Elle Woodsová (Reese Witherspoonová) je typická blondínka. Má všetko, o čom iné snívajú – je populárnou prezidentkou dievčenského spolku, netrpí nedostatkom a príroda ju obdarila prírodnou plavovlasou hrivou. Chodí s príťažlivým spolužiakom Warnerom Huntingtonom III. (Matthew Davis), a jej jediným želaním je byť čo najskôr jeho manželkou. On má však iné plány – chce sa po štúdiách práv na Harvarde venovať politike, a na to potrebuje – podľa neho – iný typ ženy. Elle to zlomí srdce, ale nevzdáva sa. Rozhodne sa ísť na Harvard tiež... (TV JOJ)

necisty

Nebudeme to přehánět, pořád je to jen naivní film o blondýnce, která když opravdu chce, tak všeho dosáhne. Sice je to takové celé růžovo krásné, ale mimo to a pár vtipných scének to opravdu nedosahuje jiných kvalit. ()

WolfR

Slušněji to napsat nemohu. Jak už tady jeden uživatel poznamenal, Pravá blondýnka je film o krávě, pro krávy. Výstižněji to řečeno ani být nemohlo. Zase na druhou stranu, viděl jsem i horší filmy, včetně dvou následujících pokračovaní tohoto filmu. A navíc se zde objevila i má oblíbená Ali Larter. Takže 2 hvězdy. ()

KajusaK

Reese Witherspoon , když jsem si přečetla jméno hlavní hrdinky tak už jsem od filmu nic neočekávala. Nezajímavé, nic pěkného , vtipného.Průměr jen za scénky na univerzitě. ()

otík

Zdařilá komedie, pro chlapy ještě okořeněná typickými ženskými manýry, které jsou nám, tvrďákům, tak směšné. Celý film jsem si užil v pohodě a s úsměvem na rtech, takže velká spokojenost. A Reese Witherspoon je k sežrání. ()

Slavníkovec

Byla potřeba změnit komentář. Film jsem viděl totiž poměrně nedávno již potřetí. Změnit postoj vůči tomuto filmu mne přiměla až moje mamka. Ano příběh či kostra filmu je poměrně jednodušší, ale v tom se může skrývat pro některé diváky kouzlo. Film drží nad bodem sledovatelnosti velmi sympatický herecký výkon Reese, kterou jinak moc nemusím. Zhodnocení filmu je tedy poměrně složitější, než je složitý samotný film. Elle je sice na jednu stranu prostoduchá postava, ale na druhou stranu však v ní může vidět několik věrných divaček a diváků cílevědomou ženu, ideál ženy současnosti. ()

tom88

Typická americká komédia. Priblblé, hlúpučké, naivné, milé, ale príjemne zábavné. Je to síce strašná kravina, ale mne sa to páčilo a celkom ma to pobavilo. Je to nenáročná komédia určená len na pobavenie a oddych a myslím, že sa to aj celkom podarilo. 56% ()

vesper001

Kdyby vás v polovině filmu řízli do ruky, tekl by z vás karamel. Tuto charakteristiku jsem sice četla v souvislosti s jinou limonádou, ale sem pasuje dokonale. Sweet Reese dře jako kůň, aby film utáhla, protože ostatní postavy jí v lepším případě přihrávají, v horším překážejí, ale rozhodně nepomáhají. Ona sama je ale se svým osmisetwattovým úsměvem a energickou bradičkou docela roztomilá, a díky mírné sebeironii se ty necelé dvě růžovoučké hodinky dají docela v klidu přežít. ()

fantoci

Své růžové zápisníčky a jdeme na to. Pustíme se do studia a bude z nás právník jedna radost. Vždyť kdo by nechtěl brát ty obrovský peníze a tý slávy. Není všechno růžový jak se zdá a Rice by o tom mohla vyprávět, nejen podle tohohle filmu, ale i podle soukromí. ()

Sokkk_y

Mno...kdo by byl řek, že to jednou Reese vytáhne až na Oscara. Tenhle snímke hodnotím pozitivně nejen kvůli ní, ale kvůli nádherným scénám, které zde byly natočeny. Nejvtipnější byla scéna u soudu, kde Elle usvědčila obžalovanou díky "trvalé". Pěkný byl také vždy barevně sladěný pejsek. Také se mi líbilo odhodlání, s jakým se Elle přihlašovala na Harvard. Každý ji měl za "blbou" blondýnku, ale z barbínky Elle se stala okouzlující a neodolatelná právnička Elle Woodsová. Jen tak dál Reese a v příštích letech bude těch Oscarů více. ()

adams89

Sebevědomá blondýnka Elle Woodsová s barbinovskou vizáží, pěstěnými nehty a dokonalým make-upem, která chce získat zpět svého milovaného přítele a neváhá i kvůli tomu jít na právnickou univerzitu, kde se z ní stane výtečná právnička. Tak vypadá zápletka svěží komedie s ještě svěžejší Reese Witherspoonovou v hlavní roli. Další stupidní komedie pro dívčí publikum, řeknete si. Zdání ale trochu klame. Já jsem se zpočátku dobře bavil, a to zejména díky skvělé Reese. Ta tu doslova září optimismem, energií a dětskou naivností, a tím jistě dostane nejdenoho diváka. Film bohužel postupně ztrácí své tempo a příval vtipů radikálně slábne. Konec také úplně nebyl podle mých představ. Jako by Elle v přehnaném finále všem pochybovačům ukázala, že i blondýnky můžou prorazit a že vtipy, které se o nich vyprávějí, nemají zase tak úplnou pravdu. Nebylo to tedy celkově nic moc extra, taková oddychovka na kterou se ještě rád někdy podívám, tak bych to na závěr zhodnotil.60% ()

M-arta

Nenáročná, pohodovka na principu obrácené pohádky o Popelce nebo o káčátku. Happyend z toho tryská jak syrupový gejzír, kolem se rojí vtípky jako včelky, sluníčko svítí, nálada je výborná… Pokud se to trefí do té správné nálady, tak dám hvězdiček klidně i pět :-) protože takovou schopnost karikatury a nadsázky jsem v americkém filmu rozhodně nečekala!! ()

Jazzzz odpad!

Vtipné, místy, dokonce jsem hodnotívával za dvě až za tři hvězdy, ale poslední dobou začínám být jaksi vysazený proti herečce, hrající tu pravou blondýnku. Nejsem schopný vystát její výraz obličeje, její český dabing, její hraní - je příšerná a v tomto filmu je úplně nejpříšrnější!!! (Chápu, že má kritika není moc objektivní, ale nemohl jsem si pomoct!) ()

Pavlínka9

Film, který z Reese Witherspoon udělal pravou blondýnku do konce života :) Ale já si myslím, že to není nic špatného :) Film je natočen s velikou nadsázkou a poukazuje sice na blonďaté vlasy, ale není to taková pakárna jako plno jiných amerických komedií. Jednoduché, blonďaté a úsměvné. ()

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě

16.04.2023

Spice Girls dostanou animák

Spice Girls dostanou animák

16.06.2019

Po zpěvácích Freddiem Mercurym a Eltonu Johnovi došla řada konečně taky na zpěvačky. Studio Paramount Animation teď chystá film o populární dívčí skupině z devadesátých let Spice Girls. Bude se ovšem… (viac)

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

YouTube spustil přehrávání filmů s reklamou

20.11.2018

Služba YouTube Premium začala umožňovat uživatelům zdarma přehrání nejrůznějších filmů s podporou reklam. Pilotní program zahrnuje zhruba stovku filmů, mezi nimiž jsou například Terminátor, Rocky,… (viac)

Pravá blondýnka znovu v akci

Pravá blondýnka znovu v akci

05.06.2018

Od prvního filmu z roku 2001 uběhlo již 17 let, jak se tak ale zdá, Pravá blondýnka je připravena na návrat. Herečka Reese Witherspoon (Walk the Line, Divočina) se oficiálně vrátí do své nejslavnější… (viac)