Pre Lawrenca Talbota sa detstvo skončilo v noci, keď mu zomrela matka. V snahe zabudnúť opustil ospalé rodné panstvo Blackmoore a vydal sa do sveta. S rodinou sa znovu spojí až vďaka Gwen Conliffeovej (Emily Bluntová), snúbenici svojho brata Bena (Simon Merrells) ktorá ho poprosí o pomoc v pátraní po budúcom manželovi, ktorý bez stopy zmizol. Lawrence jej vyhovie a vráti sa domov, kde na neho okrem sarkastického otca, sira Johna Talbota (Anthony Hopkins), čaká aj hrôzostrašná legenda o krvilačnom monštre s nadľudskou silou, ktoré sa po nociach túla po okolí a vraždí všetko živé. Lawrence je spočiatku voči týmto poverám imúnny, rovnako ako inšpektor Scotland Yardu Aberline (Hugo Weaving), ktorý vedie pátranie po zmiznutom Benovi. Postupne ale začína zostavovať desivú skladačku a odhalí starodávne prekliatie. Tých, ktorých zasiahne, sa počas splnu zmenia na vlkolakov. Aby preveril pravdivosť tejto legendy a zároveň ochránil budúcu švagrinú, ktorú začal bezmedzne milovať, vydá sa za plného mesačného svitu do blackmoorských lesov, aby nebezpečné monštrum vypátral a zabil. Ak teda vôbec existuje. Keď sa Lawrence vydáva na trestnú výpravu, zďaleka ešte netuší, ako veľmi ho táto noc zmení. Spozná totiž tragickú pravdu o sebe aj o svojom otcovi. A tiež o svojom vlastnom zlovestnom osude... (TV JOJ)

Dannysek4U

Temnotemna stylizace je moc fajn, ale jinak je to cely takovy nejaky rozvlacny, spatne rozfazovany, navic Del Toro je spatenka (na rozdil od Weavinga a vcelku proumernyho Hopkinse), mno, proste jako zanrovka fajn, super oldschool, ale jinak dost snadno zapomenutelny dilko, ktery diru dio sveta neudela. ()

campix

Filmová adaptace Vlkodlaka, byla mnou velmi očekávána, ač nemám moc rád Benicia Del Tora ( hlavně díky Strachu a hnusu v Las Vegas) rozhodně jsem čekal áčkovou podívanou, ať už díky rozpočtu (85 milionů), tak i hvězdným obsazením (Del Toro, Hopkins, Blunt), ale takové podívané jsem se nedočkal. Blíže to má k Běčkovému titulu, hlavně díky brutálním scénám a závěrečnému vlkodlačímu souboji, k tomu aby to bylo dobré béčko zase chybí spád a větší zábavnost. Prostě nevím co si mám o tomhle Vlkodlakovy myslet. Dávám průměrných a ušmudlaných 50% ()

Flynn

Obsazení hvězdné láká mnohé na vpodstatě televizní podívanou, bohužel, nic víc se od toho asi ani čekat nedá. Pro mne zklamání, které jsem sice dokoukal, ale znova bych to asi vidět nemusel. Už vidím tu efektní reklamu na Nově - film týdne v sobotu večer.... ()

Wormboy

Obsadenie, prekvapivo krvave sceny (aj ked neviem, ako na tom bola kinoverzia, ja som videl director´s cut) a miestami ako tak slusna atmosfera. A to je asi tak vsetko, co je na tomto filme zaujimave. Je skor sokujuce ako sa s takym rozpoctom a obsadenim podarilo natocit takyto nepodarok...Apropo atmosfera...ta je miestami naozaj celkom dobra, avsak znacnu cast stopaze ma mimoriadne rusilo podla mojho nazoru nespravne zvolene dosvetlenie scen v postprodukcii, kde okraje obrazu su vyrazne tmavsie ako svetelny stred sceny. Urcite to bolo cielom, no ako vravim, na mna to posobilo velmi rusivo a to som pozeral film skoro v uplnej tme na velke obrazovke v HD, takze ziaden nekvalitny displej notebooku a pod. ()

zette

Herecke obsazeni hlavnich postav potesilo stejne dobre jako atmosfera po celou dobu filmu. Celkem vdecne tema, horor o vlkodlacich, jen jsem postradal vice akce a napeti. Ne, ze by film vylozene nudil, ale scenar byl spise jako z nejakeho televizniho filmu. Kazdopadne takove " nacancane " becko. ()

Martrix

Gotický horor se vším, co k tomuto subžánru patří. Jako bonus navíc, je pak velmi dobré herecké obsazení. Nemám co bych vytýkal, nic bych neměnil...ale přesto nejsem nadšený. Je to stejné, jako kdyby někdo natočil remake Babičky s tím, že se to pojme stejně jako originál, ale tentokrát tam budou jiní herci a bude to barevné... . Tak nějak není důvod, ne? ()

Juto

Príbeh pôsobí nesúrodo, miestami uponáhľane, inokedy pomalým tempom. Všetko to zachraňuje výborné obsadenie. Benicio Del Toro ako mýtický vlkolak je úžasný. 6/10 ()

rizek2

Můžete se bát, že vlkodlak bude jedním z blockbusterů, které se na vás přiřítí. Jakmile uvidíte první vyhřezlá střeva tak pochopíte, že hvezdné herecké obsazení tu není proto, aby přilákalo co nejvíce lidí. Skvělý Hopkins, charismatický Del Toro a chladný Hugo Weaving jsou největší tahouni tohoto hororu. Dalším lákadlem je skvělé zobrazení Anglie v 19. století, které je velmi věrné. Doporučuji! ()

BoXBe

Výteční herci a hezká výtvarná stránka. K ničemu. Primitivní dialogy, slabý scénář se seriálovou kamerou a rozstříháné scény jako v comicsech zruinovaly vše... Vlkodlak dále čeká na stejně kvalitní zpracování jakým byl například Coppolův Dracula. ()

Ice123

Naprosté sklamání, skoro až ztráta času. Nevim proč takovou roli Anthony Hopkins vůbec bral, když ten film je zdlouhavej, nic neříkající a místo hororu spíše komický. naprosto nechápu proč je tam v tom vlaku tak zdůrazňovaná ta hůl, když stejnak k ničemu nebyla.... a konec filmu naprosto dozabije celej film.... kdybych ho neviděl tak bych toho rozhodně nelitoval... ovšem je tam i pár dobrých scén se střevama a párkrát se i zasmějete jak jsem již psal, tak proto chabý 2* :( ()

frings

Pro mě vůbec první setkání s "vlkodlakem" a zároveň dokonale napínavá podívaná, která se nezapomíná...v tomto žánru rozhodně za plný počet ()

pufina

Atmosféra vynikající a Anthony Hopkins jako vždy nezklamal. Lítající ručičky, nožičky a jiné lidské části z jámy (to mě pobavilo) taky super. I když se mi film líbil, bylo to pro mě v jistém ohledu zklamání. ()

dr.fish

Anthony Hopkins posouvá snímek lehounce nad průměr, ale chybí napětí, mystérium. Vše je chladné, statické a jen ne dechberoucí. 50% ()

WolfR

Z potencionální hororové pecky o klasice Vlkodlak vzniklo jen, sice úžasné audiovizuální, avšak ne zrovna zábavné a zajímavé dílko, které nemá hlavu ani patu. A moc to nezachraňuje ani výtečný výběr herců. Víceméně všechno co mělo zdobit tento film, ať už atmosféra, napětí, příběh anebo emoce je špatně. Holt takovýto velkofilm nesmíte svěřit do rukou rutinéra, silnější 2 hvězdy. ()

animaxis

Hned na začátek bych asi měl říct, že původního Wolfmana jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat originál s tímto remakem. Samotný Wolfman z roku 2010 na mě ale zapůsobil dobře. Film se odehrává v temném (nebo spíš věčně zataženém) prostředí, které na mě nepůsobilo nijak uměle (jako v Dorianu Grayi z roku 2009), ale měl jsem pocit, že jde o naprosto reálný svět. Celá zápletka filmu se mi vlastně líbila. Hned od začátku na to jde film "z ostra", ale pak nastoupí spíše mysteriózní atmosféra a z filmu se stává jakýsi temný thriller. Krve je tu ovšem opravdu dost, protože kdykoliv se tu Wolfman objeví (vlkodlakem ho prostě nezývat nebudu), všude lítá krev a useklé končetiny. Postupně film začíná působit čím dál vážněji, což se ale trochu pere s tím, že je v něm postupně i čím dál více fantasy hororových prvků. První polovina se mi určitě líbila víc, nicméně ani konec mi nepřipadal tak strašný, aby se mi ve výsledku film celkově nelíbil. Herecké výkony tu jsou dobré a to je podle mě také jednou z nejsilnějších stránek filmu. Herci tu vše přirozeně prožívají a to filmu možná dodává trochu reálného dojmu (i když určitě ne každý se mnou bude v tomto ohledu souhlasit). Nakonec jsem vlastně rád, že jsem si film pustil. Dovedu si představit, že by byl skvělý pro chladné podzimní večery. ()

zorro

Velice předvídatelné a místy trochu pomalé. Možná jsem jen trochu zklamán protože jsem čekal více pořádné béčko než průměrné áčko. Škoda nevyužitého Huga ()

okkac

Tak po prvních ohlasech jsem čekal teda dost větší průser. Tohle mělo výbornou atmosféru, kterou už hodně pomáhá vytvářet prostředí právě sychravých podzimních blat a vřesovišť s přízemní mlhou, po kterých se vlkodlak prohání. Má to velmi pěknou kameru, kdy skoro každý záběr, obzvláště na krajinu, vypadá jako obraz v galerii. A akorát dávkovanou brutalitu se sem tam s utrženou končetinou či hlavou nebo vyhřezlými vnitřnostmi. Ty produkční trable tam nejsou skoro vidět. Jedinou nejasnost jsem zaznamenal při přesunu do Londýna, kdy mi připadalo, že několik minut filmu chybí a napojení na předchozí děj není moc hladké. Plus sem tam slabší triky a stále stejný výraz Benicia Del Tora, který se ale na tu roli vzhledově velmi hodí. Příjemný oldschool. P.S. Sequel s Hugo Weavingem by nemusel být vůbec špatný. 7/10. Director's cut: Žádne nové brutální scény nepřibyly. Prodloužen hlavně začátek, který ale taky přinesl pár nedotažeností. Na začátku navštíví Gwen Lawrence v Londýně a řeknu mu o bratrovi. V kinoverzi je to pouze poslaný dopis, ale i v DC se pak mluví jen o dopise. Rovněž ve vlaku dostane Larence od tajemného cizince hůl se stříbrným ostřím, která ale pak později hraje pramálou roli. Dalších nových scén jsem si ani nevšimnul, takže DC spíše umocnil produkční nesnáze filmu, než aby je zacelil. ()

bartias

Úplně vidím snahu tvůrců zmodernizovat dnes takřka směšný námět do podoby atraktivní i pro současného diváka. Vlkodlak je temně romantický příběh s poměrně propracovanými maskami, solidními akčními momenty a překvapivým zvratem – nebo aspoň pokusem o něj. Film počítá s divákem, který se díky značně krvavým hororům z posledních let slušně otrkal. Proto oplývá i scénami vhodnými spíše do hororu, jehož hlavní hrdinou je spíše vyšinutá psychologie než dravé monstrum. Je toho všeho ale nějak moc pohromadě a výsledek, jakkoliv je pěkný na pohled, vůbec nepůsobí přesvědčivě. Sestava bohatá na skvělé dramatické herce a stavba v lecčems inspirovaná Coppolovým Drákulou každopádně napovídají, že nechybělo tolik, aby to byl výrazně lepší film. ()

sir-dave

Nuda a zklamání... Pár hodin po promítání mi v hlavě zůstalo jen pár útržku z několika scén. Scénář bez jakéhokoliv napětí a k hororu to mělo daleko... ()

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

Benicio Del Toro ostřeluje Enterprise

06.11.2011

Natáčení Star Trek 2 začne v lednu a J.J. Abrams ladí obsazení. Už víme, že se kompletně vrátí posádka první části, tedy Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Karl Urban, Simon Pegg, John Cho a… (viac)

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

Del Torův vysněný projekt zkrachoval

09.03.2011

Když Guillermo del Toro se slzou v oku opustil Hobitín, zdálo se, že mu Hollywood kývne na cokoli. Proto se s vervou pustil do svého vysněného projektu, adaptace antarktického hororu H. P. Lovecrafta… (viac)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky