Po fuške v Londýne sú nájomní zabijaci Ray (Colin Farrell) a Ken (Brendan Gleeson) poverení svojím drsným šéfom Harrym (Ralph Fiennes), aby sa ukryli v Bruggách. Zatiaľ čo Ken si užíva pokojné prostredie a pamiatky malebného belgického mesta, uvravený a akčný Ray sa nudí a zatúži po dobrodružstve. Túla sa s turistami, dvorí miestnej kráske Chloe (Cléménce Poésy), mláti jej bývalého priateľa, skinheada Eirika (Jérémie Rénier), a zabáva sa s americkým trpaslíkom, ktorý tu nakrúca surrealistický film. Dovolenka sa však skomplikuje, keď Ray zistí, že šéf Harry ho prikázal zabiť a túto prácičku má vykonať Ken. Lenže Harry vôbec nerátal s tým, že Ray s Kenom sa na výlete tak veľmi spriatelia. A tak bossa čaká ťažká úloha - všetko si bude musieť zariadiť sám! (TV JOJ)

pepicek444

S nikým jsem se neztotožnil. Přímo otravný film. Slepenec záběrů, kdy máte pocit, že každý byl natočen jiný týden. Jako celek naprosto ničem. ()

Tarantin

Někde vzadu to připomínalo Tarantina. Atmosféra nádherná, včetně pamětihodností. Láká k návštěvě. Film podle mého gusta. Poučení o dobrých skutcích - "pomáhání s težkou taškou".....dokonalé.... ()

stuj

Nebyl to špatný film. Trochu drsnější humor s prohlížením památek. Ale z hodnocení zde na csfd jsem čekal mnohem víc vtipu a ironie, než jsem nakonec viděl. Někdy je chyba, číst si hodnocení ještě před filmem... 4 hvězdičky jen tak tak. P.S.: ten konec s pádem z věže byl hóóódně blbej. ()

Mostecan

Z nějakého důvodu mám hroznou chuť podívat se ještě teď v zimě do Brug!! Sledování filmu byl pro mě dokonalý zážitek - co může chtít člověk od filmu víc? Sem tam nějaká malinká chybka by se našla, ale - herci, scénář, prostředí, výkony, soundtrack, zážitek z filmu... Prostě pro mne dokonalé :) ()

Vindemiatrix

Gangsterská zápletka nořící se do melancholicko-existenciálních poloh (podpořených hudbou i skvěle zvoleným prostředím). Všechnu tu vážnost však prakticky souběžně podemílají situační absurdity a úderné černohumorné hlášky. Jejich cílem není vážnou rovinu filmu "shodit", nýbrž ji umocnit (přičemž o vztahu vážné roviny k nevážné platí totéž) - ne nadarmo se objevují odkazy na Hieronyma Bosche. Symbióza vážnosti s absurditou sice nefunguje po celý film perfektně, ale když ano, stojí to za to. Obzvlášť v závěru. ()

Honey007

Velmi neotřelá gangsterka v melancholické atmosféře gotických Brug. Vtipné dialogy a okouzlující Colin Farrell a jeho "fucking Brugges!" :D Dvojice zabijáků na "nucené" dovolené a zajímavý příběh - nepříběh ve 100 minuté stopáži mě opravdu potěšil. A co více, nalákal k tomu, že se tam prostě musím jednou dojet podívat. 80% ()

Trepak

"BRUGY SÚ PRDEL SVETA." Čo by asi povedal, keby ho poslali na Slovensko :D Konečne originálna zápletka, prehliadka Brúg za sprievodu skvelej hudby a Colin si napravil u mňa renomé po blbej S.W.A.T. Koľko komédii by táto krimi dráma svojim humorom dala do vačku. ()

Kyberswat

zvláštní, doslova zvláštní film...chvílemi mi připomínal atmosférou Pulp Fiction, které jsem napoprvé také nepochopil... chvílemi jsem se zasmál, zařehtal, pak jsem se naopak bál nebo se divil... celkově zajímavý nevšední zážitek ze sledování. ()

Choucas

Velmi originální a nápadité. Čekal sem něco úplně jinýho ale nakonec jsem rád že jsem se nedočkal. Má to potenciál být kultovní díky unikátnímu zachycení atmosféry Brug, díky zajímavému a nekorektnímu scénáři. Líbylo se mi to, opravdu dost. Také to jde brát jako velmi svéráznou pozvánku do tohodle jistě krásného města. Dávám tomu 5 hvězdiček ()

onevoice

V Brugách som nikdy nebol ale po zhliadnuti filmu by som sa tam rád pozrel. Pokojné mesto z krásnymi historickými pamiatkami, ktoré sa stane útočiskom dvoch zločincov utekajúcich z Londýna. Herecké koncerty Farrella a Gleesona posúvajú film k absolútnej dokonalosti. Aj keď film končí dosť smutne mne sa na tvári vyčaril úsmev. Absolútne brilantné. ()

L.Wayne

Bavila som sa úžasne. Dokonca až tak, že pri scéne, keď sa Ray s Harrym dohovárajú ako sa budú naháňať, som dostala záchvat smiechu. Výborná gangsterka, konečne niečo nové (také odporné mesto, že aj liliputi musia byť na drogách), výborné dialógy, výborní herci... jednoducho rozprávka. ()

Herbert007

Jedna z vůbec nejlepších žánrových gangsterek, asi hlavně tím jak je nežánrová a snad i "ne-gangsterka". Dost se pane McDonagh těším co dalšího nám na poli filmu předvedete ()

Infurius

Mne sa to zdá akoby to bola reklama pre mesto. Veľmi dobrý scénar. Tento film som si hlavne pozrel kvoli Colin Farrellovi. Veľmi rozťahaný film , veľmi pomaly sa to viezlo... ale určite to nie je na 80% . ()

disstanda

Ano, ano, ano.. Tohle je naprosto můj šálek čaje, čístá esence zábavné gangsterky a toho, co mě vždy bavilo v těchto filmech sledovat nejvíce, t.j. posunout tyto gaunery do naprosto obyčejných situací, ať už se jedná o výlet do Brugg a jejich toulky městem, nebo řešení krizových situací. Ralph Fiennes je naprosto démonický a umím si ho představit film pouze o jeho životě.. ()

pepito25

Úchvatné Bruggy a jemná ekvilibristika s charaktermi komplikovaných postáv. Malé dávky kvalitného humoru vyvážené tragikou, slzy a smiech na tých istých tvárach.... - jednoducho kvalitne rozohraná hra pre fajnového diváka, ktorý si potrpí a vyberá. Na druhej strane som si kusal pery, kam až za akým absurdom sa ťahali dialógy, natiahnuté ako páska, ktorá sa presilí a po celej dĺžke presvitá... Rozhovor po skoku z veže bol doslova imbecilný a nereálny. Rovnako tak Fiennesove ra-ta-ta-ta po celom meste bez toho, aby bol stredobodom pozornosti so stádom policajtov na krku. A ešte: keď to Farrell preháňa s tou precitlivenosťou, v jeho podaní je to trápne a najradšej by som mu poslal drobné na kolotoč. ()

Lonelybiker

Nemůžu si pomoct, ale víc jsem se smál, než že bych byl překvapen dějem nebo akcí. Colin Farrell předvedl spoustu grimas, ale ani nemusel, mě v klidu přesvědčil ... Bruggy jsou fakt pěkný město, tak snad se tam taky někdy podívám a nebude to můj poslední výlet :-) ()

Co chystá režisér V Bruggách?

Co chystá režisér V Bruggách?

16.06.2021

Britský režisér Martin McDonagh byl díky Třem billboardům kousek za Ebbingem blízko Oscarovi, nakonec si ho ale odnesli pouze Frances McDormand a Sam Rockwell. To ale nic nemění na tom, že jeho… (viac)

Hvězdy jako psychopati?

Hvězdy jako psychopati?

11.11.2011

Režisér příjemného překvapení V Brugách Martin McDonagh (foto) začne příští týden v Los Angeles natáčet novinku Seven Psychopaths. Sehnal do ní spoustu zvučných jmen, ale neobešlo se to bez problémů.… (viac)

OSCARY – výsledky

OSCARY – výsledky

23.02.2009

Snad jen jednoho většího překvapení jsme se dočkali při vyhlašování Oscarů za rok 2008 v hlavních kategoriích: nejlepším hercem v hlavní roli se nestal Mickey Rourke za Wrestlera, ale Sean Penn za… (viac)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008