Kronika mutantov

• Slovensko Vojna proti nemŕtvym (viac)

V roce 2707, kdy mezi sebou válčí světové velmoci, je při jedné z bitev narušena pečeť ukrývající dávno ztracené hrůzné tajemství. V dávných dobách zde byla zapečetěna monstra, která dělají z lidí nemrtvá monstra. Major Mitch Hunter se jakožto zkušený voják a velitel hrstky statečných vydává na sebevražednou záchrannou misi planety Země. Způsob, jak zničit armádu nemrtvých, je však jen jeden. (TomikZlesa)

Danny F.

Děj je celkem přijatelný, ale velké mínus však je digitální animace, především krve. Nepochopil jsem, když bylo tělo mutanta setnuto napůl, že se horní polovina vybulila na bok, nikoliv nespadla logicky rovnou dolů a plno dalších nelogičností. Kdyby byl film upraven s pomocí precizních a dokonalejších prostředků, byl by to celkem i hit. 60% ()

Andreas83

Několikrát použitelný příběh opět vsazený do béčkového filmu který pozvedává herecké obsazení a napjatá atmosféra. Napětí a akce od začátku do koce. ()

Guzo

Skrytý potenciál tu určitě je, režie se mi hodně zamlouvala, tak třeba v budoucnu vznikne nějakej povedenej akčňák. Zatim to ale na víc, než na 3 hvězdičky není, Ron Perlman bez hellboyovského ohozu nevypadá zrovna dvakrát jako kladná postava (ostatně to ani vzhledově Hellboy ;-) a role spasitele mu moc nesedí.. Ale koukat se to určitě dá, to zas jo, hlavně závěrečná bojová scéna je hodně cool. ()

blackJag

Jak už to u podobných filmů bývá, i tady je na začátek rychle načrtnuta legenda, vychrleno množství jmen a alternativních událostí a pojďme dál, jako by se nechumelilo. To, co se v návaznosti děje, má naštěstí zajímavou formu, využívající steampunkové dokresy, jako i zaužívané pravidla, směřující skrze spřátelené žánry v hojné míře (ani tady nechybí otázka víry, potažmo tajemných řádů, na cestu za spásou lidstva se vydává množství postradatelných postav, atd.), takže v příběhu nečnějí žádné velké prodlevy - pořád se něco děje. Jde bohužel vidět, že rozpočet filmu nebyl nijak závratný (25 USD mega), trikové scény přesto nepůsobí vyloženě blbě a na řadě místech fungují jako zamýšlená stylizace. I přes zbrklý a otevřený závěr nemohu na filmu neocenit jeho béčkově pravověrný punc (před 20. lety by byla KRONIKA MUTANTŮ na videu hitem) a neprojevit lítost, že dalšího vyprávění z této reality se pravděpodobně nedočkám – snímek v amerických kinech v podstatě nic nevydělal. 75% ()

manonfire

On ten příběh vlastně není ani debilnější, než tací Transformers, či Pán prstenů. Tady se ale nedostatek obdobných financí vzorově schovával v příšeří až černotě většiny scén. Určitě filmu naprosto scházela Spielbergovská pečlivost a invence zpodobnění vize budoucnosti a tak se film vlastně rád oděl do žánrové kolonky řadově akční.....nežli zajímavě fantasy, či sci-fi...byť teoretické zaměření tu zcela jistě bylo. Celá ta legenda vycucaná z prstu nezněla velkolepě jak měla, mutanty jednoduše nahradili střihorucí zombies a těžko třeba ohodnotit záměr (nápaditost, nebo sebeshazovačnost) vykreslení supermoderních lodí jejichž pohonem byl topič s lopatou a uhlím. Přesto se na film dalo koukat, zejména díky Thomasovi Jane a Ronu Pearlmanovi. Mohlo to být ale mnohem lepší. 60% ()

Pecival

Vcelku koukatelné béčko, které obsahuje pár pěkných momentů a celkově doubrou stylizaci steampunku. Na druhou stranu tu a tam ztuhne úsměv po hodně pekelným dialogu. Prostředek je trochu slabší, ale poslení půlhodka zase šlape jak má. Jo a ten námět, ten je fakt originální :) ()

prasacimor

Politicky koretkné komando sa výdáva na ďaľšiu save-the-world kind of mission a ja už len čakám, kedy niekoho konečne napadne obsadiť do podobných fresiek poriadneho Slováka! A Boh chráň keď sa nedostane minimálne do survivor top 3! Hneď by film dostal onakvejší spád. Asi si to ale budeme musieť natočiť sami. Tisícročná Včela Returns! Now more bloodthirsty than ever! Juraj už patrí do starého železa, ale taký Jakubisko Kroner by to zvládol určite. Talentu má dosť a trochu mladíckeho elánu by tiež určite priniesol. Dej bude zasadený ako inak do postapokalyptickej 5ržalky a včelu si zahrá Rytmus, ktorý v Bastardoch všeckým československým ovciam ukázal, že okrem najlepšieho repera v Európe, všestranného speváka, legendárneho brejkera, Kinga of pop, stroja na penáze a baro rai módného guru a.k.a Black Prince, je aj výborným charakterovým hercom. ()

DeLaMorte

Výstavní béčkové Sci-Fi.Při prvních trailerech jsem se těšil že oko mé spatří po dlouhé době kvalitní sci-fi film ovšem o kvalitě bych se dokázal bavit déle než samotný film trvá.Celkem hvězdné osazení nezachránilo opravdu slabý děj filmu.Speciálné efekty jsoui na celkem slušné úrovni nejzábavnější je asi první část filmu,která se oehrává ve válce ovšem s postupujícím dějem atmosféra odpadne a člověk si začíná všímat chyb a až směšních situací.Hodnotím průměrně,protože jsem zcela jistě viděl filmy horší a tento bych zase až´tak odpadem nenazýval něco to má co stojí prostě za průměr a možná to je právě to herecké obsazení posuďte sami. ()

ZkuKol

Zajímavé. Vesmír, ze kterého bych rád viděl ještě nějaký (originálnější) příběh. Film dost trpí nemastným, neslaným rozjezdem, kde se ukazuje, že velké statické scény (město, fronta) nejsou pro zelené plátno to nejvhodnější (obzvlášť, když režisér nic nezachrání). Ale od té doby co se dá dohromaty hrdinská jednotka, se děj i akce rozjede a zpřehlední. Postavy jsou vcelku uvěřitelné a patos pochopitelný. Jen je škoda, že to nedostal do ruky zručnější režisér, který by doplnil skvělou práci trikařů a autora vesmíru, protože jestli tenhle film něco postrádá, tak jsou to nápady, osobitost a "wow" momenty, které u filmů tohoto typu očekávám. ()

NALBERTik

Navzdory některým komentářům si tento film takto špatné hodnocení zaslouží, ještě by mohlo klesnout tak na 30 % a bylo by to ouki-douki. Přiblbý scénář s dějem, který byl okopírováný ze seríalu Kačerov (jaxe Skrblík vydal pro cosi do ztracene hory a vyvrcholení byla rvačka o to cosi s jiným starcem). Toporní herci, kteří nejlepší výkony podávají ve chvílích své smrti(umře zde každý). Jediné pozitivum je to digitální okolí, člověk místy zapomene na hloupost filmu, a kochá se obrázky. Pokud už opravdu nenajdete nic jiného a budete mít na výběr mezi Kameňákem a tímdletím, taxi to teda pusťe no :)) ()

BMAJTZ

Akce typu NAJIT - ZNICIT. No samo o sobe se to obcas da ale tenhle film hodne postrada logiku a hodne postrada dost dalsich veci. ()

sedm.1

Z velkého očekávání mi při závěrečných titulcích zbyl jen unuděný ksicht a prvotřídní zklamání.Přitom měla Kronika mutantů skutečně potenciál béčkvě pobavit,což znamená film plný nasraných a nekompromisních hrdinů,obsahující hloupé,ale zároveň cool dialogy,krvežíznivé mutanty,našláplou akci a všude spousty a spousty krve.A což o to,ona Kronika mutantů toto ve výsledku dokonce všechno částečně i má,ale přesto mě stejně nedokázala ani minimálně zabavit či strhnout.Možná to bylo způsobeno celkovou výpravou,kdy sice chápu,že kdyby na ní byli použíty ty nejlepší trikové možnosti,stali by se Mutanti asi tím nejdažším snímkem vůbec,ale toto snad až céčkové zpracování bylo prostě až rušivé a ikdyž by se dalo oponovat,že to mělo tedy alespoň tím blíže ke komiksové podobě,mě zde tato braková vizuální stránka dokonale vadila.Akce pak bylo sice dost,ale byla nevýrazná a neměla vůbec v sobě energii,navíc jindy mnou milované digitální cákance zde vypadali fakt divně a naprosto neefektně.K tomu neustálé Perlmanovo náboženské filozofování mi též lezlo už po chvíli krkem a ani nikdo z ostatních není tím správným ultrabijcem,který by dokázal na sebe strhnout pozornost.Slaboučkou zápletku tu nechci odsuzovat,to k těmto filmům patří,ale zdejší fádnost a především na konci i do očí bijící hloupost už tentokrát vadila i mě.Kronika mutantů zkrátka sice obsahuje vše,co mám na správných řežbách rád,jen je to tu bohužel vše zpracováno způsobem,který mi absolutně nesedl a po celou dobu jsem se strašně nudil! ()

3 AM Code

Film inspirovany puvodne stolnim RPG stejneho jmena, pozdeji implementovaneho do figurkove podoby pod znamejsim nazvem Warzone. Podle kamose si to ze sveta Warzone bere jmena postav a celkovou stylizaci, jinak je to vlastni vymysl scenaristu. Nutno rict ze dost plochy a nudny vymysl, dej by se dal shrnout do: prislo staroveke zlo->celosvetova apokalypsa->tucet spinavcu vybran na sebevrazednou misi-> ..tohle uz si domyslite nebudu spoilerovat. Samozrejme jako namet na akcni B-cko je to uplne v pohode, pokud dostaneme charizmaticke hrdiny, charizmatickeho padoucha a slusnou akci - bohuzel nic z toho se nekona, obcas snad ta akce. Padouch pro jistotu neni zadny, jen jednolita stena mutantu - na druhou stranu Hvezdne Pechote to treba nevadilo a vystacila si jen s hordami brouku.. Mutant Chronicles si nevystaci, ** za stylizaci sveta a jakous-takous akci, pokud vas sf-apokalypsy nebavy jeste si jednu hvezdu odectete. ()

piserius

Říkal jsem si, že se jedná o další nízkorozpočtový film, kam se nechal Ron Perlman ukecat. No soudě podle triků, moc vysoký rozpočet tento film neměl. Já osobně bych řekl, že měl zůstat pěkně v dílně tvůrců ještě pár měsíců na doladění některých věcí, ale co už... Samotný příběh není špatný, ale když člověk sleduje pozorně, tak je plný nejasností, které by bylo třeba vysvětlit. Herecké obsazení není špatné, je zde pár známých tváří, ale hercům jasně vévodí Ron Perlman, který zde má perfektní roli a podobné role mu sedí jako šité na míru... ()

rozbris

Mutant Chronicles = standardní horor s docela dobrými mutanty. Trošku mě ale zarazilo, jak mohl ten mutant řídit tu loď, s takovou špičatou rukou to muselo, jít blbě, skoro jako Hamiltonovi řídit Formuli 1 bez ruk a taky pochybuji, že v takové vzdálené budoucnosti by bylo lidstvo tak zaostalé, jako kdyby se zastavilo s vývojem při první světové válce. Na pidívání stačí, když se chcete trošku bát. ()

Han22

Budoucnost. Lidstvo je ničeno šílenými válkama mezi čtyřimi korporacemi, které probíhají v zákopech plných granátů, plynu, ostnatých drátů a soubojů na bajonety. Při zničující bitvě je zničena velká pečeť, kryjící Stroj a zbytky mutantů z prastaré války. Mutanti jsou prakticky nezastavitelní, každého mrtvého nebo zraněného přemění na jednoho ze svých a brzo je lidstvo na pokraji záhuby. Poslední skupiny přeživších se snaží evakuovat Zemi a někde v úkrytu dává moudrý kněz Samuel skupinu sebevrahů, která se pokusí o nemožné - probít se ke zdroji síly všech mutantů a zničit ho. Ano tenhle film se mi moc líbil, co líbil, doslova mě rozsekal. Oproti vlně popkorných, odtučněných, odkrvených "akčních" sci-fi posledních let nabízí přesně tu over-the-top řezničinu, jaký se točily kdysi. (Taky byl film bohužel propadákem, dnes už se to holt moc nenosí). Krev teče proudem, vojáci kouří, nadávají, umírají, brutalita mutantů i následně lidí nemá chybu. To vše ve velice zajímavé směsice žánrů - film začíná jako válečný film z první světové, ale stylově zasahuje do steampunku (nádherná scéna s lokomotivou nebo finále s obřím strojem), fantasy (co je nejlepší na mutanta, kterého nezastaví kulky?? rozsekat ho mečem!!), postapo a ve finále se mění na brutální survival horor. A jak nemám rád filtry a různý fígle, tak tady ty různé odstíny šedé a hnědé sedly jak prdel na hrnec. Takže odhoďte předsudky, zapomeňte na příběh a uživejte si... protože něco podobnýho zas pár let nikdo nenatočí. ()

Wally

Prosím, ujistěte mne, že tohle nebylo myšleno vážně...že to bylo celé děláno ze srandy a s velkou dávkou nadsázky....jinak to přeci ani není možné. Příběh byl totální aušus, R. Perlman v roli mnicha-lidumila, logika úkonů herců.... Strašný... Jednu * dávám za sem tam vydařené bojové scény. ()