Vlak smrti

všetky plagáty

Akce se odehrává kdesi ve východní Evropě. Skupina amerických sportovců se potká ve vlaku. Tohle však není normální vlak..... Během jízdy se cestující začínají ztrácet. Jsou vězněni a mučeni v kovových klecích sadistickým vrahem a jeho pomocníky. Námět byl vzat z hororu TERROR TRAIN, ve kterém si hlavní roli zahrála Jamie Lee Curtis. (LIVINGDEAD)

destroy83

Kvalitní zástupce novodobých kruťáren, který gore scénami vskutku nešetří. Příběh se točí kolem hrstky amerických atletů, jež jsou okolnostmi nuceni využít náhodnou nabídku svezení vlakem do Oděsy poté, co plánovaný spoj nestihli. Po úlevném pocitu, že se na ně usmálo štěstí, přichází velmi bolestné prozření. Snímek americké produkce opět vykresluje východní Evropu po svém. V tomto ohledu je srovnávání s Hostelem více než na místě. Ale vraťme se k vlaku do pekel, vlastně do Oděsy, kde zatím nic netušící skupinka sportovců v čele s Thorou Birch a svérázným asistentem trenéra hraje flašku. Thora umí hrát nejen výše zmíněnou flašku, ale je také velmi dobrá herečka, což již několikrát předvedla, takže ústřední postava je naprosto uvěřitelná a ani další postavy nejsou nijak křečovité a v jednoduchém příběhu působí naprosto přirozeně. Záporáci jsou správně slizcí a provádějí opravdu nehezké věci, kterých se kamera vůbec nebojí, takže si fanoušci gore přijdou opravdu na své. Prostředí špinavého rachotícího vlaku nádherně dokresluje velmi zábavná jatka, místy spojená se sexuálním násilím. Tvůrci mimo jiné do snímku fikaně propašovali i porci silikonů. Výsledný dojem je mlýnek na maso s nijak objevným příběhem, ale se slušnými herci a kvalitní řemeslnou stránku. Takže u mě v pohodě za čtyři hvězdy. ()

gogo76

Cinemáckych 80% je v tomto prípade poriadne prestrelených. Spokojný môže byť jedine ten, kto toho ešte veľa nenapozeral. Podobných hororov som už videl desiatky a tento neprináša nič nové. Kopíruje už stokrát videné ako napr. ľakačka s postavou v odraze zrkadla, či príbeh partie mladých, ktorí jeden po druhom skapínajú väčšinou preto, že sú blbí. Nepotrebujem, aby bol film reálny v celku ako taký, ale aspoň v detailoch a scénach by si tú námahu mohli dať. Inak je to trapas ako aj v tomto prípade. Opäť obete porcuje tlustý a nemotorný vrah, ktorý nevie ani poriadne rozprávať a 50kg vážiaca slečna v pohode znesie od tohto 150 kg vajčaka niekoľko úderov priamo do tváre... Väčšina z nás vie, že by nevstala už len po jednom. K postavám si nestihnete vybudovať žiadny vzťah, postavy miznú a divákovi je to jedno. Je to horor, ktorý neprináša nič nové a čo je horšie ani nič zaujímavé. 40%. ()

Mírouš

Jede jede mašinka, kouří se jí z komínka...:-) Film byl tak do půlky dobrej, ale jakmile došlo k tomu, že bacili tlusťocha do hlavy a zdrhli, místo toho aby ho dorazili, tak jsem začal kroutit nechápavě hlavou, až do konce filmu...Opět jeden z hororů, kterej postrádal totálně logiku. Škoda, mohl to bejt slušnej kousek, zvlášť když v něm hraje taková známá tvář. ()

Flipnic

Tenhle horor má sice snad všechno, co by dnešní "moderní" horor měl mít, ale přesto v něm většina těchto prvků na mne nezafungovala ... Jednak byly evidentně vykradené z mnoha jiných filmů a to do úplných detailů, jednak film působil jaksi "nevyrovnaně", kdy na jedné straně jsme svědky šíleného mučení a brutality, gore-scény, krev, násilí ... ničeho se filmaři nebáli. Ale stejně to jaksi není ono. Při detailnějším pohledu zjistíme, že sice byla jistá snaha nacpat tam všechno až po okraj, na druhou stranu kamera často nezabírá scénu napřímo, očas se kouká ze špatného úhlu, občas se nedívá vůbec a my jen slyšíme řev oběti ... a pokud už něco vidět je, je to docela amatérsky provedené, "return of Fulci-mask work70. a 80. let" .... V dnešní době prostě trvám na dokonalém provedení, kdy nepoznám ani masky a jednotlivá hejblátka a hadičky, ani digitalizaci. Celkový nápad je totálně stupidní, jedním takovým vlakem jsem jel a můžu s klidem říct, že to tam vypadalo mnohem lépe a personál se choval mnohonásobně lépe!! :-D Prostě a jednoduše, na mne ten horor nezabral, nechytil mne, nudil mne ... Ale chápu, že běžným divákům se může líbit. ()

Slasher

Poměrně bezzubý 'trainsploitation' horor, nejblíže má skutečně asi k HOSTELu - který je ovšem mnohem zábavnější. Část týmu amerických zápasníků a zápasnic se zdrží a nastoupí až do vlaku, ze kterého je úniku leda tak po částech... Po cestě do Oděsy bude spousta času poznat spolucestující zlořády - doktorku, průvodčího, řezníka a dva vidláky. Je to velký průměr bez nějakého většího spádu. Jelikož mám podobných filmů nakoukaných řadu (ale snad i kdybych neměl), vůbec ničím mě to nezaujalo. Hlavní hrdinka byla zajímavá na pohled a řezník měl taky charisma, ale to je tak asi vše. Hrůza to není, prostě jen polozáživná naředěná 'drsňárna' - (ne)berte. ()

• Příběh měl být původně remakem filmu Terror Train (1980), nakonec však dostal svůj vlastní koncept. (Terva)
  • V USA byl film nejdříve označen ratingem NC-17. Později film převzala společnost Lionsgate a vystříhala některé krvavé scény, díky čemuž byl film nově ohodnocen ratingem R. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Bulharsku. (Terva)