Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

jorgus

Zajimava exkurze do tohoto vlamskeho mestecka za pritomnosti peprneho cerneho humoru:)humor by tu byl, zajimave obsazeni taky, ale chaoticnost a nerealnost v zaverecne pulhodince toto dilko trosku podkopavaji:(ale silnejsi tri hvezdy, rozhodne prijemne prekvapeni:) ()

G900

Pro me je tohle jako nadherna divadelni hra, s vynikajicimi herci, prevedena na platno a zasazena do opravdu atraktivniho prostredi... ---Full Five... ()

artas

Film s veľmi zvláštnou, takmer vianočnou atmosférou, ktorá vo mne navodila pocit pohody a šťastia. Akurát mi to kazia nejakí nešťastníci s búchačkami, naháňajúci sa po meste :-) ()

Luqi

Neokrôchaný, hulvátsky jazyk použitý pri ešte neokrôchanejšie hulvátskych myšlienkach / názoroch, v kontraste s nádhernými obrazmi historického mesta, až je z toho divák v rozpakoch ............. Vcelku nie často vídaná kombinácia, ktorá na diváka platí, hlavne ak je to prepletená čiernym humorom ako tu.............. Teda scenár fakt stojí za to, myslím tým samotné dialógy, príbeh ani nie tak dôležitý. Hudba je síce krásna, ale niekedy spôsobila gýčovito, niekedy radšej bez nej (napr. v pasáži, kedy sa R. F. plazil hore na vežu). ()

Money_too

Jedna z mých srdcovek... Farrell, Gleeson a Fiennes tvoří neskutečně humorné trio plné monstrózních hlášek, promyšleného scénáře a zasranejch Brugg... To že jsou Bruggy zasraný se dozvíme několikrát ve filmu,ale přesto bych se rád podíval na věž v centru, kam by tlustý lidi nevylezli...:D ()

El-Barto

Zbožňuju tenhle film, zbožňuju to, jak je tragicky nahořklej a zároveň u mě dokáže vyvolat záchvat smíchu. Do Brugg se musím někdy podívat. Spoiler: doufám, že to Ray přežil a s Chloe se odstěhoval z těch zk**venejch Brugg. ()

smerďakov

I nájemný vrah je jen člověk. Člověk, který chybuje. Člověk, který za své chyby platí. A jak? No, drsně, sprostě, syrově a s koňskou dávkou černého humoru. Kde? V nejzachovalejším středověkém městě v Belgii. V Bruggách. Příjemnou zábavu. ()

Petrus1

Jako musím se přiznat, že já taky nevěděla nic o existenci nejzachovalejšího středověkýho města v Belgii, Bruggy (no, tak já na zeměpis byla vždycky blbá). „Je to prdel světa.“ I trpaslíci musí brát drogy, aby to tam přežili! Ale třeba pralinku, tak tu bych si dala! :-) Dozvěděla sem se, že Očistec není vyloženě na hovno, ale taky to není žádnej zázrak. Já architektuře a umění moc nerozumím, ale musím s Colinem souhlasit, že ten obraz byl nejhezčí a po městě bych se taky prošla a ten jeho otrávenej ksicht by mi asi taky lezl na nervy! A že by 50-ti letej hlídač přechodu uměl karate? „On to byl Číňan?“ Farrell vede fakt podivný řeči! :-) Taky sem dost dlouho čekala, až se tam objeví Fiennes, ale naštěstí sem se dočkala. „Harry je poněkud kokot.“ „Jak nemůžou, kurva, někoho nebavit labutě!“ Musím teda říct, že i když to jistěže tragickej prvek mělo, já se skvěle bavila! Takovej nějakej konec sem v podstatě předpokládala, ale musím uznat, že to byl fakt, kurva, dobrej film! :-) ()

werush

Velmi zábavné, neotřelé, má to atmosféru, Colin Farrell předvádí další ze svých mnoha poloh, jenom mě iritovalo tempo filmu - pomalé a ten až meditativní monotónní hudební motiv ()

Gastovski

Nevšední a originální počin, který spolu s perfektními dialogy a tím nejčernějším humorem slibuje nezapomenutelný filmový zážitek. Takových filmů moc není. Díky Bohu za něj! ()

HouseMK

Tomuhle filmu nedám 5* jedině za scénu se zabitým chlapcem, na které je vpodstatě celý film založený (kvůli tomu zabijáci odjíždí do Brugg a kvůli tomu skončí tak jak skončí). Prostě se nemůžu zbavit dojmu, že smát se příběhu na základě vraždy nevinného dítěte (pravda, chlapec byl smutný a nešla mu matika) je nemorální. Bůh a Belgičani mi snad prominou, ale já se jinak bavil jako u máločeho. Musim se někdy do těch Brugg zajet podívat. Samozřejmě s bouchačkou a pořádnou dávkou koksu :-) ()

R4d3oN

Už dlouho jsem neviděl film, u kterého bych se takhle upřímně nasmál. Ty originální dialogy, neskutečný hlášky a výkon Colina Farrella to si zaslouží potlesk. Dostával mě jeho nezájem při prohlídkách města a ta jeho flegmatičnost. Prostě film na odreagování. ()

RedHot

Vážím si poselství, který film sděluje a obdivuju formu, jakou je příběh líčenej. Mohla to být akční jízda, prostředky i herce k tomu autor k mání měl, rozhodl se ale pro spíš komorní, zasněžený drama - skoro jako divadlo, mám ten pocit. Je to sice gangsterka, ale rozhodně to není Tarantino. --- Máte z toho trip spíš dlouhodobej, protože místo nárazových pocitů film diváka zpracovává jemněji. Což nevadí, protože o to déle se výslednej dojem drží. Tak se z mých tří hvězd staly až po čase čtyři. Rozhodně doporučuju vidět. ()

Snake.Charmer

Tenhle film mě prostě baví i po několikátém zhlédnutí! Tato černá komedie má překvapivou hloubku a přitom diváka neustále baví skvěle napsanými dialogy. Stejně kvalitní jako dialogy jsou i jednotlivé charaktery. Rozhodně nejsou černo-bílé a ploché, jsou velice dobře vykresleny a vnitřní kontrasty jejich osobností jsou jednou z věcí, které dělají tento film tak vyjímečným. Postavy jsou tak dobře napsané a zahrané, že i toho největšího "padoucha" si divák svým způsobem zamiluje. Scénář a obsazení jsou jednoznačně nejsilnějšími stránkami filmu. Námět je velice originální a příběh nepostrádá neočekávané zvraty, všechno tu má své opodstatnění a pěkně do sebe zapadá. Když přičteme úžasné exteriéry "pohádkových" Brugg a bezchybný soundtrack Cartera Burwella, který dokonale podtrhuje melancholickou atmosféru tohoto středověkého městečka, vyjde nám jedno z největších překvapení roku 2008. DVD: (edice FilmX) Digipack je jako vždy pěkně vyveden, kupující dostane kromě předního a zadního obalu navíc další dvě stránky s barevnými fotografiemi z filmu a informacemi o režisérovi. Menu nijak zvlášť "nevybočuje z davu", ale je velice přehledné a profesionálně provedené. Obraz samotného filmu zaslouží pochvalu, je velice kvalitní. Disk nabídne divákovi také poctivou porci bonusů. Kromě vynechaných a prodloužených scén ( z nichž některé jsou sice vtipné, ale v drtivé většině diváka utvrdí v tom, že bylo velice rozumné, že zůstali na podlaze střižny - zvláště vyřazené flashbacky by film dle mého názoru zbytečně narušily) zde najdete také projížďku Bruggami na loďce, při které se dozvíte něco o pamětihodnostech a historii tohoto překrásného města, velmi originální je sestřih snad všech "fucků" které ve filmu zazní (a že jich je!), nechybí ani klasický film o filmu či průměrné vtipné zkažené záběry. Ten kdo se rozhodne investovat do tohoto DVD podle mě rozhodně nebude zklamán! ()

KosiR_ksr

Vyšperkované dialogy, za které by se ani Tarantino nestyděl. Navíc jde o jednu z Farrellových životních rolí - ta naivita a hloupost z něj přímo čiší. Mohu jen litovat, že před lety (během našeho eurotripu) jsem byl jediný, kdo film už viděl. A tak při volbě, zda navštívit Antverpy nebo Bruggy, zvítězily Antverpy (ač také krásné město). Alespoň tak mám důvod se do Belgie ještě někdy podívat, a pokochat se tím kurva pohádkovým městem se všema jeho dlážděnýma uličkama a kanálama. Po této nekonvenční černé komedii má prostě člověk o jedno místo na světě víc, kam se v životě chce podívat. 90% ()

hunterDave

Rozhodně jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděl. Melancholická nálada na pozadí se impozantně prolíná s optimismem. Jde o příběh gangstera, který se trápí nad neúmyslnou vraždou malého dítěte, což mu nemůže být odpuštěno a on to ví. Byl poslán do Brugg, aby si naposledy před smrtí vychutnal krásu tohoto města, které nesnáší, krutá ironie. Skvěle zakončené. ()

Druury

Vážení, tak tohle byla prdel. Film o prokazování cti, mlácení skinů a skok na laně bez lana. Herci vybráni na jedničku s razítkem, především Lord Voldemort!! pecka 5* ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008