Vyhnanec

Londýn současnosti. Plný násilí, krutosti a zločinu. Do takového prostředí se vrací veterán z Iráku Danny Bryant (Sean Bean), kterým společnost opovrhuje. Když nevinné neochrání policie, pokusí se vzít věci do vlastních rukou... (Sonnik)

genetique

Toľko mien v tak obyčajnej, tupej a zbytočnej žánrovke?! Bohužiaľ. Nádejný režisér a pár dobrých britských hercov sa stretlo aby pošpinili týmto projektom svoje mená, našťastie sa aj napriek ich účasti film nestal diváckym očakávaným, takže až taký stud to pre nich nebol nebol. Každopádne lepšia kamera, viac akcie a menej rečí so snahou o psychologickú líniu by filmu jednoznačne prospelo. 40%. ()

Le_Chuck

Klasický oko-za-oko revenge movie, v ktorom si skupinka "ublížených" odbojárov hlavu veru moc nenamáhala (motivácia vs. dôsledky) a režisér si myslel, že keď sa digitálom freneticky máva, zbesilo zoomuje a polovica záberov sú detajly či polocelky, tak že to nebude vyzeať lacno. Prekvapuje ma, že Nick Love po nadpriemerných filmoch (Football Factory, Biznis) servíruje niečo tak prosté, nezáživné a hlúpe. A opäť platí: VŠETKO zaujímavé je v traileri. Bohužial. 50% ()

MM_Ramone

Novodobá anglická kinematografia ma nijak zvlášť neoslovuje. Musím však priznať, že občas sa vyskytne nejaký titul, ktorý ma dokáže zaujať a vo výnimočnom prípade i nadchnúť. V roku 2004 sa to podarilo snímku "Football Factory" z prostredia futbalových hooligans. To bola fakt sila. Zaradil som si ho dokonca medzi moje obľúbené filmy. Režíroval ho Nick Love a hlavnú úlohu v ňom stvárnil charizmatický Danny Dyer. O rok neskôr si títo dvaja páni zopakovali spoluprácu pri produkcii snímku "Biznis" (The Bussiness). Bola to svižná gangsterka, ktorej som pridelil štyri hviezdičky. V roku 2007 sa znova spolčili na natáčaní akčného krimi filmu "Vyhnanec" (Outlaw). Tešil som sa na ďalšiu parádnu anglickú jazdu zohratého dua. Avšak v tomto snímku Nick Love zveril hlavnú úlohu Seanovi Beanovi. Možno, že aj preto to už nemá takú tú znepokojivo pohodovú charizmu, ako tomu bolo v predchádzajúcich snímkoch, kde hral prím Danny Dyer. *** ()

Jamal

Čekal jsem něco mnohem lepšího, mnohem emocionálnějšího a něco co mi alespoň trošku vyrazí dech.... bohužel nic než film na jedno shlédnutí, na který možná zapomenete už při konci závěrečných titulkách. Hudba od Davida Julyana (Insomnia). ()

AppleCore

Je tady vidět obrovská snaha natočit skvělej film, ale nepovedlose to tak, jak nejspíš chtěli. Sean Bean se drží svýho hereckýho standardu, ani dobrej a ani špatnej. Kamera místy zbytečně moc roztřesená, což ubírá na dojmu z filmu. Hudba skvěle vykresluje celkovou atmosféru, ikdyž pří první bitce je hrozná. Zkrátka jedna věc shazuje a zároveň přebíjí druhou, ale jinak je to celkem dobrá průměrná podívaná. ()

Campbell

Na další film od Lovea jsem se neuvěřitelně těšil, Hooligans a Biznis mě bavil. No a ted přišel film Psanec a i když je to lehce slabší než předešlý dva filmy tak jsem se i tak bavil, příběh pár zoufalců kteří se změní na drsňáky, první půlhodina byla celkem nuda ale pak se to rozjede ve velkým stylu a ten konec byl dokonalej. Navíc Bean a Dyer jsou fakt drsňáci a sympaťáci, jen škoda toho roztahaného začátku. ()

Morholt

Bohužel Nick Love nenavázal na Football Factory a Biznis a po filmech, které se vvyznačovaly vtipem a naprostou absencí morálního ponaučení zvolil Nick zcela opačnou cestu. A to neměl dělat. Vzal si na paškál téma spravedlnosti v rukouch znechucených a zločinem postižených občanů a vedle svého kmenového herce Dannyho Dyera povolal i dvě větší hvězdy Seana Beana a Boba Hoskinse. Jenže s tímhle scénářem by neudělal nic Laurenece Olivier či sir Anthony. Postavy byly naprosto debilně napsané, přerod nesourodé bandičky chlapíků v drsné bojovníky prakticky neproběhl a většina bitek byla díky komíhající ruční kameře naprosto nepřehledná. A herecky mě nepřesvědčil nikdo. 30% a to jen díky Nickovým předešlým filmům. ()

Ridick

filmy nicka lova mam rad. je v nom spina, nasilie a tvrde dialogy. tieto zlozky su realne zakomponovane a nastastie nevyznievaju fadne. nick love toci tvrde britske akcnaky, kt. maju gule a vybornych hercov, avsak nieco sa stalo...napriek dobremu hereckemu obsadeniu, snimok akosi nefunguje vdaka reziserovi. dej je rozharany, raz je dane rychle tempo a hned nato je spomalene nepochopitelnymi a nevhodnymi scenami. no napriek tomu je tento snimok pozeratelny, aj ked je to zatial najslabsi clanok filmografie nicka lova...65% ()

FilmFan24

Po Loveových filmech "Hooligans" a "Biznis" zklamání. Rádobydokumentární roztřesená kamera mě k příběhu o obětech násilí, kteří vezmou "spravedlnost" do svých rukou, vyloženě nesedla. ()

wipeout

Už v úvode vás ovalí pulzujúca temná atmosféra vytváraná súzvukom roztrasenej(aj keď možno občas kontraproduktívne) kamery, tmavšieho filtra a na diváka ako magnet pôsobiacej hudby, ktorá vás úspešne sprevádza na každom kroku pachom krvi a strachu napáchnutého Londýna riadiaceho sa základnými inštinktami prežitia. Excelujúci Sean Bean, ktorý ako vojak veterán vracajúci sa do domova prekvapujúco pripomínajúceho miesto svojho bývalého pôsobiska, sa stáva samozvaný "Zoro-agitátor" so zmyslom pre urýchlený výkon práva spolu s ďalšími spriaznenými dušami tejto "Londýnskej domobrany". To čo šliape na pedál surovosti, sú naturalisticky prevedené bitky-rýchle no o to smrteľnejšie. Jediné čo tejto fascinujúcej, možno až komixovej predstave odcudzenia veľkomesta meniaceho sa na jednu veľkú arénu, v ktorej zabiješ alebo budeš zabitý, je prepracovanejší scenár, ktorému dochádza dych v momentoch najväčšieho vypätia. 3,5* ()

c.tucker

Už děj sám o sobě není nijak výjmečný, ba je i celkem nezajímavý a nudný. Čím jsem byl, ale nejvíce zklamán, to byla kamera. Digitální a rychle se komihající záběry mě ve sledování velmi rušili, sice sem si na to zvykl, ale až někde těsně před koncem. ()

Sabrewulf

Strašně zmatený film, který neví, jestli bude Přání smrti, Oko za oko, nebo Punisher. Nakonec je z toho maglajz, ve kterém jsou zmatené i postavy a jejich jednání (zabití jednoho ze svých je velké WTF). K tomu všemu příšerná kamera, to úmyslné třepání i během obyčejného dialogu, už by se mělo postavit mimo zákon, nebo za to rovnou střílet. ()

t_gon

Nick Love se opět pustil do brutálního zpracování Anglie a její společnosti. Společnost kde si přímo na předměstí Londýna ti největší mafiáni vesele „tykají“ s policií a kde každý roh okupuje drogový dealer, mafián, pedofil či jim podobná pakáž. A přesně zde se vrací zklamaný a touto komunitou opovrhovaný voják Danny Bryant, aby se pořádně „dožral“ a s pomocí pár kompliců vyčistil ulice. Myšlenka je dost dobrá aby se z ní dal vytřískat pořádný snímek. Nick se však příliš zahleděl do různých hrátek (divokost a „roztěkanost“ kamery) a na příběh a jeho aktéry tak absolutně zapomněl. Na jednu stránku se mu musí nechat dobře odvedená práce na násilnických scénách, které brutalitou jen hýří avšak tohohle jsme se dostatečně nabažily v jeho předešlém snímku (Hooligans) a proto se jeho Vyvrženci nedoškrabou dále než na solidní průměr… ()

Johnny.ARN

Divný film. Veľmi. Taký, že od začiatku neviete že čo, potom si aj myslíte, že čo ale keďže začiatok bol taký aký bol, aj tak vlastne neviete a potom to už len plynie, občas bitka, občas násilie, niekedy aj vražda, stále však úplne neviete, že čo A to ma na tom ubíjalo asi najviac. Od Lásky som čakal viac. Slabučké 2 z 5 ()

Cushing

Scénář samý exces, samý kotrmelec, ale výsledek nakonec nebyl z nejhorších. Velice mužský film, nedivím se dámám, že tohle zavrhujou. Fight Club nemusím, ale trochu to v tom je, stejně jako Mnichov, který je zde dokonce na filmovém plakátě v jednom záběru "citován". Kupodivu je tu i Donaha... Ha ha ha. Parta ňoumů, co chce věci řešit po svém... Sympatický, přestože nedotažený, jinde zase směšně přešvihnutý pokus o zatravážný thriller. Škoda, že si rejža předem neujasnil žánr. Ale tohle nakonec není žánrový film. Takový testosteronový crossover... ()