Llewelyn Moss na poľovačke náhodou narazil na následky vyrovnávanie účtov medzi drogovými zločincami. Medzi mŕtvymi telami ležali dva milióny dolárov. Moss neodolal pokušeniu, nález si privlastnil a rozpútal tak štvanicu, v ktorej sa do úlohy lovnej zveri dostal on sám. Na stope mu je psychopatický profesionálny vrah, ktorý sa nezastaví pred ničím. (STV)

drackula

Dusnú atmosféru by tomuto filmu mohla závidieť väčšina hororov. Javier Bardem je neskutočne nemilosrdný, drsný a jeho štýl by uživil niekoľkodielnu hororovú sériu. Napriek tomu nesledujeme horor, ale veľmi zručne natočený thriller, ktorý je postavený na vcelku jednoduchej zápletke, ale napriek tomu funguje ako švajčiarske hodinky. Okrem spomínaného Javiera Bardema sa k hereckému koncertu pridal aj Josh Brolin, ktorý v tejto hre na schovávačku stvárnil Javierove opozitum. Tommy Lee Jones je už len čerešnička na torte, nie príliš výrazná, ale pre celok dôležitá. Čakal som trošku vyšperkovanejší záver, ale napriek tomu to bol úžasný zážitok. 95 % ()

šerminator

Tahle země není pro starý a tento film není pro mě. Začátek je dost roztahaný a zajímavýma scénama se tu šetří jako s šafránem. Děj se začíná rozbíhat až tak v 2/3 filmu, to nastoupí drama a nakonec ... NIC. Proste si ten film skončí jen tak uprostřed rozuzlování konce. Po herecké stránce je to vcelku dobře zaškatulkované a škoda, že Tom Lee Jones s Woody Harrelsonem nedostali více prostoru. Javier Bradem je dost netypický záporák, fakt úchyl - takže paráda. Z herců jsem si hlavně všiml menší role Kelly Macdonald a nemohl jsem přijít na to odkaď ji znám, pak při projíždení jejího profilu mě to trklo - Boardwalk Empire. Takže celkově po hereckých stránkách tak 4*, ale děj je dost nudný. Coenovi bratři očividně nejsou "můj šálek čaje" . ()

Eoin

Chladný, mĺkvy a vyprahnutý film so štipkou humoru kde jediná tekutina ktorá tečie je krv a mlieko. O Javierovi ani nehovorím, jeden z najlepších výkonov aký som videl. Bratia Coenovci dali zmysel aj niekoľko sekundovému záberu na pohužvaný kúsok obalu od arašidov, Zamiloval som si toto dielo a nevadí mi ani nedotiahnutý koniec. Kniha určite stojí za prečítanie, McCarthy musí byť nadšený týmto spracovaním. film 90% a kniha 110% ()

TheRoller

Coenovci od úvodu zamiesili na slušný thriller, ktorý do bodky vystihoval pôvod tohto slova. Bardem s tou vzduchovou srandou fakt nemal chybu a všetko nasvedčovalo tomu, že ak nie celý film, tak minimálne on sa stane kultovou záležitosťou. Lenže postupne akoby mu v tej bombe dochádzala náplň. Hlavným kameňom úrazu je, že som očakával silný celok s hlbšou pointou a nedostal som ani jedno. Celok bol rozptýlený akoby na jednotlivé pasáže každého z ústrednej trojice a miestami sa zdalo, že tí páni sa vlastne ani nepoznajú a my sledujeme 3 rozdielne príbehy, ktoré nakoniec splynú. Keby aspoň to. Časť s Woodym Harrelsonom beriem ako totálne zbytočný výkrik do tmy, ktorý slúžil snáď len na zvýšenie Bardemovej štatistiky v kolónke "badass". A pointa? Scéna Jonesovej zastávky u starého krypla slúžila jedine na to, aby sme sa dozvedeli, čo to vlastne "Táto krajina nie je pre starých" znamená. Búračka - otvorená zlomenina - človek už čaká, že z druhého auta vybehne Tommy Lee a učiní spravodlivosti alebo niečo podobné, čo by dávalo zmysel. Nie. On si kúpi teplú košeľu od náhodne okoloidúceho a odkráča. A to je to, čo ma na celom filme naštvalo najviac. Maximálny počet šancí, ako sa stať kultovým boli majstrovsky zahodené. O konečnom výklade snov radšej pomlčím. Ono to vlastne okrem zvučných mien za kamerou, Javiera Bardema (osobitné miesto, zaslúžený Oscar - to najlepšie, čo film predviedol, aj keď konkurencia nebola až taká veľká...), tradične dobrého Jonesa a zopár efektných vrážd, bolo v celku o ničom. A k tomu to "nič" nedávalo žiaden zmysel. Čo si budem nahovárať, veľké sklamanie. Z môjho pohľadu ide o film, ktorý najväčšmi premrhal svoj potenciál a úvod dokázal, že bol obrovský. O to viac to zamrzí. ()

Autogram

Čumím, čumím, čo sa v tomto filme deje, mŕtvych pribúda a stále neviem, kam by to malo smerovať a kto je tu hlavná postava. Určite ňou nie je rozprávač policajt, ktorý síce niečo robí, ale v skutočnosti robí so zločincami veľké hovno a iba počíta mŕtvych. Kto prežije až do titulkov filmu, je veľká lotéria, ako každé stretnutie so zabijakom s kyslíkovou bombou. Pri niektorých scénach som zatajoval dych, ale väčšinou som si len lámal hlavu, ako horšie sa dá situácia riešiť a čo okrem strieľania majú postavy v hlave. ()

JustMeeKatie

Tohle byl hodně zvláštní film. Nebyl špatně natočený, ale já čekala něco úplně jiného a hlavně akčnějšího - např. nějakou tu větší přestřelku nebo tak. Bohužel nic takového "Tahle země není pro starý" nenabídne. Film má skvělé obsazení, které táhne zejména Javier Bardem. Antona sehrál opravdu skvěle a nedovedu si představit, že by tu postavu zahrál někdo jiný. Nicméně nevím, nevím, jestli to na toho Oscara stačilo... Josh Brolin tu byl taky skvělý, Tommy Lee Jones hrál vedlejší housle a popravdě tam snad ani nemusel být. Na tenhle snímek se asi znovu už nepodívám, nicméně jak říkám, není to špatný film. Jen to není úplně můj styl. ()

m.a.t.o.

„Ako veľmi nebezpečný je ten človek?" – „V porovaní s čím? S morovou epidémiou?" Dobré? Zlé? Človeče, ja neviem. Páčila sa mi tex-mex neowesternová atmosféra, niektoré postavy (Bardem, Brolin), no zároveň sa mi to zdalo byť akési veľmi naťahované, v niektorých scénach príliš ukecané, a koniec vyšumel tak nejak do prázdna. Pekný pokus, ale Coenovci už natočili aj lepšie filmy. 45 % ()

horpe

Tak od tohoto filmu jsem čekal rozhodně víc. Nicméně je to lepší průměr a hvězdičku navrch dávám Javieru Bardemovi za ďábelský, možná i oskarový herecký výkon. ()

Or!g!nal

Obrovské zklamání. Od držitele Oscara za nejlepší film jsem čekal o mnoho víc. Celý film se moc zajímavého neděje. Prvnotřídní zabiják Javier Bardem ovšem sám vytáhne film na 3*. ()

Almásy

urcite nie zly film, len asi najvacsie sklamanie ake som v kine zazil. jeden skvely herecky vykon nestaci na utiahnutie celeho filmu. oscari su na drogach, ale ruku na srdce: keby ocenili There Will Be Blood tak by si pekne nasrali do hlav. ()

deckardx

Momentalne zklamani... Cekal jsem od toho neco vic,vsude kladne recenze,kladne ohlasy,nekolik Oscaru ale ja v tom NECO postradam... Nemuzu zaprit skvele herce,ale ten dej byl myslim zbytecne natahovany... Treba za rok,kdyz si budu chtit vzpomenout o cem ten film byl,tak si troufam tipovat, ze nebudu vedet... Proste me nezaujal jako celek... ()

Philoun1

Ten konec sem nějak nepochopil, asi to mělo být něco poetického nevim, ale jinak se celý film nese v zajímavém duchu a celkem rychle uteče. Možná bych trochu přeházel herce v titulkách, protože Tommy Lee Jones se mi zdál celkem zbytečný, ale možná to je tím, že jsem jeho postavu nepochopil tak bych mu nerad křivdil. Z Bardemova chladného zabíjáka jde opravdu strach určitě si Oscara zasloužil. A Josh Brolin hravě nahradil trochu nestíhajícího Tommyho, škoda, že stejně zemřel. ()

phata

Divnej konec, naprosto zbytečná postava Harrelsona...ale první hodina byla geniální. Highlights: Brolin + Bardem v/kolem hotelu ()

jenik71

118 minut absolutní nudy. Primitivní děj, který vlastně ani nijak nekončí a stupidní dialogy všech postav. Jediným kladem je ztvárnění postavy chladnokrevného zabijáka, kterému bych se věru nechtěl připlést do cesty. Také nechápu, proč se herec formátu Tommy Lee Jonese propůjčí hrát v takové ubohosti. Pro mě osobně velké zklamání. ()

pugs

"Ako si spal?" - "Ani neviem. Mal som sny." - "No, teraz na ne máš čas. Niečo zaujímavého?" - "Pre toho kto sníva sú vždy." - "Tom, ja sa nebudem smiať." - "Ako chceš. Mal som dva. V oboch bol môj otec a je to divné. Som teraz o 20 rokov starší ako on, keď bol, takže vlastne je on ten mladší. Ten prvý si teda moc nepamätám, ale bolo to, že som ho stretol v meste a on mi dal nejaké peniaze. Ja som ich stratil. Ten druhý. V tom sme boli obaja naspäť v starých časoch a ja som šiel na koni cez hory - v noci. Prechádzal som priesmykom v horách. Bola zima, na zemi bol sneh a on prešiel okolo mňa, šiel stále ďalej, nepovedal ani slovo a len prešiel okolo ďalej. Mal cez ramená hodenú deku a sklonenú hlavu. Keď išiel okolo videl som, že nesie oheň. V kravskom rohu, ako to ľudia robili a ja som videl, že to svetlo z neho má farbu ako mesiac. A v tom sne som vedel že... že pôjde stále. A že tam chce rozložiť oheň vo všetkej tej tme a v tom chlade. A ja som vedel, že až tam dôjdem, tak tam bude čakať. Potom som sa zobudil." Film som si pustil za tmy. Chcel som si trochu navodiť trochu atmosféry na pozeranie. Na začiatku sa mi dostavila slnečná krajina so stromami, trávou a policajným autom. Keď prišli na stanicu, stala sa prvá vražda. Za absencie hudby. Bez emócíí. Len s kamerou. A s Bardemovým šialeným výrazom. Hovoril som si - ten chlap musí byť diabol! Nikto nezahrá tak prázdneho človeka s precíznosťou, že by mu závideli aj jeho kolegovia. Žiadny človek nestratí emócie pre jediný cieľ. Bardem sa vžil do svojej role ako to skúšali aj jeho filmoví kolegovia. Im sa to napodarilo. Sakra toto bol luxus! Nie obyčajný triler, kde každý naháňa každého. Nie obyčajná krimi, kde sa všetko vyrieši. Sakra, začínam zháňať filmy tých dvoch bratov, pretože sú géniovia. To, čo je hlavné je mimo kamery. Najprv ste na to naštvaný, no potom si uvedomíte, že by to inak nefungovalo. Nijaká vražda, ktorá by MUSELA byť na plátne, tam byť nemôže. Prečo? To si musíte pozrieť, inak nepochopíte to, čo sa Vám snažím povedať. Tommy Lee Jones ako starý policajt, ktorý sa vydáva na stopu vraha? Nie, nie, nie, nie. TLJ je môj veľký obľúbenec a nedopustil by som naňho. Ale tu by som uzdu predsa len zatiahol. Tommy sa skrátka, aj na jeho vek, nehodí na kvázi umierajúceho veterána, ktorý svetu nemá čo ponúknuť. Josh Brolin ruluje. Chlapík z planéty teror, ktorý si zahral zombie. Chlapík, ktorý si zahral chlapíka, ktorý prenáša kufor plný s peniazmi za to, aby mal potešenie. Chlapík, od ktorého som vôbec nečakal, že by si zahral prezidenta. Chcem vidieť ďaľšie jeho výkony! Hudbu nespomínam. Vôbec som ju v tomto chladnom snímku nevnímal. Ako píše Rover. Hudba, ktorá za celý film nie je počuť. Dá sa to vôbec? Dá sa to? Najviac ma prekvapil záver. Nevyrovnaný a tajomný, nevedno ako skončí. A hovorím. Film, ktorý si Oscara zaslúžil na plnej čiare. BRI-LAN-TNÉ!!! "Vyber si" - "A o čo sa vlastne hrá?" - "O tvoj život." 9/10 ()

iantomasik

Dokonalost na všech frontách. K filmu nemám moc co víc než např. Radek99 či Bluntman, ale k hudbě - není totiž pravda, že by hudební doprovod tvořily jen rytmizované ruchy pouště. Burwell chytře pracuje se syntetizovanými "athmy", které rafinovaně zaznívají prakticky jen ve chvíli, kdy je přehlušuje ruch prostředí (zpravidla zvuk motoru vozu atp.), ale přesto velmi silně budují atmosféru ohrožení. Všem co pochybují, doporučuji zaměřit se např. hned na úvodní scénu filmu, či moment kdy Chirurgh uprostřed noci stopuje v autě kufřík. ()

Ironfood

Začátek sice vypadá dost slibně, pak se ale film potácí odnikud nikam. Naštěstí ho vždycky jednou za čas oživí nějaká dobrá scéna (většinou rozhovor), takže se člověk zas tak úplně nenudí. ()

manonfire

Plusy: Název, Bardemův hrdina, Bardem samotný, Nápaditá akce v motelech. Mínusy: Oscarová glorifikace, Pokles intenzity v poslední třetině filmu, Záměrné nevyužití T.L. Jonese. 70% ()

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

Zemřel oceňovaný autor Cormac McCarthy

13.06.2023

Rambo bude párat Mexičany

Rambo bude párat Mexičany

24.06.2014

Vietnamský veterán John Rambo ještě nevytrhnul svůj poslední ohryzek. Od filmového debutu akční legendy uplynulo 32 let a opět se před námi začíná rýsovat její páté dobrodružství. Na relativně… (viac)

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

Emily Blunt vystřílí drogový kartel?

02.06.2014