Vyhnanec

Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Iráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... (Sonnik)

Cushing

Scénář samý exces, samý kotrmelec, ale výsledek nakonec nebyl z nejhorších. Velice mužský film, nedivím se dámám, že tohle zavrhujou. Fight Club nemusím, ale trochu to v tom je, stejně jako Mnichov, který je zde dokonce na filmovém plakátě v jednom záběru "citován". Kupodivu je tu i Donaha... Ha ha ha. Parta ňoumů, co chce věci řešit po svém... Sympatický, přestože nedotažený, jinde zase směšně přešvihnutý pokus o zatravážný thriller. Škoda, že si rejža předem neujasnil žánr. Ale tohle nakonec není žánrový film. Takový testosteronový crossover... ()

BuryGol

Když je policie zkorumpovaná, soudy k ničemu a člověku se dostalo bezpráví, tak to občas jedinec veme do vlastních rukou. Malá skupinka lidí si vyřizuje účty s Londýnskou špínou co jim nějak ublížila. Partu vede veterán z války, ale pak se mu to trochu zvrtne. Ano, kameramana by měli hodit do moře, scénář šel líp napsat, mohlo to bejt trošku kratší a občas to bylo zbytečně složitý a byly blbě střihlý scény. Na druhou stranu super příběh, můj oblíbenec Danny Dyer, režisér Nick Love, Londýn, britskej akcent, rvačky, ulice...s trochou protekce za 4 body, dneska nemam náladu na "ušlechtilý filmy". ()

bloodvomit

Vynikající film, se zvláštní hodně často zoomující kamerou, která má nejspíš způsobovat "vcucnutí" do děje. Na kolik se to podařilo je otázkou, občas to trošku mate. Nicméně, tento snímek mne donutil zamyslet se nad fungováním státního systému a celkově aplikace spravedlnosti v rukách policie. No a troška toho ultranásilí nikdy neuškodí ;o) ()

Soweek

Jsou to hodně dobré tři hvězdičky, do čtvrté moc nechybělo. Britové to ale prostě umí líp, obzvlášť Nick Love ve stálé spolupráci se skvělým Dannym Dyerem. ()

ArdathBay

Boromir se nám dal na scestí. Britské filmy mám rád pro jejich atmosféru i jejich specifickou angličtinu. Složení Psanců je velmi různorodé a musím uznat, že jsem se bavil. Ruční roztřesená kamera, tmavší kamerové filtry a perfektní soundtrack. Scénář nás nenásilně nutí k tomu, abychom s "hrdiny" sympatizovali, ALE.... Je toho víc, ale třeba konec je tak nějak moc rychlý a klišoidní... ()

Teabag

Ta neutěšená násilná atmosféra je tu vykreslená opravdu dobře. K tomu vcelku dobré herecké výkony (Bean, Dyer, James) a dobrá akční kriminálka (osobně bych spíš řekl thriller) je na světě. Outlaw je film o gangsterech, kteří to vlastně myslí dobře. Nedělá hrdiny z "opravdických zločinců". A v tom je pro mě jeho kouzlo. 7/10. ()

Santino7

Nick Love ma pri dvoch doterajších filmoch (Football Factory, Business) ani raz nesklamal, z oboch som bol viacmenej nadšený a to je dôvod, prečo som sa pustil aj do tohto, napriek nie príliš lichotivým hodnoteniam. V kútiku duše som dúfal, že by ma to predsalen mohlo zaujať. A nie! Dokonca si myslím, že hodnotenie je ešte do veľkej miery zhovievavé a kľudne mohlo byť aj o poznanie nižšie. Vidím to sám podľa seba, pretože tiež som sa rozhodoval medzi jednou a dvoma hviezdičkami a rozhodujúcim faktorom bol pre mňa samotný Nick Love a jeho predchádzajúce "zásluhy" (tj. vydarené britské filmy presne podľa môjho gusta). Outlaw sa, napriek pomerne zaujímavej téme, nevydaril vôbec. Zámer bol možno fajn, avšak výsledok je dosť rozpačitý. Nech robím čo robím, ten dej ma skrátka nie a nie zaujať a to prakticky po celý čas. Žiadna sympatická postava, jedine ak úradník v podaní Dannyho Dyera (taktiež obľúbenec z iných britských snímkov), ten však priestoru veľa nedostal. Sean Bean nezaujal vôbec, taký ten jeho typický "nezúčastnený" výkon - veľmi zle zvolený hlavný hrdina, sympatizovať s ním bolo v podstate bez šance. A podobne bez šance pôsobil častokrát aj celý film. Tá snaha o autentické zobrazenie odvrátenej strany Londýna je síce miestami chválitebná ale ako vravím, to by si na tom museli dať o dosť viac záležať, aby to ako celok malo nejakú vlastnú tvár. Oveľa viac mi vyhovovali dva predchádzajúce snímky spomínané v úvode, ktoré boli oprostené od morálneho ponaučenia, mali oveľa vydarenejšie herecké obsadenie a tak ďalej. Mali omnoho väčší šmrnc, Outlaw je tak trochu nepodarok, silný podpriemer. Veľmi, ale naozaj veľmi slabé dve hviezdičky. 2/5 ()

maty39

Kdyby tento film byl jednoduchým příběhem o pomstě, tak díky Seanu Beanovi a režisérovu talentu mohl být Outlaw vynikající film. Bohužel scénárista je trotl a idiot a trotl. Škoda, že scénárista a režisér jsou jedna a táž osoba. Kdyby scénář dal přepsat třeba Sylvestru Stalloneovi, tak se na to dalo koukat a vylez by z toho film ne nepodobný prvnímu dílu Rambiče. ()

jerenymo

Vzít do vlastních rukou zákon spolu s dalšíma lidma a vytvořit domobranu, která zabijí dealery, feťáky, gangy, pedofily a jinou havěť.......to je to oč to běží. Myšlenka zajímavá, zpracování taky bylo celkem pěkný,ale chyběla tomu trochu šťáva. ()

Saara

Nevím, jestli ten film přeceňuji nebo podceňuji - třema hvězdičkama. Zkusím se na něj kouknout znovu... Zezačátku hodně zaujal, ale pak se postupnš rozpadal scénář, až přestal bavit úplně... ()

Grizzly

Myslenka zajimava, provedeni na hovno. Cely film vypada jako spatne sestrihane domaci video. Ale kazdopadne s hrdiny drzim basu. Spina se ma uklidit a clovek se nema nechat zastrasovat. ()

Rocket

Po vynikajucich Hooligans a nadpriemernom Biznise sklzol tento britsky reziser (ktory sa moze pysit pravdepodobne najviac cool priezviskom na filmovej scene :) ) k nemastnej neslanej sonde do sfer odvratenej strany Londyna. Podobnych filmov mapujucich spinu tohto mesta sme tu mali neurekom, az sa obavam niekedy poctit tuto "krasnu" metropolu svojou navstevou. Vyhrady by som mal k nejasnej motivacii niektorych hlavnych postav. Hlavne mam na mysli Dekkera, ktoreho stvarnil moj oblubenec Danny Dyer. Taktiez som mal hlavne pocas zaverecnych scen dojem, akoby bol film ku koncu usity horucou nitou. Scenarista sa ocividne moc netrapil :) ()

artas

Na čo to šrinkovanie kamerou, to chcel byť režiser asi "avantgardný"....či? Scenár ma trochu sklamal, aspoň záver keďže mám rád happyend (ak to v tomto prípade môžem tak nazvať) ma potešil. ()

huko

Ze začátku hutná atmosféra vzbudí velké očekávání... průběžně se pak mlátíte hlavou do polštáře s myšlenkou: "Proč se tam proboha všichi chovají jak idioti..." ()

mala_kea

Lehce na způsob klub rváčů, avšak dosti odlišné. Velmi zajímavý akční kousek, kde hlavní pointa je oko za oko, zub za zub a myslím, že se autor tohoto "témetu" drží až do konce a neprolíná děj zbytečnými nesmysly, jak se u většiny nudných filmůl stává. Lehce nadprůměrná podívaná ()

Hapretor

Psanec - v hlavní roli S. Bean - film stejně stojí za sranec. Tento počin je zbytečný, co se týče filmařiny, a tudíž i koukání na TV. Já si řek, že když tam hraje S. Bean, bude to v pohodě - drsňáci mu jdou - možná ještě o kapánek lépe než Willisovi. A neni tak okoukanej. Jenže ne! Je to hovadina. Do kvalitního thrilleru to má daleko jak housenka k motýlovi. ()

cure

Veľký potenciál filmu zabalený do biedy, rozháranosti, nevyváženosti a povrchnosti. Podpisujem sa pod komentár od loco. 35%. Možno sa výnimočne dočkáme lepšieho amerického remaku, ako je originál. ()