Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

BajuBaju

Jen jeden tichý výstřel a.....konec...prostě nic. Určitě hodně velkou roli hrál výborný námět a dobré obsazení, to se dalo dohromady, okořenilo a smíchalo a chutná to sakra dobře. ()

angel74

Tahle země není pro starý je zcela jistě jeden z nejlepších filmů, co doposud bratři Coenové natočili. Snímek jsem viděla už několikrát a pokaždé mě znovu dostala ta atmosféra, všudypřítomné napětí a v neposlední řadě i vynikající herecké výkony snad všech zúčastněných. Musím ale vydvihnout především Javiera Bardema, na tuhle jeho roli padoucha se prostě nedá zapomenout. (95%) ()

kubin.

První hodina mě strašně zaujala a líbil se mi souboj mezi hlavními dvěma postavami. Zbytek už tak zajímavý nebyl, zaprvé jsem přesně nepochopil postavu Woodyho Harrelsona (ale to je nejspíš moje chyba), zadruhé mě zamrzela smrt Joshe Brolina a ještě k tomu ho nezabil vyšinutý Javier Bardem, ale náká partička mexikánů. A také jsem doufal, že Tommy Lee Jones se více zapojí do onoho souboje hlavních postav a ty jeho řeči na konci mě úplně minuly a konec mě celkově zklamal. Škoda, ale rozjeté to bylo skvěle. Jinak oscar za adaptovaný scénář mi nepřišel moc oprávněný. ()

AdaMM

nebude asi patřit k mým top 10 filmům, ale podle mě je to jasná klasika, která bude doceněná časem - až pomine mánie kolem oskarů a zda si je film zaslouží. výborné v jednotlivostech, uchvacující v celku - bez jednoznačně předvídatelných míst. pro mě jednoznačně příjemné překvapení a film, na který se rád podívám znovu. super herecké výkony, výborná kamera, bez výrazně slabých míst. ()

E=mc2

prekvapivo zaujimavo nudny javier. inak skvela volba. na druhu stranu , nemozem sa ubranit sklamaniu. film po odstraneni kladneho, teda dobreho ,ala westernovsky pojateho hrdinu a tak nevyspickovanie dvoch hlavnych hrdinov k stretu, zabolela. a zvlast dramaturgicky. sceny ako take fungujuce no film je prazdny. ocenujem strih a jeho sugestivnost a domyslenie si sceny pre divaka. pre mna super atmosfera. oblubena zapletka coenovych..peniaze a ich majitel ma zda sa znova co ponuknut..hm ale nieco tomu mam pocit chyba. mozno viac humoru..kazdopadne zo smrtov brolina to prestalo byt zaujimave, totizto celu dobu islo o potrebu zabit a to nie len kvoli peniazom. ale co potom, ked ich ma? poslednych 20 minut velmi zvlastnych, az som mal pocit ze ide len o obycajnu snahu sokovat a prelomit tak zabehnute vzorce za kazdu cenu a byt tak mozno novym a dobre zapametatelnym. mohlo to skoncit inak a tiez sokujuco, aleto by zrejme neboli coenovci. pre mna najpodarenejsia a najfungujucejsia zapletka hned po big lebowskom. ved tento chlapik nemal ani motiv..hm no skratka ked nieco nesadne slovo ine sa vzdy najde. kazdoadne zapamatatelny film a to hlavne kvoli prvej scene zmincov a pocitom ze ten stary kazu chviku zomrie. P.S. wtf medzinarodny filmovy festival pre deti a mladez zlin hm? zobudte sa 18 rokov vyssie.. ()

3n3my

Tak k tomuto drsnému filmu nemám väčšie výhrady. Hustá atmosféra, dobrý príbeh v štýle westernu, originálne nápady, dialógy, nevšedný koniec, skvelí herci, kamera, hudba - pre mňa jednoducho TOP pecka roku 2007 v rámci žánru bez mihnutia oka a rýchlosťou tlakovej pištole Antona Chigurha :-) ()

Scratt

Drsný atmosférický thriller, který už tu dlouho nebyl. Při některých scénách jsem byl opravdu napnutý jak kšandy. Bardemův chladnokrevný vrah je prostě dokonalý. Smekám před bratry Coenovými a dávám zasloužených pět! 95% ()

SeanLSD

Akože pekné, moji milí odborníci, ale povedzže mi Ty a Ty a trebárs aj Ty, kde sú všetky tie Oscary a Zlaté palmy a nákladiaky plné ďalších cien ? Alebo si všetci tí porotcovia povedali, že ak extrémne talentované duo ide už 10 rokov dolu kopcom, treba využiť príležitosť u klasickej ale drsne štýlovej a brilantne načasovanej naháňačky len zato, že má presah do spoločenskej úvahy o zločine, tak to preboha treba využiť, lebo im ju už nikdy inokedy dať nebudú môcť ? Našiel by som zľahka nejaký ten filozofický presah oprávňujúci ku genialite, ale akosi sa mi dneska nechce a len brilantná detailná réžia to nespraví. JE TO štýlové, šialene, aj som to všetko ocenil, ale nevyhnalo ma to behať od nadšenia po strope. Ako, kúlový je filmík príšerne, všetci sú drsní a sebavedomí až im to trčí z uší, Josh Brolin vysúka najštýlovejšiu hlášku roka a iste mu to vráti kariéru, Bardem najprovokatívnejšieho zabijaka s najmetlovitejším účesom a vôbec všetkým, Tommy Lee Jones najsuchšie výroky svojej kariéry a Woody Harrelson má frajerinu v zuboch, hnátoch, kosťoch, ale hocktorý Coenovic film od prvého po Biga Lebowského si pozriem radšej - a štyrikrát. Je mi ľúto, ale je to tak. ()

moviefilm

Konečne sa vrátili starí-dobrí Coenovci. Na vytvorenie mrazivej atmosféry, za ktorú by sa nemusel hanbiť ani Hitchcock nepotrebujú hudbu. Stačí vynikajúci zvuk a ticho. Herecké výkony dopomáhajú atmosfére, rovnako, ako bravúrna kamera. Na záver môžem len skonštatovať, že je veľká škoda, že Coenovci takéto filmy netočia častejšie... ()

reky

Hodně jednoduchý námět, který ale díky husté mrazivé atmosféře vůbec není na škodu. Napětí je silné téměř od začátku filmu, k čemuž přispívá výborně hrající Barden. I přes všechny klady, které snímek má, nemůžu dát nejvyšší hodnocení. Důvod? SPOILER - Podle toho, jak se film vyvíjel, jsem čekal nějakým způsobem vygradovaný konec, který mě pořádně uzemní. To, že kladná postava zemře, mi nevadilo, happy-end by v tomto případě vše dříve vybudované pohřbil. Vadí mi však, jak Moss zemřel, z ničeho nic, bez emocí. A od jeho smrti mi snímek vyznívá tak nějak do ztracena namísto pořádného konce. ()

bk81

Coeny mám moc rád, ale tady jsem si trošku naběhl svou nedočkavostí, protože mi na skvělém zážitku ubraly nekvalitní titulky. ()

Noviik

Na tenhle film jsem se celkem těšil, fandil jsem mu na oscarech, i když jsem ho ještě neviděl. Bratři Cohenovi ho pojali dost stylově. Odzbrojující výkon Javiera Bardema vás posadí na zadek, je tak neuvěřitelně klidný a naprosto přesvědčivý, stejně jako jeho postava vyšinutého, ale neuvěřitelně klidného, zabijáka, který si prostě jen jde plnit své poslání. Přirozený šerif v podání Tommyho Lee Jonese vás provází celý filmem stejně jako trochu zbrklý Llewelyn v podání Joshe Brolina. Možná to není film, který srší akcí, ale rozhodně film, který stojí za shlédnutí. I stopáž je příjemná. ()

Sabrewulf

- Hele, Ethane, co kdybychom vzali nůžky a přesně v tomhle místě to ustřihli. - Neblbni Joeli, vždyť to je celých posledních 20 minut filmu, to nemůžeme jen tak zrušit. - Ale jo, bude to prča, bude to originální, lidi z toho budou paf. - Neblbni Joeli, nějaká pravidla by se dodržovat měla, tímhle by jsi z toho neudělal film s otevřeným koncem, ale film bez konce. - Jsem starší, tak drž hubu a krok! - Tak jo.... ///// Co dodat, tento film má sice obyčejný scénář, ale je tak skvěle odvyprávěný, že jsem ho hltal téměř celou stopáž. Jenže (NE)konec to prostě zabil. ()

Gavin87

Obávám se, že pohled na autistického Javiera Bardema s tupým výrazem ve tváři a zcela zjevně trpícího Downovým syndromem není mým šálkem čaje. Dějová linka je docela fádní a člověku nelibujícímu si v roztodivných způsobech zabíjení nic oslnivého nenabízí. ()

eisha3

Klobouk dolů před hlavními postavami (Josh Brolin, Tommy Lee Jones a Javier Bardem), celé dvě hodiny jsem je žrala. A hlavně pak nekompromisního Bardema a jeho sestřih. Samotný děj filmu mě koneckonců až tak nebral, jak jsem si zprvu myslela, proto jen 4*. ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014