Piraňa 2: Lietajúci zabijaci

• Slovensko Piraňa II (viac)

U jednoho poklidného karibského ostrova se poblíž luxusního turistického letoviska před několika měsíci potopila americká námořní loď. Nikdo netuší, že na palubě byl kanystr se zárodky geneticky upravených dravých ryb, jejich nová generace začne ohrožovat obyvatele ostrova a návštěvníky letoviska a to nejen ve vodě, ale také na suchu protože ryby jsou schopny krátkého letu a přežijí nejen ve vodě, ale také na vzduchu. Děsivé pozadí tajemných útoků se pomalu vynořuje před instruktorkou potápění Anne Kimbroughovou, která začne pátrat po příčině smrti jednoho z přátel jejího syna, který zahynul během výletu spojeného potápěním. Společně s ní pronikne do márnice také rekreant Tyler Sherman, zkušený biochemik. Zděšeni svým objevem, pátrají dál a současně se pokusí přesvědčit hotelového manažera, aby zrušil každoroční piknikovou party spojenou opékáním ryb na pláži. Ten odmítne, což má pochopitelně nevyhnutelnými důsledky v podobě mnoha obětí velkého útoku krvelačných létajících ryb. (oficiálny text distribútora)

Trevor

Aby som uzatvoril svoj challenge 10tich eko hororov/trilerov v rade legendárne vybral som si práve pokračovanie filmu Piranha, ktorý je aj na túto kategóriu veľmi slabým filmom. A samozrejme že beriem do úvahy aj rok vzniku, ale aj tak. V roku 1981 to bol možno prelomový kúsok, s odstupom času sa nad ním človek iba pousmeje. Zaujímavé však je, ťe v spomínanom roku nebol problém natočiť film, v ktorom všetci afroameričania sú vlastne iba zamestnanci či posluhovači kým dovolenku si užívajú iba belosi. Mimochodom, v prvom diely sa v celom filme neobjaví okrem belochov postava žiadnej inej farby pleti. Skrátka niekto za tým hľadí v dnešnej dobe rasizmus, realita však bola taká že na horory chodili do kina iba belosi a aj preto bolo obsadenie aké bolo. A challenge si pravdepodobne predĺžim, aby som uzavrel aspoň sériu s piraňami. ()

Luki.V

Tak včera jsem tenhle kousek konečně viděl :). Čekal jsem hovadinu nehorázných rozměrů... nevím jestli ej to tím že jsem předtím viděl Little Shop of Horrors a potom jsem ještě koukal na The Brain that Wouldn´t Die, ale Piraně 2 mne bavily. Film jako celek držel pohromadě, byl nadprůměrně krvavý (mnohem více než měl právo s tímhle bizardním nápadem být) a občas se v něm objevily záblesky napětí. Hudba byla velmi dobrá a chytlavá, scénář patřičně vtipný (ať už účelně nebo nechtěně) a herci nijak neuráželi. Ve výsledku byl film technicky mnohem lépe zvládnutý než díl první (i ti pirani jakkoliv si je herci drželi u těla a mávali s nima jako že je koušou, vypadali lépe než v jedničce). Další film s top bottom, který mne nijak neurazil ani nepohoršil :). Co to ale říká o mém vkusu to netuším :D. ()

Fíma odpad!

Kdyby piraňa měla křídla křídla jako pták... Pravděpodobně nejstupidnější film, jaký jsem kdy viděl. Odpad je vlastně velice mírné hodnocení. On je totiž odpad a odpad. Některý odpad se dá recyklovat a znovu použít, některý se musí spálit nebo zahrabat hluboko do země a některý je toxický a životu nebezpečný. Tento snímek patří k filmům, které jsou toxické a zdravému rozumu nebezpečné. Hodnotit ho tedy nemá smysl. ()

Othello

Starej dobrej Cameron by se chtělo říct, ale upřímně - já mu ty traumatický historky z natáčení asi docela věřím, protože jak se k němu choval Assonitis nápadně připomíná tehdejší přístupy jiných italských producentů (viz třeba Dino De Laurentiis) k levné námezdní síle, která jim měl sloužit pouze pro zafinancování americkými studii. Cameron údajně stojí jen za scénou z márnice a srandovním výbuchem helikoptéry (během kterého ještě omylem utopil kameru). Dále může prý za design piraň a z frustrace se chopil i výpravy, protože během pre-produkce zjistil, že tam nikdo nic nedělá, tak alespoň začal objíždět lokace a najímat si místní průvodce. Je mi sympatický, že navzdory tomu, že chtěl svoje jméno z filmu původně úplně vymazat, tak ho nakonec po letech přijal, dokonce se i uvolil k vlastnímu přestříhání (který se moc sehnat nedá) a nemá problém na něj vzpomínat. Film samotný je prvotřídní brak, který nepostrádá prakticky jakoukoli ingredienci provinilé zábavy - švédování postupů slavnějších filmů, kozy, obscénní herecké výkony, kozy, úplně zbytečné expozice hromady špatně zahraných postav, které v průběhu filmu prostě někam zmizí a už se neobjeví, kozy, úděsné triky, krev a kozy. Škoda tradiční Achillovy paty přímořských žánrovek, které často gradují v podvodních scénách, které bohužel ze své podstaty jsou pomalé a rozmělňují rytmus filmu. Což se ale děje i zasloužilejším dílům. ()

honajz

Kdysi málo známý režisér druhých filmových dílů, jistý James Cameron (vedle Piraní natočil i dvojku Vetřelce a Terminátora), nám nabízí pokračování hororu o žravých rybkách, jež člověka oberou na kost do 45 sekund. Tentokrát se milé rybičky budou snažit o kus žvance u záchranné expedice potopené lodi v Karibiku. DVD: Pokládáte-li za bonus trailery na tři jiné filmy, máte jej mít. Film 1/4, Bonusy 0/4, Zvuk 1/4, Obraz 2/4 ()

• Režisér James Cameron, který byl od filmu odvolán, dostal pár dní poté vysoké horečky. V nich se mu zdál sen o kovovém zabijákovi vylézajícím z ohně. Cameron se jím nechal inspirovat, aby poté napsal scénář ke kultovnímu Terminátorovi. (oLí)
  • Camerona zavolali (štúdio) ako pomocného režiséra, no Ovidio G. Assonitis to chcel točiť sám, ale potreboval Camerona, aby dostal zmluvu na tento film, keďže štúdio chcelo ako režiséra Američana. Natáčanie bolo nočnou morou. Na piaty deň povedal Assonitis Cameronovi, že je neschopný a vyhodil ho (Assonitis si už pred tým vo svojich predošlých filmoch takto najal začínajúcich režisérov, aby získal zmluvu a potom ich vyhodil.) Neskôr sa Cameron vlúpil do štúdia, aby si film zostrihal podľa seba. Nevyšlo to a tá verzia, ktorá je dostupná, je zostrihaná podľa Assonitisa. Cameron si chcel najať právnika, aby jeho meno zmizlo s titulkov, lenže v tej dobe nemal ešte peniaze. (Shakers)