Skins

Veľká Británia, (2007–2013), 51 h 18 min (Minutáž: 44–60 min)

Kaya Scodelario, Jack O'Connell, Hannah Murray, Nicholas Hoult, Joe Dempsie, Mike Bailey, April Pearson, Will Merrick, Freya Mavor, Mitch Hewer (viac)

Dromel

Viděl jen první (90 %) a druhou (110 %) sérii, přičemž nevím, jestli se ještě podívám na další. Tyhle dvě asi už nic nepřekoná. Opravdu je to asi nejlepší seriál o teenagerech, jaký jsem kdy viděl. Zcela souhlasím s Rogue, lesumir, a ChewieDC. ()

Mort09

Naprosto ultimátní nářez, nepamatuju si kdy ve mně nějaký seriál či film vyvolal tolik emocí jako Skins. Život „ztracené generace“ Britské mládeže obnažený až na kost. Perfektně napsané, skvostně zahrané s luxusním hudebním doprovodem. Prostě lahůdka 99%. PS: Hodnocení se týká prvních dvou řad. ()

Infantility

Nejlepší seriál, skvělé anglické teen drama. Viděla jsem první dvě generace, uchvátila mě druhá. Třetí se mi nelíbí a navíc jsem viděla jen její dva díly (proto ji nehodnotím). ()

Fanfán

Nelze než souhlasit s mnohými a podivit se nad jinými, kteří tvrdí, že seriál zaujal až od třetí série. Chvilku jsem si tu novou partu oťukával, ale s osmým dílem definitivně asi zlomil hůl, protože každé tři minuty (a někdy v rychlejším intervalu) nějaká písnička, to se prostě nedá. Navíc postavy jsou opravdu nesympatické, narozdíl od první generace, kde sice Michelle ke konci taky lezla krkem a Tony byl během první série pěknej hajzlík a Sid fakt týpek, co nic nechápe, ale stále lepší, než ta nová skvadra. Škoda, rád bych se na seriál koukal déle, zvlášť, když se stále natáčí, ale ne... první dvě série stačí a dál po tom raději nepátrejte... Vlastně první dvě série jsou opravdu jednička na poli týnejdžerských seriálů... ()

mxtusko

Peckovy serial. Prva generacia (1. a 2. seria) ma neskutocne dostala, snad najlepsi teenager. serial vsetkych cias. Priznam sa, ze druha geracia bola pre mna velkym sklamanim, hlavne teda 3. seria. Rozmyslal som, ze to zavesim na kliniec Chybalo mi tam ovela viac, ako len stari hrdinovia. No pretrpel som to. Vo 4. serii som sa do tych postav konecne dostal a som rad ze som to pri nich vydrzal. Moje hodnotenie zatial 9/10, a to len kvoli 3. serii, inak pecka. S miernou obavou sa pustam do 3. generacie, tak decka ukazte sa! ()

KingRandy

Ze začátku jsem od toho neočekával zázraky, pak jsem se podíval na první dva díly a nemohl jsem přestat, první dvě série jsem zkouknul za dva dny a k tomu asi není co dodat. Asi nej seriál co jsem zatím viděl. Mám za sebou 2 série a snad i další budou alespoň z poloviny tak super jako tyhle, protože i poloviční kvalita 1. generace Skins bude lepší než většina ostatních seriálů co znám. 2. generace za mnou a kvalita se pořád drží, nicméně po shlédnutí prvního dílu 5 série jsem lehce zmaten jestli se pořád dívám na stejný seriál. ()

Kevin-R

Neotřelý seriál a nejlepší natočený s touto tématikou. Každá generace bavila trochu jinak a v každé mám svého oblíbence :) I. Chris II. Cook III. Rich Jen se dost bojím americké verze... ()

phantom.ass

Tvůrci Skins si neberou servítky a bez okolků nám podávají obraz o dnešní mládeži. Žádní nepřirozeně působící kladní hrdinové, žádné přikrášlování skutečnosti, jak jsme na to zvyklí z jiných, hlavně těch amerických, seriálů pro mladé. Britové se toho nebáli. Velký plus si zaslouží taky výborný soundtrack. Sex, drogy a indie rock. Povinnost pro hipstery. Tohle se povedlo. ()

Michelle_S

Nejlepší seriál o dospívání, co jsem zatím viděla. Srdcovka, kterou můžu vidět dvacetkrát a nikdy mě neomrzí. Každé generace měla něco do sebe a nakonec si mě získala. 1. generace (1.+ 2. řada) – člověk si je hned všechny zamiloval, byli prostě první a nezapomenutelní. Nejoblíbenější postavy – Chris, Cassie a Maxxie. *** 2. generace (3.+4. řada) – nejdrsnější generace, kontroverzní postavy, ale i silné příběhy. Nejoblíbenější postavy – Emily a JJ. *** 3. generace (5.+ 6. řada) – nejsoučasnější generace, pomalý rozjezd, ale v 6. řadě se vrátila zpátky ke kořenům Skins a vyrovnala se svým předchůdcům. Nejoblíbenější postavy - Gracie a Rich. *** 7. řada – pro mě skvělé zakončení, postavy dospěly a vzaly odpovědnost za svá rozhodnutí – a přesně o tom je život. Jen mě mrzí, že se v poslední řadě neobjevilo víc postav. Nejotravnější postava celého seriálu – Sketch, ale v 6. řadě jí zdatně šlapala na paty Franky a ve 4. Effy. ()

Verulinek13

Silný emocionální zážitek, který Vás rozpláče, už jen z toho důvodu, že podobná situace se Vám stala minulý týden. Nebo před 15-ti lety. Není to příběh o mladých lidech, kteří řeší jen alkohol, drogy a sex. K těmto "hříchům" se přibližují je proto, že zatím neví jak jinak vyřešit svůj momentální problém. Kamrádka mi řekla, že ji mrzí, že Skins nejsou skutečení. Jsou skuteční. Je to každý z nás! ()

MarekT.

Tak takýto emočný náklad som nedostal odkedy som ako dieťa sledoval Levieho Kráľa... Priznávam bez mučenia, že občas kvapla aj nejaká tá slzička. Dej pilotného dielu, ktorý ma tak veľmi nabudil na tento seriál paradoxne konstrastuje s tým, čo sa deje celý zvyšok prvej a druhej série. Dal som na odporúčania mnohých kolegov z čsfd, a po generačnej výmene na konci druhej série som už Skins nepozeral ( aj keď teda by ma zaujímalo čo sa stalo s Effy ). Takže nie, nie je to tínedžerská komédia o alkohole, drogách a strate panictva ako to vyzerá na prvý pohľad, ale dráma ako bič o medziľudských vzťahoch ( a alkohole, drogách a strate panictva ). Odporúčam všetkými desiatimi napriek tejto depresívnej vyhliadke pozrieť aj epizódy, ktoré nasledujú po našlapanom pilote. Každý diel ukazuje realitu z pohľadu inej hlavnej postavy, vďaka tomu je každý diel iný a seriál nezačne nudiť. So svojskými hrdinami, ktorých som si do jedného obľúbil som prežíval každodenné radosti a starosti ( hlavne starosti ). Často som sa ale pozastavoval nad scenáristickou 'zlomyselnosťou', tínedžeri si museli prejsť množstvom udalostí, ktoré bežný smrteľník nezažije za celý život, a vždy keď udalosti nabrali smer k lepšiemu, zákonite nasledovala katastrofa. Spočiatku som pochyboval, či toho nie je priveľa, či to tvorcovia 'neprepálili'. Ale aj tak som vždy pokračoval ďalším dielom, túžba zistiť čo bude ďalej bola veľmi silná. Dopomohli k tomu kvalitné herecké výkony hlavných protagonistov, niet divu že pre väčšinu z nich sa seriál Skins stal odrazovým mostíkom hereckej kariéry. Dev Patel sa preslávil ako Milionár z Chatrče, Nicholas Hoult sa preslávil ako všetko možné ( mimo iného vzťahom s Jennifer Lawrence ), Joe Dempsie a Hannah Murray sa objavili v Game of Thrones. Najobľubenejšia postava: Anthony Stonem. ()

Hadrian

No asi to budu hodnotit po generacích. První generace byla super...Tony jako hlavní zmrd, frigidní Jal, sebedestruktivní Cassie, Chris a jeho mám v piči přístup, prznitel islámu Anwar, tak trochu jinej buzerant Maxxie a docela lehce do postele dostatelná Michelle (pozor, né děvka). A do toho všeho nám na pozadí tahá za nitky příprava na druhou generaci v podobě Effy. Moc pěkné...herec Joe Dempsie je asi kouzelník, protože tady jako Chris ojel svou učitelku a v GoTku zase jako Gendry ojel Melisandru, takže ho uctívejme. Druhá generace Effy byla piliří, ale během chvilky pro mě velení převzal Cook, dvojčata jsou vážně děsně sexy a i přesto, že je Katie trošku bitchka, tak jí docela rozumím a Emily je sladká hlavně za to co udělala pro J.J....Pandora je děvka...(a ano vím, že Effy toho ojela 100x víc a Katie to samé), ale to co udělala chudáku Thomasovi se prostě nedělá, ale plus body pro Cooka za to, že se mu jí povedlo ojet. Naomi je super a Freddieho bych nejradši umlátil páčidlem. ()

bohyyy

"Sometimes I think I was born backwards. You know, come out my mum the wrong way. I hear words go past me backwards. The people I should love, I hate. And the people I hate...." Plná palba za první geniální generaci. Effy a Cassie jsou naprosto boží postavy. ()

baegus

Kdyby mi někdo před rokem řekl, že se nějaké teen drama stane jedním z mých nejoblíbenějších seriálů, asi bych se mu vysmál. První 2 generace Skins jsou ale skvělé (ta třetí už tolik povedená bohužel nebyla) a tento seriál je pro mě důkazem, že Britové zkrátka umí. Rozhodně ve Skins nenajdete nepřetržitou smršť vtipů ani přehršel napínavých situací, ale možná i právě díky tomu jsem si je tolik užil. ()