Bezcitný a sebevědomý pistolník Ben Wade (Russell Crowe) se svou bandou zločinců a vrahů přepadnou poštovní dostavník. Bez milosti postřílejí všechny členy doprovodu a uloupí velkou sumu peněz. Jenže každý jednou udělá chybu. Obávaný vůdce bandy Wade je zatčen. Rančer Dan Evans (Christian Bale) má dluh, který není schopen splatit. Za 200 $ se přidává k eskortě dobrovolníků, která Wadea musí živého dopravit k soudu v Yumě. Po cestě se oba protivníci, kteří jsou každý z naprosto rozdílných světů, snaží získat respekt toho druhého. Ale s Wadeovými zkušenostmi a bandou nelítostných zabijáků v zádech se transport stává drsným a téměř nesplnitelným úkolem. Oba tuší, že tahle cesta rozhoduje o jejich dalším osudu. Čas se krátí a vlak do Yumy odjíždí ve 3:10... (Intersonic)

Ještěřák

Dvě pecky za herce + dobové kulisy, nikoliv za scénář (děravější než švýcarský sýr). Mangolda rozhodně nechvalte, vždyť to není normální, v čem donutil dvojici "zesračekvytahovačů" Crowe / Bale perlit... ;) ()

Mleako

Že by opravdu přicházela westernová renesance? Možná tomu tak opravdu bude, protože 3:10 to Yuma je zatraceně dobrý western se vším, co na tomhle žánru mámě rádi - ostří hoši s kolty proklatě nízko u pasu, nehostinná příroda, přestřelky a dojde i na nějaké ty původní Američany. Také nelze nevyzdvihnout skvělého Russella Crowea, Christiana Balea a Bena Fostera. ()

asanakis

Na to že v kině uvidím western jsem se těšil jak malej kluk. Nemohu říct, že bych snad zažil úplné zklamání, film se mi líbil, ale příběh o tom, jak se z největšího padoucha stane dobrák se mi moc nepozdával. V žánru westernu tento film rozhodně patří mezi ten průměr a přestože se mi film líbil, rozhodně mě nenadchl. ()

jasiska

Russel Crowe aj Christian Bale boli skvelí, radosť sa na nich pozerať a aj celkový dojem z filmu mám skôr kladný, ale nemôžem si pomôcť - ten záver bola jedna veľká blbosť. Okrem toho, v dobrom westerne by človek mal vedieť, komu má držať palce a tu som to teda nevedela. ()

tadejda

Těšil jsem se na novou generaci westernů, těšil jsem se na hustej nářez, těšil jsem se na superherecké výkony. Dostal jsem mírně nadprůměrný dramo-akčňák. Russel mě moc nepřesvědčil Bale byl o trochu lepší. Nepochopil jsem moc konec-byl divnej. Chtěl jsem víc! 65% ()

Cassandra

Mangold umí natočit dobrou scénu, postarat se o atmosféru, ale nějak nemá štěstí na opravdu dobré scénáře. Spousta lidí si tu stěžuje na nelogický závěr, ale mě připadal film hloupý už tak od první třetiny. Pak už jsem si jen tak říkala: "Proč s nimi ten Russel furt chodí, nechá na sebe střílet a prostě neuteče? Proč se na to minimálně polovina lidí v "eskadře" nevykašle a nevrátí se domů? Vždyť riskují jen proto, aby poprava desperáta byla příkladně odstrašující a veřejná, to jim za to stojí?" Ještěže bylo na konci aspoň to písknutí, už jsem si málem ukroutila hlavu. Crowe je sice patřičně charismatický a Bale věrohodně zoufalý, kamera i hudba jsou fajn, ale víc jak na tři a půl to není. ()

Wishkah

Prvních sto minut je jasných pět hvězdiček a posledních sedmnáct je jen čekání na titulky. Nebýt právě toho posledního úseku jednalo by se o jasný pětihvězdičkový western, nicméně i tak je z toho solidní čtyřhvězdičkové pokoukání. Po Nesmiřitelných a Wyattu Earpovi asi nejlepší western posledních dvaceti let. ()

DannyBoy80

Tak na film jsem se docela těšil, ale co přišlo pak, to mě uzemnilo. Tak blby scénář nemají ani špageti westerny. Plno nesmyslných situací, často používaných jako berličky, aby film mohl vůbec pokračovat. Pistolník netrefí ze 2 metrů chlapa atd. Přeslazený nesmyslný závěr. Klasické nešvary westernů, když je potřeba, tak 30 lidí netrefí nikoho nebo když je potřeba tak jeden člověk jich zabije 30 za minutu bez škrábance. Chcete-li vidět drsný western bez klasických nešvarů, koukněte na Proposition. ()

Haymar

Celou hodinu a půl jsem si chorchtal blahem a říkal si: "...od Unforgiven konečně pořádnej western!". 3:10 to Yuma má všechno co by měl pořádný western mít, zejména nebývale vynikající je obsazení (kromě skvělé ústřední dvojky - Bale/Crowe, též Foster, Fonda, Wilson a další). Bohužel je tu jedno zásadní ALE... Nebýt posledních cca 10 minut, bylo by vše jinak, ALE finále jsem prostě nerozdýchal (čistá ukázka shizofrenní dokonalosti a náhlý Wadeův záchvat svědomí byl prostě příliš i na mě). Škoda, věčná škoda a zároveň názorný příklad, jak dokáže konec (resp. pár závěrečných minut) dokonale zkurvit celý (jinak výtečný) film. ()

Crackonosc

Tak nějak jsem byl ochotnej odpustit filmu za jeho zpracování i ty neustálý nelogičnosti a příběhový kiksy, ale ten konec už byl moc silný kafe... Rád bych šel vejš, ale tady to prostě nejde! ()

Tristaver

Oblíbená postava: Ben Wade (Russell Crowe). Nikdy jsem moc nemusel westerny. Ale vzhledem k vysokému hodnocení tohohle díla a hlavně přítomnosti Balea jsem zapnul DVD a nelitoval jsem. Nejlepší western, který jsem viděl (a to se mi hodně líbilo i Tenkrát na Západě). Bale nezklamal, tradičně skvělý výkon, ale tady ho přece jen o maličko přehrává Crowe jako skvělý záporák. ()

Prochy38

Po dlouhé době přišel western, na který se dá dívat. A na tento se nejen že dá dívat, je výborně natočený a mně neskutečně uchvátil. Film staví na výkonech R. Crowea a Ch. Balea, což je jedním z klíčů k úspěchu. Dobře vymyšlená zápletka. Závěr velmi povedený, jen nečekané napravení B. Wadea je trochu přitažené za vlasy. 85% ()

FARGO

K čemu to mělo scénář, když stáčí posledních 15 minut, aby film pozbyl všechnu atmosféru a postavy ztratily na přitažlivosti. Až na Fostera! ()

Lionheart

Od Silverada konečně pořádný western (Unforgiven mě moc neoslovil). Avšak v žádném špičkovém westernu se zloduch "nepolepší", a proto strhávám hvězdičku za ten skautský konec. ()

kobe6

Western podle mých představ, který neurazil kult klasik. Všichni herci byli výborní a Ben Foster podle mého překonal i hlavní dvojici. Mangold opět ukázal, že je zdatný rejža. Spokojenost 82% ()

Piškotka

Zdařilý western, kdy jde o čest i peníze. Uvědomila jsem si, že raději vidím honičky na koních, než v autech. Je to daleko napínavější a opravdovější. I skromnost lidí byla v těchto časech více než nutností, žilo se v závislosti na úrodě a tak nějak více semknutě. Zlo kolem si dávalo zálusk na pozemky a pak na peníze. R. Crowe typický záporák, který si koledoval o smrt nebo přinejmenším zmrzačení. Byl hnusně drzý. Dan v podání Ch. Balea byl díky svému handicapu přízemní, možná i zbabělý, ale obětoval se dost. Ale jako herec hodně vyzrál a role mu seděla. Film jako takový byl vyvážený, s hezkými scenériemi, hudebním doprovodem a dějovými zvraty. ()

Ben Foster jako Jan Žižka

Ben Foster jako Jan Žižka

24.08.2018

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (viac)

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

Russell Crowe jako fantasy pistolník?

06.08.2012

Producent Brian Grazer, režisér Ron Howard a scenárista Akiva Goldsman měli pro adaptaci fantasy-westernové ságy Stephena Kinga Temná věž bombastické plány. Filmová trilogie, provázaná seriály z… (viac)

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (viac)