Kronika mutantov

• Slovensko Vojna proti nemŕtvym (viac)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

bruceman7

Velice originální pohled na budoucnost Země. Válčení alá 1WW, parní (vesmírné) létací stroje, genetic mutator odkudsi z prostoru, krvavá lázeň na motivy bitvy u Thermopyl, stejně takové grafické provedení...celkově velmi zvláštní podívaná. 7/10 ()

Finskej

Po debatě s kolegou jsem dospěl k novému stylu hodnocení: The Mutant Chronicles mají rating "1 standardní Perlman". V podstatě vzorový prototyp této jednotky :-) ()

cab

Sci-fi becko smerujici direct-to-dvd bez nejakych vetsich ambici se snazi i s malym rozpoctem a zretelne dosazenymi herci pred zelene platno udelat velke divadlo. Do jiste miry se to tvurcum dari, ale zalezi na kazdem jedinci jestli si zvykne na levne vypadajici a do oci bijici pozadi a triky ci ne. Nebyt slusneho vykonu predstavitele majora Hunter (Thomas Jane), spousty dotazenych scen do krvaveho konce, par bitev, mutantu a bez servitku ci jakekoliv cenzury hlaskujicich hercu, tak jdu s hodnocenim daleko niz. 50% ()

dopita

Takovejhle druh filmu by měl mít minimálně o sto milionů vyšší rozpočet. Těch 22 je fakt smešná částka, na druhou stranu kdyby byl film vysokorozpočtovej a byl stejně nepovedenej, byl by to mnohem větší průšvih. Film sice obsahuje pár dobrejch nápadů a občas i pobaví, ale ve výsledku je to víceméně nepovedenej film. Jedna hvězdička za odvahu něco takovýho natočit. ()

Krabak

Když jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohl být jeden z těch filmů, u kterých vypnu a budu koukat jen na efekty. Ano...prvních 10 minut jsem to zvládal. Ovšem poté, když začala všude stříkat krev "alá" 300ka, tak jsem začal převracet oči v sloup. Tato animace se hodila opravdu jen do 3stovky a do Spartaka. V tomto filmu je opravdu k zblití. Po dějové stránce je to klasika...Parta, z který přežije jen hlavní hrdina a zachrání Zem. Zbytečně zahozené 2 hodiny života--->15% ()

Drc

Kvalitou průměrný film, který ale vybočuje námětem, zpracováním a celkovým pojetím včetně atmosféry. Bod navíc za scifi. ()

Figy

Když já tyhle "blbovinky" prostě můžu a zrovna ze světa Mutant Chronicles na mě dýchla nostalgie z dob kdy se i u nás hrál Doomtrooper. Povedený vizuál, pár dobrých hlášek, několik slušných hereckých výkonů... jinak nic, co byste neviděli tisíckrát jinde... přesto nebo možná právě proto jsem se velmi dobře bavil :o) ()

pih-poh

Vcelku zábavné sci-fi, s kvalitní atmosférou a dobrými herci. Na druhou stranu příběh a některé scény jsou dost přitroublé Přesto se člověk nenudí a film svižně ubíhá. ()

Haymar

Velice nenápadný ale o to zajimavější pokoukáníčko! Akční / válečný / sci-fi / horor – hustá to kombinace! Překvapivě ale výsledek není vůbec špatnej (ač je to klišé na klišé). Čemuž hodně přispívá jak parádní obsazení (Jane, Pearlman, Pertwee, Malkovich) tak především úžasná stylizace. Vizuální žraso, který se na plátně rozpoutá hned v prvních vteřinách, balancuje někde mezi "Sky Captain" a "300". Další z (ne)mnoha (oněch vytříbených) kousků, který neprávem totálně zapadly... ()

TERRORDROME

Hneď v prvých sekundách sa ma ten film snažil vehementne odradiť od ďalšieho sledovania predstavením dementnej zápletky o stroji z vesmíru čo mení ľudí na mutantov s otváračom na konzervy miesto ruky. Vzápätí sa však rozpúta zákopová vojna plná parných tankov a lietadiel a napriek nižšiemu rozpočtu to vyzerá dosť dobre a drsne. Mutanti ničia mestá vo veľkom a tak musí brat Samuel s bagrovou držkou Rona Perlmana zostaviť samovražedné komando ktoré má za úlohu stroj na mutantov zničiť pomocou prehistorickej bomby na kľúčik ( ktorý samozrejme nemajú ). A tak idú, strieľajú, sekajú a bijú sa s mutantami. Je to fajn, nenudil som sa, ale v poslednej zhruba tretine začnú brať komandoši samovražednosť svojej misie príliš vážne a snažia sa zo všetkých síl naplniť jej podstatu robením jednej chujoviny za druhou aby si vyslúžili vytúženú ranu klepetom do brucha. Čím viac sa to blížilo ku koncu tím viac som krútil nosom nad debilitou toho čo tam predvádzali a film tak zostal vysieť medzi poctivým béčkom a stupídnym béčkom. ()

Zombi

Vezmete-li v úvahu že se jedná o béčkový film, je to docela solidní scifi rubanice, budete-li mít na něco podobného chuť, určitě po tom v půjčovně sáhněte, nachází se tam spousta mnohem hroších filmů. Na pořádnou výpravu očividně nebyl rozpočet, ale když na tu hru přistoupíte, nejsou triky a kulisy špatné, Thomas Jane je v pohodě a tak jde hlavní vítka ke scénáři, ale co byste chtěli od béčka :o) Hodnotil bych jako lehký podprůměr. ()

Klay

I přesto, že herní předlohu neznám, se nemůžu ubránit drobnému zklamání. Čekal jsem béčkovou lahůdku pro fajnšmekry přesně ve stylu Doomsday, Hunter mi ale naservíroval těžce podfinancovaný mix Riddicka a otřesného D-War. Překousnete-li občas vyloženě úsměvné triky a zdlouhavý rozjezd máte tady slušnou porci akce, sem tam dobrou hlášku a hlavně lahůdkové herecké obsazení. Mentorující Perlman, charismatický drsoň Jane a po dlouhé době opět krásná Devon Aoki, ti všichni odvedli v rámci filmové kategori B skvělou práci. A i když zpočátku jsem byl ohledně filmu hodně skeptický, na konci by mi vůbec nevadilo, kdyby trval o trochu dýl. ()

Dallas

No predlohu nepoznám a tak hodnotím len to čo som práve videl. Nechápem takto nízke hodnotenie. Ja som velice spokojný. Akčné sci-fi ako remeň. Je jasné, že ide o béčko, ale triky sú úplne v pohode a celkovo to vizuálne veľmi dobre vypadá. Stovky mŕtvych aj nemŕtvych, kopa krvi a všemožné zbrane. Herci sú v pohode. Najviac boli hlavný hrdina, ktorý jednou rukou pomáhal starenke cez cestu a druhou odstrelil hlavu sadistickému vojakovi a holka s dvoma mečmi, ktorá nakrájala mutanta rýchlejšie ako Jamie Oliver mrkvu. Ako hovorím ja som sa nenudil ani sekundu a som rád, že som sa nezlakol tunajšieho hodnotenia. Nezlaknite sa ani vy. 75% ()

Kopin

Počáteční válečná cást filmu vypadala docela zajimavě. Pak se objevili mutanti, kněz, několik vyvolených, naprosto stupidní dialogy a nuda. A já začal nabývat přesvědčení, že se koukám na strašnou 3,14čovinu. Třetí sebevražda granátem mě v tomto přesvědčení utvrdila. I tak dávám 2* za úvod a místy zajímavou vizuální stránku. ()

Bucounit

Áno je to sračka ale klamal by som keby poviem, že ma to nebavilo. Má to kvalitnú atmosféru, dobré obsadenie a štavnaté gore - slušná zábava. ()