Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

cogi

Nevím nevím, jakou má možnost na přežití hadrový panák s tyčí proti kovové postavě minimáně desetkrát vyšší než "plyšák" .. to byla moje reakce v první polovině snímku ... každopádně velmi nevšední snímek, za podívanou určitě stojí ()

PEZ

Shane Acker, jeden z animatorov studia Weta Digital pre film The Lord of the Rings: The Return of the King (2003), vytvoril tento kratky animovany film ako svoju diplomovu pracu pre ukoncenie studia na University of California, Los Angeles. Originalny, temny a perfektne animovany filmik ma neuveritelnu atmosferu v sebe, necudo, ze sa to zapacilo Tim Burtonovi a Timur Bekmambetovi (Denna a nocna hliadka, Wanted), ktori poskytli peniaze na stvorenie rovnomenneho celoveceraku. Nominacia na Oscar a dalsie dve vitazstva na festivaloch hovoria za vsetko. ()

Kingjiri

Škoda, že tvůrci nedokázali úplně zachovat v celovečerní verzi zdejší temnou atmosféru. Jinak platí to, co u dlouhé verze a to především zajímavý a originální námět. Díky své délce a celkovému ději působí tenhle kraťas dost nekompletně, ale to se dalo čekat. Jsem jenom rád, že dostal Shane Acker díky tomuhle dílku šanci a mohl natočit celovečerák na jeho motivy. ()

Drom

Pro mě to do velké míry zabil ten pop-rock co se znenadání kdesi uprostřed objevil a naprosto rozbořil už tak chatrnou atmosféru. Pro tak málomluvný příběh byla zvuková a hudební stránka největší slabinou. Animace je sice špatná po stránce technologie, ale i to je pro mě jen další důvod pro zvukovou kulisu. Škoda, ten celovečerní film se stal lepší náhradou, i když vše posunuje svou nutnou rozvitostí někam trochu jinam. ()

Kobitch

Devítku možná znáte v podobě celovečerního filmu, který vznikl na základě tohoto kraťasu. Já jsem celovečerák neviděl, nemůžu tedy srovnávat, v čem se liší. Kraťas byl opravdu zajímavý, odehrává se v postapokalyptickém světě obydleném očíslovanými hadrovými panďuláky a mechanickými kočkovitými šelmami, které je loví a vysávají z nich zelenou duši. Proč se tak děje, to nezjistíme, musíme se tedy smířit s tím, že takto svět funguje. Film je krásný vizuálně, v době vzniku srovnatelný s velkorozpočtovými animáky. Vůbec se nedivím, že po celovečerní verzi sáhl Tim Burton coby producent snímku, protože kromě vydařeného vizuálu má film i hororovější nádech a i za tak krátkou chvíli si v něm užijete spoustu napětí. [Oscary 2005] ()

Hellknight12

Práve pozreté :) . Pekný animovaný kúsok :) tento kratky snimok, ktorý ma len 10 min veľmi pekne ukazuje o čom bude zhruba celovečerný film :) Jediná škoda sakra je to krátke :) ak máte radi celovečerny film tak toto sa vám bude páčiť :) . Je to debut režiséra, ktorý natočil Číslo 9 :) . Celkové hodnotenie za mňa je 95% :) ()

j.o.j.o.

Velmi nápadité na pouhých 11 minut, jsem zvědavá co s tímto námětem provedou v celovečerním filmu, i když už teď nebudu vnímat hadrové panenky stejně jako dřív! ()

mirak2

Atmosfera doslova dokonale vykreslena hudbou v pozadi, dostava to nadych futurizmu. Som zvedavy, ci bude lepsia predloha alebo celovecerak... UPDATE: kratas je lepsi. ()

Cortesz

Do 10 minut namačkáno napětí, akce, postapokalyptické prostředí, bezmocnost, výborná pointa a překvapivě skvělý závěr, škoda jen krátké stopáže, jinak nemám důvod nedát 5*. ()

Mr.Roman

Výborný, atmosférický a dokonca narozdiel od väčšiny krátkometrážnych filmov pôsobí ucelene. Objavil som ho na základe traileru na celovečerný animák 9, ktorý sa dúfam neobmedzí len na rozvinutie deja tohto snímku a nepokazí si to hovoreným slovom (predsa len to bude pôsobiť trocha inak keď do toho začnú postavy kecať). ()

Jara_II

Zkoul jsem to až po celovečeráku, čistě pro zajímavost. Oproti tomu je tahle devítka trochu víc temnější...a hlavně - devítka je sám, což té ponurosti taky pomáhá, zároveň se tak tenhle kraťas vyhýbá různým klišé, kterým se filmu už vyhnout nepovedlo .. ()

jack_scott

Hezké, nicméně - na drsnou vizi postapokalptického světa jsou postavičky...prostě příliš roztomilé. Podle mně měl být design...trochu drsnější. Škoda. Jinak je to dobré. 80% a ****. ()