Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

asinus

Když se podíváte na předchozí dílka Ackera, musíte zůstat koukat nad tím, jak je najednou originální. Doufejme, že vzhledem k plánovanému filmu bude u tohoto tvůrce platit: čím delší animák, tím lepší výsledek. ()

tomeek

Perfektní, přímé a bez zbytečných keců, což se o celovečerní verzi říct nedá. Krásné akce, originální vizuál. Na kraťas ideální. 5*. ()

bartias

Vynikající animovaný kraťas představuje fantaskní svět, který naoko působí jako z dětské pohádkové knížky, ale hned první scéna ukazuje, že patří spíš do krutého světa dospělých. Vyloženě povedená animace zůstává i přes vážný tón neodolatelně roztomilá a atmosféra připomene některé z příběhů Neila Gaimana. ()

Scratt

Originální, temné, atmosférické...skoro až depresivní. Pokud si celovečerní verze "Devítky" udrží laťku nastavenou tímto kraťasem, tak to bude animák roku. 90% ()

Noviik

Nebojím se dát nejvyšší hodnocení. Jako první jsem viděl film a teprve půl roku poté se dívám na kraťas a musím uznat, že mě dostal o něco více. Do pár minut nacpal tvůrce to, co bylo hlavní myšlenkou v celovečerním filmu a povedlo se mu to skvěle. Nejlepší je atmosféra celého snímku, která je opravdu drsně ponurá... ()

DaUr

Mnohem lepší než delší, "Burtonovská" verze. Celých 10 minut je naplněno silnými emocemi, spoustou akce doprovozené stylovou hudbou a příběhem, který je sice vcelku jednoduchý, ale neurazí. 75%. ()

Jazzzz

Doufám, že protažení tohoto kraťasu nebude pouhé roztahování a natahování. Jako kraťas to je poutavé velice a myslím, že to nabízí mnoho možností jak stvořit velmi dobré celovečerní animo... Snad to výjde už se na to těším... ()

gjjm

Docela dobrý postapokalyptický animovaný kraťas, správně pochmurná atmosféra, skvělá, silně depresivní hudba. Typicky americkou infantilnost u animovaných filmů (zvlášť u těch vážných animovaných filmů - vždyť přece i animované filmy se dají dělat seriózně, dospěle) normálně nesnáším, tady bych se přes ni ale dokázal přenést díky výborné hudbě a občas skvělým scénám. V některých sekvencích je to ale hrozně přeplácané a plné obrazových klišé. Špinavý svět postapokalyptické, rozbořené země, plné odpadků (mimochodem, Vall-i je příšerná vykrádačka tohoto filmu), je vylíčen dobře, nicméně v popisu příběhu hadrových panáků je těžce zmatený a technika vyprávění krátkého filmu je prostě nepovedená a nezvládnutá (scéna nad schodištěm má být co?). Nepřijde mi, že by v tom bylo dost potenciálu na celovečerák, když i jako krátký film je to takový lepší průměr. http://www.youtube.com/watch?v=yeNbO85m2dM ()

Playman

Jak už tady mnoho lidí napsalo, je to naprosto špičkový animovaný kraťas s výborně vygradovanou atmosférou, úžasně podmanivou ambientní hudbou a s velice dynamickým dějem. Moc se mi to líbilo. ()

T-pack

Jako studentská práce vystupuje z řady akorát perfektně. Tomuhle animáku vytvořeném prakticky jediným mužem chybí už jen nějaká silnější zápletka a/nebo ohromující nápad. Bohužel je na kraťasu vidět, že je to dílo studenta a tak sledujeme, kterak se začínající tvůrce spíše rozkoukává a zkouší, co se z toho dá vytáhnout. Ale vytáhl toho hodně. Svojí vizí i v těch deseti minutách ukázal, že roli režiséra zvládne akorát. ()

lennyd

Vzhledem k tomu, že jsem dřív viděl Acklerův celovečerní film, tak už mi tento kraťák neměl tolik nabídnout (a je pravda, že vidět jej bez znalosti celého filmu, tak jej možná ani nepochopím). Nicméně temná atmosféra známá z velkého filmu čiší i z tohoto kraťáku, a skvělá animace taktéž. ()

Hennesy

Fakt nadupaný kraťas...postapokaliptická atmosféra, úžasné industriálne, kovové zvuky a dobrý príbeh, ktorý nepostráda napätie. Atmosférou to naozaj miestami pripomína Silent Hill...špinavé, hrdzavé...ešte aj tí handroví panáci vyzerali ako malé zrúdy po nukleárnej vojne. Rozvynúť to do celovečerného filmu a mohla by to byť pecka. ()