem čekal opravdu víc. Zelená míle mi přijde hodně vyumělkovaná a ždímající každou slzu, film je neuvěřitelně naivní a sladký, odvážím se říci až stupidní. M.C. Duncan je herec tak možná do nějaké přiblblé komedie, do jaké asi? :-) , ale do charakterní role se nehodí vůbec a celý film kazí ještě víc. Film je i hodně utáhlý a nudný a konec je nejhorší, kdy Duncan říká, že i přes to, že je nevinný, tak raději zemře, když vidí jak je svět špatný a zkažený. Ale no tak!!! Opravdu děsné. Bohužel i Tom Hanks neboduje, myslím, že tu předvádí jeden ze svých nejméně výrazných výkonů. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

09.05.2023

Fanoušci Stephena Kinga by měli zbystřit, následující filmová novinka by jim totiž mohla udělat velkou radost. Do adaptace povídky The Life of Chuck byli totiž čerstvě obsazeni herci Tom Hiddleston … (viac)

Sněhurka a Darabont

Sněhurka a Darabont

27.06.2014

Na návrat Franka Darabonta k celovečerním filmům čekáme dlouhých 7 let. Režisér Vykoupení z věznice Shawshank, Zelené míle nebo Mlhy se v posledních letech usídlil v televizi, kde vzkřísil zombie… (viac)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (viac)

Darabont a King opět spolu

Darabont a King opět spolu

08.02.2007

Frank Darabont ještě nedokončil svůj nejnovější projekt a už se rozpovídal o svých budoucích plánech. V nynějších dnech pokračují přípravy na jeho další film The Mist, který vychází z novely mistra… (viac)