Pre Lawrenca Talbota sa detstvo skončilo v noci, keď mu zomrela matka. V snahe zabudnúť opustil ospalé rodné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojí až vďaka Gwen Conliffeovej (Emily Bluntová), snúbenici svojho brata Bena (Simon Merrells) ktorá ho poprosí o pomoc v pátraní po budúcom manželovi, ktorý bez stopy zmizol. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde na neho okrem sarkastického otca, sira Johna Talbota (Anthony Hopkins), čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), ktorý vedie pátranie po zmiznutom Benovi. Postupne ale začína zostavovať desivú skladačku a odhalí starodávne prekliatie. Tých, ktorých zasiahne, sa počas splnu zmenia na vlkolakov. Aby preveril pravdivosť tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal bezmedzne milovať, vydá sa za plného mesačného svitu do blackmoorských lesov, aby nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Ak teda vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení. Spozná totiž tragickú pravdu o sebe aj o svojom otcovi. A tiež o svojom vlastnom zlovestnom osude... (TV JOJ)

Radiq

To snad ani nebyl vlkodlak, ale Chewbaca z hvězdnejch válek. Del Toro byl skvělej, ale film stál za dva prdy vytvořené v podpaží. Triky dižital nuda, gore taky nuda. Přeměna z člověka na vlka plka celkem ucházející. Potěšil Hugo Weaving, na rozdíl od sešlýho Hopkinse. ()

moviefilm

Je to taká veľká škoda. Uvedomte, aký dojímavý by bol záver, keby vám záležalo na postavách. Uvedomte si, aký napínavý by bol záverečný vlkolačí súboj, keby fungovala dráma otec/syn. Uvedomte si, aký skvelý by to bol film, keby nebol taký chladný a keby ste vedeli, na koho stranu sa postaviť. Nudný úvod a neuveriteľne nenápaditá a nudná réžia, a ak mám byť úprimný, tak sčasti aj scenár (resp. niektoré jeho pasáže) pohnojili inak veľmi dobrý námet a nápady, ktoré by boli oveľa lepšie, keby...(nebudem sa opakovať) P.S.:Až teraz som si uvedomil, že asi som pozeral Director´s cut ()

MJMilan

Laciný příběh, který nezachránil ani Sir Anthony. Pěkné efekty, zajímavé zapracování několika hlavních "hrdinů" do příběhu. ()

Nivenx

Dobrý scénář, skvělé herecké výkony a parádní vizuální zpracování, ale jako čistokrevný horor Vlkodlak selhává, jelikož je to celé dobře koukatelné a zábavné, ale nevyděsí a ani nepotěší. Celé je to takové nemastné a neslané. 60% ()

CatcherBlock

V daném žánru a tématu, ale i celkově jde o můj velmi oblíbený film, je to vskutku úžasná podívaná. Jsem hrozně rád a je to dosti unikátní, že někdo vložil 150 milionů dolarů do Erkově krvavého filmu o Vlkodlakovi. Joe Johnston opět potvrdil, že je režisér, který si vybírá Originální, velmi složité a technicky náročné projekty, které ale vždy ukočíruje a vtiskne jim svůj neokoukaný styl, který hodně baví. The Wolfman je technicky naprosto vypiplaný a do detailu dokonalý film, který uchvátí svojí vizuální stránkou a krásnými kostýmy. Obrovský rozpočet je na filmu vidět, vše je na nejvyšší možné úrovni a je to pastva pro oko. Není to ale jen radost pohledět: Tvůrci nezapoměli na kvalitní scénář a velmi dobře odvyprávěný světoznámý příběh. Dobře vybraní herci, hlavně čtyřka Del Toro, Hopkins, Blunt a Weaving hrají skvěle. Je to takové splněné filmové přání, které dopadlo na výbornou a vždy mě hrozně baví, škoda jen, že to finančně tak propadlo, film si to vůbec nezaslouží. ()

HorrFi

Dobrej historickej vlkodlačí horor.. skvělej Anthony Hopkins, temná a pochmurná atmosféra anglickýho venkova.. vlkodlačí horory zase tak často nesleduju, ale tenhle byl zatim nejlepší co jsem kdy viděl.. výborná scéna se starou cikánskou věštkyní.. ()

panMartin

Dost dobré. Žádné nervy drásající odhalení zápletky se sice nekoná, ale přesto má film dost napětí a temné atmosféry a naprosté minumum stupidních dialogů. Dobře vystižená atmosféra staré Anglie působí výborně a je silnou stránkou tohoto díla. Stejně jako herecké výkony Hopkinse a Del Tora či povedené masky. Nechápu tady to nízké hodnocení, ale budiž, mě se to líbilo. Jen trochu dlouhé. Dostal jsem více, než jsem čekal. Užil jsem si to. ()

SeanLSD

"Nikdy sa neobzeraj späť. Minulosť je les plný príšer." ___ Nič mi ten film nepriniesol okrem dvoch hodín pekných obrázkov. Ale mne je taká galéria mýtickej, večne jesennej, vidieckej Británie, ktorú som nikdy nevidel, a kolorovaného viktoránskeho Londýna dosť. ()

CinemaRanger

Viděn Director’s Cut. Vlkodlak rozhodně není bezchybný film, ale má tolik kladných atributů, že ony drobné chyby lze přehlédnout. Od skvělého hereckého ansáblu, přes krásnou výpravu jak od Tima Burtona až k úžasné hudbě a maskám. Hororové scény jsou intenzivní, krvavé a atmosférické. Film je poctou klasickým Universal Monsters hororům. Nečekejte tedy nic nového a odlišného, spíš si užijte oldschool hororovou jízdu v anglickém prostředí. Plusem je zaměření na rozpad člověka a přerod v krvežíznivou bestii. Za mne lepší než většina dnešních hororů, ale chápu, že to každý neocení. 9/10 ()

Gonzi

Skvělá atmosféra, funkční lekačky, brutalita tak akorát, ani účelná, ani nereálně malá. Film při přesunu do Londýna sice na chvíli (citelně) ztrácí dech, pak ale běží dál :-) Líbilo se mi zaměření na "život vlkodlaka" od zrodu po konec, silně mi ale vadilo, že to Del Toro zahrál s jedním výrazem - bez ohledu na předpokládaný duševní stav. Shrnuto film docela odsýpá a funguje a obecně jej hodně doporučuju. 7/10 ()

TomStall

Příjemná, solidně napsaná záležitost s opravdu povedeným vizuálem (až na pár drhnoucích CGI), dobře budovanou atmosférou a pár skvělými momenty (především pak snová sekvence v blázinci + dvě potěšující dekapitace). Od čtyř hvězd Vlkodlaka dělí opravdu málo, možná trochu hlubší prozkoumání postav by neškodilo. Film vlastně celou dobu klouže dost po povrchu a nedokáže vyvolat opravdu silnou emoci. Každopádně koukatelné a doporučeníhodné. ()

trojtmberk

Přesně ten případ, kdy v každym uchu slyšim jeden hlas. Jeden řiká, že tohle bude určitě pecka, protože spojení Benicio Del Toro a vlkodlak nemůže dopadnout špatně a druhej že to zavání průserem, protože udělat vlkodlaky, kterejm se dá uvěřit a který jen nevypadaji jako chlap co se nerad holí s křivejma nohama, je potíž. Dvě hvězdy jsou možná málo, ale za to zklamání, že nastala ta druhá varianta, je sem hodim a měnit nebudu, abych příště věděl, že se nevyplácí si něco dopředu malovat. ()

hans500

Velmi zdařilí remake, příběh je odlišný od originálu, zároveň ale zůstává věrný stylu původního filmu (a hororů 40. let obecně), potěší mnoho odkazů na staré "vlkodlaky". Velkým kladem je vhodně obsazený Benicio Del Toro i Anthony Hopkins. ()

Vraccas

Lehká naivita a až přehnaně monstrózní efekty(prakticky nefungující gravitace). Tento film nebyl pro nic za nic nominován na oscara za masky. I když to není zas až to co bych vytknul. Průměrná podívaná na pěkně "vymodelované" města a dobově oblečené občany. Hlavní role skvěle obsazeny a Hugo Weaving jako třešnička na dortu. ()

filmmovier

Velice pěkný film, ale mohlo to být lepší... Ne, vraťme se na začátek. Rozhodně je to jeden z nejlepších hororů posledních dvou let, a jelikož se to odehrává převážně v anglickém sídle, ani se tu nemusím rozepisovat o působivé atmosféře. Vlkodlaci jsou velice pěkně vyvedeni a je to celé správně ponuré. Celkový dojem mi polkazila jen ta slabší poslední půlhodina. A nejlepší věc filmu je odhalení skutečné identity Anthonyho Hopkinse... ()

Estrellita

Taková BLBOST! Taková ztráta času... Dvě hodiny života jsem obětovala této připitomělé pohádce, která si hraje na cosi jako horor, ve víře, že to přece nemůže být tak prázdné a nudné až do konce... Už dlouho jsem si u nějakého filmu tak moc nepřála, aby už proboha skončil. Tfuj. ()

Motinski

Ponurá atmosféra na gotický štýl plná záberov v ktorých hmla evokuje pocit ako pri starých hororoch. Triky a masky tiež na výbornú, no príbeh je strašne suchý a pedvídateľný. Pár vydarených scén síce bolo ale výtvarne film vyhráva na plnej čiare, na úkor postáv, deja aj práce s napätím. Výsledná podoba je moc nezáživna, čo je škoda hlavne kvôli hereckému obsadeniu. ()

LordSnape

Hodně trapné. Prakticky jediné na co se dá koukat, je Emily Blunt... Jinak Vlkodlak spíš připomíná retro grotesku evokující starou školu, kdy se ještě v hororu nehledělo ani tak na formu, jako spíše na celkovou zábavu. Bohužel tenhle moderní paskvil nemá ani jedno z výše uvedených předností, narozdíl od svého originálu. ()

ecceHOMMO

Sakramentsky dlho mi trvalo kým som si zvykol na Del Tora a jeho postavu - vôbec mi tam nesedel.....A inak vlastne nič nové v tomto žánri a jeho stvárnení.... ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (viac)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky