Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

old salt

Bylo by to za 4-5, ale poslední čtvrthodina to celé pokazila. To bylo jako ... do hlavy. Bardemův zloduch je opravdu vyjímečně napsaná postava. ()

matass

Famózně rozehraná šachová partie s ostře řezanými figurkami bohužel nedospěje k ultimátnímu šach matu. Naopak se postupem času mění v domeček karet, který se s odstraněním pikového esa začíná hroutit. Při závěrečném pohledu na rozházený balíček karet budete se slzou v oku vzpomínat na první Kasparovovy tahy. ()

saladín.

Nie je to pekny ani lahky film. Siel som do kina s vedomim, ze to nebude dalsi Lebowski, ale ono to nie je ani Fargo. Fargo je proti tomuto plytky morytat. Tu dostavame od zaciatku signaly, ze dalsia vyvražďovačka nebude usmevna, ani neda sancu utiect do povzneseneho cynizmu, ta tiesnivost je vsadepritomna a potacaju sa v nej postavy zviazane do vlastnych mytologii. A ku koncu sa vsetko prevali, nezostava nic, ziadne vykupenie, ziadne malovanie. Len smutok nad stavom sveta. Je to v nas, vzdy a stale nase vlastne rozhodnutie, nie sme nad nicim a nicomu nevladneme. __________________ Ale aby som to trochu odlahcil, Bardem (aby bolo jasne, ON je hlavna rola, vsetci ostatni len sekunduju a nasepkavaju) si bezpochyby zasluzi cenu i za suverenne najprisernejsiu frizuru v dejinach filmu za minimalne poslednych 30 rokov (60s bojim bojim). TO je ten echt temny rytier, smutnej postavy. ()

mouzi

mnoho povyku pro nic.. zajimave pasaze, ale celkove nic extra.. ke konci jsem zacal docela casto cucet na hodinky a to je spatne ()

gu-staff

Já se tak těšil, a ono mně to nebavilo. Kdyby nebylo Bardema, a já se netěšil na každej další záběr s nim, tak jsem to asi ani nedokoukal. Zatim dávám 50 %, ale určitě dostanou Coeňáci druhou šanci, až se to trochu uleží... ()

tombender

Po prvním zkouknutí jsem byl celkem rozpačitý asi jako spousta lidí. Fakt, že vám film v závěrečné půlhodině komplet změní tempo a styl, a že hlavní hrdina, který měl v nervydrásajícím finále buď slavně zvítězit nebo neslavně prohrát, je zabit tak, že ani nevidíme jak a kdo to vlastně udělal, mnoho lidí prostě nedokáže vstřebat.. Já, jakožto zarytý coenovec, jsem to nechtěl nechat jen tak, film zkoukl znova a nyní mám jasno: Mně se naopak moc líbilo, že film nezapadl do klasického a všemi očekávaného scénáře. Zpráva, jež nám Cormack McCarthy chtěl předat, totiž byla, že nezáleží na jednotlivci, doba se mění a pokud jsi zastánce starých pořádků, radši se koukej rychle pakovat. Film měl atmosféru, jakou umí snad jen Coeni. Jakoby letmo zachycené, zdánlivě nedůležité momenty, i syrovost, s jakou nám byly předkládány klíčové scény, perfektní herecké výkony nejenom ústřední dvojice - tohle všecho jsem si náramně užíval. Pro mě osobně jeden z jejich Top filmů. ()

Groower

Fakt pecka,doporucuju!!! ZA poslední dobu asi nejlepší film co jsem měl možnost shlédnout. Syrovost čiší z každého záběru a ,kdo nefandil Brolinovi ,fandil proti nám!! ()

Petrik82

Bratia Coenovci asi sedeli pri každej scéne s pilníčkom na nehty a vypilovaji ju do uplnej dokonalosti, bohužial pritom pozabudli na dejovu liniu, záver a film ako celok. Urcite je potrebne pochválit Javiera Bardema za rolu šialeneho zabijáka ()

BigBrother

Nevěřil jsem, že bych ještě někdy dal pět hvězdiček filmu, který zářil na Oskarech. Nevěřil jsem, že by Coenovi mohli posunout svá oblíbená témata někam dál. Nevěřil jsem, že by v dnešní době natočil někdo z mých oblíbených režisérů minulosti něco, co mě dostane. Je čas přiznat: mýlil jsem se. ()

Yossarrian

Taková Coenovská bábuška. Celý natěšený to začnete rozebírat až nakonec zjistíte, že je to prázdný a ani vás nenapadne si tím vším projít znovu. ()

pierre9

Hmm, príbeh, ktorý sme videli už toľkokrát. Chlapík zhrabne cudzie peniaze a pyká za to. Tentoraz ale natočené skutočne majstrovsky. Presne tak, tomu ako je film zvládnutý technicky sa naozaj nedá nič vyčítať. Ide z neho mráz, nielen kvôli úžasnej atmosfére, ale aj akémusi chladnému prístupu, ktorý mi však trochu prekážal. Podľa mojej mienky výrazne precenený, no napriek tomu ešte stále dobrý, film. 3,5* ()

(=LIFTY=)

Jak to ti Coeni dělají? Natočí dvě hodiny dlouhý film, úplně bez hudby a vy se ani chvilinku nenudíte... A Bardem je děsivější než většina vraždících monster v hororech. ()

E.T.Martin

Něco jako novodobý western. A hodně temný. Divák začíná postupně tušit, že tenhle příběh moc dobře nepadne, leda by se stal zázrak. Napětí roste, že by se dalo krájet a strašidelný Javier Bardem neúprosně kráčí ke svému cíli... Herecké výkony jsou dokonalá, mně hlavně dostal Tommy Lee Jones a jeho stárnoucí šerif, vydařila se i malá role Woodyho Harrelsona. ()

RomaS

Pomalý střih, žádná hudba, stylově syrové scény, smysl pro detail, hutná atmosféra, tak to je klidně plynoucí drama, kde má stejné opodstatnění masakr drogových banditů jako 2 stromy v polopoušti ... ()

T.S.Garp

Když film skončil, byl jsem v docela silných rozpacích. To jsme na tom v dnešní době už tak špatně? T.L.Jones to vzdá, Josh Brolin to schytá a Javier Bardem jako psychopat bez svědomí držící se svých zvrhlých zásad a navíc s pěknou pistolkou vyjde jako vítěz. Ach jo, byl jsem z toho pěkně otrávený. Film skvělý, ale se špatným koncem, po kterém zbude jen pocit apatie a rezignace. ()

Dexter666

Áno, vysoké hodnotenie Coenovcom patrí. Brolin a Bardem hrajú výborne, T.L. v tomto prípade iba sekunduje. Príbeh sa dopredu anticipovať nedá, je prekvapivo reálny čím viac sa blíži záver, ktorý je však kameňom úrazu. Čo do riti to malo znamenať?! Došli nápaday? Došla inšpirácia? Alebo to bol účel? Ak áno, u mňa sa na stopro minul cieľu. Film to bol kvalitný, ale druhýkrát ho nechcem vidieť práve kvôli spackanej poslednej štvrtine. ()

mamatyna

Drsný,osobitý triller.Super honička dvou drsňáků.Javier je báječný psychopat, jde-li to tak říci, s parádní image a jde mu to krásně k "pleti".Dostala mě hustá atmosféra,která trvala celý film.Viděla jsem 2x a nebyla to chyba!Jo,trochu mě nudily finální minuty filmu,ale budiž odpuštěno:)) ()

stormeagle

Filmy, které jsou ohodnoceny čtyřmi oskary zákonitě nemohou být špatné. Výjimkou není ani země, která rozhodně není pro starý. Vše funguje perfektně, nekompromisní atmosféra západu, chladný a drsný záporák, trochu méně chladný, ale též drsný klaďák, rozvážný Tommy Lee, hezká Kelly Macdonald... Jenže No Country For Old Men bylo pro mě zklamání založené na velkém očekávání. 4 Oskary bych opravdu za kvalitně natočený, ale přesto pouze takový trochu víc noir western neudělil. ()

bonovox

Očakával som strhujúci filmový zážitok, ale po dopozeraní som mierne sklamaný. Coenovci sa síce vrátili k svojim koreňom ale na svoj vrchol nedosiahli. Fargo tak ostalo opäť neprekonané. Našťasie veľa zachraňujú ako vždy skvelí herci, Bardem a Brolin sú excelentní. Škoda, oscara Coenovcom určite prajem, ale mali ho dostať za Fargo. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014