Polnočný vlak

• Česko Půlnoční vlak (viac)

Nejděsivější jízda vašeho života!
Newyorský fotograf se snaží dopadnout sériového vraha, který stále uniká před spravedlností. Jeho specialitou jsou brutální krvavé útoky v metru, po nichž záhadně mizí... Kdo to je a proč vraždí? (oficiálny text distribútora)

sashator

Kdyby nebylo toho stupidního konce, tak bych hodnotil o mnoho výše. Ale i přes zajímavý a atmosferický průběh to prostě navíc než 30% není. Škoda, přeškoda. ()

dudel3333

maximalne masakristicke,totalne nelogicke s najtupšim koncom v historii kinematografie....................ale jedno plus- obsadenie je vynikajuce ()

zero_zelo

"hm, co tam máme dál", zněla oboustranná otázka nás, sledovačů týdle hovadiny. barkera sem četla i měla tu čest vidět jiný zfilmování a asi mě bavily daleko víc. od půlky filmu už mě všichni akorát srali... kam deš, proč ta je hysterická, co von tak čumí, kam de a proč, vlak jede opačným směrem, na co čeká, co je... lezlo mi to na nervy a konec byl už jenom dokreslení. jasný, chápu, prostě vlak s jídlem, čau. stříkání krve a hustovýraz butchera mě taky nedojímaly, kor dyž v každým filmu vypada vinnie stejně. zase toliko krve tam nebylo, aby to bylo tak strhující. zkrátka sem možná asi díky komentářům čekala něco víc a přislo zklamání podprůměru... ()

Dr.dogous

Vytrhnout někomu jazyk a sežrat ho, to je fakt k zblití. Hnus, nevkus, Hranice hnusu opět posunuta. “Ted služ ! Stejně jako my a bez otázek.." Hnus, nevkus. Dal byych odpad, ale za atmosféru v metru 10% ()

Tomsterson

Po celou dobu velmi zajímavý, místy mrazivý horror, který bohužel pohřbí naprostý nesmyslný závěr. Samozřejmě místy film obsahoval nelogické scénky, které závěr poměrně bez větších problému vysvětlil, ale... Čekal jsem, co se z toho vyklube a samotné finále mě naprosto odrovnalo, bohužel v tom špatném. ()

Robbie

Velmi zaujímavý horor so skvelou atmosférou a aj príjemnou dávkou brutality, niekedy trošku prehnanej, ktorá však aspoň na mňa nepôsobila rušivo, práve naopak, k atmosfére filmu mi sedela (hlavne niekto konečne zmasakroval toho netalentovaného idiota Raimiho). Vinnieho mám veľmi rád a lepšieho mäsiara obsadiť do tohto filmu rozhodne nemohli. Čo ma však rozladilo bol záver, čakal som nejakú rozumnejšiu pointu, nie fantasy príbeh, ale tak čo už, dokonalých filmov a hlavne dokonalých hororov je sakra málo, takže to akceptujem a film stále radím medzi moje obľúbené horory. ()

Marlo

Neznát předlohu , krátké příběhy od Cliva Barkera hodnotil bych o něco víše, jelikož špatně to natočené není, atmosféra mrazívá až běda, ale je tu těžce nevyužitý potenciál povídky co se týče charakterů tak celkové načrtnutí příběhu. Zde je jen vše naznačeno a to ne moc dobře. Musím prozměnu pochválit castin za výběr vraha V. Jones se do této role hodí parádně a začínající Bradley Cooper zde hraje také nadmíru dobře.Krve a odsekaných částí těl se užijete až až a pár napínavých honiček vrah vs. oběť také,neni to špatné, ale nečekejte nic co jste už neviděli jinde a i lépe. Taky se mi zdálo že film je delší než hodku a půl což zrovna také není dopbře pár zbytečných scén by se dalo odmáznout třeba jen dialogy a nazdar. A celkově aniversum toto příběhu jenž patří od Barkera k tomu lepšímu a známějšímu je zde nevyužito. Ano opakuji se ale straně mě to štvalo... tak skvělý horrorový příběh a ktomu si připočtěte strašnou digitální krev a triky...převeliká škoda Cliv by si zasloužil lepší adaptace svých knih či krátkých příběhů ! ()

Richie4422

Horor, ktorý vyslovene vystihuje jeho originálny názov. Veľa krvi, mäsa, mäsiarských nástrojov, niekoľko odporných scén pri ktorých som si zakril oči a upchal uši a to všetko v sterilnej Max Payneovskej atmosfére. Záver je geniálny. Škoda scény s digitálnym okom a pasáže s prelietavájucou kamerou boli skôr na škodu, než na spestrenie. Výraz tváre mäsiara bol občas celkom na smiech, ale celkovo dobrý film. ()

Vlkodlak13 odpad!

Pokud nechcete vědět pointu, nečtěte za pomlčkama. Byl jsem zvědavý co to bude za "Mysteriózní thriller" a tak jsem se na to koukl. Ze začátku to mělo zajimavou pointu, zvláštní fotky, divný masový vrah.. Ale potom co jsem viděl ty prasárny + jako bonus i ve zpomalených záběrech, tak jsem se rozhodl, že to vypnu, ale dal jsem tomu šanci a ty sra*ky přeskočil. Koukal jsem se dál, i přes to to začlo být maličko zajímavý a potom co ho tam bodl ten černoch, tak jsem myslel, že ho aspoň on zabije, jenže to by asi nebyl ten pravý "film", kdyby v půlce umřel sériový vrah..takže zase nechutnost. No, tak jsem to nějak popřeskakoval a chtěl jsem tomu dát aspoň jednu hvězdu za herce Cooper, který jsem myslel, že to vyřeší, Jones kterého znám z Mstitele Capea atp..a ještě pár známých herců.. No, ale po tom ke konci, jsem se na to vykašlal, protože takový humusy nemaj obdoby, bylo to zhruba stejně nechutný jako Jezero smrti a pořád jsem přemýšlel zda mám dát tu jednu hvězdu..nechutnosti, brutalita a ten konec to ale přebilo. Takže, toto prostě není asi vhodné pro nikoho, s Mysterijním žánrem to nemá nic společnýho. ----- ----- To, že se to bude týkat nějakých oblud co tu údajně měly být před lidma, to jsem nečekal a že je ten hajzl krmí, to taky ne, spíš jsem myslel jako ten fotograf, že je zabíjí pro zábavu a pak se jich zbavuje na jatkách. Pak, že do toho bude zapletenej i strojvůdce, to bylo tak nějak mírně překvapivý, mírně páč kdo by ten bordel "čistil".. Co mě ale nas.. byl ten konec, nezabije strojvůdce, případně i ty obludy, ale že se od tam nedostane se svojí přítelkyní a že bude následovník, to bylo na mě už moc. A ta policajtka, že v tom jede jsem nějak tušil.. Jednoduše, hnus a škoda těch herců, že museli hrát v tomhle. ()

I.ball

Dobrý horor. Nemluvný vraždící maniak, hutná atmosféra londýnského metra, jatka. Ale není to dotažené. Přechod mezi temnotou metra a světlem všedních dnů mohl být výraznější, nicméně postupná dominance temnoty nad vším ostatním v životě hlavního hrdiny je natočena vcelku dobře. Film má samozřejmě i pasáže, které mohly být vynechány - poodhalení vrahova soukromí mohlo počkat nebo vůbec nepřijít, vysvětlení také mohlo být jen symbolické a ne tak přehnaně didaktické. Další věcí je užití laciné CGI (nebo to tak alespoň působí). Jsem raději za pořádné efekty s modely a maskami, protože nyní si budou lidé myslet, že v kaluži krve se uvidí. Nebýt Jonese a Coopera, byly by to asi jen 2,5 hvězdy. ()

uprchlice

Stejně jako "Metro" je "Půlnoční vlak" na začátku nevýrazný a bez atmosféry. Vraždy jsou přehnaně digitální, což mě hrozně zklamalo. Celkově na mě "Půlnoční vlak" udělal dojem, protože příběh postupně začal nabírat svižné tempo a dostával se do napětí. Režisér Rjúhei Kitamura si s "Půlnočním vlakem" vyhrál a obsadil vcelku slušné herce. V první řadě to byl děsuplný Vinnie Jones ("Super náhradník"), který svým nemluvením a výrazem naháněl dost velkou dávku strachu a hrůzy. Musím se také zmínit o Bradleym Cooperovi ("A - team" 2010), který mě svými zářivě modrými oči naprosto dokonale okouzlil. A právě on je v "Půlnočním vlaku" hlavní hrdina, který se díky své zvědavosti dostane do velkého nebezpečí! Celkově se mi "Půlnoční vlak jeví jako slušný horror. Prostředí prázdného vlaku se nejeví jako nijak zvlášť strašidelně, ale to, co se děje v něm, to už je silný kafe. Hlavní zabiják (Jones) není nic extra. Ovšem to, co mu ale nesmím upřít je kladný vztah k masu. Je to zvláštní, ale když zabije oběť (a to vždy stejným způsobem) tak jí ještě poté nechá upravit! Scéna, kdy je to do detailu vidět, co všechno oběti odstraňuje, je přehnaná a do jistě míry se zdá být i realistická, což je naprostý plus v "Půlnočním vlaku". Bohužel mě zklamala (již zmíněná) digitální krev, která byla doslova průsvitná a oběť, z které tekla, se v ní dokonale viděla. Jinak si myslím, že "Půlnoční vlak" není špatný film, protože má co nabídnout a věřte, že každý divák si v něm najde to své ;-) ()

Xmarc

Vcelku rozporuplný film, který má na jedné stranu výbornou atmosféru a místy i slušné napětí, na druhé straně pár věcí divákovi nemusí úplně sednout, ať už je to vývoj u hlavní postavy (fotografa) nebo závěrečné rozuzlení. ()

mlock odpad!

V tomhle filmu nebylo logické vůbec nic. Lidi se chovají nesmyslně, neplatí tu žádné zákony: občanské, fyzikální, ani pravděpodobnosti. Závěr už úplné WTF. ()

CheeseFigure

Čakal som väčšiu blbosť, ale nakoniec ma to celkom bavilo. Taktiež sa mi ľúbili daktoré kamerové zábery a Leslie Bibb. Koniec, nech je hoc-ako pritiahnutý za vlasy, tak akceptujem a celkovo mi aj sedel. A netreba zabúdať na slušné gore. ()

Accuphose odpad!

Logika a chování postav s ohledem na jejich motivaci, je naprosto debilní... to by možná samo o sobě stačilo, ale nejde jen o chování postav, ale různé zkratky ala detektivní seriály s vyšetřovatelkou, která vyšetřuje pomocí telepatie, v hlavní roli. Na druhou stranu je tu násilí zobrazeno dost nevybíravě a kamera neuhýbá :-) Ačkoliv ani tady nechybí jistý komediální prvek, na nože jsem imunní, na useknutou ruku ne :-D I nelogická nepointa do toho krásně zapadla. Režisér Japonec, no čekal bych Korejce, protože film je imitace :-D Plnej počet bodů. ()