Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

Stanislaus

V podstatě je to doslovný předchůdce celovečeráku. Jelikož je zde omezená stopáž, tak se mi kraťas zdál údernější a ještě navíc, když tam prakticky nikdo těch deset minut nepromluvil, tak to mělo působivější dojem. A hudba byla delikatesa. Takže o chlup lepší než celovečerák. ()

SOLOM.

Krátké, ale hodně dobré. Po všech stránkách solidní krátkometrážní snímek,nádherná animace, parádní triky a velice zajímavý nápad se musí i náležitě bodově ocenit. ()

duklak2

Zajímavý animák z dílny Shanea Ackera. Devět minut dlouhý příběh z jakéhosi postapokalyptického světa ve mně zanechal rozpačité dojmy. Film sice můžeme vnímat pouze jako depresivní animák s dobrým koncem, ale něco mi říká, že příběh v sobě skrývá i hlubší myšlenku. Už jen když vidíte ty obrázky, tak to ve vás vyvolá zvláštní pocit. Ze začátku nevíte co od filmu čekat. Film je temný až hororový. Vyzdvihuji detailní práci se zvuky. Devítka v názvu je pro film symbolická – samotný příběh bez titulků a úvodu trvá devět minut, v příběhu se vyskytuje devět hadrových panáčků (hadrový panáček s číslem 9 + dalších osm duší panáčků je osvobozeno z amuletu). Snímek jsem zhlédl dvakrát po sobě, abych děj lépe vstřebal. Ackerovi se myslím bravůrně podařilo vměstnat do devíti minut nenásilnou formou příběh s pointou a myšlenkou, které mnohdy i celovečerním filmům schází. Nejedná se tedy o komerční slátaninu přeplněnou počítačovými efekty, ale o střídmé pojetí tématu zkušeným animátorem Shanem Ackerem. Tento film má pro mně hodnotu čtyř hvězd. ()

ScarPoul

Shane Acker vytvoril postapokalyptický svet, obývaný roztomilými potvorkami a kovovými príšerami. V tomto 10 minutovom filme, ktorý pôsobí ako taký prológ k celovečeráku sa spája emocionálna vyzrelosť zo základnými zložkami cesty hrdinu. Krásne emocionálne stvárnenie, ktorému možno chýba dôraznejší hudobný podmaz a lepšie spracované zvukové efekty. Po príbehovej stránke nejak invenčné, ale atmosférické ako sviňa. ()

Kryton

Temné a grafický výborně vytvořené! Skvělá post-apokalyptická atmosféra jako z Fallouta! 9tka si mě dostala a jsem zvědav na celovečerák. ()

Wysch

Opravdu výborný kraťas, který je oproti svému celovečernímu bráškovi našlapaný ponuřejší atmosférou a díky absenci slov a vysvětlování i zajímavějším příběhem. Více u celovečeráku. [youtube] ()

ABLABLABLA

Kraťas vyhrává nad celovečerákem ;) Bohatě stačilo na děj a myšlenku snímku 10 minut než 70min. u prodloužené verze filmu. Tady je vše, co se mi na dlouhé verzi líbilo, plus tu není to, co se mi na ní nelíbilo, aka tohle je perfektní. Někdy je lepší zůstat u jednodušší a kratší verze. ()

reqiuem

určitě jeden z nejlépe zvládnutých vizuálních kraťasů..přesto se ten potencionál jeví trochu nevyužitě..snad se to povede dotáhnout dokonce u celovečerního filmu 9 ()

fmash

Na celovečerák jsem se těšil, ale po něm jsem se necítil zcela uspokojen. Po shlédnutí tohoto původního snímku ano. Pikantní je, že mi při dívání se koukala přes rameno manželka a na závěr poznamenala: „to je zajímavý, tam bylo všechno co v tom filmu, ale bylo to krátký“. To je přesně ono. Totálně hutný příběh. A ty němé emoce... výtečná podívaná. ()

easaque

po opakovaném shlédnutí musím snížit hodnocení na silnější 3* a tím ho dát téměř naroveň svému delšímu a mladšímu bratříčkovi. Atmosféra i zpracování jsou hodně dobré jen chybí jakékoliv vysvětlení té postapokalyptické situace, stejně jako co a proč se tam děje. Naštěstí ve filmu je to už nastíněno lépe. Kvůli provedení to stojí za podívání, ale nic hlubšího tam nehledejte. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Antabelus

Tento krátkometrážní filmeček jsem viděl až po celovečerním filmu, takže se hodnocení bohužel nevyhne známkám srovnávání. Musím uznat, že 9 je audiovizuální koncert, nicméně Acker mohl přidat ještě alespoň pár minut nějakého vysvětlování, aby divák lépe pochopil, oč jde, a nedíval se pouze na sice atmosférické, ale jinak prázdné obrázky. Škoda, takto zpracovaná kraťoučká postapokalyptická jednohubka má dle mě rozhodně větší potenciál. ()