Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Grizzly

Tak z tohoto filmu nijak nakrivo nejsem. Prvni 2/3 dobre - pomalu plynouci lehce akcni drama - a najednou sek! nahanecka Brolina vysla uplne naprazdno a dohra je uplne o nicem. Zadny vrchol na zaver...cekal sem vic. Asi styl Coenu nechapu. ()

Siriuss

Vinikající drama se spoustou skvělích hereckých výkonů a navíc pod vedením bratrů Coenových. Jen škoda, že to není dotaženo k dokonalosti i když to tak dost dlouho vypadá! ()

isla

scared shitless som bola ja pri tomto psychopatickom filme...najskor vas uchlacholi pohladom na zltu pustatinu a potom vam vpali gulku do hlavy...alebo nieco podobne gulke... ()

KOZLIK

Javier Bardem nahání hrůzu a Josh Brolin je fakt odhodlanej chlápek. Už jsem se bál, že to bude happyend o starém dobrém šerifovi co zachrání celou ameriku, naštěstí to dopadlo špatně:) ()

JohnFarst

Coenovci znova natočili jeden výborný film plný neskutočne napínavých a mrazivých scén v ktorom Josh Brolin a Javier Bardem predvádzaju najlepšie herecké výkony svojich doterajších kariér. Dlhé, plíživé kamerové nájazdy po texaskej nehostinnej púšti navodzujú neskutočnú surovo drsnú atmosféru niečoho nepredvídateľného čo ešte umocňuje fakt že vo filme je minimum hudby. Nie je nič strhujúcejšie ako tiché pohyby kamery po púšti spoza hlavného hrdinu a do uší nám bije nepokojný, suchý, hrubý vietor.wow. Prvá polovica odsýpa v dobrom tempe, stále sa niečo deje, každá scéna zaujme niečim iným. Naháňačka Lleywelyn vs. Anton je plná výborných nápadov a pre diváka je permanentne atraktívna. V druhej polovici tempo trošku povolí a viac priestoru tu dostáva šerif v kvalitnom podaní Lee Jonesa. Polícia má vo filme veľmi zvláštne postavenie. Snaží sa sice vyriešiť prípad vrážd ale v konečnom dôsledku nič nevyrieši... sú tam akoby len tretia strana trojuholníka ktorá ale nemá vyššie opodstatnenie. Najskôr sa sice zdá že Lleywelynovi pomôže ale jedným šmahom sa všetko obráti v pesimistický a nedobrý koniec s najviac pôsobivou poslednou scénou. Takéto závery filmov mám proste rád pretože režiséri nám divákom nechávajú priestor domyslieť si ako sa to všetko asi skončilo. Som rád, že film nemá jeden z amerických happy-endov, ktorý by jeho poctivo vybudovanú atmosféru a psychologickosť určite zničil. Z hercov treba najviac vyzdvihnúť Javiera Bardema, ktorý z Antona spravil maniackého killera s čudným zmyslom pre humor a kurióznym účesom, ktorého scény vo filme patria k tým najlepším. Zaslúžene si prišiel pre Oscara. No Country For Old Men je netypický film pre svoju úžasnú atmosféru, kameru, zvuk a vyvážené herecké výkony. ()

Betmän

Ach jo, ty Oscaři. Mimo jako vždycky. Postrádal sem v tom filmu nějakou pointu, nějaký překvapivý zakončení, nepřišlo nic, a když začaly běžet titulky, celej sál se jenom trochu pousmál... Přesto ten film na mě docela zapůsobil. 75% ()

Han-cock

Neviem ako presne by som tento film mohol opýsať.... azda len, že som neočakával tak dobre napísaný scénar. Tommy Lee Jones svoju rolu ako vždy spracoval perfektne *****, nehovoriac o Javierovi ***** a Joshovi *****!!! Psychopatický vrah, ktorý nemá problém sejmout každého a ide doslova cez mŕtvoly. Strašne sa mi páči tlmič na brokovnici a trošku nezvyčajná zbraň natlakovaná plynová bomba, nemajú chybu. Každú scénu som si doslova užíval. Zábery na zranenia vo filme, či už je to postrelená noha Javiera, postrelene rameno Josha a na konci otvorená zlomenina Javiera, dobre sa mi na takéto veci pozerá. Pani a dámy toto je REALITA. ()

gonga

Solidně natočený, silně přeceněný a totální nuda bez konce. Javier Bardem toho zase tolik předvést nemusel abych si z něj sedal na zadek. Na konci jsem si říkal:To je všechno? Málem jsem usnul. ()

Driscoll

Tak tohle neberu... První dvě třetiny filmu jsou našlápnuté a dějově, herecky i vizuálně dovedené takřka k dokonalosti, ale ke konci ztrácí film zcela nepochopitelně tempo a děj z ničehonic nevede nikam, stejně jako stařecky nostalgická moudra Tommyho Lee Jonese. Uvidíme, co se mnou udělá druhá projekce. ()

tomashrabek

To, že sa jedná o takmer otrocký prepis knihy, by mi až tak nevadilo, keby okrem dynamických prvých troch štvrtín neprepísali aj tú štvrtú, mimoriadne nudnú a vlečúcu sa... Za štyri je to hlavne vďaka kamere a Antonovi Chigurhovi, aj keď napr. ani tá coin toss scéna nefungovala až tak dobre ako v knihe. ()

THE_Joko

Opäť jeden z tých „vysoko hodnotených“ filmov, ktorý ma dokonale obišiel a zanechal po sebe iba otázku, čo sa tým ľuďom na tom mohlo páčiť? Ak by sa vyhádzala asi tretina zbytočných scén dostal by som film na prijateľnú dĺžku a možno by som ho zaradil pod kolónku „pozeratelné“ ale v tomto prípade pardon! ()

Mat21

Thriller odehrávající se někdy v 70. letech minulého století v okolí Mexicko - Amerických hranic. Místní lovec zvěře nečekaně objeví výsledek "obchodní spolupráce" mexických gangsterů s drogami. A když se k tomu připlete ještě kufřík plný peněz, náš hrdina neodolá pokušení a smočí se v boji gengů až po uši. ● Film přímo naplněný mrazivou atmosférou, na kterém mě především nadchla postava hlavního záporáka v podání Javiera Bardema, chladnokrevného zabijáka, se kterým se setkat tváří v tvář pro většinu lidí končí smrtí. Ani zvídavá obsluha benzínové pumpy si nemůže být ničím jistá, jeho způsob nakupování v tamní lékarně je vskutku originální. A když se k tomu přidá ještě jeho špuntovka a plynová bomba, profil vraha dosáhl dokonalosti. Bohužel, Anton Chigurh - Javier Bardem je tím jediným, kdo vyzdvihuje thriller z amerického průměru. Možná jsem příliš zvyklý na extrémy jiných filmů, plných soubojů a aut létajících vzduchem. Zde se musím spokojit s již zmiňovanou mrazivou atmosférou a chladným profilem vraha. Tommy Lee Jones ve filmu zahrál způsobem, jako by již byl skutečně ve filmovém důchodu a jakýkoliv namáhavý pohyb navíc by mohl ublížit jeho pokročilému věku. Myslím, že bych nalezl minimálně 10 vhodnějších kandidátů na zisk Oscara za nejlepší film roku 2007. ║1.1.2009║ ()

Sista

už jsem viděla Fargo, takže jsem byla zhruba připravená na to, co mě čeká..hodně ostrý, striktní film, prošpikovaný mrtvolami, hlavní vrahoun tentokrát absolutní psychopat, opravdu spíš duch než člověk, pro něhož jsou zásady vším a lidský život míň než ničím..btw film končí přesně tam, kde má, pro mě naopak bodík navíc* ()

Luqi

Veru tak, svet sa zmenil a uvedomuje si to aj rezignujúci šerif. Jeho postava a relatívne pokojné scény v ktorých vystupuje pridáva na razancii a napätí hlavnej dejovej línie a tak divák sem tam kontroluje, či sa za dveami neobjavujú nejaké tiene...........Detailný naturalizmus a mrazivá brutalita objavujúca sa v nepodstatných scénach obišla niektoré dôležité momenty, čo síce dáva priestor aj divákovi, ale nakoniec je nezodpovedaných viac otázok ako by bolo vhodné. Ale to je tak jediné, čo sa dá filmu vytknúť. ()

kollma

Takový napětí jako tady jsem už dlouho nezažil. Ty scény v naprostým tichu jsou úžasný, nikdo neví, co se stane, kdy se to stane a jestli se vůbec něco stane. Ke konci se ale veškerý napětí ztrácí a občas přichází i nuda, především při proslovech Tommy Lee Jonese. Javier Bardem je ale bezkonkurenční. ()

lady01

Musím se přiznat, že dosud stále nevím, jestli se mi to líbilo nebo ne. A ani si nejsem jistá, jestli bych to chtěla vidět ještě jednou... ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014