Pomstím tvoju smrť

• Česko Pastýř (viac)
všetky plagáty

Zločinecká skupina zložená z bývalých členov amerických špeciálnych jednotiek sa chystá prepašovať z Mexika do Spojených štátov heroín v hodnote 35 miliónov dolárov. Bráni im v tom jediná vec – strážca hranice Jack Robideaux (Jean-Claude Van Damme), bývalý detektív neworleanského oddelenia vrážd, ktorý sleduje svoje vlastné ciele! Po smrti milovanej dcéry Kassie (Bianca Van Varenberg), ktorú zapríčinili práve pašované drogy, je totiž Jack rozhodnutý poriadne pozametať s každým, kto má s týmto špinavým kšeftom niečo spoločné – aj so samovražednými útočníkmi, sadistickými mučiteľmi a skorumpovanými úradníkmi na oboch stranách hranice. Nepozná zľutovanie a nepoľaví, kým nedostane všetkých členov gangu a a nezbaví svet čo i len matnej spomienky na nenásytný kartel prinášajúci „bielu smrť“... (TV Markíza)

Jizni Tlapa

JCVD stárne. Stárne ale důstojně a kéž by mi to takhle kopalo, až mi potáhne šedesátka. Pastýř je nebjéčkovatější béčko z bečkovatých. Co má ovšem výstřední a naprosto dokonalé, jsou bojové scény. Perfektní choreografie, dotažená nevyumělkovaným stříhem a netradičně "neplešatým" Adkinsonem, který je příjemným zpestřením. JCVD to prostě frajersky pořád umí a je dobře, že to ještě finálně nebalí. Pro fanouška akčních nářezů jedině dobře!! ()

Beky

Obrovské zklamání!!! Po Undisputed 2 bych čekal přinejmenším podobný výkon, místo toho přichází opět strmí pád mezi filmový balast videocéčkové kvality z třetí cenové!! Že film obsahuje tři kvalitní pohledy neznamená, že zapomenu na hnusné ukrajinské prostředí, pardon mexické...na střílecí akce, kde kulky po vystřelení netrefí ani Karosu, na bitky, které mají možná potenciál, ale výsledek je žalostný, na králíka co se sám zavře do skříně, na...to už asi stačí!! Největší chyba je opět v tom, že béčko nesmí příliš využívat venkovního prostředí, pak to všechno vypadá škaredě, šedě, protože se využívá béčkových rekvizit jako jsou třeba auta zapůjčená z mexickýho technickýho muzea, dálniční honička je z části natočena někde na letišti a to nemluvě o papundeklových kulisách hranic, na který by měli i v Hošticích, protože můžou uvolnit až třicet tisíc korun!!! A kam se poděly bitky?? Van Damm+Adkins...za 1) Van Damme pořád na to má...ale Adkins je o třídu pohyblivější, zdatnější a z jeho tukové boule by vymlatil duši!!...za 2) Adkins má před sebou možná zajímavou kariéru, Van Damme už měl zajímavou kariéru!!! Florentine mě zklamal na celé čáře!!...20%!! Jednou větou: Pro mě první zklamání roku 2008, naprosto NEVYUŽITÝ...všechno!! ani nemůžu ocenit souboje...dneska jsem přísnej !! ()

MiCM

Tak mně nikdo nenutil se na film dívat, mohl jsem se svobodně rozhodnout (očividně narozdíl od ostatních) tak bych to neviděl tak divoce.. Není to prostě nic moc, ale nějaký vyloženě kanál to zas taky není.. Prostě takový klasika slabší akční film.. ()

ywo666

Vcelku som spokojnejší ako som čakal. Stretnutie Adkinsa s Van Dammom beriem ako postupnú výmenu stráží. Film jasne béčkový plný klišé ale napriek tomu nie je otravný a obsahuje pár dobrých nápadov. Napríklad ten zajac nemá chybu. Ako lus beriem aj to, že Jean - Claude mi neprišiel taký starý a unavený ako Univerzálnom vojakovi. Film celkovo s prihlkiadnutím na okolnosti hodnotím na 60-65%. ()

JohnSmith

Opět docela slušný film.Asi nemá cenu se tu zmiňovat o scénáři,který je tragický,ale Florentine se snaží.Souboje má nasnímaný skvěle.Je vidět,že van Damme už patří do starýho železa a je na čase aby to za něj vzal Adkins.Jinak další plus je za opancéřovanou Karosu ()

blackJag

Jean-Claude přijíždí s králíkem (ne, to není metafora) do města a jako správně mlčenlivý hrdina to tam začne rozkopávat. Celkem klišé, ale hlavně škoda, že je to tak levné, se špatnými dialogy a se záporákem bez elementárního charizma, protože jinak se na to dá celkem i koukat. Van Dammovy kopačky mají údernost (dobře sestřihané a ozvučené), nějaký ten nápad se také urodí (autobus se skrytými závěsnými kulomety), takže v tom relativním průměru a v konkurenci jiných video filmů se film má možnost neztratit. Samozřejmě bez záruky :-) 45% ()

HomeAlone

Dalo sa na to v pohode pozerat , hlavne co sa tyka bitiek , lebo JCVD je vo forme stale . No zbytok aspon podla mna za vela nestal a to hlavne trapne vyznievajuce Mexiko na ktore sa hra Bulharsko ()

ssfan

Pro mě je Pastýř velkým zklamáním. Film se má odehrávat v Novém Mexiku, ale natáčen byl v Bulharsku a bohužel jsem to mohl poznat v mnoha scénách. Příběh by na akční film nemusel být špatný, ale scénář je strašně hloupočký. Souboje mohly mít díky JCVD a Scottu Adkinsovi velký potenciál, ale nakonec jsem se dočkal jen přehnaných kopanců a mlácení do ksichtu. Přestřelky jsou bohužel také dost špatné. O v režii se nechci ani bavit. Jsem fanda JCVD, ale tohle fakt stojí za starou bačkoru, To i ten Teror ve vlaku a Inferno byly lepší. Jean Claude je zase v bahně B-produkce, bohužel jen 40% Například Seagalova Smrtící zbraň ze stejného roku měla rozpočet jen 10 milionů, má tady jen 53%, ale je mnohem lepší. Fakt nechápu, jak všichni nadávají Seagalovi, když jeho filmy jsou mnohem lepší než Pastýř... Copak vám stačí jen bezduchá a nerealistická akce? ()

sedm.1

Ikdyž se Isaac Florentine pohybuje po celou dobu své režisérské kariéry v těch nejkalnějších béčkových vodách, oproti ostatním tvůrcům těchto vesměs podřadných produkcí má jednu obrovskou výhodu. Umí zpracovat akci tak, aby vypadala skutečně hodně dobře a zároveň tím i dostat z herců to nejlepší, pro co jsou vlastně u svých fanoušků oblíbení a vyhledávaní. Což konkrétně v tomto případě znamená, že se tady Jean-Claude van Damme představuje v té nejlepší formě, v soubojích je vidět, že za jeho bojovým uměním nestojí um kameramana a střihače, ale pouze a jen jeho dovednosti, takže choreografie a zobrazení veškerých soubojů je přehledné, dynamické a vážně působivé a po této stránce je Pastýř prostě skvělou a zábavnou podívanou. Škoda v tomto ohledu tedy ještě dvou věcí, že Florentine mnohem více nevyužil přítomnosti dokonalého bojovník Scotta Adkinse, který stačil i v tom málu prostoru co dostal ukázat své vrcholné umění, a pak že té skutečně výborné akce bylo nakonec docela málo. Problém totiž je, že právě krom té akce vše ostatní stálo za prd. Tady už Florentine jasně prokázal, proč se nikdy nevyhoupne do vyšší ligy, práce se zápletkou, vedení herců, navození tempa, dialogy, atmosféra, to vše je těžce sračkoidní, nevěrohodné a skutečně ne zcela profesionálně zpracované. Pastýř má zkrátka dvě tváře. Ta akční je nadprůměrně zábavná a působivá. A tu druhou tvoří vlastně veškerý nepovedený zbytek. A když vezmu v úvahu poměr těchto dvou tváří, bohužel celý výsledný dojem přeci jen nakonec vyznívá spíše lehce v neprospěch Pastýře, nicméně ve van Dammově kariéře nejde v žádném případě o vyložený průser, na to se tu totiž předvedl ve více než slušném světle. ()

Testament

Jsem na rozpacích.. Film se zcela nesmyslně jmenuje Pastýř, i když by se hodil trefnější název:"Pohraničník". Van Damme na stará kolena začal zase posilovat a má slušnou figuru (oproti předchozím rokům) a z některých cén je cítit, jakoby se chtěl vrátit do 80.-tých let. Isaac Florentine se vcelku snaží a třeba bitva v hospodě až nápadně odkazuje na "Živý terč". Ovšem Jean Claude už není v takové kondici a závěrečný slušný souboj dává spíš zelenou jeho protivníkovi. Oproti posledním Seagalovým nebo Lundgrenovým filmům je Jean Claude relativně v lepší pozici. Na první ligu to ale nestačí. Dlouho jsem se rozhodoval mezi ** nebo ***, ale tentokrát jsem vyměkl a proto hodnotím... ()

Kuny27

zezačátku až do půle filmu jsem silně uvažoval o 4* sice těch nejhorších, ale to nevadí. Od druhé půle, snímek v hlavní roli s Van Dammem, začínal pomalu občas rychleji ztrácet na kvalitě. Rozhodně se mi nelíbilo, že když Van Damme se pral, vypadalo to jako Superman,prostě neporazitelný. Scott Adkins si v tomto snímku předvedl svoje což chválím, ale když přišel souboj s Van Dammem, tak musel značně polevit, a to jako že výrazně. Van Damme schytá od Scotta spoustu kopů, ale to je jako facka, kdežto když kopne Jean tak to se Scottem zahází jako s toaleťákem ve větru. No prostě ke konci to velmi ztrácelo. Jediné co film povytahovalo byl Isaac Florentine a Scott Adkins, ale jinak? nic... ()

Haymar

Zas jeden srdceryvný příběh o no-name poldovi z prdelákova, kterej nakope zádel mezinárodnímu drogovému kartelu (jen tak mimochodem složenýho ze samejch ex-specforce :-)) a to vše hezky po "seagalovsku" aneb [SPOILER]: "Zabili mu dceru a to neměli dělat!!!" [konec SPOILERu]. Už tam chyběla jen hláška: "Based on a true story"... Ale vážně: JCVD byl tentokrát tím nejmenším problémem. Větším problémem je, že během toho jak se snaží světu pořád dokázat, že na to furt má, zapomíná na takové nepodstatné detaily jako je scénář, příběh, vedlejsí postavy (imho úplně otřesné), režie nebo choreografie... ()

TERRORDROME

Van Damme po roku 2000 uviazol v sieti príšerných béčkových akčákov, ešte horších než "veľdiela" jeho veľkolegu Aikidopupkáča Seagala, čo je škoda, lebo na rozdiel od neho sa stále udržiava vo forme a maká na sebe. Toto je jeden z tých lepších, ktorý sa dá pozerať a neprepadnúť pri tom depresii o bezútešnosťi pozemského života. Svoj podiel na tom má režisér Isaac Florentine ktorý sa v poslednej dobe vypracoval na človeka čo dokáže vytiahnuť lacné béčko s príšerným scenárom z úplnych sračiek dobre natočenými akčnými scénami. Ani tu ten dej nestojí za viac než polovicu zhnitého kaktusu, ale vďaka fajn akcii sa to nedá len tak odpálkovať. Bohužiaľ Jean-Claude, aj keď sa neopustil, už akosi nedokáže utiahnuť sám celý film. Ako hrdina už skrátka nepresvedčí a podľa jeho výkonu z Expendables 2 je jasné že by sa mal presunúť do úloh zloduchov. Hlavne v scénach ktoré majú byť akože emocionálne, je chudák Žán s nasadeným trpiteľským xichtom komicky nemohúci. Ale nejakú tú kopačku ešte dá, aj keď je jasné že Fiorentinov obľúbenec Scott Adkins by ho svojimi božskými kopacími schopnosťami expresne vymároval naspäť do belgicka a zakopal do hrobu vedľa Hercula Poirota. Adkins je tu ale za záporáka a tak nanešťastie nemôže vyhrať, ale z každého pohybu čo predvedie je videť kto je... proste totálny skurvený KING! Finálny súboj týchto dvoch búchačov príliš nepoteší, lebo Žánovi musí pri boji pomáhať neveľmi dobrý strih a navyše celá tá scéna trpí úplne nezmyselnými trhanými spomaľovačkami, ktoré maximálne tak pekne serú. Ale globálne vzaté, akcie tu celkom jesto a dokonca má aj dostatočne pozerateľnú kvalitu. Inak povedané, dá sa. ()

system

No...nebudem si nic nalhavat, zadne prekvapeni se nekona. Presto to ale mohl byt o dost vetsi pruser, coz se nastesti nestalo. Uz kvuli S. Adkinsovi by me to bylo trochu lito. Druhou hvezdicku davam za upgradeovany autobus KAROSA:-) ()

Blazin

Rozhodně můžu říct, že novější filmy Van Damma jsou mnohem lepší než ty starší ať už z 90.let nebo začátku 21.století, od té doby co natočil Peklo, tak má filmy velice dobré. Třeba v důchodu bude točit konečně trháky :-) ()

Mírouš

Bohužel jeden z horších Van Dammeho akčňáků. Líbila se mi jen ta finálová rvačka s padouchem, ta byla dá se říct nejlepší z celýho filmu. Jo abych nezapoměl, ani jsem netušil, že v Mexiku jezdí český Karosy :-))) ()

Kratoc

Klasický film určený pouze pro DVD. Hlavně, že se tam střílí, kope a hlavní (jakože tajemný) hrdina to všem nandá. Ve filmu je jako obvykle šíleně blbostí, které s logikou nemají nic společného, ale i za tu mexickou karosu dávám dvě hvězdy. ()