Americký filmový horor, ve kterém se hrozbou nevinných lidí stává velké hejno nechvalně proslulých dravých rybek, kterým se podaří utéci z experimentálního vědeckého ústavu, financovaného americkou armádou. Jejich cesta vede přímo do blízkého jezera, které je vyhledávanou turistickou atrakcí a jehož břehy jsou v letních měsících obleženy lidmi, kteří se sem sjíždějí z celého širokého okolí, aby se tu opalovali nebo si zaplavali. V okamžiku, kdy se k jezeru blíží smrtelné nebezpečí v podobě hladových rybiček, přijíždí k jezeru také autobus plný malých školáků. (oficiálny text distribútora)

Paldiny

Luxusný braček Čeľustí. Pritvrdilo sa na krvavých záberoch, sadistickom holdovaní na telách, ktoré nezomierajú po pár uhryznutiach a v mukách si to odnesú až do konca. Navyše bola prekročená miera korektnosti a svoje si užijú tiež deti z tábora. Hlavní aktéri sú sympaťáci a bez okolkov film unesú v pasážach, kde sa hladné potvorky nevyskytujú. Tiež miesto toho, aby robili záchranné misie a vyťahovali ľudí z vody, ukradnú čln a vydajú sa opačným smerom zničiť ekosystém akousi chemikáliou, čo mi prišlo roztomilé. Veď ako všetkým aj mne boli životy dovolenkárov ukradnuté a sympatie patrili výhradne snaživým rybkám. ()

RomeroIsGod

Další oblíbenej animal horor z dětství. Kdo neviděl jako by nebyl. Je to béčko jak řemen s jedněma pěkně okousanejma nohama a relativně svižným tempem. Ajův remake je naprostá bomba. 60% ()

lukano

Průkopnický horor na dané téma a se solidní dávkou reality, který si zaslouží patřičně ocenit, protože ve své době neměl konkurenci. ()

dawe787

Jeden z méně známých hitů v mém dětství vedle Ramba a Predátora, ale výborná hudba a zvuky a dodnes přemýšlím jak natočilï pohyb těch roztomilých rybiček. Taky jak už se zmíňuje monolog níže, ten pocit, když vlezete do špinavé vody nějákého rybníka a přestavíte si, že..... ()

xargos

Tahle béčková záležitost mě v mládí minula, takže bez problémů lezu do vody, aniž bych čekal útok žravých rybiček. Doporučuji dívat se na tento film optikou doby, ve které vznikal, a nikoliv dle současných měřítek. Když se zamyslím na označením Komedie/Horor, musím uznat, že ten, kdo tento film takto označil, měl vlastně pravdu. Některé situace jsou hororové a jiné opravdu k smíchu. Pobavil mě skautský vedoucí, který strhává ze stromu svou fotku, prostřílenou šipy, a rozhlíží se, aby ho u toho nikdo neviděl:) ()

dj.kouba

Další z "hororu" na který mě stále pronásledují vzpomínky z mladí...."Proč nechceš jít do vody?" - "To je snad jasný mami, jsou tam piraně..." Dnes bych určitě hodnotil jinak, ale za nostalgii 3*. ()

DHDV

Film byl natočen s velkým odhodlání tvůrců i herců. Ale tohle šlo zcela mimo mě, já se u hororu chci bát a ne sledovat jen nechutné krvavé scény… Tohle není horor, spíše nechutná pohádka, při které se nešetřilo krví. Slabá 1 hvězda! ()

RPupkin

Ano, jak už to u podobných filmů bývá zvykem, hlavní hrdinové se občas chovají dost stupidně a herectví některých zúčastněných je poněkud toporné, ovšem atmosféra není vystavěná špatně, příběh má spád a akustický řezavý doprovod v momentech, kdy si piraně vezmou do parády nebohé (povětšinou dobře stavěné) rekreant(k)y, utkvěje díky své děsivosti v paměti i nějaký čas po zhlédnutí filmu. Celkově vzato: za mě palec mírně dolů, 40 %, nechci vidět znovu. [viděno v květnu 2021 | komentář #31] ()

Denny

Už při vyslovení názvu se v podvědomí začne ozývat cvakání nenasytných tlam. A když je stále hladových rybiček celé hejno a dostane se do blízkosti jezera s turisty, tak je o zábavu postaráno. ()

dainio

Kultovní taškařice parodizující z valné většiny slavné "Čelisti". I když zde, nenajdeme obřího žraloka ale spoustu dravých a především hladových rybek. Piraňa jako celek, funguje slušně. Nemá moc hluchých míst. Kombinace humoru a hororu jde ruku v ruce a herci jsou sympatičtí. Joe Dante věděl přesně, co chce...a to taky natočil. Je i také známo, že je se S.Spielbergem dobrý kamarád. Hlavně z důvodu, že se mu zrovna, tato parodie notně zalíbila. A já se mu ani nedivím. Vždyť je to dobře koukatelné. Krve je dost, humoru taky a vše se odvýjí v rychlém tempu. No a o to přece jde, ne ? ()

Dartdevil

Klasické béčko, které se asi tak trochu snažilo ještě něco vytřískat z úspěchu Spielbergových Čelistí. Na jedno zkouknutí to je, ale nic víc. ()

Alexandre

Jako menší jsem to viděl ještě v televizi, teď, když jsem celý natěšený na Alexův remake, jsem si musel pořídit tuhle starou verzi pro osvěžení příběhu a děje. Koukat se na to dalo bez problémů, v několika momentech jsem se i zasmál, no zkrátka vynikající předloha k tomu, aby z toho Aja stvořil novodobou nezapomenutelnou pecku (po zkušenosti s remakem filmu The Hills Have Eyes o tom nepochybuji)... Ale každopádně si cením i téhle sedmdesátkové lahůdky. ()

Armin82

Kultovní horror,který tehdá obdobně jako Čelisti, vyvolal doslova mánii v natáčení horrorů s tématikou nějakýho zmutovanýho nebo přerostlýho zvířete. Film Piraňa je kvalitou sice podprůměrný,ale do vody jsem se po shlédnutí tohohle snímku jako malej lézt bál, takže to svůj účel splnilo --->50% ()

Zemřel herec Dick Miller

Zemřel herec Dick Miller

31.01.2019

Ve věku 90 let zemřel v kalifornském Toluca Lake herec Dick Miller. Smutnou zprávu předal médiím rodinný mluvčí. Rodák z Bronxu má od svého debutu v roce 1955 ve snímku Apache Woman na svém kontě… (viac)

Jděte s těmi remaky do háje!

Jděte s těmi remaky do háje!

08.04.2007

...chce se člověku zařvat, když na něj webové filmové zpravodajství prakticky denně chrlí zvěsti o dalších a dalších předělávkách klasických kusů. Člověk by čekal, že ten otravný trend bude slábnout,… (viac)

Piraňa má zase hlad

Piraňa má zase hlad

29.10.2005

V dubnu příštího roku by se měl začít natáčet remake slavného hororu Piraňa z roku 1978. Příběh o malých rybičkách s velkými zuby, které uprchly z výzkumného armádního střediska přímo do blízkého… (viac)