Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

Remivsremi

Film, který mě celou svou stopáž maximálně bavil a na konci se rozhodl neočekávaně zabrzdit a zbytečně vyšumět, což ve mě vyvolává skoro až vztek. Úžasně postavy rozehráli děsivou hru smrti plnou překvapení, násilí a velmi originálních přístupu. Vše je perfektně natočené. Hra s kamerou vás udržuje v neustálém napětí. O to víc mě štve ten nemastný neslaný konec. Nepřišlo žádné vyvrcholení. Pro mě zcela nepochopitelný tah. Ale 80% snímku jsem se královsky bavil a ponechám tedy i stejné hodnocení. ()

Sonnik

How does a man decide in what order to abandon his life? Geniální zpracování geniální knihy. Coenovci tady složili dohromady svůj masterpiece a to ještě vynechali několik geniálních dialogůmonologů z knihy, které bych si tak přál v podání Brolina, Jonese nebo Bardema slyšet. Krásné lokace, pomalé, ale nic neztrácející tempo a HLAVNĚ koncert dua BROLINBARDEM. Coeni si v komediích libují, ale tohle styl, kterého by se měli držet. "I guess I would say he doesn't have a sense of humor. His name is Chigurh." ()

senor

Tahle země není pro všechny. Knihu jsem nedávno četl a je to poměrně věrné. Nejsem zavilým příznivcem Coenovské tvorby, ačkoliv jejich filmy mám rád. Tady si bratři troufli na mnohem větší oříšek v podobě tématu o neradostném stavu dnešní Ameriky a povedlo se. Postava šerifa Bella není vůbec zbytečná (naopak) a konec je v podstatě logický (i když jaksi nefilmový). Jasných 5*, kdyby jen za psa v řece a Bardema. Pozn.: Akorát se velmi divím co se v americké filmové akademii událo za změnu, když ještě před pár lety udělovala Oscary takovým odpočinkovým filmům jako je Titanik, Gladiátor či Anglický pacient. ()

markuc

Sice film me moc nemohl prekvapit, protoze jsem pred nim precetl knihu, kterou se inspiroval, presto me velmi zaujal. Hlavne herecke vykony a Coen's brothers jsou proste moji oblibenci, presne jejich tema i zpracovani. ()

Mrkvič

Utahaný scény, kdy se nic neděje, jen někdo někam jde, jen jde, nic neříká, jde většinou ještě dýl než čekáte a mnohem dál neý by jste vůbec chtěli aby šel... Ale není to vůbec nuda, protože jen čekáte na další mrazivě děsivou akční scénu. Škoda konce, který se toho nedrží. ()

Honzíno

Po všech ohlasech a zde přečtených komentářích jsem nevěděl, co čekat, spíše jsem nečekal nic. A vyplatilo se. No Country for Old Men označuji za přelomově novátorsky uchopené filmové umění, které si bere evidentně z předešlých postupů a ze spousty žánrů své, ale vše posouvá za dnešní hranice komerční produkce. Netradičně filmařsky uchopená (předlohu neznám - nečetl jsem a nebudu si ani hrát na to, že jsem jí četl, nebo přehánět moje znalosti literatury a tahat si triko) látka vypráví jen tak mimochodem extrémně napínavý příběh plný násilí, nekompromisnosti a skrytých sdělení. Už za ty tři excelentní mužské herecké výkony (všechny) v hlavních rolích - jinak to nelze napsat - a za masochisticky nátlakovou režii bratří Coenů si snímek zasluhuje tři hvězdičky. Woodyho štěk, kamera, do puntíku minimalistické začlenění libozvučných tónů, střih a kompozice divácký zážitek už jen dokreslují a vylepšují. Kdo a co si zaslouží Oscara nemá cenu řešit, tato tíha na nás neleží. Já prostě vím, že No Country for Old Men si musím hodně brzo pustit podruhé... a potřetí... Neokázalé přetočení konzumní kinematografie naruby. ()

Wall-E

Po Fargu moje nejoblíbenější Coenovka... Není co vytknout. Dokonalá atmosféra, obsazení, vychytaný scénář. Film, na který se kouknu víckrát.... A o tom to je. ()

PeterNet

Hh, nemůžu hodnotit. Vydržel jsem u toho asi 20 minut a bylo to 20 minut ukrutné nudy. Pak jsem usnul. Už to asi nikdy nedokoukám, tahle země není pro mě, možná že jsem už moc starý :-). Ale další divně udělený Oskar, né že né. ()

LordSnape

K tomuto filmu mě prakticky přitáhl jen autor předlohy Cormac McCarthy. Z Coenů nemám takovou erekci jako ostatní uživatelé, nicméně musím říct, že se mi pod jejich vedením líbil herecký výkvět v čele s Javierem "Vraždícím maniakem" Bardemem. Už kvůli němu to stálo za to. ()

bubun

Dostatečně mě to neuspokojilo. Čekala jsem více nadsázky, víc lehkosti a vtipu, bylo to možná i zbytečně natažené a vadilo mi i neustálé lamentování a mudrování mého oblíbence T.L Jonese. Na druhou stranu měl film osobitou atmosféru, skvěle hrající herce, líbila se mi scéna s bundou za 500 dollarů, a hlavně, byl to po dost dlouhé době snímek, u kterého jsem byla napnutá. ()

Belbo

Ve výsledku průměrný film s absencíjakékoli vyšší myšlenky. Po celou dobu jsem to viděl na 4h., posledních zbytečných pátnáct minut hodnocení o příčku nhíž snížilo. Velká přeceněná mýdlová bublina na kterou si po prasknutí nikdo nevzpomene. ()

rodo

Tak tohle jsou přesně Coenovi, jak je mám nejradši. Vrátili se stylem ke Zbytečné krutosti a Fargu, a to sedí mému vkusu nejvíc. Precizně nasnímané scény jsou protknuty temnou napínavou atmosférou a nepřítomnost filmové hudby ještě efekt umocňuje. Hlavní trojice herců hraje na jedničku, ale přesto absolutně vyniká Javier Bardem, který mě svým výkonem takřka hypnotizoval. Byl absolutně ďábelský a oskar putoval do správných rukou. ()

plechulka

Pro mne bohužel bez jedné hvězdičky do plného počtu - a to za ztrátu humoru - mám nejradši filmy Coenů jako třeba FARGO a ZBYTEČNÁ KRUTOST, kde je humor sice většinou černočerný, ale vyskytuje se...... nebo že by tady byl tak důmyslně ukrytý, že jsem ho neidentifikovala? ()

Qitek

Režie ve své nejkrystaličtější podobě. Napětí jak z učebnice a linie i dynamika filmu postavená vzhůru nohama. Místo aby tenhle opus magnum vygradoval do finále, jde ze špičky pomalu do klidného, naprosto antiklimatického a zadumaného finále, kdy v té nejméně očekávané a uspávací scény náhle skončí. "To je jako konec!?" Slyšel jsem v kině. Coeni v mistrovské formě! Jeden z nejlepších filmů roku 007 a pro mě i čistý zářez v top 10 forever. ()

Dado

Čoraz zreteľnejšie si začínam uvedomovať, že tvorba bratov Coenovcov nie je tak celkom pre mňa. Oceňujem ich nesmierny cit pre originálne poňatie premysleného scenára, nie však zdĺhavý a neatraktívny spôsob, akým sú podávané jeho jednotlivé časti. Cením si ich úžasnú schopnosť vykresliť charaktery hlavných postáv, avšak nie fakt, že mnohé z nich sú pre dej a jeho plynutie absolútne zbytočné a ich absencia by v skutočnosti dynamike filmu skôr pomohla (v tomto prípade je príkladom šerif Bell v podaní famózneho T. L. Jonesa). Vzdávam hold dvojici tvorcov za ich originalitu, no nemienim zatvárať oči a ignorovať to, že mnohé z neotrepaných aspektov im blízkej tvorby v istých smeroch ich filmom skôr škodia, než skutočne pomáhajú. (65%) ()

Lachtaan

Snažím se dívat očima komise Filmové akademie, když se pouštím do dohánění oscarovek. Nikdo z prostých obyčejných diváků se ovšem nemůže myšlenkově vyrovnat tomuto samozvanému filmovému božstvu, a tak se velmi často ocenění zlatými soškami rozchází s nejrůznějšími recenzemi, třeba i na portálech jako je zde naše ČSFD. Počátek tohoto krimifilmu se rozjel v solidní lov na divou zvěř, kde z Javiera Bardema šel přímo respekt a strach, po překlenutí poloviny jsem se ale přestal přesvedčovat, že je No Country For Old Men jen velmi výstřední a tím stále sympatické. Kdepak, po pro mě neuceleném konci jsem veškeré naděje na dobrý pocit z této záležitosti vzdal. Pro tentokrát to vnadné obsazení nezachránilo. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014