Ant-Man

• Česko Ant-Man (viac)

Najnovší prírastok medzi filmovými spracovaniami komixov spoločnosti Marvel, prináša na strieborné plátno príbeh Ant-Mana. Podvodník Scott Lang (Paul Rudd), vybavený pozoruhodnou schopnosťou zmenšovania svojich fyzických rozmerov a súčasne znásobovaním svojej sily, sa musí ujať úlohy hrdinu a pomôcť svojmu mentorovi, doktorovi Hankovi Pymovi (Michael Douglas) ochrániť tajomstvo skrývajúce sa v jeho úžasnom obleku Ant-Mana, pred úplne novými nástrahami, ktoré ho ohrozujú. Pym a Lang stojaci tvárou v tvár zdanlivo neprekonateľným prekážkam sú nútení naplánovať a uskutočniť rafinovanú lúpež, ktorá zachráni svet. (Saturn)

Praxis

Tak jako zábavná jednohubka, která se do rodiny Marvel entertainment nacpala, to vážně neurazí. Nejde tady o záchranu světa, nýbrž jen o napravení starých křivd, a k tomu si musí Douglas přizvat ňoumu Rudda, který je mi vážně nesympatický, nebo stále sexy šťabajznu Lilly. Efekty ušly, některé scény mi vážně udělaly radost i smích on my face (vláček), rodinnou linku považuji za pekelně otravnou, ale tak co. Vlastně výrazně potěšila jen potitulková scéna, která silně navnadila na masakr, který se odehraje na jaře 2016, a která definitivně rozdělí už tak širokou rodinu Avengerů na dvě skupiny. 75% ()

Ellmariachi

Na velikosti záleží? Ptejte se žen a dívek a odpoví nejspíš stejně. Ptejte se ale, když nemají svou polovičku vedle sebe. Je však jeden svět, kde na velikosti zdaleka nezáleží tolik. Je jim marvelovský vesmír, kde jednou z planet v souhvězdí Avengers je Ant-man. Planetka je to sice malá, ale svou malost se jí daří dobře krýt. Na Ant-manovi se mi libí jedna věc. Sám si svou velikost uvědomuje a funguje podle toho. Nehraje si na největšího prcka všech dob a umí si ze sebe dělat legraci. 75 procent za nadhled a příjemnou zábavu. ()

golfoxovox1

Děkuji za čsfd projekci, zejména pro to, že pro mě tato marvelovka překonala pokračování Avengers, zejména kvůli snadnější orientaci v ději a mnoha vtipným okamžikům. Do jednotlivých rolí bylo vybráno skvělé obsazení a zejména pomocní zlodějíčci ve vedlejších rolích ještě více zvedali úroveň snímku. Bez výhrad ve svém žánru (nečekejte nic hlubokého), doporučuji a jasných 5 ;-) ()

JJ.Gibson

Ant-Man přinesl přesně to, co jsem očekával - Zábavu! Tušil jsem, že Paul Rudd jakožto hlavní postava bude vtipný maník a to se mi i potvrdilo a příjemně to pobavilo, je to zkrátka sympaťák. Malinko jsem zklamaný z Evangeliny Lilly, čekal bych od ní trochu více, ikdyž scénář jí to zřejmě nedovoloval, uvidíme :) Co se týče akce, tak je to jako na houpačce, jednou skvělá a nápaditá, jednou né zas tak skvělá, spíše průměrnější, rozhodně se zde nekoná nějaká strhující akce epických rozměrů, ale to je možná dobře. Ant-Man má potenciál a věřím, že ho v budoucnu dokáže ještě více využít, než v tomto seznamovacím filmu... ()

SonGokussj

Miláčku! Zmenšil jsem nám děti! Aneb jaké to je, když si film dělá (po vzoru Deadpool) srandu ze všeho, co v něm dělá :-) Vzknikne příjemná komediální slátanina, která nemá ani hlavu ani patu, ale velmi baví :-) A to je nejdůležitější. Dokáže zaujmout a neurazí. Mravencům zdar! 75 % ()

R.A.D.A.R.

Velmi příjemné komiksové překvapení. Po všech těch filmech, které se předhánějí v počtu zničených budov a měst s tisíci mrtvými, kteří ale zákonitě musí zemřít mimo záběr, aby to diváky nepohoršilo, je velmi příjemné vidět filmík s pár mrtvými a jedním větším výbuchem, který si na nic nehraje. Nejvelkolepější scéna se dá přeci natočit v dětském pokojíčku! :-) Akce je tak akorát a je docela zajímavá. Fajn je značné zapojení mravenčí armády do dění. Douglas a spol. si to dávají výborně a člověku nejsou postavy ukradené. Nejvíc ale překvapil Pena, který si hláškujícího jednoduchého zlodějíčka užívá parádně. Víc komediálních rolí pro něj! :-) Rozhodně mi sedlo komornější ladění filmu, kde se člověk neztrácí v tisíci různých postav. Za mě tedy ideální letní oddychovka, která se mi líbila rozhodně více než Avengers 2 (což se asi shodnu s většinou) i Strážci Galaxie (což se asi neshodnu :-)). Poučení: Má něco symbolizovat vykolejení mašinky na plátně ten samý den, co šla lokomotiva ČD blíže zákazníkům na Masaryčce? :-) ()

Alementina

Překvapení, vtipné a hlavně, docela málo patosu na to, jaky je to popcornak :) btw. to uz si lidi i na CSFD predpremiery kupiji popcorn?!!! 5.9.21 shlédnutí už asi potřetí a pořád je to vtipný, to se ceni ()

kaylin

Něco, co se prostě dalo očekávat. Ve správných momentech je to akční, ve správných momentech je to zábavné, a to je vlastně to, co si od filmů podle marveláckých komiksů asi přejete. Nejsou tak temnou cestou, což by v případě Ant-Mana asi ani nefungovalo. Tohle není postava, která by asi jiným způsobem než tímhle nezaujala. Naštěstí herci byli vybráni dobře. ()

gogos

Ant-Man to dokázal! Ačkoliv se potýkal s celou řadou předem odmítavých předsudků a ačkoliv ho provázely problémy při výběru tvůrce, nakonec vznikl takřka dieální kompot, který nám servíruje další parádní marvelácký origin. Ant-Man možná neměl rozpočet Avengers, možná neměl v ústřední roli postavu zkušeného herce, ale rozhodně měl odvahu zkusit si jít vlastní cestou. Payton Reed se nebojí vsázet na komediální notu, což především Michael Peňa předvádí naprosto fantasticky. Nebojí se ani čerpat z Wrigtovy předlohy, a tak jsou ve filmu jasně patrné wrightovské momenty. Tam kde je třeba, se může opřít zkušeného Michaela Douglase. A hlavní postava? I když Paul Rudd není Downey Jr. nebo Chris Pratt, tak i přesto celkem v klidu svou postavu bez problémů utáhne. Ant-Man servíruje typický a prakticky ničním nepřekvapující příběh přerodu sígra v superhrdinu, který však nepostrádá originální momenty, vtip, slušnou dávku akce a hlavně parádní finále v dětském pokojíčku. Po lehce rozpačitých druhých Avengers je Ant-Man trefa do černého. Hodně slušné 4*! ()

blackrain

Omlazený Michael Douglas z roku 1989 vypadal dost zvláštně a nepřirozeně. Samozřejmě jde jen o nepodstatný detail. Stejně ta starší a současná podoba byla mnohem lepší, tak nějak životnější. Konečně někdo přišel s originálním nápadem na superhrdinu. Fauna skýtá neuvěřitelné možnosti pro inspiraci. Jen je dobře využít, nikoliv zneužít. Je to stokrát omletý příběh, ale neměla jsem s tím žádný problém. Paul Rudd je sympaťák. ()

..Lucas..

Jeden z těch vtipnějších filmů z MCU. Ze začátku jsem měl možná trochu obavy, ale ty se rozplynuly během chvíle. Skvělá zábava i akce a velmi dobré postavy. Moc se mi líbily scény v dětském pokoji s mašinkou, i potitulkové scény a i obvyklé cameo Stana Leea potěšilo. Jsem rád, že mě ani Ant-Man nezklamal a těším se na něho v Civil War! ()

DH3Factor

Tak mě ten Marvel letos přece jen dokázal potěšit. Nečekal jsem, že to bude zrovna Ant-man kdo zahraje na tu správnou notu, ale nakonec to zvládl právě pidimužík. Kladné body si u mě získal především svou nenuceností a absencí uměle šroubované epičnosti, na kterou dopláceli druzí Avengers. Film se totiž stejně jako hlavní hrdina nebere příliš vážně a funguje spíše jako vtipný a svižný medailonek, než akcí nadupaný blockbuster. Je pravdou, že ani tady se nevyhneme otravným emocionálním pindám a několika žánrovým klišé, ty tomu však v tomto rozsahu dokážete odpustit. Po herecké stránce vládne šašek Peña. Rudd a Douglas neurazí a ani plešatý Stoll (ti, kteří viděli Strain prozřou) se v roli badguye nezmítá ve vyložených křečích. Celkově tak překvapivě milá groteska již poněkolikáté dokazující, že méně je někdy více. ()

Rakosnicek77

Jednoduše dokonalé, originální, zábavné a co je pro mne vyjímečné, tak maximálně povedený český dabing, který mne opravdu velice překvapil! ()

Mikita

Trochu jsem ze všeho cítila ty rozpaky, ale výsledek mě mile překvapil. Co už také vymýšlet s novými a novými superhrdiny, sázka na humor byla chytrá, a tak si nakonec jde docela snadno užít celý film bez většího zadrhnutí. Geniálním tahem podle mě bylo obsazení Michaela Douglase, jeho působení ve filmu přináší mnoho drobných vtípků navíc (dcera podobná Catherine Zeta-Jones, prohlášení "ano, ještě žiju"). Ve výsledku jsem tedy docela potěšena, ale Ant-Man asi nebude můj nejoblíbenější superhrdina, je na mě moc dobrácký, moc hodný. I do vězení se v podstatě dostal za dobrý skutek. Proto jsem nějak nepochopila, proč se nakonec pasuje do role superlupiče. Jako představení jednoho superhrdiny je film fajn, jako samostatný snímek neposkytuje dost vrstev příběhu, ani nic jiného než ostrovtip a jednu hlášku za druhou. Už aby byl v partě s ostatními superhrdiny, jistě se mezi nimi neztratí. ()

Kaluž

Tak trochu jsem čekal těžkopádnou infantilní srágoru, ale nakonec se z toho vyklubala docela příjemná oddechovka se slušnou akcí a občasnými výkyvy do nekřečovitého humoru. A to se cení, obzvlášť u filmu, ve kterém zmenšený dospělý člověk s vážnou tváří osedlává mravence. Bod k dobru příčítám za rychlopalnou vyřídilku Michaela Peñy, ta byla echt šmakózní. ()

Animovaný prequel Transformers na cestě

Animovaný prequel Transformers na cestě

02.05.2020

Společnost Hasbro a studio Paramount najali režiséra a scenáristu Joshe Cooleyho (V hlavě, Toy Story 4) aby natočil animovaný prequel robotí série Transformers. Film by měl mít gigantické měřítko,… (viac)

Captain Marvel si našla režisérské duo

Captain Marvel si našla režisérské duo

20.04.2017

Přestože existují sólové filmy Supergirl, Catwoman nebo Elektry, půlka internetu na ně dávno zapomněla a pravidelně se řeší, kdy už se dočkáme superhrdinského celovečeráku s ženskou hlavní hrdinkou.… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz