Film Až na krev se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa (Daniel Day-Lewis), osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném dole vypracuje na pozici ropného magnáta. Když Plainview dostane záhadný tip, že směrem na západ leží městečko, ve kterém prýští ze země oceán nafty, vydá se se svým synem H.W. zkusit štěstí v zaprášených ulicích města Little Boston. Plainview a H.W. se v tomto nuzném městě, jehož hlavní atrakcí je kostel s charismatickým kazatelem Elim Sundayem, pokoušejí prolomit dosavadní smůlu. Ale i když se jim začíná dařit, nedokáží uniknout konfliktům, ve kterých jsou veškeré základní hodnoty - láska, naděje, pospolitost, víra, ambice a dokonce i pouto mezi otcem a synem - ohrožovány korupcí, podvody a proudy ropy. (HBO GO)

Belerofon

Tenhle film se smívá z hlavy stejně těžko jako ropa z kůže...Lewis dal (opět) Stanislavskému jasně na jevo, kdo je tu pánem....Kamera, střih, hudba, herci až se mi chce křičet "kurva nejlepší film poslední dekády" ()

Grázl83

Když koukám na hodnocení , tak jsem asi jeden z mála kterého tento film zase tak moc nezaujal. Natočeno je to hodně dobře, ale scénář je chvilkami až moc nudný a zdlouhavý. Takže ta 3* ()

esmoke

No, co k tomu dodat, jedině že nechápu proč jsou z toho všichni tak nadšení, předpokládám že to dělají hlavně jména. Copak by se někdo odvážil říct, že by režisér Paul Thomas Anderson a herec Daniel Day - Lewis společně natočili špatný kousek? No špatný kousek ne, ale nudný film, pro mě určitě ano. Mě prostě nabaví se koukat skoro tři hodiny na film kde se během první půlhodiny neřekne ani slovo a to ani v okamžiku kdy chlápkovy rumpál rozmáhne hlavu, člověk by čekla alespoň "Amen, nebo Hmmm, pech, potřebujem dalšího chlapa nebo alespoň něco.... patrně to má být umění, ale zábava to naní ani trochu a jediný co si z kina odnáším je přesezenej zadek a fakt že Daniel Day - Lewis je excelentní herec, ale to je zatraceně málo aby ch to chěl opakovat. ()

T.S.Garp

Ano, tenhle film je hodně nepřístupný. Zatím jsem ho viděl jen jedinkrát a určitě se do něj pokusím zakousnout podruhé. Až na excelentního D.Day-Lewise, na jehož odporný knírek jsem si už zvykl, jsem byl docela v rozpacích a nějak tak jsem nevěděl, co si vlastně o tom mám myslet. Antagonistické chování hlavní postavy mě dost otrávilo, což je vlastně plus, ale zatím dávám 4 hvězdičky a to jen kvůli Day-Lewisovi. ()

bonovox

Úžasný film, ktorý nemá žiadnu chybičku. Anderson potvrdil, že je absolutná extratrieda medzi režisérmi a Day-Lewis medzi hercami. ()

MichelG.

Takze tady s klidnym svedomim muzu rict ze se mi ten film ale vubec nelibil. Filmy od P.T. Andersona mi proste nebavi. At za to klidne ziska oscaru treba 10, proste u tohohle filmu sem se utvrdil ze muj oblibenej reziser to nikdy nebude. Muzou v nem hrat sebelepsi herci, ale delka filmu v pomeru s dejem mi vzdycky pride neunosna. Tema pomerne nezajimavy, herecky vykony jen tak tak na hrane parodie. Proste at to byla Magnolie nebo Hrisne noci vzdycky sem to chtel v pulce vypnout a jit spat. Jediny za co tomu dam dve hvezdy je to ze sem to vzdycky vydrzel a tim padem sem asi chtel vedet jak to dopadne. ()

premeq

Trošku to hodnocení pohorším, protože mě celý film nudil a to neskutečně. Až na závěr, kdy vyplynula poenta - Nestačí mít bohatství. Rodina a přátele jsou mnohem důležitější. ()

Mufi315

Tak takhle brutální film už jsem dlouho neviděl. Po dokoukání se mě málem udělalo špatně a Danielu Day - Lewisovi jsem měl chuť ukopnout mu tu jeho kapitalistickou hlavu. Ano, film trochu působí jako dokument, ale nuda to rozhodně není, chvílema to je bez děje, ale atmosféra ledově drsná. Až na krev je jméno hodné scénáře. Skřípavá hudba, lidská ohavnost, mrazivé dialogy a šokojící konec dělá z filmu hroznější zážitek, než stupidní horory o zombiích. Tohle je totiž realita s výbornými hereckými výkony (mimochodem všichni herci zaslouží uznání). Kamara a střih jsou příjemně a nerušivě sladěny, ale drama vždycky propracovaností viniká. Pokud bych chtěl něco vytknout, tak hluchá místa bez dialogů, kdy herci přemýšlí a režisér nechává diváky vycukat společně s postavou, aby se též nad věcí zamysleli. Osobně tyto tiché okamžiky snáším dosti špatně. Dá se to přežít u audio-vizuálních snímků nebo hororů, ale u dramat je to na mě moc. A potom za vysokou náročnost filmu (která, mnohé odradí a nepříliš chytlavou hudbu. Naturalistický a opravdový snímek o tom, jak se vytírá s naivníma lidma. Dalo by se to krásně aplikovat i na dnešek. I přes kvalitu filmu až na krev, bych se více nepodíval. ****+ (85 %) ()

casyy

Neosobní, nepřístupné a TOTÁLNĚ antidivácké. Jedinou motivací hlavní postavy je, že žádnou motivaci nemá. Jeho umanutost je natolik absurdní, že ji nelze zdůvodnit. Daniel Plainview spolu se svým alterem egem Eliem jsou příkladem toho, jak to vypadá, když člověk přijde o svou podstatu - o lidství. A Day-Lewis? Žádná cena nemůže jeho výkon postihnout. ()

necrosrandist

Precizní až na krev, aneb Dý Dý Lewis opět předčil výkonem nejen všechny okolo, ale i celý film. Masterpiss? Možná se tak s delším odstupem vážně může jevit. ()

mseet

Zajímavé téma, vynikající výkon Daniela Day-Lewise i dalších, to vše ale hodnotím spíše rozumově. Film mě nestrhnul, emocionálně poněkud minul... Objektivně lze asi souhlasit s 5* (především kvůli Day-Lewisovi), ale pokud mám popsat svůj osobní zážitek, tak smekám, ale zůstanu u 4*. ()

Rampa Mc Kvak

Chápu proč je film tak vysoko ceněný. DD Lewis je pan herec (věřím, že nebýt jeho tak to vypnu do půl hodiny)a všichni jsou nasyceni holywoodskými blockbustery a rádoby komediemi - ve světle toho tento film působí jako zjevení. Přece jen ale patřím k těm, kteří se chtějí u filmu bavit, sem tam se zasmát, pobrečet nebo přemýšlet. Ani jedno se nedostavilo. Pardon. ()

brasek

Páčila sa mi výprava, kamera a vykreslenie ducha doby... ale inak studený a nezaujímavý film... kde nie je dej, tam je nuda. ()

Marchellonzo

Oceňuji tento film za snahu být odlišným od ostatních filmů snad vším, čím je možné. Námětem, hudbou, zpracováním, hereckými výkony a mnoha filmařskými detaily, kterých si laické divákovo oko nepovšimne, ale přesto na něj působí. Pro mně se film nezdál vůbec nudný, hlavně díky zajímavému scénáři a hereckému koncertu Day-Lewise. Tu pátou hvězdu dávám hlavně za poslední strhující možná i kultovní scénu při kuželkách, kde nám tvůrci předvedli ztělesněné zlo, jaké se jen tak nevidí. 5* ()

punco

Na rozdiel od vačšiny som po dosledovaní vobec nebol odzbrojený touto "zaručene oscarovou" vecou. Kamera bola síce výborná ako aj prvá polka filmu kde sa budovali veže, ale tie dlhé jednotlivé scény posobili mnohokrát skor nudne ako zaujímavo a často samoúčelne, čo pri stopáži filmu až tak na mňa nefungovalo. Škoda ozaj som veril že ma to nadchne viac ()

benqsiemens

Tento film mě totálně dostal. Toto dílo shlédnout byl pro mě opravdu neskutečně silnej zážitek. Po delší době jsem zas viděl hodnotnej film, to jsem rád. ()

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

Ridleyho Gucci boduje mezi dramaty

28.11.2021

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

Poslední film Daniela Day-Lewise je za dveřmi

17.10.2017

Možná jste zaznamenali, že držitel tří Oscarů Daniel Day-Lewis končí s herectvím. Jeho poslední film jde do kin už 25. prosince a konečně bylo potvrzeno, že se bude jmenovat Phantom Thread. Příběh… (viac)

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

Daniel Day-Lewis ohlásil herecký důchod

21.06.2017

Kdyby se dával dohromady seznam nejlepších žijících herců, stoprocentně by na něm nechyběl Daniel Day-Lewis. Šedesátiletý držitel tří Oscarů je legendou, která do svých rolí dává úplně všechno, a… (viac)

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

Daniel Day-Lewis se vrací před kamery?

08.06.2016

Jen málo hereckých persón má tak fascinující kariéru jako Daniel Day-Lewis. Britský rodák jednou za pár let vyskočí na velké plátno, sehraje brilantní postavu a sesbírá kupu hereckých cen, jen aby se… (viac)