Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

gogo76

Po dobrých recenziách a kvalitnom Mangoldovom predošlom filme Walk the line, som akosi tušil, že režisér nešliapne vedľa. Film sa fakt vydaril, aspoň raz do roka by som bral jeden takto kvalitný western. Kvalitné herecké obsadenie, lepšie som si asi ani nemohol želať, obidvoch hlavných predstaviteľov fakt žeriem, obidvom sa posledné roky výborne darí, čo film, to hit, takže spokojnosť. Je fakt, že Bale je popri Croweovi trošku v tieni, jeho rozmanitej a dobre zahratej postavy, no napriek tomu im to sekne. Dôjde aj na prestrelky, no režisér sa venuje skôr rozboru postáv ako akcii, takže prívlastok psychologický alebo morálny western, ktorý ho sprevádzal, mu celkom sedí. Trošku mi vadilo, že Ben Wade /Crowe/ sa do toho vlaku ponáhľal až moc, napriek tomu, že za každým rohom mal posilu, ale v závere to bolo vysvetlené. Výborná hudba, bolo tam cítiť inšpiráciu Moriconem, ale to je len dobre, pretože maestro už takýto druh hudby nechce robiť. Záver bol celkovo vydarený a na ten záverečný hvizd som spomínal ešte týždeň. Takže gringos, odložte kolty a utekajte kupovať DVD. 80%. ()

Amarcord_1

75% - Výborný western, kterému jsem odpustil nepříliš přesvědčivé jednání postav i nezajímavou hudbu. Všechny ostatní stránky jsou totiž skvostné. Herecké výkony od Crowa s Balem až po skvělého Bena Fostera byly první liga, příběh měl hlavu, patu, a hlavně myšlenku. Skutečnost, že byla během filmu (a především v závěru) ona hlava a pata načrtnuta příliš kubisticky, připravila tento jinak nevídaně působivý film o mé největší sympatie. Stále se ale jednalo o výborný zážitek, který dokazuje, že western stále žije. ()

Reiniš

Pokud patříte k nadšeným fanouškům žánru, neměli by jste si nechat tenhle kousek ujít. Já jsem se bohužel místy docela nudil. Ačkoliv ústřední duo funguje na výbornou, ani jedna z postav mi nějak výrazně k srdci nepřirostla ani mě příliš nezaujala. Rozpočet snímku nejspíš padl hlavně na honorář pro hlavní hvězdy, jelikož celý film se odehrává ve velmi lacině vypadajících kulisách, za které by se možná styděli i v televizi. Nicméně se na film docela dobře kouká a ke konci dokáží tvůrci přijít i s docela zajímavým završením. Takže, jak jsem říkal už na začátku, pokud westerny milujete a chcete po dlouhé době nějaký pořádný vidět, neměli by jste si vlak do Yumy nechat ujet. ()

Xmilden

Tady můj palec letí ostře nahoru. Zaprvé westerny opravdu miluju. Ty pravidla v nich jsou vskutku jedinečné. Zadruhé v hlavních rolích Russell Crowe a Christian Bale a to už je opravdu herecká extraliga. Zatřetí režisér svou úlohu zvládl bez zaváhání, a to i v době, kdy se westerny už ani netočí, natož ty dobré. Zkrátka a dobře: Nemám co vytknout. PS: Po letech mé nadšení trošku opadlo. Ale i přesto v roce 2020 to vidím na 80% ()

Phobia

Hodnocení mi kolísá mezi třemi a čtyřmi symboly komoušské Číny. Vcelku tradiční, sympatický western, který ničím nepřekvapí... s výjimkou závěru. Sice chápu, co se snažil básník říci, ale Russel Kráva, pardon - Vrána, si na to finále měl lípnout na svůj odulý ksichtík červený klaunský frňák. Už předchozí slalom mezi svištícími kulkami mi rozhýbal krční obratle, ovšem ta scéna u vlaku... na tu jsem byla příliš střízlivá a příčetná. Vytknout by se snad ještě daly výrazové prostředky Christiana Balea, zahrnující pouze emoce "jsem nasraný" a "jsem nasraný o trochu víc než obvykle", naštěstí mu to aspoň slušelo. A taky se mi líbilo, jak Russel dostal v jedné vlně asi 20x pěstí přes držku a na jeho vzhledu se to nijak nepodepsalo - možná maskéři usoudili, že má dostatečně oplácané tváře, leč přinejmenším barvu mu přidat mohli. Jinak celkem OK, nebylo to skvělé, nebylo to špatné, čistých 70%. ()

lesumir

Hodne dlouho jsem nevidel dobry western, neni to uplne moje krevni skupina, ovsem cekani se vyplatilo a Vlak do Youmy jsem si nemohl nechat ujit, nejenom kvuli docela dobrym ohlasum, ale zacinam si libovat v hereckych vykonech Russella Crowea, ktery je cim dal tim lepsi a tady tohle pravidlo potvrdil. Byl neobycejny, uplne z nej sel citit strach, ale na druhou stranu i trocha dobra presne tak, jak potsava vyzadovala, takze vykon nadprumerny, Chris Bale take potesil, ale dalsi senzaci byl zvuk, nominace hodne zaslouzena. Dlouho jsem zvazol jestli ctyri, nebo plny pocet, ale poslednich tricet minut ukazalo, ze 3:10 neni jen tak obycejny western, z prumerne zapletky vznikl neobycejny konec. 9/10 ()

kinej

Příznivci westernu se konečně po dlouhém půstu dočkali lahodného sousta. Největším kladem, kromě hollywoodsky standardně bezchybné avšak nijak objevné režie, kamery, hudby a střihu je to, že film nenudí. V oblasti westernu není třeba, zkoumat nové sféry, vše už bylo vyřčeno. Hlavně, že vše funguje jak má, to na nadprůměrnou zábavu stačí. Na začátku se film jako parní lokomotiva těžkopádně rozjede, a poté už je až do konce k nezastavení. Christian Bale se zde střihnul svého klasického tvrďáka - nemluvu, Russel Crowe nám s určitými obtížemi předvedl, ale nakonec vzhledem k malému prostoru přeci jen úspěšně, nelítostného vraha, z jehož nitra se začíná na povrch drát svědomí Nejvíc se mi zde stejně líbil Ben Foster. Výborně obsazený western funguje téměř bezchybně. Jen bych měl drobné k logice psychologických pochodů postav, ale zas tak moc by se u takoých filmů myslet nemá. ()

LiVentura

Adaptace a příliš nová....dnešní ozvučení a celistvost filmů chybí..!!! Hudba však skvělá. Rozhodně nejpovedenější western společně s Muž proti muži po dlouhé době.!! ()

cheyene

Western ožívá v duchu těch nejlepších tradic díky vlaku, který ve 3:10 odjíždí do Yumy. Charismatický záporák Russell Crowe, sympatická hrstka klaďáků v čele s Christianem Balem, líbivá hudba, zajímavé prostředí a dobrá zápletka, to vše je tomuto snímku vlastní. Jsem velmi rád, že western jako žánr ještě nepadl a má co říci i v 21. století. Závěr tohoto filmu je sice trochu úsměvný, ale dojem z jinak parádní podívané mi nezkazil. ()

Jamal

Nazval bych to spíše 2:10, jelikož dvě hodiny koukáte na dobře rozehranou podívanou, ve které Russel Crowe jako Ben Wade zahrál ne dobře, ale přímo excelentně, a konečných 10 minut se nestačíte divit co vše se na plátně děje za zvraty. Ok já to beru skoro vždy, když to nečekám, takže jsem to i tady překousnul. Každopádně Russel opět dokázal, že je to pan herec a i přes dobrý výkon Christiana Balea, jako farmáře a bývalého nejlepšího střelce pluku ( jsem mu to uvěřil ) Dana Evanse, ho strčil dá se říct do kapsy. Ostatních až na Bena Fostera jako padoucha Charlie Prince, neboli princezničku jsem si skoro nevšimnul. Hudba Marco Beltrami (Hellboy, Terminator 3, Blade 2, Já robot). ()

Fiftis

Film nedosahuje určite kvalít známych spagetti-westernov, ale svojou kvalitou ďaleko prevyšuje priemer. V snímke sa vyskytuje veľké množstvo postáv a má aj trochu komplikovanejší dej. Teda má trochu viac dejových línií. Film udržuje napätie aj divákovu pozornosť od prvej minúty deja až po samotný koniec. Russell Crowe opäť ukázal svoje kvality, pretože celý film (obdobne ako u Gladiátora) stojí na jeho výkone a neskutočnom cite pre úlohu, ktorú stvárnil. Pochváliť musím ale aj Christiana Balea a predovšetkým obrovského záporáka Bena Fostera. ()

Shakers

Westerny moc neobľubujem, ale to ani veterníky. Občas sa ale stane, že pri výbere niekedy dostanete chuť na iný a presne viete, že tento bude váš. A tak som zakotvil pri tomto lahodnom kúsku. Chutil síce výborne (skvelý casting, výprava, hudba), ale ta božská chuť sa dostavila až ku koncu (napriek tomu, že začiatok bol zaujímavý chýbalo mu väčšie tempo). 80% - 4* ()

Big Bear

Tohle se povedlo. Crowe si roli evidentně užíval a prokázal, že stejně tak dobře jako je schopen zahrát kapitána válečné fregaty Jejího veličenstva, zahraje i vůdce bandy psanců kdesi na americkém západě...Už dloho mi ve filmu nebyl záporák tak sympatický! Christian Bale perfektně sekunduje a jako rančer, jemuž jde na jednu stranu o zajištění rodiny a na druhou o zachování práva se své role také pěkně zhostil. Upřímně nejsem fanda westernů, samozřejmě jsem řadu klasik tohoto žánru viděl. Proto mne překvapila zručnost a poctivost s jakou byl snímek natočen. Vyprahlá městečka, stavba jihopacifické dráhy, psanci, indiáni a krásný klasický westernový vlak - to vše s perfektně vybranými herci, svižnou kamerou a zvukem vtáhne do děje každého. Divoký západ to je pro mně romantika starých časů. Proto mi nevadí že od druhé poloviny snímku se děj přehoupl od drsného začátku k pomalejšímu tempu... Za mně jsou to 4 kulky * * * * . ()

_Berunka_

Kdyby mi někdo oznámil, že v brzké době uvidím western, nejspíš bych zakroutila nevěřícně hlavou. Pokud by mi stejná osoba předpověděla, že na tento filmový žánr půjdu do kina, pomyslela bych si, že se pomátl… A víte, co je „nejhorší“? Rozhoduji se zda skutečnost, že já v tom kině na westernu opravdu byla a co víc, dokonce jsem se příjemně bavila, i když pravda, občas se momenty napětí střídaly s momenty nudy. Nebylo to dokonalé, ale překvapení se dostavilo a já s hrstkou napětí a hrůzou v očích marně uhýbala před možných svistem kulek a následným zasažením. Hrdlo vyprahlé jako místní krajina, se mi svíralo a já nemohla vydat ani hlásky…  Výborné herecké obsazení, kamera snímající každý detail, zachycující ty drsné chlápky, jejichž odér dlouho nemytých těl se líně line krajem. Sic scénář mohl být lépe zpracován, avšak jakési pounaučení v závěru a náběh na „pohádku“ tam byl. Vždyť záporná postava může ukázat i své světlé stránky, ne? ()

Nin

Tak se přece jen našel western kromě Posledního zůstává, který se mi líbil. Jinak že bude Crowe dobrý a Bale skvělý se dalo čekat, ale takový pro mě zatím vesměs neznámý (znám ho jen ze seriálu My name is Earl) Ben Foster tu těžce zaválel a vypadá to, že máme před sebou dalšího talentovaného herce. No prostě tenhle film je jedno velké milé překvapení. (8/10) ()

Boogeyman

Zpočátku jsem si liboval, western jak má být, ačkoliv způsob, jakým se nechal Ben Wade zatknout mi přišel hodně "podivný". No nic, film pokračoval a ač logika občas opravdu hodně zaspávala, bavil jsem se. Ono od westernu se nedá moc duchaplnosti očekávat, ale proč je tedy zcela trestuhodně nedomyšlený příběh vyprávěn rádoby hluboce prokreslenýma pastavama? Bylo to jako sledovat mix Pravé a levé ruky ďábla a Nesmiřitelných. Ale já si stále chtěl užívat poctivého westernu, proto jsem veškeré logické hlouposti honem vytlačoval z mysli. Jenže na konci jsem dostal tvrdou ránu, totální K.O. Tu naprostou vypatlanost konce ani nelze popsat, těch debilit je tam nahuštěno tolik, že bych je tu datloval léta. ()

sheen

Westerny mám velmi rád, už od raného věku jsem je sledoval, když se mi naskytla možnost shlédnout film, kde bylo herecké spojení Crowe+Bale tak jsem neváhal, tento film nemůže špatně dopadnout přeci?? a také nedopadl, akční sekvence, dialogy, skvělý záporák Crowe, až do konce klaďas a hrdina svého syna Bale, páni tak má vypadat western dnešní doby! ()

petaspur

Bud Wade je jediný, který po celou dobu rozumí tomu, co se děje. Ví, jak vše dopadne a urputná snaha těch "dobrých" je mu oprávněně k smíchu. S tímhle uvolněným zabijákem bylo celkem příjemné strávit dvě hodiny a kdyby to všichni kolem něj nebrali naprosto smrtelně vážně, tak by to byl skvělý zážitek. ()

salahadin

3:10 Vlak do Yumy aneb zpět v prérii v 21. stol. Mezi klady filmu patří herecké obsazení (především ďábelský Foster, charismatický Peter Fonda), hudba Marca Beltramiho (která nenásilně podbarvuje děj). Tento western nepředčil starou klasiku od Leoneho (původní snímek Vlak do Yumy jsem neviděl, takže neporovnávám), ale dokázal, že i v době plné "cool" animáků a počítačových efektů se dá natočit skoro "postaru" solidní podívaná plná prachu z prérie a tvrdých chlápků plivajících jak draci. Za logické paskvily bych mohl dát klidně o dost nižší hodnocení, ale nedám...vězte, že pokud si chcete film vychutnat, musíte poslat logiku na panáka...ne na dva panáky...ok tak jí musíte dát permanentku do baru...protože kdo z vás by třeba okamžitě nezastřelil Charlieho Prince, kdyby ho měl na mušce přímo pod oknem, hm? A ten konec, ten konec..... já říkám - proč ne? ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)