Existuje život po životě? Můžeme obelstít svou smrt? Odpověď na tyto otázky zná Anna (Christina Ricci – Addamsova rodina, Zrůda), hlavní hrdinka tohoto záhrobního příběhu. Na cestě ze schůzky se svým milencem se zabije v autě. Navzdory všem fyzikálním zákonům se však znovu probudí, v prostorech pohřebního ústavu. Ocitne se v jiné realitě, někde mezi životem a smrtí. Seznámí se zde s jediným člověkem, který ji slyší, majitelem ústavu panem Deaconem (Liam Neeson – Star Wars, Letopisy Narnie). Je on bájným Cháronem, naším průvodcem do říše mrtvých? Nebo je to nakonec všechno úplně jinak? (oficiálny text distribútora)

Avalon820

Exkurze do posmrtného salónu. Toto bylo jednoznačně překvapení. V dnešní době je, jak se zdá, problém natočit horor, aniž by se v něm neprolilo X hektolitrů krve, nerozpáralo X lidí a neuseklo X končetin. Tady je tomu přesně naopak a v podstatě jediná smrt (navíc ne tak 100%) stačila k vybudování velmi napjaté atmosféry, která příběh takřka bez logických karambolů doprovázela až do (hořkého) konce. Na to, že je to režisérčin první celovečerní film, si rozhodně zaslouží poklonu. Více takových. ()

bouncer

Pěkný počin na pomezí thrilleru a hororu, který pohlíží na duchařské téma, na hranici života a smrti trochu jiným způsobem. Určitě stojí za zhlednutí, i když jsou tam hluchá místa a nebýt výborné atmosféry, tak půjdu z nudy s hodnocením asi níže. Takto slušné 3*. ()

Dale

Klady - Liam Neeson a väčšinu filmu nahá Christina. Zápory - veľa logických dier, alebo možno som to len ja nepochopil, každopádne mi to prišlo dosť na hlavu... 50% ()

Johny_fork

Za prvé, Christina Ricci je sexy i mrtvá. Nevšedně zpracovaný snímek, který by sice užil tak půlhodinovou stopáž, nicméně vše pozvolně směřuje k závěru, který stojí zato. Film má dokonalou atmosféru, zvláštní, ponurou, záhadnou, hutnou, prostupuje celým filmem a vyvolává jakýsi morbidní dojem, způsobem, který vám přijde přirozený (o Agniesszce Wojtowicz-Vosloo ještě uslyšíme)... s blížícím se koncem otázek spíše přibývá a na konci nechá režisérka diváka doslova trpět. Abych řek pravdu nevím jak si tento snímek vyložit a to mi strašně vadí.. Geniální Liam Neeson, opravdu zahrát roli tak, aby divák až do konce netušil, zda je to neuvěřitelný dobrák, nebo neuvěřitelný svině, to už chce kumšt. ()

Terva

Na svém pohřbu musíte vypadat krásně. Nemám moc v lásce Liama Neesona, ale tato komorní role mu sluší. Role muže, co připravuje mrtvé na jejich pohřeb mu prostě sedí. Lepší, než když běhá nesmyslně po světě a zabíjí kde koho. DIALOG - Já nejsem mrtvá !!! To říkají všichni.............. Christina Rici v jedné ze svých mysteriozních rolí a červená jí prostě sluší. CITÁT - Za dva dny máte pohřeb, pak vás zahrabou pod zem, tam vás už nikdo neuslyší........ Příběh muže co mluví z mrtvými a příběh ženy, co nevěří ve svou smrt. CITÁT - Na svém pohřbu musíte být krásná.......... Vy lidi pořád říkáte to samé. Nemám moc v lásce Liama Neesona, ale mám rád Christinu Ricci a filmy na toto téma. Možná hrát Eliota Deacona někdo jiný, dal bych za pět***** ()

moviesfan

Ze začátku jsem měl pocit, že tohle je přesně ten film, který budu sledovat se zatajeným dechem. Mýlil jsem se pouze z části. Po nějaké době se totiž nic extra nemění, film jede stále po své "trase" a začal tak ztrácet můj zájem. Určitě se ale jedná o dobrý počin. ()

JohnCZ

Překvapivě docela komplexní podívaná pro pozorného diváka, kde nic není, jak se zdá. Neeson v naprosto odlišné roli, než je pro něj zvykem, polonahá Christina Ricci a hutná (avšak ne moc hororová) atmosféra. Na mysteriozní špičky to asi úplně nemá, důvodem je lehká utahanost, ale nemohu se zbavit dojmu, že je After.Life docela podhodnocený thriller (z komentářů mi navíc připadá, že ne každý ho pochopil). ()

corpsy

Ktovie prečo som mal pri tomto filme vysoké očakávania? Keby som bol mimo nich, zrejme by som nebol sklamaný. Od počiatku sa vám kĺbia v mysli dve pointy, pričom každá scéna sa snaží zvrátiť tú druhú. Je to zaujímavá hra, ale nieje podaná tak, aby diváka upútala. ()

F.man

Povedený duchařský debut s nepopsatelně zvláštní atmosférou. Bodejť by taky ne, když se více jak polovina filmu odehrává v podmrazené márnici neo-viktoriánského sídla. Liam Nesson a Christina Ricci jsou navíc zajímavá dvojice, která hrát umí. Možná je škoda, že Liam Neeson nešel ještě více do extrému, aby bylo jasné i těm, co nesledují tak pozorně, jak to vlastně je (protože ten kdo koukal by s tím neměl mít problém), ale to byl možná záměr, který podporuje onu mysteriozní atmosféru. Jo, spokojenost. A Agnieszka Wojtowicz-Vosloo tipuju dobrou budoucnost - jednoho dne z ní bude režisérský pojem. I thought you were different. You all say you're scared of death, but the truth is you're more scared of life. ()

hous.enka

Tenhle film je sice průměrný thriller s prvky mystiky, ale ten závěr - ten ode mě získává velké plus navíc. Proč? No je to prosté: v podobných filmech konce bývají pevně dané, nenechají diváka na pochybách. A tady - tady je to zkrátka úplně jiné. Linie s malým klukem je perfektní! Liam Neeson je Pan Herec a Christina Ricci je pořád ta roztomilá Wendy, co má tak trochu problémy se smrtí (v After life má těch problémů trochu víc než v Adams´ Family). Prostě tohle musíte vidět. ()

schizmo

Mysteriózní thriller postavený na to, že do poslední chvíle nevíte, na čem doopravdy jste a během kterého několikrát změníte svůj pohled na možný závěr. Otázka je, zda je to záměr nebo zda autoři jen neukočírovali své ambice a nevtiskli filmu jednotnější charakter. Tak či onak, snímek je to značně komorní, díky čemuž dostane prostor vaše fantazie pro individuální spekulace o životě po životě. Chladné prostředí, stejně jako podobně chladný Neeson to jen podtrhují. ()

LINKIN

Sehnal jsem si to jen proto, že jsem se dočetl, že tam Christina Ricci běhá téměř celý film nahá. Takže ukáže párkrát kozy, uplně nahá je tam asi deset minut a švába neukáže bůbec. Thumbs down. ()

zdepapepa

Kdybych neviděl od začátku do konce a od konce do začátku duchařské seriály Dead Like Me, Six Feet Under nebo s přimhouřenýma očima i Reaper, asi bych šel s hodnocením i výš. Jenže tenhle film si evidentně myslí, že mu to projde. Ale už od začátku, když bezdůvodně zhasínajícími světly kopíruje Session 9 až po konec, kdy kopíruje 8 let starý Silent Hill 2 (ale spíš kopíruje 420 let starého Romea a Julii, což podtrhuje tematický Exit Music (for a film) od Radiohead natočený podle a pro Romeo+Juliet z roku 1996), je to jen prachsprostá vykrádačka (či spíše kopírovačka, krádež je hanlivé slovo). Kluk, co "vidí" mrtvé? Smrt tyčemi skrz čelní sklo? Vše už tu bylo a lépe. Do toho se režisérka (občas celkem úspěšně) snaží nasadit pseudofilosofické, antinihilistické kecy o tom, jak se lidi bojí žít a tak podobně. Bohužel to sedí, Ricci v roli přítelkyně je docela otravná, Neeson ještě víc. Do toho občas nelogické pořadí pramálo vysvětlujících scén. Šokující (jestli jsem to dobře pochopil) konec by měl značit, že funebrák má slušný killing spree, ale zároveň má dobře zajištěnou živnost. Song od Radiohead v titulcích nepomohl ani Meyerové Twilightu, nepomůže ani tomuhle. Ty dvě hvězdičky? Mám rád mrtvolně tajemné filmy (včetně zombie snímků) a na nahou Ricci se docela dobře kouká. Všechno ostatní pod průměrem. A to jsem se docela těšil... ()

baribal

Film se tváří jako horor, ale horor to rozhodně není. Takže to je největší problém filmu, jinak zajímavý námět a i dobré zpracování. ()

Krissty

Abych se přiznala, nechápu moc zařazení horor/thriller.. Spíš bych řekla psychologické mysteriózní drama.. Je škoda, že v některých situacích se tvůrci snažili o strašidelnou atmosféru, což bohužel snížilo úroveň filmu o nějaký ten stupeň dolů. Christina Ricci byla perfektní stejně jako Liam Neeson, ale ten "její" Justin Long byl prostě divný.. Docela se ale divím, že Ricci kývla na to, že asi ve čtvrtině filmu bude běhat po scéně úplně nahá, protože si nemyslím, že za to dostala kdovíjaký honorář... Ale co je na tomhle filmu dobré? Že jsem od začátku až do konce nevěděla, co je vlastně pravda a ani tím závěrem se mi to nijak neupřesnilo a zůstaly otevřené obě možnosti.. Když se všechny klady a zápory spojí dohromady, nemůžu napsat víc než jen to, že to je úplně průměrné drama. ()

agentmiky

Na film jsem docela narazil náhodou,ale když jsem si o něm přečetl,tak vypadal velmi zajímavě a neobvykle.A po jeho zhlédnutí mohu svoji představu opravdu jen potvrdit.Film na mě působil hodně hustou atmosférou.Je zajímavé sledovat,jak by to mohlo vypadat po smrti,protože to nikdo na sto procent neví.Liama Neesona bych si jako majitele pohřebního ústavu asi neuměl vůbec představit,ale zahrál roli dobře.Christina Ricci coby hlavní průvodkyně mezi životem a smrtí taktéž.Za mě dávám 65%. ()

MartinezZ

24.7.2010 ~ Co se stane po smrti? Jaký je ten posmrtný život? Je smrt tím opravdovým koncem života nebo jsou mnozí z nás mrtví už před svou smrtí? Je možnost mluvit s mrtvými dar nebo prokletí? A jsou mrtví opravdu mrtví? ~ Christina Ricci cítí ve svém vztahu s přítelem něco pro ní znepokojujícího a sama neví co. Toho to ale trápí. Jednoho dne ji pozve na večeři, kde jí chce požádat o ruku, večeře se ale trochu zvrhne a Christina odjíždí s pláčem pryč. Její chyba. Nedává totiž moc pozor a končí v márnici u Liama Neesona. Ten má takové zvláštní schopnosti, jimiž je např. možnost rozmlouvat s mrtvými. Zda-li je to pro Liama dar je otázkou. Musí všem mrtvým neustále vysvětlovat pravdu. Jsou mrtví a i když tomu samo nevěří, nedá se na tom nic změnit. Tedy skoro nic. Možná tak nějak záleží na tom, kdo je jak dlouho mrtvý, někteří jsou "mrtví" již během svého života a k LIamovi se tak dostávají jako... mtví. ~ Celý film nemá nijakou thrillerově kulervoucí zápletku, spíš nabízí otázky o životě a smrti a o životě po smrti, ať už je tím myšleno cokoliv. Christina pravdu odmítá přijmout a na Liamovi je ji připravit na pohřeb, který má už za 3 dny. Otázkou tak možná stále je jen to, kdy vlastně Christina "zemřela" a zda je stále mrtvá. Co když někteří jen dýchají vzduch těm, kteří žijí? ~ Tenhle film je hodně zvláštní, protože když u některých filmů dostanete možnost si rozmyslet, co je vlastně pravda, až na konci (typicky Inception), zde můžete přemýšlet možnosti takřka od samého začátku po závěrečné titulky a věřím, že každý bude schopen, díky přehlédnutí drobností, dojít trochu odlišnému závěru. Rozhodně prvotina neznámé režisérky, která vás donutí nad filmem přemýšlet i po jeho skončení. ~ Na druhou stranu je podle mě nesporným faktem, že by se nic nestalo, kdyby měl snímek opravdu jen 90 minut. Některé drobnosti by se daly zkrátit a film by přesto nedošel úhony. Stejně tak hudbu bych považoval za odpovídající, v některých scénách až typickou, což nepovažuji za plus, že jsem si toho u filmu vůbec všiml. ~ Jednoznačnou jedničkou je tu Liam, za ním s odstupem Christina (a ne kvůli tomu, že leží nahá na stole). Zbytek ansámblu je sice dějově důležitý, ale nikoho dalšího i právě z tohoto filmu nezapamatujete. ~ Morbidní? Lehounce. I když záleží na tom, co si z toho odnesete. ~ PS: Nepříjemné připomenutí skutečnosti zbytečnosti. ()

havLord odpad!

Diletantský, obsahově vyprázdněný pokus o dvojznačný příběh s šokující pointou, urputně sám sobě od začátku do konce ve všem odporující. ()

Freemind

Všechno špatně. Vcelku nosný nápad pohřbívá (prakticky doslova) velkolepá porážka na všech frontách - vykleštěná seriálová hudba, kamera i střih, urážlivě primitivní "gradace napětí" a lekačky, nesmyslné chování postav (nulová reakce na podněty, nebo naopak cholerické výbuchy bez žádné logické předehry), hodně špatná volba herců, hlavně zvídavý fracek a "appleguy" Justin Long. Jediný, kdo tu za něco stál, byl Liam Neeson, Christina Ricci je možná zajímavá, ale kdo se na ní má hodinu a půl dívat, jak běhá po place s mrtvolným makeupem a - s prominutím - "cecky hore". Tomu říkám povedený debut. ()

Liam Neeson je hrobník

Liam Neeson je hrobník

21.10.2008

To není narážka na aktuální akční oldschoolovku 96 hodin, v níž buldozer Liam také pošle pod hlínu pěkných pár parchantů. Funebráka v doslovním významu slova si zahraje v psychologickém hororu After… (viac)