Robin Hood

• Česko Robin Hood (viac)

Po smrti kráľa Richarda Levie srdce (Danny Huston) sa statočný a bystrý lukostrelec Robin Longstride (Russell Crowe) rozhodne obrátiť vojne s Francúzmi chrbát a vrátiť sa späť do Británie, do chudobou, hladom, korupciou a strachom, predovšetkým však brutálnym šerifom (Matthew Macfadyen) drveného Nottinghamu. Len ťažko uveriť, že práve na tomto bohom zabudnutom mieste nájde niečo, v čo už ani nedúfal – domov, rodinu a lásku, v podobe odvážnej a nezlomnej vdovy Lady Marion Loxleyovej (Cate Blanchett), ktorá sa zvláštnym riadením osudu zrazu stane... Jeho manželkou! A keďže je hrdá žena spočiatku viac ako skeptická nielen k jeho pohnútkam, ale i k nemu ako k mužov... Rozhodne sa získať si jej dôveru i náklonnosť, a tak sa obklopí skupinkou podobne zmýšľajúcich mužov a spolu s nimi sa rozhodne nielen vzdorovať šerifovi všade, kde je to len trochu možné, ale predovšetkým postarať sa o potrebných tým najjednoduchším a súčasne najspravodlivejším spôsobom - bohatým brať a chudobným dávať! Nanešťastie však jeho desaťročiami vojny oslabenej vlasti hrozí oveľa väčšie nebezpečenstvo, a tak sa Robin, azda najnepravdepodobnejší zo všetkých hrdinov, spolu so svojimi spojencami musí pokúsiť o nepredstaviteľné – zabrániť krvavej občianskej vojne a pokúsiť sa vrátiť Anglicku niekdajšiu slávu a jeho korune stratený lesk! (TV Markíza)

judas p

Je příjemné vědět, že vždy ještě může přijít pozitivní překvapení. Po zhlédnutí thrilleru a přečtení pár komentářů jsem dlouho návštěvu kina odkládal. Chyba!! Tenhle film si prostě říká o velké plátno. To, že mezi Robinem a Marion není žádná chemie jsou kecy. Jiskří to mezi nima jak při svařování ropovodu. Robin je sice občas prodavačem patosu, ale díky Russellovi mu to projde. A to, že kvůli Kate poruší své původní předsevzetí a začne ji i jejího tchána (Max je k sežrání) podporovat a chránit je naprosto pochopitelné a uvěřitelné. Bojové scény skvěle zvládnuté, povinná zpomalená lukostřelba vypadá taky moc pěkně a hudba je přesně tam, kde má. Kdyby člověk nevěděl o tom jejich zatraceném dešti, věřil by po shlédnutí takového filmu, že Anglie je nejkrásnější a nejzelenější země v Evropě. No co může člověk od zábavného blockbusteru ještě víc chtít? Není to Gladiátor, ani Království nebeské. Je to čistá zábava, kde na toho správného parchanta čeká ten správný hrdina s tím správným trestem. Skvěle Ridley, každý měsíc takový film a nic mi nechybí. ()

omega_SK

Čakal som niečo lepšie veru. Minimálne od názvu som naivne vyvodzoval, že zbojníčisko bude zbíjať o106 a ono prd. To si ani nezaslúži ten názov. Keď už tak to mali nazvať "ZROD ROBiNA HOODa" pretože Robinom Hood-om ho oslovia až na úplnom konci a aj to nezbíja, len je v tábore vydedencov. Nejaká tá bojová stredoveká scénka bola potešujúca, aj pekná scenéria sa semo-tamo objaví, ale čosi tomu chýba. Napríklad k takému GLADiÁTORovi sa po čase rád vraciam, ale k tomuto nemám veľmi dôvod. To jedine, žeby šialená nuda bola a nič iné by "nebylo k mání" ()

Jasmín

Mám k tomu dvě neuvěřitelné věci.... 1) uprostřed dobívání hradu si frantíci najednou dávají oběd a kuchtík jen tak mimochodem odkrouhne krále... 2) Marion a ta malá píva v závěrečné bitvě .... to si snad dělají srandu ne? Jinak ale to bylo velmi dobré, pěkný příběh (samozřejmě hodně předělaný oproti tomu, co jsme zvyklí), já byl velmi spokojen a jsem zvědav, jestli to bude mít pokračování. ()

Uframufrag

Jedine co ma tento film spolocne s Robinom Hoodom je asi len nazov. Russell Crowe je sice dobry herec a v ulohe Gladiatora bol presne ako ryba vo vode, ale v ulohe Robina ma vobec nepresvedcil. Pribeh neni ani tak o Robinovi, ale skor o anglicku v 12-tom storoci a ked v nom nahodou vtedy zil aj Robin. Neni sice spravne uplne porovnavat starsie "verzie" tohto pribehu, ale pre mna ostava "najlepsim" Robinom Hoodom Kevin Costner... 55% len pre Cate Blanchett ktora sa podla mna jedina vedela vzit do svojej role... ()

Lukyn_CZ

Kdyby si odpustili poslednich 10 min, tak se film mohl jmenovat jinak a byl by za 5*. Za cely film ho nikdo nenazval "Robinem Hoodem" a ted najednou je tak nazyvany. Skoda, jinak pekny filmek. ()

Levans

Jedna hvězdička za sledování nějakého historického filmu.Čekal jsem příběh legendárního anglického hrdiny a dočkal jsem se pouze shodných jmen několika postav.Dost mě překvapila scéna,kdy Marion vedla tlupu několika nemocných dětí z lesa do boje proti ostříleným vojákům při vylodění,které mě ihned vtáhlo do dějě filmu od Stevena Spielberga (Zachraňte vojína Ryana .., vylodění v Normandii ).Možná tam měl Ridley inspiraci. No nevadí,jen ať netočí druhý díl ()

Hrmak

Čakal som niečo ako ,,anglického Jánošíka,, no nedočkal som sa. Našťastie! Film nám predostiera ako sa ním Robin Hood stal. Scotta ako režiséra žeriem a Crowe je môj najobľúbenejší herec a tak som si od filmu veľa sľuboval. Niekedy sa však očakávania nenaplnia. A to sa pri tomto filme aj stalo. Niektoré zábery boli v skutku vydarené, hudba sa trošku ponášala na tú z Gladiátora, záverečná scéna by mohla byť dlhšia a tiež nápadne pripomínala iný film, ktorý na to už prídete sami:) Celkovo ma však film bavil, kvalitné herecké obsadenie tiež potešilo. Keď som v prvých záberoch uvidel Kevina Duranda tipoval som ho na hlavného záporáka. Nakoniec ním bol Mark Strong a táto úloha mu sedela. Keby nehral Robina Russell Crowe bolo by moje hodnotenie určite nižšie. Teda práve kvôli nemu nejdem pod 75%. PS: Gladiátor bol tiež ako Robin jednoduchý a priamočiary, no obrazová a hudobná stránka ho stavia rozhodne oveľa vyššie. ()

lip2

Zrod nové legendy .Bohužel jak bylo už několikrát řečeno střihači si hodně vyhráli .Hodnocení pozměním ,až uvidím prodlouženou dvd verzi . ()

wairau

Znova a potolikáté natočit příběh, který zná každý? Moc se mi do toho nechtělo. I když Scott i Crowe patří k mým oblíbencům, film jsem měl doma asi měsíc než jsem si ho pustil. Nakonec však veliké překvapení. Dlouhá stopáž nebyla na škodu, nenudil jsem se ani zdaleka tak jako občas u snímků kratších skoro o hodinu. Režie, kamera, výprava, vše výborně zvládnuté, herecké výkony taktéž. Příběh o tom, jak se legenda vlastně zrodila je určitě zajímavý a soudně uvažujícího člověka, který zná příběhy Robina Hooda od dětství by rozhodně neměl urazit. P.S. Nevím, jestli to tu už někdo nezmínil, nebo možná jsem sám, ale... Nepřipomněla někomu ta scéna vylodění francouzů ani trochu vylodění spojenců v Normandii v Saving Private Ryan? ()

milatko81

uplne odlisny pohlad na robina hooda ako sme zvyknuti ale mne sa to velmi pacilo teraz to uz len skoompletizovat dvojkou a super skutocne dobre len netreba cakat druheho gladiatora lebo to to urcite nieje! ()

MikeH20

Jako první bych podotkl,že tento snímek je natočen jinak než předchozí verze,přibližuje minulost robina hooda,kdy ještě bojoval po boku krále Richarda lví srdce,je to tedy legenda spracovaná trošku jinak než bych asi každý čekal,ovšem film je výborně natočený,krásné prostředí Anglie v 11. století,také spojení Crowe a Scott dodává film patřičnou kvalitu,pojetí a hudba mi malinko připomíná Gladiátora,řekl bych že je po delší době na světě další velmi kvalitní historický film dávám tak 75 % ()

GilbertL

Tak nevím... pocity rozporuplné. Na jedné straně dobrý nápad s trochu jiným Hoodem (zde obyčejný voják, který se za šlechtice Locksleyho pouze vydává) a opět výborný Crowe s skvělý Strongův záporák (navíc potěší menší ale ne nedůležitá role pro veterána Maxe von Sydowa), na druhé straně se příběh zvrtne v naivní dobrodružství plné hesel o svobodě, s hrdinou z lidu, který jej vede do boje proti vmějšímu nepříteli (závěrečná bitva je povedená, ale to vylodění na pláži vypadalo... podivně:)). Výsledný dojem napravuje konec, který -SPOILER- předchozí klišé převrací naruby a tak se toho v Sherwoodu žijícího Robina a jeho bandy psanců přece jen dočkáme;). Celkově z toho mám pocit promarněné příležitosti, ale je možné, že prodloužená verze to napraví. Určitě ji někdy shlédnu. 60% ()

Brukev

První hvězdička je za to, že už dlouho nebyl středověký historický film, kde opravdu vrže kůže, cinkají meče, dýchne na vás ta středověká atmosféra. Druhá hvězdička je za první třetinu filmu. Pokud totiž odmyslíte zavádějící název filmu, pokud zapomenete na srovnávání s Kevinem Kostnerem, pak vám zbyde příjemná, atmosferická podívaná. V první třetině. Od počínajícího vtipkování Robina s vdovou Marrion jsem tušil, že se do děje vkrade komediálno. A bohužel ano. A pak už to srazilo veškeré nadšení, které jsem z filmu měl. Závěrečná bitve, ve které se objevila vdova v sakradrahé zbroji společně s bandou dětí...to byl pohřeb výborně našlápnutého díla. ()

Calvus77

Chtěl jsem parádní historickou/heroickou akční podívanou a dostal jsem ji! Nechápu všechny ty stesky nad realiemi, případně nad "Robinem Hoodem". Příjmám to jak mi to je naservírované a jako takové se mi to líbí moc, Scott je dobrý vypravěč. Co mi moc nesedlo, je závěrečná bitka, respektive příliš křečovité a "neuvěřitelné" vytažení hlavních hrdinů (obého pohlaví ;-) ) do epicentra bitevního dění, ale vylodění alá Vojín Ryan je parádní... Tento Robin Hood končí tam, kde jiní Robinové začínají. Bude-li někdy dvojka, těšim se na ni! ()

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

SOUNDTRACK Poděbrady - 27. srpna

01.08.2016

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

Utíká Ridley Scott od Promethea 2 k jiné sci-fi?

16.05.2014

Pokud chcete v Hollywoodu natočit oslnivou sci-fi nebo velkolepý historický film, nejdřív byste měli jít za Ridley Scottem. Šestasedmdesátiletá legenda má na kontě filmy jako Blade Runner, Vetřelec… (viac)

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

Marvel na vás vypustí Ant-Mana

18.10.2012

Bourne nabírá luxusní protivníky

Bourne nabírá luxusní protivníky

24.07.2011

Tony Gilroy očividně napsal pro The Bourne Legacy parádní scénář. Film, který bude tentokrát i režírovat, totiž láká čím dál hvězdnější obsazení. Nejdřív hlavní roli získal Jeremy Renner (nebude hrát… (viac)