Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Skejpr

Vizuálně prvotřídní western, kterému strašně ubližují prapodivné motivace postav, nedořešené motivy a zkratkovitost děje. ()

BadoXXII

Tento film mal veľký potenciál. Ten sa však premrhal. Westerny mám rád a veľmi som bol na film zvedavý. Zvučná hlavná herecká dvojica, kvalitný režisér, 79% a nominácia na dvoch Oscarov, od tohoto všetkého som si sľuboval kvalitný filmový zážitok. Ale ten scenár, nelogické veci, nuda tiahnuca sa celým filmom a slabý príbeh, to sú hlavné a neodpustiteľné zápory. Film, z ktorého mi toho veľa v pamäti nezostane. 6/10 ()

Shit

Po fakt hodně dlouhý době opravdovej western a ještě k tomu naprosto skvělej western s perfektní atmosférou a hlavně se skvělým hereckým obsazením. Jak Christian Bale, tak Russell Crowe jsou totálně brutálně skvělý, ale i ze začátku trošku chudáčkoidní Ben Foster je báječnej vrahoun. Co se týká příběhu, tak ač v něm neni nějakej přehršel přestřelek, tak je fakt chytlavej a hlavně zajímavej, bohužel na konci se to mírně pokurví a vyleze z toho takovej dvinej paskvil, kterej se k průběhu samotnýho filmu vůbec nehodí, ale nakonec sem se s tim nějak vyrovnal, nicméně celkem mě to zarazilo a proto o hvězdičku míň, jinak bych šel naplno ()

M.a.t.t.

Podivný western, v ktorom sa logika totálne vykašlala na všetkých a vzala si neplatenú dovolenku. Aj napriek tomu jeden z najlepších zástupcov daného žánru poslednej doby, čím to? Najskôr tým, že konkurentov môžete spočítať na prstoch jednej ruky. Ale chuť na tento žáner mi veru na istý čas skazil. 50% ()

flanker.27

Ach jo, udělat tak z originálu a remaku jeden film, bylo by to dokonalé, bohužel řada věcí dobrých v originále je tady slabších a naopak. Tak jak se Mangoldovu filmu často vyčítá, scénář místy působí nedodělaně, s některými zbytečnými scénami navíc (vše okolo tunelů, Indiáni), naopak občas jakoby se několik stránek scénáře ztratilo. Kromě ústřední dvojice se o nikom jiném prakticky nic nedozvíme, dějové zvraty trochu přepálené, chování postav občas chybí logika (obě strany měly několik možností vyřídit to jednoduše), i když kupodivu Croweovo finální rozhodnutí mi zas tak nereálné nepřišlo. Hodně zachraňují herci, dobře budované napětí a technická stránka. S pořádným scénářem a pár zajímavými postavami navíc to zkrátka mohl být mnohem lepší film. ()

Morien

My hoši, co spolu chodíme, zažíváme nejrůznější príma dobrodružství... Jo jo, Petře Bajzo, ještě pořád se takoví najdou. Chris a Russie (promiňte mi pánové, ale mám pocit, že vás znám už věky ♥) si vždycky najdou čas na trochu legrace. Jenom nevím, jestli jsem se na to měla dívat v horečce, protože v závěru už mi začínala jít pára z uší. P.S. : A vážně by mě zajímalo, jestli hudební skladatel, co má na svědomí soundtrack, opravdu má italský jméno a nebo se jenom snaží vypadat cool. Ta hudba taková ale rozhodně byla. A Ben jako padouch - cha chá. ()

gudaulin

Moderní forma a klasický obsah se spoustou toho, čemu říkáme žánrová klišé. Dlouho jsem se rozpakoval, jaké hodnocení Vlaku do Yumy nadělím, protože na jedné straně je opravdu zatížená žánrovými mýty a logika jednání jednotlivých postav jaksi pokulhává a celkově je to na hony vzdálené přízemní historické realitě. Na druhé straně se koukáme na žánr, který ve své převážné většině byl vždycky pohádkou pro ty odrostlejší a dospělé, prostě únikovým druhem zábavy. A pokud se to vezme takhle, tak James Mangold a přítomní herci si rozhodně žádnou ostudu neudělali. Jednotliví protihráči mají charisma a postavy jsou zahrané přesvědčivě. Navíc dialogy, když pominu onu logiku, mají i přesah a dá se to označit za svého druhu psychologické drama. Dal bych tři hvězdičky, protože vzhledem k viděnému by si to zasloužilo spíš komediální odlehčení a párkrát mi z logických kotrmelců v chování protivníků zacukaly koutky úst, ale asi šokuju a rozhořčím většinu žánrových fanoušků, když prohlásím, že se mi nakonec Vlak do Yumy líbil víc než Sedm statečných, a těm jsem z úcty k legendě nadělil taky 4* - takže celkový dojem: 75 %. ()

choze

Spolu s Opravdovou kuráží nejlepší western nového tisíciletí. S dobrým námětem, prokreslenými postavami, výbornými herci, solidními dialogy i přestřelkami, přetékající sympatickým chlapáctvím a patosem. Dostal mě hlavně konec, jak seděj v tom baráku, obklíčení celým městem, totálně v prdeli... V kině jsem horečně přemejšlel, jak se z toho dostanou, ale ani kdybych nad tím přemejšlel sto let, tak by mě nenapadlo (SPOILER) že se přesto všechno pokusej doběhnout k tomu vlaku :D ()

Gilmour93

„Nepřežil bych ani pět minut, kdybych nebyl skrznaskrz zkaženej..“ Lze tomu věřit, když si autor kreslí obrázky, trousí přísloví z bible a ke všemu vypadá jak R.Crowe? Po stránce hereckého obsazení výborné, i když Fosterovi toho do Henryho Fondy s výjimkou modrých pronikavých očí schází ještě docela hodně. To scenáristův vlak natřený odlupující se antikorozní barvou je jiné kafe. Prázdný jak cela, co čeká na Bena Wadea, celou cestu podezřele drncá a zhruba patnáct minut před městem Contention zcela vykolejí. Nebýt jistých okolností, mohlo toto křehké pouto pokračovat nošením pomerančů a osmisměrek do Yumy.. Chvalitebný pokus o vzkříšení westernu, ale mistr Leone se v sedle ani nezakymácel. ()

Psema

Atmosféricky a herecky na výši, avšak po stránce režie absolutně sterilní remake, přes jehož koleje vlak zábavy projede jen v několika akčních momentech, a to je pro mě trochu málo. Mangold dokáže pracovat s hvězdami formátu Crowea či Balea, ale má těžké problémy dostat ze sebe něco víc než průměrného vypravěče, který když se chytne scenáristického vagónu s odpálenými brzdami, skončí akorát na hromádce šrotu na vrakovišti. Na Yumu si za dva měsíce vzpomenou tak akorát westernoví sběratelé, nikoliv ti, kteří si přejí resurekci mrtvého žánrové koně. ()

Tuxedo

Síla tohoto westernu je především v jeho jednoduchosti a zvolené základní premise (vykradený motiv z Tenkrát na Západě se stavějící železnicí a farmě stojícím ji v cestě je odsunut na vedlejší kolej), což je pro režiséra Jamese Mangolda ideální. Není to nijak zázračný tvůrce, ale pokud má k dispozici dobrý scénář a kvalitní hereckou sestavu (Crowe nad Balem jasně dominuje), dokáže zrežírovat film, který vás zaujme hned od prvního záběru a i přes těch pár much (lehká ne-přímo-do očí bijící změna charakteru jedné z hl. postav) budete napnutí až do konce. Možná se někomu vkrádá do mysli rčení "Jednooký mezi slepými králem", ale 3:10 to Yuma obstojí i tak. Ačkoliv je pravda, že jsem měl ohromnou radost, opět vidět drsné chlapy Divokého Západu po sobě střílet, i přes kulku v hrudi se tvářit jako by nic a nakonec možná udělat správnou věc. ()

Mertax

Westerny, které sem viděla by se daly spočítat na prstech rukou. Navíc v posledních letech těch nových ani moc nebylo. Koukám, že k dnešnímu datu (3.1.08) jsem přesně 300. zvědavec, který nemohl počkat skoro čtvrt roku (proč je to u našich sousedů už v lednu?) na oficiální release. Kdybych mohla film rozdělit na poloviny, tak první byla taková nějaká, moc mě nezaujala (60%). Ale ta druhá! Úplně mě přirazila k židli (100%). A ten konec byl.. Zkrátka se mi líbil a svedu to na prach z prérie v očích. Ještě můj oblíbený Russell v tom úžasnym černym klobouku...mhmhmm:o) Když Ben zapískal na svého koně, věděla sem, že do toho vlaku bych taky naskočila, bez váhání. ()

Lynn

Škoda závěrečných 15-ti minut. Jinak skvělý western navazující na to nejlepší z žánru (drsní pistolníci, krásná krajina širých plání, upocená špinavá městečka středozápadu) zabil naprosto nelogický závěr o napravení zlosyna (bezchybný Russell Crowe). Dvakrát škoda. Souboj ústředních hrdinů (Crowe, Bale), které, stojíc na rozdílných stranách zákona, spojuje vzájemný respekt, by totiž s chytřejší pointou získal další rozměr. ()

TheDarKnig

Napíšu jen jedno. Celý film plynul mnohem lépe a určitě to taky nebyla taková nuda jak Krajina střelců, ve které to zachranoval jakž takž konec. na konec 3:10 však neměla ani zdaleka. Tak emočně silný a působivý, že se na to budete dívat se zatajeným dechem. Hlavně když k tomu hraje eargastický soundtrack Beltramiho. Main Theme se u mně hned stala klasikou ()

Aluska88

Russell Crowe a Christian Bale mezi sebou rozehrávají mistrovský souboj v jednom z nejvydařenějších westernů poslední doby. Charakterní a charismatický záporák a psanec Ben Wade pod dohledem slušného muže od rodiny, Dana Evanse míří na vlak do Yumy ve 3:10. Podobně jako v Nelítostném souboji Michaela Manna, i z těchto dvou by mohli být skvělí přátelé. Pokud by však nestáli na opačných stranách zákona. Ale i tak se mezi nimi vytvořil jakýsi typ mužského pouta, které v sobě skrývalo respekt vůči tomu druhému. Dokonalý portrét jejich charakterů, fenomenální chemie a správná banda mizerů a ostatních postav. Z těch mě zaujal synek William v podání Logana Lermana. Konec filmu se zdá být poněkud rozporuplným, rozhodně však alespoň pro mě, zajímavým a správným. Scéna, kdy Ben Wade hovoří o tom, jak coby kluk (pře)četl bibli, mě vždy dostane a jeho sklopená tvář skrytá za kloboukem, který jako by chránil a ukrýval jeho emoce tak, aby zůstaly nerozpoznatelné před Danem. A závěr... Pohled do Benových očích, v nichž se zračí slzy a mísí se strhanost, smutek, hněv a strašná touha po pomstě, je dokonalý a všeříkající. ()

genetique

Kvalitka. James Mangold ma po dlhej dobe zaviedol do filmového sveta divokého západu tak autenticky, že prach zo špinavých ulíc malých mestečiek som mal priamo v ústach, keď ma niekto vyrušil pri sledovaní, tak som naňho tasil svoje imaginárne kolty a keď film skončil, mal som chuť do seba šupnúť za pohár čistej nezriedenej whiskey. James Mangold potvrdil svoju univerzalitu na režisérskej stoličke, a prakticky už nie je žáner, ku ktorému by nepričuchol. Týmto filmom nám servíruje čistokrvnú zábavu so skvelým akčným rádiusom a nemohol chýbať ani tragicko-dramatický podtón, ktorý by z neho spravil čosi viac ako len ďalší film. A tým tento film určite nie je. 85%. ()

Madison

Škoda toho prečudesného konca, kedy sa cynický zloduch Crowe k predchádzajúcemu deju zachoval úplne iracionálne, ale odmysliac si tento drobný nedostatok, mohla by som hrdo prehlásiť, že ide o prvý western, pri ktorom tých päť hviezdičiek naozaj zodpovedá mojim dojmom. Crowe a Bale sú maximálne úžasní a ich cesta divokým západom, okorenená vzájomnou hašterivosťou či nevľúdnymi pohľadmi, ma bavila od začiatku do konca a ani na chvíľu som nepocítila závan nudy. Česť predlhým naťahovaným leonovkám, ale pravdou je, že mi tento perfektný, chytrý kúsok do siene westernov ulahodil omnoho viac. ()

Hakha

Jeden z nejlepších westernů, jaký jsem kdy viděl. Herecké obsazení gigantické a charaktery postav napsané na jedničku(bohužel někteří nepochopily vývoj R. Crowa). Nenapadá mě nic, co bych mohl vytknout a neváhám s pěti hvězdičkovým hodnocením... ()

3DD!3

Nejsem nějak velkým fanouškem westernů a na 3:10 TO YUMA jsem byl zvědavý hlavně díky obsazení. A opravdu, Russell Crowe i Christian Bale jsou vážně výborní a kdykoliv si tihle dva "povídají" stojí to za to. Příběh je sice trochu vachrlatý a motivace postav jsou občas hodně zvláštní, ale když se v tom přestanete vrtat získáte přece jen více než slušnou podívanou. Zdá se mi trochu škoda, že se Mangold držel při zemi a málo tlačil na pilu a to hlavně v akčních scénách. I když se to dá brát jako pocta žánru. Každopádně jsem byl příjemně překvapený a na to, že westerny opravdu nejsou můj šálek čaje se mi tenhle snímek líbil dost. Myslím, že na tom má i zásluhu výborná Beltramiho hudba. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)