Přestože jsou přesvědčeni, že už se znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, vymění si telefonní čísla. Krátce poté je však Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Albuquerque v Novém Mexiku a Gabriela shodou okolností začne chodit do stejné střední školy, kde studuje i Troy. Samozřejmě se potkají, ale jejich setkání se stane počátkem řady nečekaných komplikací, zejména, když se poněkud nesměle zúčastní konkursu na role v chystaném školním muzikálu. Nakonec se jim - k nelibosti Sharpay Evansové a jejího bratra Ryana - podaří získat hlavní role. Sourozenci se rozhodnou udělat cokoli, aby zvrátili rozhodnutí profesorky Darbusové a role získali pro sebe. Do ruky jim hrají také obavy Troyova nejlepšího kamaráda a spoluhráče Chada, že kvůli zpívaní přestane trénovat na blížící se mistrovské utkání a snaha kapitánky družstva středoškolského vědomostního desetiboje Taylor McKessie získat do svého týmu chytrou Gabriellu. Oba jsou ochotni udělat cokoli, třeba se i spojit s Evansovými a vymyslet plán jak Troye a Gabriellu proti sobě poštvat. Navíc se Evansovým podaří přesvědčit profesorku Darbusovou, aby přeložila druhé kolo konkursu do stejného doby, kdy se bude konat mistrovský zápas i finále desetiboje. Je vůbec možné, aby se v takové situaci Troy s Gabrielle dokázali usmířit, získat role v muzikálu a ještě pomoci kamarádům zvítězit v basketbalovém utkání i středoškolském vědomostním desetiboji? (oficiálny text distribútora)

LuNaj

Dá se to snést a klidně tím zabavíte mladšího sourozence, neteř, dceru,...(doplňte dle libosti). Nutno podotknout, že doporučený koukatelný věk je do 15. Nad 15 už by to mělo být nevhodné sledovat. ()

Renie42

Typická americká škola, kterou tady vůbec nenajdete. Je to jako utopie pro dnešní mládež. Ale za to písničky jsou hezké a chytlavé. ()

amyth

Vypatlaný film pro vypatlané puberťáky. Normální jedinec se na něco takového nemůže dívat ani ve 12ti letech. Kam až Disney dokázali klesnout :-( ()

LukKon odpad!

Keď ma môj bratranec (15 r.) presvedčil, aby som s ním pozeral tento muzikál, netušil som, že o pol hodiny budem chcieť vyskočiť z okna, alebo si aspoň zalepiť oči sekunďákom a zaliať uši voskom, aby som tomuto utrpeniu unikol. ()

greymon

Tento film pro mě není. Každý má jiný vkus a Zacka Efrona a některé herce nemusím. Nejvíce se film líbil sestřenicím ale mě moc ne. Nechápu, jak jsem se na to mohl dívat. Film není pro mě a hodnocení mluví za sebe a já se musím přiklonit. Film si možná zaslouží alespoň 1 hvězdičku za snahu. ()

Jerrysus

Zajímavá muzika, dynamické choreografie, šílení studenti East High a klasická dějová osa. Dva lidi se potkají, zamilují se do sebe, pohádají se a na konci filmu se za bouřlivého potlesku zase dají dohromady. Přidejte do toho všeho Zaca Efrona a vznikne z toho tenhle mírně unavující slaďák. Film je sice plný optimismu, ale to je asi tak všechno, co divákovi může nabídnout. ()

mišulka66

Na tento film jsem asi koukala asi jen proto, že si ho pustila moje mladší sestřička... ale po 5 minutách jsem veděla, že je to totální bullshit.... ale věřím, že mladým, náctiletým se to bude líbit... ()

Havala odpad!

Novodobá kabaretní estráda pro puboše na fejsu. Brrr, otřesná ptákovina, jistě, svoje diváky si to najde, ale ti samí ji zavrhnou za pár měsíců či let. ()

kubas369

Proooooooč jsem to udělal, proč jsem se na to koukal, proč jsem se nudil a měl tohle po ruce. No do prd... proč jsem to vůbec dokoukal a proč tomu teda dávám dvě hvězdy? Jedna je za to, že tehle film ve mě vyvolal víc otázek než jakýkoliv jiný za poslední dobu a ta druhá za to že je to tak neuvěřitelně pitomoučké, že to prostě nejde tomu něco nedat. ()

Alca odpad!

Proč? Jaký to má smysl kromě toho vylákat peníze z pubertálních divaček, které všechny milují Zaca Efrona? Naprostá parodie zábavy a pomádového příběhu nacpaná popem a za vlasy přitaženým dějem. ()

eFOXsize

Je to disneyovka. Cílená na teens. Nemám ve svém věku právo to kdovíjak hanit. Je to chytlavé (a chytilo se to, že?), dostatečně pitomé a primitivní, jednoduchý vzorec chování pro postavy i děj, trapný teen humor, hodně barev (čím víc tím asi líp)... A je to muzikál, co víc bych měla chtít od filmu pro náctileté děti? :-) Za teen 4*, za mě 2*, objektivně za 3* ()

Kubi21

Ne tak úplná hrůza, jak by zdejší hodnocení mohlo napovídat. Ano je to recyklát Pomády jako stehno a děj je průsvitný, odhadnutelný, jasně daný dopředu a konec můžete odříkat ihned po úvodních titulcích. Vůbec to nevadí, protože oba slaďoušci v hlavních rolích jsou ucházející a dohromady jim to docela štimuje. Hudba není mým šálkem kávy, ale některé písně mají docela vtipné texty a aranžmá. Podtrženo sečteno hodně silné dvě, které zvyšuji na tři a to za skutečnost, že jsem to viděl dvakrát (sice s velkým časovým odstupem) a vydžel pokaždé do konce. ()

RigorMortis

Prvýkrát sa to dalo pozrieť, aj to pobavilo a príval mladej krvi a uvoľnená atmosféra urobili svoje. Druhýkrát to bolo OK. No akonáhle to začal istý kanál vysielať takmer na dennej báze, začal som byť na HSM alergický - a nezáleží na tom, o ktorú časť šlo. Spočiatku fajn, no všetkého veľa škodí. ()

Matte27 odpad!

Sledovat magora hopsajícího po šutrech za doprovodu nemožné hudby dnešní mládeže bylo naprosté utrpení. A to jsem měl jen zapnutou televizi. Jen tak. K surfování na netu. ()

AgnesDee

Co nás scéna v jídelně naučila? Že nemáme dělat to, co nás baví, a podřídit se společnosti, protože pak budeme šťastní. Ach bože, jak je ten film špatnej. ()

DarweyD

Prvoplánový, poměrně infantilní, nijak extra filmařsky zajímavý, ale víte co? Já to stejně miluju. Vrací mě to zpátky do dětství a přenáší na mě hromady emocí. ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (viac)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (viac)