Deň zlomu

USA, (2006–2007), 9 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Paul Zbyszewski

Kamera:

Bill Roe

Taye Diggs, Moon Bloodgood, Victoria Pratt, Meta Golding, Ramon Rodriguez, Adam Baldwin, Michael McGrady, Joe Nieves, Mitch Pileggi, Ian Anthony Dale (viac)

Detektiv Brett Hopper prožívá jeden den stále dokola. Pokaždé se probudí vedle své krásné přítelkyně Rity. Za oknem sedí holub a v televizi hlásí, že se na dálnici převrátil nákladní vůz s plínkami. Vždy je také neprávem obviněn z vraždy Alberta Garzy. Kyž se znovu probouzí do tohoto opakujícího se dne, vše si pamatuje. Díky tomu má o všem, co se stane, přehled a může tak zachránit mnoho lidí. Pokud chce, aby konečně nastal zítřek, musí najít pravého vraha zástupce státního nadvládního Alberta Garzy. (fray)

elanista1

Serial, ktory je vdaka svojej forme opakovania sa dna, uplne bez emocii. Clovek proste neciti lutost nad stratou postavy, ved sa na druhy den opat narodi.Hlavny hrdina so svojou priatelkou su sice sympaticki, ale roztiahnut jeden pripad vrazdy na 13 dielov, to treba sakradobry scenar, aby to cloveka zaujalo. Od prveho po posledny diel si serial drzi stale rovnake, priemerne tempo a nedisponuje nicim originalnym.Zaver vobec neuspokoji, 50%. ()

zuzulatomas

Akože seriál podľa mňa oni čom, pretože keď sa na to pozriem logicky, ako je možné že ten istý deň sa opakuje stále do okola, veď sa nejedna o žiadny sci-fi alebo niečo iné, podľa mňa iba úbohé 2* a to preto lebo som bol zvedavý ako ten seriál skončí, a či bude vôbec vysvetlene prečo sa daný deň stále opakuje dookola. Ak niekto pozeral dobre ten seriál tak zo začiatku ukazuje že jeho priateľka bude zastrelená v aute a snaží sa tomu nejako predísť. Všetko začínalo tak že sa ráno zobudila mala zlu náladu a v práci si zobrala voľno. Potom seriál išiel dobrou cestou, a na konci cca 2-3 časti je znovu zastrelená v aute, ale teraz je ukázane čo k tomu predchádzalo, to že bola v motely ... ()

hwnd

Zatím mám rozkoukáno a po pár dílech se asi naplňuje moje obava, že variace na ten samý den budou semtam možná trochu nudit. Ale nápad super. ()

jukyn

Možná to je přehnané,ale seriál mě nadchl.Vždy mě toto téma lákalo,je vidět jak postupem času se hlavní hrdina zaplétá a mění kompletně životy druhých. Herci se mi líbí,děj je skvělý,nelze jinak než za 5*.Bohužel mě zamrzela zpráva že pokračování s největší pravděpodobností kvůli sledovanosti nebude,dle mého to je tím,že nyní běží seriály Lost,Prison Break,Dexter,Heroes,kteří válcují čas divákům a na další "pecku" holt nezbývá čas. Škoda:( ()

redalert21

Škoda zrušení toho výborného seriálu, každodenní opákovaní mám jako téma hodně rád už od dob "Na hromnice od den více" tady to neztrácelo štávu ani akci každý díl luxus, sice je pravda že na víc jak 2sezony by se to asi udrzet nedalo ale i tek me chybí. "Detektiv Brett se snazi kazdy den znova a znova zachranit svou pritelkyni a dostat se na kloub tem kdo to udelal, a pri tom zvlada i jine veci" ()

djcremo

Bol som zvedavý na tento seriál, keďže som počul na neho veľkú chválu. Ale bol som na pochybách či ma dokáže zaujať opakujúci deň dookola, keď sa budú vracať ku tým istým veciam, ale v tomto som sa mýlil. Každý deň sa odvíjal na základe rozhodnutí ináč, o zvraty nebolo núdza. Krásne prepracovaný dej, postavy a napínavý od začiatku až do konca. Dokonca tak, že som musel pozrieť všetkých 13 častí naraz, lebo som chcel vedieť čím skôr ako sa to skončí. A vďaka tomu som tam našiel aj pár chybičiek v deji, ale boli také banálne, že ani nestoja za to. Obdivujem tvorcov poniektorých seriálov, ako dokážu zaujať diváka toľko častí a neraz aj sezón, keď zasa filmový tvorcovia majú dosť často problém pri kratšej stopáži. ()

Simir79

Šlape, někdy až trochu moc, je zapletený , někdy až trochu moc, vtáhne vás do děje , někdy až trochu moc..... Je to takové předimenzované divadlo zázraků. Nesnáším ty "otevřený" konce (kdo byl ten týpek na konci?), protože se obávám, že pokračování by byla velká křeč, obviklá nemoc všech Amerických seriálů. Slušelo by mu tak 10 dílů, pak by to bylo za 5 *. ()

zodiak217

Wow, wow, wow....a je tu seriál, ktorý vás nenechá ani jednu časť znudeného. Od prvej do poslednej časti sa stále niečo deje a vy neviete prísť na to, ani len odhadom kde je koniec a vlastne začiatok. Napínavé akčné scény, rýchlosť s akou beží dej, neopozeraný herci, dobrý námet a skvelé prevedenie to všetko nahráva tomuto seriálu. Bol som prekvapený, že aj v dnešnej dobre dokážu natočiť takýto dobrý seriál, naviac tak dobre spracovaný, kde ma takmer nič nenútilo zamyslieť sa nad, prečo to urobili takto a nie inak. Ak mate radi napätie, rýchly dej a niečo nové - prekvapujúce, tak tento americký seriál vás určite zaujme! ()

Andyss

Seriál, který mě jednoduše nadchnul! Skvěle vymyšlený scénář, který vždy překvapí. Zápletka je čím dál tím napínavější a tak není divu, že jsem si seriál tak oblíbila. ()

argo.smile

Ono to je dobry a zaujimavy serial s detektivnou zapletkou a mysterioznym nadychom, no len u mna s podobnou tematikou oponuju ine. Chvala bohu, ze to spravili len na jednu seriu a tak tento serial nepochovali zbytocnymi dalsimi castami ako to byva zvykom. ()

ELDoctorow

Prekvapuje ma, že práve toto bol v Amerike taký prepadák, že to v telke ani len neodvysielali do konca. Nie je to síce žiadny zázrak, ale mnohé blbosti a klony CSI sú horšie a pritom úspešné. Toto ma bavilo - tých 13 častí bolo napínavých (aj keď to mohli ukončiť o také 3 skôr), role dobre obsadené (jeden zo seriálov, kde mi nevadilo ani jedno kastingové obsadenie) a aj keď nie všetko dávalo zmysel a keby to niekto pozeral viackrát a dával to dokopy pravdepodobne príde na veľké nezrovnalosti – no pri tom jednom pozretí sa to dá prehliadnuť a zabudnúť. Keby som to mal kvalitatívne ohodnotiť – pre mňa to bolo na úrovni 3. - 4. série Prison Breaku. PS: Čím to je, že pomaly v každom konšpiračnom filme/seriály je jedným z veľkých „drahtzieher“ starší holohlavý chlapík s chraplákom? ()

Arany

Ačkoli nejsem fanouškem amerických seriálů, Day Break mě donutil neházet všechno do stejného pytle. Krom výborných hereckých výkonů a skvělého zvuku a střihu, zaujme především scénář. Také potěší malý počet dílů, které děj uzavírají a nedávají možnost pokračování, a to byl hlavní důvod proč jsem si pustil Day Break. Ale je tam cítit ta Amerika, zbytečně dojemné scény, které jsou spíš stupidní a nereálné, některé dialogy byste ve skutečném životě nemohli slyšet ani v Americe... 4.5 (a zaokrouhluje se nahoru...) ()

Vlkodlak13

Musím říct, že toto je opravdu styl, který se mi líbí. Každý z nás určitě už prožil Déjà vu, avšak zakusit si to až v takové míře, z toho by málokdo zůstal myslí zdravý. Hned mi to nějak připomělo 50x a stále poprvé a klasiku Na hromnice o den více, avšak tady dal této myšlence režisér konečně jiný směr. Jen se mi nějak nezdál fakt, že sice Déjà vu prožívat psychicky a pamatovat si minulou přítomnost je jedna věc, ale nést si i fyzické následky, to bylo už poněkud zajímavější. Ke konci mi nějak ale nesedělo, kam se poděla jeho jizva po kulce, ale to je jen chyba v seriálu. Co se týká námětu, je to dost dobře promyšlené, jak se vše může lehce pozměnit.. Je i zajímavé sledovat jeho vyšetřování a zjišťovat s ním, kam až je korupce prosáklá. Naštěstí si však dal režisér záležet i na odlehčení, za což jsem velmi rád a trochu se divím, že tu není v žánru i "Komedie", ale to by to asi trochu zlehčilo. Je tam dost momentů co mě pobavily, třeba jak jde pozdravit ty dva co ho natáčejí, na konci 2. dílu první rande při sledovačce, ve 3. samoléčba či scéna jak vymlouvá kafe té Margo, případně v 11. díle užívání si Mexických nápojů a sledování pádů toho surfaře atp.. Po efektové stránce jsou na začátku dost dobré i ty reverzní záběry a trefná hudba. Co se však toho týče, docela mě znervózňovala ta "Jazzová" hudba a to mám Jazz rád, ale tady se to prostě nehodilo. 13 dílů je ideální délka, jenže je škoda, že není případné třeba nezávislé pokračování - jiný člověk, jiný život a jeho jiné zachvání se v podobných situacích.. Tento seriál mě hodně chytl a nebýt půlnoci, zkouknul bych to najednou. ----- Jednoduše, tento seriál určitě doporučuji. Kdo má rád časové smyčky, akční krimi filmy/seriály a trochu srandy, je toto ten pravý seriál. ()

PanWolf55

Časový smyčky ve filmech mám rád, ale tady je to téma zpracovaný dost prázdně. Víc jak dva díly jsem nezvládnul. Utahaný, nezajímavý, bez jiskry, bez nápadu ... Ztráta času. ()

Fisik

Jeden z nej serialu, u kteryho je skoda, ze nebudou dalsi serie (zatim). Vtahlo me to a az do konce nepustilo. Malo epizod prospelo, ze ikdyz jste videli nektery sceny nekolikrat, tak vam to ani tak neprislo a spis jste zacali obdivovat tvurce, jak komplikovany dej udelali tak, ze to melo hlavu a patu. A posledni dil byl proste nej! ()