Krátkometrážny / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Réžia:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

bila.tecka

Přímý předchůdce celovečerního Čísla 9, které je oproti této krátké libůstce zbaveno tajemství. Tady se můžeme jen dohadovat, odkud se vzali ti zvláštní hadroví panáci a proč bojují v postapokalyptickém světě proti bestii, co krade jejich duše. Dohadovat a obdivovat úžasnou animaci. Plný počet bodů. ()

kwoky

Je mi líto. Neoslovilo mě to. Celovečerní film mi možná bude mít co říct. Tento krátký animák je "jen" technicky vydařený a zcela záměrně nechává diváka tápat. ()

Zombi

Hadrový panáček bojuje v postapokalyptickém světě s mechanickým netvorem, který vysává duše, aneb nesmírně atmosférický kraťas, který, ač animovaný, není moc pro děti, ale dospělé potěší. Výborný zvukový podkres a vizuální stránka, opravdu se těším na vznikající film. ()

Marys

Možno škoda, že som najskôr videl celovečerný film a až potom jeho kratšieho predchodcu. Keby tomu bolo naopak, myslím, že by moje hodnotenie bolo pozitívnejšie. Malo to nápad, atmosféru, a všetko, akurát po zhliadnutí dlhého snímku kraťas ničím neprekvapil. ()

Andresito

Skvělý, lehce depresivní filmeček s výbornou hudbou, kterému bohužel k dokonalosti nějak něco chybí. Jen nemůžu přijít na to co. 80% ()

solid

Naprosto hustý postapokalyptický animák, pátou hvězdičku tomu ubrala jen délka filmu, protože já bych chtěl víc. Prostředím i atmosférou mi to připomnělo kraťas Silent City s Cilianem Murphy, ale každopádně to dělá z připravovaného filmu pro mě jeden z nejočekavánějších projektů roku 2009. edit: tak po druhém skouknutí před filmovým zážitkem přidávám patou hvězdu pro případ, kdyby si to film nezasloužil. ()

Faila

Animace je výborná, příběh samotný už tak úžasný není, ale Ackerovi se podařilo zachovat zde určitou tajemnou atmosféru, kterou jeho celovečerák silně postrádá. Takže super. ()

Skleni

Musím povedať, že ja moc pre krátko metráž nie som, ale toto ma dostalo. V krátkom obrazovom slede udalostí som sa dozvedel viac ako v niektorých 3 hodinových filmoch. Hudba bola trefná a aj bez dialógov som pochopil čo ktoré postavy trápi. Akurát koniec je pre mňa záhadou. Dúfam, že to film objasní lepšie. No toto dielo ja považujem najmä za predvedenie technického umu tvorcov a prvotného zasadenia príbehu do určitého času a miesta, z ktorého neskôr bude shane ťažiť pri celovečernom filme. Teším sa aj na ten! film nehodnotím percentami, lebo sa nejedná o plnohodnotný film.-% ()