V okolí Miskatonickej univerzity sa traduje hrôzu naháňajúca historka o miestnom starom dome, v ktorého podkroví je za pomoci čiernej mágie uväznené ohavné krvilačné monštrum. Sedem študentov si však z tohto strašidelného príbehu nerobí príliš ťažkú hlavu a rozhodnú sa prekliaty dom v noci navštíviť. Rýchlo zisťujú, že každá legenda v sebe skrýva kus pravdy a nočný výlet, ktorý mal byť pôvodne iba neškodnou zábavou sa mení na boj o holé prežitie. (Karamanlis)

Karamanlis

Vcelku vydarený a miestami aj desivý osemdesiatkový horor, dejovo trošku pripomínajúci Night of the Demons z rovnakého roku. Najväčším plusom je vzhľad monštra, ktoré si divák v plnej kráse síce užije až na konci, ale rozhodne to stojí za to (až na jeho občas prehnané pohyby). Mnoho súčasných hororov môže tomuto vyše 20 ročnému filmu takúto peknú príšerku iba ticho závidieť... ()

ricci.s

Úplne súhlasím s Flipnicovým komentárom. Film sa mi zdal slabší, ako "Castle Freak", pretože príšerku ukázali až na konci, čo je trošku škoda. Avšak na druhej strane gore bolo kvalitné a strašidelný zámok v noci dokázal navodiť dosť tiesnivú atmosféru. Film ma vcelku bavil, aj keď sa dosť často striedali lepšie momenty s tými horšími. Záver bol fantastický, skvelé zadosťučinenie za tých niekoľko nudnejších pasáží. Takže by som ho zhodnotil ako lepší priemer. ()

tron

Udivuje ma to, ale Lovecraft fakt nemá šťastie na kvalitné filmové adaptácie. Dokazuje to aj táto. Disponuje fajn fílingom 80. rokov a atmosféra nie je zlá, ale maska príšery zostarla (napriek tomu nie je ešte ani dnes úplne zlá), herci pôsobia ako z erotického filmu a scenár striedavo nudí a striedavo vás nebaví. Dvojku si už nepozriem. ()

Flipnic

Tento horror jsem kdysi viděl jako mladej puberťák na VHS z půjčovny a docela se mi líbil. Tak jsem si jej chtěl "oživit" a skouknout ho dnes. No v podstatě jde o takový "menší" film, trochu snad i amatérský, rozpočet jistě také nebyl nijak vysoký. Ale rozhodně to není špatná záležitost. Celý film parta mladých lidí pobíhá po starém prokletém baráku, kde řádí fakt hodně odporné monstrum (s ním si maskéři fakt vyhráli ...). To likviduje jednoho po druhém, dočkáme se docela slušných goreefektů, mírného tradičního vtipu (film je podle krátké povídky Lovecrafta). Uvidíme i jedny kozičky a hlavně pak monstrum v celé své parádě na konci filmu, kdy tak nějak člověk neví, jestli má tu masku obdivovat, nebo se jí smát - záleží z jakého úhlu a jakou partii kamera zabírá. Průměrná oddechová záležitost. ()

Bloody13

Podle zdejšího hodnocení jsem jeden z mála, co tenhle kousek povyšuje více než nad obvyklý průměr. Přízrak jsem sjížděl s bratrancem na videokazetě ještě jako kluk, a tehdá mě i vyděsil. Lovecraftovu krátkou povídku jsem nečetl, ale filmový zpracování mi přišlo solidní. Pár slušných gore záběrů, moje oblíbený prostředí opuštěného domu s nepředstavitelným zlem uvnitř (to monstrum se popsat nedá, to se musí vidět). Ke konci pak jeho atmosféra dost houstne. Bod určitě přidávám za parádní zrůdičku, maskéři si vskutku vyhráli... ()

*CARNIFEX*

Čakal som väčší prepadák, ale atmosféra nebola najhoršia a to gore, ktoré sa sem tam objavilo, nebolo tiež vyslovene špatne spracované. ()

darkrobyk

Sympatická osmdesátková bubákovina se točí kolem nikdy neexistujícího Necronomiconu H.P.Lovecrafta. Strašidelný dům, připomínka gotických hororů, bouře, třepotavý plamen svíčky, pavučiny a....vytržené srdce! Příjemné gore - krev z rozervaného hrdla chlístá na všechny strany, trocha erotiky - dojde na silikonky a podařené monstrum - maskéři se činili. Závěrečná přetahovaná jakoby vypadla z Evil Dead...milé. ()

Cappuccino

Béčkový horor, ktorý ničím neurazí a vo svojej podstate čerpá od majstra Lovecrafta, ale okrem menších odkazov na jeho tvorbu nemá s Lovecraftovou predstavou o strachu (z neznámeho) veľa spoločné. Inak všimol som si, že českí dabléri majú zmysel pre humor. Po jednej sexuálnej scéne, kde bol párik napadnutý démonom a dievča následne utieklo za druhou dvojicou, chlapík z druhej dvojice jej nervové zrútenie skomentoval slovami "co to do ní vjelo?", na čo jej kamarátka odpovedala - "asi tvůj přiblblej kamarád". Hádam, že to nemalo vyznieť tak, ako to vyznelo. ()

Campbell

Parádní béčko z konce 80 let, které mi děsně dlouho utíkalo. Ta Lovecraftovská atmosféra je tu neuvěřitelně všude cítit. A ten barák dokáže solidně vystrašit. Ale co si zaslouží uznání je monstrum které je neuvěřitelné, a vidět to v dětství seru magi v kostkách. Film je navíc poměrně krátký takže uteče poměrně bez problémů. Gore je solidní, jen ti herci kazí to parádní hodnocení ale i tak překvapení a paráda. Těším se až zkouknu dvojku. ()

eraserhead666

No ty vole. K dokonalosti mi chyběly jen dvě věci. Respektive jedna chybí, jedna přebývá. Kdyby v tom filmu hráli Jeffrey Combs a Barbara Crampton (nejlépe v roli Wendy) byla by to opravdu krása. Vadou na kráse, kromě trošku úsměvnějšího závěru, ale to tak nějak k tomu asi tehdy patřilo, pro mě je postava Randolpha Cartera, která mi v celém příběhu vůbec neseděla a kazila mi celkový, jinak velmi skvělý, dojem. The Unnamable je opět hodně volným převyprávěním H. P. Lovecrafta, s výbornou atmosférou, příjemnými kulisami, naprosto dokonalým monstrem (no, snad až na ty kozlí nohy) a skvělým řevem jak samotného monstra, tak Laury Albert v roli Wendy. A i na ta tykadélka dojde. Osmdesátkový horror jako bič. ()

matestlust

Teda, čekal jsem kapku něco jiného..každopádně se mi do rukou dostal tenhle starší kousek, dle hodnocení tady jsem doufal, že se po delší době podívám opět na nějakou neslavnou ´´klasiku v oboru´´. Opak byl pravdou, kromě pár opravdu solidně krvavých scén a celkem pěkně vybraného prostředí opuštěného domu, je toho výstavní píčovina, s výstavně gumovými herci a opravdu trapnou zrůdou. ()

Seabeast

Chjo, další podprůměrná adaptace Lovecraftovské povídky. Nechtěně vtipné momentky se střídají s docela slušnými gore scénkami, ale ve finále se jedná jen o takovou teenagerskou naháněčku. Máte tu starý dům ve kterém cosi běsní na základě místní legendy a bandičku hloupoučkých studentíků (tedy až na jednoho), která se postará o zápletku. Být to jako projekce v rámci Otrlého diváka v Aeru a ještě k tomu se simultánním překladem, tak je Přízrak o dost větší zábava. Takhle potěší jen Lovecraftovské prvky, Necronomicon a zmínka o Arkhamu a Miskatonické univerzitě. Jinak moc není o co stát. Přízrak byl asi tak záživný a voňavý jako vypouštění ducha. ()

corpsy

Bieda, bieda a ešte raz bieda. Je štatisticky dokázané, že horory staršieho dáta majú oproti dnešným zlátaninám navrch. Majú atmosféru, gore a spoliehajú sa na staré dobré makeup efekty a nie CGI. Tento snímok má z menovaných ingrediencií všetky, ale v minimálnom množstve. ()

Ten Druhy

S Prízrakom som sa stretol kedysi dávno, ale neoslovil ma. Druhé videnie dopadlo lepšie. Film je natočený takmer bez komparzu, prevažne v interiéroch, je osvetlený ako divadelné javisko. Začiatok na mňa pôsobil amatérsky, ale film ma postupne vtiahol. Podpísali sa na tom ponurá atmosféra starého domu, pochmúrna hudba v pozadí príbehu, aj podarené gore a strašidelné monštrum, ktoré sa objaví až v závere. Súvisí to iste s tým, že film je voľne inšpirovaný asi osem stranovou poviedkou H. P. Lovecrafta Unnamable, v ktorej je netvor skutočne "nepopísateľný" a vôbec sa nezjaví. Je "všadeprítomný", má "tisíc podôb hrôzy", zanecháva po sebe "sliz - želatínu" a ľudia, ktorých napadne si odnášajú rany od "rohov a kopýt". Ouellette teda zrekonštruoval Prízrak podľa týchto náznakov a som rád, že sa aspoň v jeho foilme predsa len ukázal. ()

Gorehound

80s kulťák, ktorému by sa patrilo trošku skrátiť jednotlivé blúdenia po starom dome(problém mnohých 80s hororov, ale raká už asi bola doba- viac času na podtrhnutie atmosféry, možno až príliš...), ale inak spokojnosť. Uvedený dom je nádherne, skoro až italohororovo nasvietený, občasné gore, 80s style, lahôdkové, synťáková hudba patrí k dobe. Maska monštra a jeho krik- klobúk dole, za spojenie slasheru a Lovecrafta taktiež. A stále ľadovo kľudný Carter je kult- aj keď sa okolo vraždí, plus jeho záverečný "výstup" nezabudnuteľný. Its all part of a charm. Kto to považuje za mínus, nemal by do ruky dostať tento VHSkový kulťáčik. Ani podobné filmy. ()

BoredSeal

Stručně: průměrný slasher s příběhem od Lovecrafta, pěknej dům a výborná příšera, správně načasovaná na finále (za ní a její skvělej řev dávám o hvězdičku navíc). Herci jsou slabší (a jejich postavy se chovají jako pitomci), vévodí tomu panikařící klon Pavla Horňáka - fanoušci béčkových hororů jsou však na podobné komiky zvyklí. Opravdovou tragédií popírající atmosféru je naprosto laciná pitomá hudba ala Tom and Jerry; snad by bylo lepší ticho nebo jen zvuky prostředí a když na závěr začal hrát osmdesátkový ploužák, už jsem fakt nevěřícně zíral. ()

cariada

Průměrný béčko, aneb v baráku je bubák, koho chytí jako prvního? Chtece holky do spolku musíte nám dát ve starým domě, ale jaksi to nevyšlo podle představ mladíků až z toho ztratili hlavu. Film pobaví, ale nenadchne, je tam i trochu té nahoty a pár dobrých krvavých scén. ()

destroy83

Komentář může obsahovat možné SPOILERY. Velmi dobré béčko z 80-tých let, které nabízí parádní zábavu s troškou humoru, vynikající atmosférou strašidelného domu ukrývajícího zlo mezi svými zdmi a decentní porcí dívčí naivity i nahoty. Příběh se točí kolem partičky studentů, jež do domu přivádějí různé důvody. Hororový pisálek Randolph s vystrašeným bažantem Howardem a prototypem dobového krasomila Joelem se s domem zaplétají kvůli tajemné legendě, jež se kolem starého stavení traduje. Dvojici bábovek - cílevědomou mrchu Wendy a naivní tenistku Tanyu - do domu zatahují dva nadrženci Bruce a John pod záminkou zlepšení dívčího postavení ve studentské hierarchii bratrstev. Celá sestavička se v průběhu perfektně vystavěného příběhu, který stojí především na výborné atmosféře a snůšce lahůdkového gore, setkává se zlem tváří v tvář a ne každý toto setkání přežívá. Krom výše uvedených kladů stojí za zmínku ještě pěkné monstrum, nahá Laura Albert - představitelka Wendy, podivín Randolph a v neposlední řadě také úvodní masakr, který doslova chytne za srdce. Herecké výkony odpovídají tradičně béčkovému ladění snímku, a jelikož má námět na svědomí Lovecraft, divák se dočká i pověstné tajemné knihy necronimocon. Výsledný dojem je zdařilé béčko, kterému k dokonalosti přece jen něco chybí, takže u mě za čtyři poctivé hvězdy. ()

MightyHal

Zábavná campy blbinka z osmdesátek, která má funkční atmosféru opuštěného baráku ve kterém řádí démon a i zábavné postavy. Právě hlavní duo, hlavně teda postava jménem Carter se starají o tu campy atmosféru a skvělé hlášky a kdykoliv byli na scéně tak jsem si to fakt užíval. Abych ale nekřivdil tak i scény bez nich byli fajn a to díky právě poměrně silné atmosféře které ve filmu koluje během prohledávání toho strašidelného domu. Hlavní monstrum je skvělý a dost creepy, škoda jen že masakr který od ní přijde není nic extra. Což je často kvůli divným střihům, které naprosot náhodně přepnou na monstrum jak už vraždí a vy vidíte aftermath a ne jak příšera z týpka vytrhne kůži apod. Samotný prostetiky jsou ale skvělý. Je to prostě fajn campy osmdesátková Lovecraftovina, která určitě bude bavit fanoušky toho žánru. Pokud hledáte nervy srasájící podívanou tak tady to moc nedostanete. ()