Režisér Igor Chaun nahlíží ve své trochu zvláštní a trochu pohádkové komedii na vážné téma z úplně nečekané strany a Miroslav Táborský s Veronikou Freimanovou mu v tom s chutí pomáhají. Sebevrah se málokdy sejde se sebevrahem, ale když už se to podaří, je to hezké setkání. Mohou si otevřeně, bez příkras a zbytečných konvenčních úvodů svobodně promluvit o svých zpackaných životech. Nemusí lhát, nemusí mlžit, nemusí se snažit udělat na druhého dojem. Vždyť teď už je to stejně jedno, za chvíli to budou mít oba za sebou. Oba jsou zkušení, vědí o co jde - vždyť už to několikrát zkoušeli. Nikdy se to sice nepovedlo, ale teď to vyjde, jsou na to přece dva. A kdoví, protiklady se přitahují a v blízkosti smrti se může objevit i láska. (oficiálny text distribútora)

topi

Ze začátku jsem si říkal, že to vypadá slibně, Táborský je perfektní, první pokus o sebevraždu selže, potká podivnýho bezdomovce v roli výbornýho Pavlaty, kterej se dále pak zjevuje v dalších rolí - to mystično mě tam nějak nesedělo. Všechno zatím odsýpá dobře do té doby, než se dostane do domu Freimanové, která zrovna páchá sebevraždu v troubě na plyn. A od této chvíle začíná jedna trapná scéna za scénou, Freimanové to absolutně nevěříte, že by se chtěla zabít, je to prostě všechno hrozně přehnané. Tak oba napadne, že by se mohli zasebevraždit spolu a to už se chytám za hlavu a říkám si, proč se to tak muselo zkurvit. Lehnou si na jiné koleje, po kterých vlak samozřejmě nejede, pak si jdou jakože naposledy zapíchat pod strom, kde naleznou viset tlustou mařku, která samozřejmě ještě dýchá, tak ji zachrání, říkají jí proč si bere život, že to je blbost, to už jsem měl fakt dost a ten konec, to bych nejradši poslal do odpadu.Ale za ten slibnej začátek hodně slabý 2**,když si uvědomím, vzhledem k tomu, jaký ještě hroznější trapárny se ted točí. A Táborský s Pavlatou byli dobří, ale ta Freimanová byla fakt hrozná. ()

Tosim

Černý humor tak, jak ho máme rádi. A v průběhu snímku se přidávají další motvy, až k lehce nadpřirozenému, ale stále s přehledem a nadhledem natočenému a zahranému finále :-) ()

Enšpígl

Už dlouho se mě nestalo abych u televizního filmu poslouchal tak kvalitní dialogy, pravda, psané hodně černým ingoustem, ale na poslech i pro pobavení byly tyhle frky jedna báseň. Miroslav Táborský se na roli skvěle hodil, teda ne že by v realu pobíhal po Praze s provazem v ruce, ale jeho postava a výraz v obličeji přesně odpovídala názvu filmu. S Veronikou Freimanovou mám dva problémy. Nevěřím, že by se našel nějakej chlap, který by se k takový ženský dokázal chovat hrubě a nedokázala mě přesvědčit, že se chce skutečně zabít, přišlo mě to spíš, jako že chce klofnout Lukáše a kvůli tomu je ochotná s ním prubnout i nějakou tu sebevraždičku, aby se předvedla. Ještě by mě zajímalo jestli skutečně existuje Andělská lhota a odkud bylo to krásný nádraží. ()

Karlos80

Už obsazení tohoto filmu nebylo vůbec špatné a následné jednotlivé scény už po prvních záběrech kamery na Miroslava Táborského, který spadl po strčení nějaké obtloustlé ženské s párkem v hubě ze schodů dolu, a po větě to je ale skurvenej svět kdy se chce následně filmový Lukáš (Miroslav Táborský ) oběsit, jsem si řekl kurva to by mohlo stát zato. Sice je to velice nepravdivej film, ale víceméně přesně zapadající svým tématickým celkem jisté beznaděje do dnešní doby. Pavlata v roli snad nějakého tuláka později výpravčího a nakonec přimáře, opět výborný a tajemný. Snímek který pro svůj humor ve věcech morbidních, vážných i tragických i ve své občasné hravosti je ve skutečnosti stejně jen takovou velice chaotickou pohádkou plnou zmatků s vždy neuskutečnitelným a s nějakých důvodů nesplněným koncem. Tento film je opravdu nenáročný a víceméně nepravděpodobný, ale i tak nikdy nevíme, jaká kouzelná překvapení má pro nás život připraven. Jen by mě zajímalo, nebo jen se nechci dočkat toho kolik se najde s prominutím slabomyslných de.ilů kteří budou chtít podobně skoncovat se životem a již zítra to budou třeba s veselím napodobovat ! Ten konec po výbuchu domu v nemocnici opět s Pavlatou jako primářem, a následné vyprávění o nějakém pečení a receptech byl opravdu divnej, a já mu nějak neporozuměl. Ale i tak za 3*. ()

viperblade

Dost černo-humorný snímek, po kterém vám myšlenka na sebevraždu bude přidat zcela normální. Celkové vyznění snímku se mi sice líbilo, ale některé dialogy mi přišly hodně na efekt. Freimanová i Táborský super, Pavlata taky. 50 %. ()

troufalka

A mě to potěšilo a tak nějak udělalo dobře. Hnusné zacházení znám z vlastní zkušenosti, sebevraždit jsem se nikdy nechtěla. Na rozvesenení dobré. ()

Deimos

TV/// Obsazení 6/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 6/10/// +občas vtipné, nenáročné, naštěstí krátké, Pavlata v trojroli -slabší děj, občas zdlouhavé, příběh málo uvěřitelný/// Trošku úsměvný filmík, ve kterém se mi líbila Veronika Freimanová a záhadný Michal Pavlata (poznal jsem ho hlavně po hlase). Hudba mírně nadprůměrná, stejně jako prostředí a herecké výkony. Největší problém je, že mi film nic nedal a navíc Miroslava Táborského v této poloze jsem už viděl kolikrát. Jinak pohoda./// Celkem 61%/// ()

Slarque

Celkem krátká televizní komedie vyniká perfektně napsanými dialogy. Z úst postav, které se opakovaně neúspěšně pokoušejí o sebevraždu, znějí opravdu k popukání. Miroslav Táborský, Veronika Freimanová a Michal Pavlata na to stačí skoro sami. Pak už je tu jen pár vedlejších postav. ()

triatlet

Absurdní nadsázka ze života o životě, respektive o koncování se životem má několik kladů: není zbytečně rozvláčná, vychází z jazykového vtipu (Při paralelním pokusu o sebevraždu: „Karel nás nesmí najít doma. On by nás zabil.“), herectví M. Táborského a V. Freimanové a v neposlední řadě i hudba D. Vozáryho. ()

honajz

Některé věci byly trochu násilné, ale za dialog před kolejemi a po kolejích, za zpívané recepty a anděla v podání Michala Pavlaty ty tři hvězdy dám. ()

fleker

celý se to zvrtlo, když freimanová začala přehrávat a převzala roli aktivního hráče ("poď, zabijem se společně..")..to se jí prostě nedalo věřit, vzhledem k tomu že celou dobu vystupovala jako pasivní.. naproti táborskýmu, kterej tu byl ten aktivní...no porovnejte sami, freimanka si řezala žíly, pak si lehla na koleje a nakonec skončila s hlavou v troubě,,, čili všechny tři pokusy byly pokusy pasivní, pokusy, u kterejch eště máte čas to všechno stornovat.....táborák, ten skákal z nuseláku, chtěl se nechat srazit autem, zkoušel se voběsit a uvažoval i vo bouchačce,,,což sou všechno akce, u kterejch když uděláte první krok, tak není cesty zpět..........tak to by bylo k filmu, a teď k samotnýmu tématu..... totiž podle mýho sebevraždy, který pácháte proto, že se vám něco hroznýho stalo, sou naprosto mimo mísu... protože když vám někdo slintá na rameno a hystericky vzlyká blablabla, umřel mi ten a ten,to je to nejhorší co se mohlo stát, zabiju se...to je přece aboslutně ujetá záležitost....poněvač pokud je to opravdu TO NEJHORŠÍ , tak už to přece musí bejt jenom lepší, a zabíjet se teď,právě teď, když víte že akcie už půjdou jenom nahoru, to přece postrádá logiku..... takže sebevraždy ano (palec nahoru), ale určitě ne z nějakýho náhlýho popudu.......čili abychom to schrnuli pěkně po erbenovsku: když máš dlouhou chvíli, podřezej si žíly, když tě život nebaví, střel si kulku do hlavy.......... a proč většina sebevražd navzdory přízni osudu nakonec nevyjde? prostě protože i u těch aktivních typů, jako je třeba olovo do spánku, se vobčas vyskytne i nakej ten pasivní faktor, kterej vam na posledni chvili uhne rukou do strany..a pak je z toho akorát trapas, šoupnou tě do bohnic, přilepěj ti cedulku POŠUK a seš nadosmrti vyřízenej.... ..proto moje rada zní, pokud si nejseš zastak uplně jistej, jestli teda jo,nebo ne, tak místo ňákýho divadýlka pro lidi..zajeď si do kolína, nebo do práglu, zaplať si parašutistickej výcvik, stojí to štyry papíry, voni tě vyvezou nahoru letadlem, dostaneš batůžek a pak už je to jenom na tobě, jestli nakonec zatáhneš za tu šňůrku nebo ne ()

svik

Jednoznačně zajímavý set. Žádné zbytečné filozofické otázky, velice upřímný scénář, průměrné herecké výkony a pěkná Veronika Freimanová. Příznivý byl i záhadný muž Michal Pavlata. Bavil sem se i když děj byl slabý. 4* jsou za nápad a scénář. ()

Sandiego

Hodnocení drží na třech hvězdičkách hlavně výborná Veronika Freimanová, první polovina je velmi příjemná, ale pak se začínají objevovat trhliny ve scénáři a konec mi příjde hodně nepovedený. I tak příjemná hodinka u televize. ()

ic

Zpočátku to vypadalo dobře "Není to moc vysoko... myslíš, že se člověk zabije?" - "na to vem jed!" - "Tak já to prubnu". Pak se to ale začalo nějak zvrhávat a konec už stál za prd. ()

KajusaK

do cca 40 minut z 50 to bylo skvělé, super forky, výborné herecké výkony..Po té co našli tu holku co vypadala jako kolotočářka z černou parukou a kytarou, tak šlo vše do háje..Velice blbé zakončení a jak vidno nejsem jediná kdo konec moc nepobral..Demence v plném proudu.. ()

Jizni Tlapa

"A neskáču z blbýho místa?Do protisměru nemůžeš, viděli by ti do ksichtu a viděsil bys je!" Černá komedie, kde jediným imaginárním nosníkem je scénář, který se může pyšnit několika kvalitními "seky" a M.Pavlata, kterého zde můžeme vidět v trojroli ztvárňující rozlišné povahy třech (zdánlivě nesouvisejících) postav. Vše ostatní (kamera, M.Táborský, V.Freimanová, hudba, střih a příběh) je na hranici průměru. Poctivých, a však rozhodně né-přesahujících 50%! ()