Kým predchádzajúce filmy trilógie X-Men sa odohrávali v nie príliš vzdialenej budúcnosti, príbeh o Wolverinovi sa odohráva v 70. rokoch minulého storočia. Dej sa vracia k počiatkom Wolverinovej (Hugh Jackman) hrdinskej kariéry i tragickým udalostiam jeho života, z ktorých ho najviac poznamená smrť osudovej lásky Kayle Silverfoxovej (Lynn Collinsová). Jej smrť spôsobí, že sa Wolverine zapletie sa s tajným vládnym vojenským programom Weapon X, ktorý mu navždy úplne zmení život. Pod velením Williama Strykera (Danny Huston) sa sformuje tajná vojenská jednotka Team X, zložená výlučne z mutantov. Jedným z nich je tiež Viktor Creed alias Sabretooth (Liev Schreiber), neskrotná bytosť s neuveriteľnou silou. A práve s ním musí Wolverine zviesť svoj najťažší súboj... (TV JOJ)

Jordan

budem si to musieť pozrieť ešte raz, lebo som v kine celý čas podriemkával a miestami až zaspával, ale to, čo som pochytil, ma skôr nezaujímalo než zaujímalo a skôr nudilo než bavilo a rozhodne to okrem jackmana nemá veľa (toho dobrého) spoločného s predošlou X-Men trilógiou . . . A niektoré "hlášky" boli teda tak slabé! ("X?" "Áno, je to rímska číslica. Desať." wtf?) ()

Ellesime

To bylo super! Chci to vidět znovu a pak ještě jednou a znovu a furt!!! Líbila se mi původní trilogie, líbilo se mi toto. Nečekejte nějakou duchaplnou zápletku, či nějaké poselství lidstvu. Od toho tento film není. Je jen čistě pro pobavení, a to splňuje dokonale. Postavy byly skvěle obsazené, jak hlavní, tak vedlejší. Prostě nemám nic, co bych vytkla. Jen bych možná dala větší prostor Gambitovi. Snad jen poznámka: počkejte si na konec titulků :-) ()

HoneyBunny

Ano, teď budu brečet: Živě si pamatuju, jaké sympatie a nadšení vzbudili Singerovi X-Meni. Byli chytří, bezchybně natočení a měli celý zástup životných a zajímavých postav, na kterých vám záleželo. Wolverinovský speciál nic z toho nemá. Z podprůměru ho zvedá jenom charisma pánů Jackmana a Schriebera, jejichž bitkaření v úvodní titulkové sekvenci je nejlepším nápadem filmu. I ta vychvalovaná postava Sabretootha, jehož jméno tu mimochodem nezazní, je scénáristicky plochá a zachraňuje jí jen fakt, že Liev Schrieber by skvěle zahrál i reklamu na psí žrádlo. Celé to pak působí režisérsky nejistým a hodně přetáčeným dojmem. Hodnocení bych samozřejmě zvedala, kdyby kamera více zoomovala na nahého či polosvlečeného Jackmana, ale i na to je Hood moc velkej posera :-). ()

Anderton

Z tohto filmu ide presne tá istá pachuť, ako z tretej časti X- Menov. Našťastie nejaký Hood nie je až taký nímand, ako Rattner, takže sa na jeho 103 minútovú komiksovú frašku dá pozerať bez ujmy na zdraví. Predsa je to len o niečo viac premyslené, ostáva tu čas aj na zastavenie sa uprostred akcie (tá záverečná je miernym sklamaním). Je len škoda, že tento film musím porovnávať s Rattnerovým dielom, pretože so Singerovými by to nemalo žiadny význam. Čistý komiksový priemer podľa tržieb divákom stačí. ()

Frajer42

U mě dobrý. Nevím čím to je, snad pokročilejší technikou, že se mi tenhle díl líbí snad i o trošku více než celá předešlá trojdílná série. Celé se to točí okolo mutanta pro mě snad nejsympatičtějšího a ten je rozzuřený víc než kdy předtím. Nehledejte v tomto filmu nějakou hlubokou myšlenku. Pro ty kdo se chtějí bavit je tenhle film ideální volba. Lepší * * * *. ()

AppleCore

Snaha Gavina Hooda upoutat velkolepostí dočista upadá hned při první akci a fakt, že na celym filmu jsou nejpovedenější úvodní titulky posouvá tohle dílo na to nejtemnější dno. Scénář je neskutečně debilní, akce neefektní/nedynamická/mizerná, efekty podprůměrný a debílek jménem Zero nejhorší postava ze všech x-menů. Jediná věc, která dělá z filmu film, je hudba Gregsona Wiliamse. Jinak to nefunguje ani jako akční oddychovka. Od odpadu mě drží slušný herecký trio Jackman, Schreiber, Huston a již zmíněná hudba. ()

Kothy

Konečne se Wolverine dočkal vlastního filmu. Je to jeden z mých nejoblíbenějších superhrdinů. A i přes některé výtky to bylo super. Hugh Jackman je borec! Tenhle díl se ale do x-menovské ságy prý nepočítá. Pokračování bylo o něco slabší... "Jak se vede, Tlustofrede?" :D ()

boshke

Bože, bože, to byl takový škvár. Efekty jak z nízkorozpočtového, televizního seriálu z pětadevadesátého. Kam se podělo těch sto padesát miliónů, když efekty vypadají, jako kdyby je někdo zplodil v Malování? Debilní scénář plný klišé. Až na Schreibera všechno špatně... 20% ()

Smok

Moje prvé stretnutie s fenoménom zvaným "X-Men" začalo týmto dielom a napriek tomu, že žánre Fantasy / Sci-Fi nie sú moja silná stránka, celkom som si užíval. Dokonca z úvodných scén bola chvíľkami sánka dole a Liev Schreiber ma poriadne a príjemne prekvapil. Ovšem Hugh Jackman mu zdárne sekundoval a ťažko si viem predstaviť herca, ktorý by sa na rolu Wolverina typovo hodil lepšie. Rozhodne si idem zohnať aj ostatné diely. ()

AllShallFall

Tak Wolverin je sympatický mutant a hlavní postava celého X-mena. Je pozoruhodné sledovat jeho vývoj. Za všech X-menů je to ale nejslabší díl. Mutantů zde nebylo tolik a nebyli tolik zkušení výrazní a vše se točilo okolo dvou mutantů. Líbí se mi ale návaznost na první díl. A také to Wolverinovo zrození. Mělo to logiku. Takže nemůžu jít méně než pod 85% ()

Spinosaurus

Konstantní facepalm, to byla moje poloha při sledování tohoto filmu. Po skvělé trilogii X-Men přichází dílo, které zařazuji do svého studijního alba jako ukázku toho, kolik klišé, béčkovitosti a scénáristické impotence se dá nacpat do jednoho ryze áčkového filmu. Skip Woods je tu ve své "nejlepší" formě. Hned na začátku tady máme událost z hrdinova dětství, kam vložil všechna klišé, která tam šla nacpat. Máme dva bratry/kamarády, jednoho slabého, druhého opatrovnického. Máme zde tyranského otce/strýce, dále vraždu, druhou vraždu, šokující odhalení, že ten, který není člen rodiny, vlastně nakonec je. A následně útěk před pronásledovateli a příslib, že se hlavní protagonisté nikdy nerozejdou. Vůbec jsem nečekal, že se na konci filmu zase dají dohromady. Ale pojďme dál. Během úvodních titulků zjistíme, že naši mutanti byli v průběhu dvou staletí u každého prdu, který se na Zemi stal (americká občanská válka, obě světové války, Vietnam atd.). Gejzír klišé neustupuje ani když se přesuneme o pár let dál a ocitneme se ve filmu Krvavý diamant, kde americký generál týrá domorodce. Wolverine se pochopitelně vzepře a odejde do penze. Následně se přesouváme do filmu Komando, kdy se Wolverine usadil na tajemném místě, ale okolnosti ho donutí se vrátit do akce. Až do konce filmu se stane asi 5-6 šokujících zvratů, které by se svou béčkovitostí neztratily ani ve filmech Eda Wooda. Mrtvé postavy ožívají, záporák představuje své ďábelské plány, známá camea se objevují bez logického vysvětlení a vám je to ve finále šumák, protože Skip Woods těm postavám neumí vdechnout život a uvěřitelnost. Korunu tomu všemu nasazují digitální efekty na úrovni studia Asylum. Hlavně Wolverinovy čepele jsou k popukání. Dvě hvězdičky za solidní herce, tohle si nezasloužili. ()

teutates

Len uvediem všetko na pravú mieru, áno videl som finálnu verziu v kine - žiaden WP... moje pocity sú dosť zmiešané, pretože pravdupovediac som "mierne" sklamaný. Obrovský potenciál, ktorý sekol G. Hood. Jackman samozrejme super, Schreiber... nooo, ten ma max. prekvapil a myslím, že na plagáte sa mohol čestne postaviť hneď vedľa Wolverina. X-Men Origins môžem prirovnať k "módnej prehliadke", objaví sa tu nespočet mutantov, ktorí sú častokrát chaoticky prezentovaní... ja viem, ono to nieje o nich, ale takto som si to vážne nepredstavoval. Verím tomu, že ak by sa toto dielo dostalo do lepších rúk a scénar by napísal niekto schopný dopadlo by to minimálne o triedu lepšie. Takto 6/10 ooo celkovom obrazovom prevedení radšej pomlčím... ()

swamp

Wolverine - má oblíbená postava z X-Men a takové zklamání. Jackman je namakanější, otrhanější a.. hlavně nudnější - škoda. :( ()

Fingon

70%. Nemůžu si pomoct, ale mně se to líbilo. Asi za to hodně může výkon Hugha Jackmana... a ta romantická linie. O dost lepší film, než jsem čekal - možná proto, že jsem opravdu čekal katastrofu. ()

Okara

Jedna z nejlépe zpracovaných Marvelovek s mým z jedněch nejoblíbenějších hrdinů, ve vynikajícím provedení v podání Hugh Jackmana. Škoda o nepovedený pokus o dojemnost, ale jinak to má vše, co klasická komiksovka potřebuje: sympatický hrdina, úlisný protivník, pár dobrých nápadů a mnoho a mnoho akčních sekvencí. Bonusem se nám také dostává pár zvratů, z nichž ne všechny jsou stoprocentně předvídatelné. Jen škoda, že se Wolverine také nevyskytl v Avengers, ale zato se pěkně těším na jeho vlastní snímek v roce 2013. 75% ()

Ant

Není to žádná převratná záležitost, ale jako čistě popcornový film to funguje. Jen bych vytkla slabší scénář a přílišnou umělost. Reynolds na svého Deadpoola bez pochyb nalákal. Wolverine svůj účel splnil. ()

predators

Mé pocity z nového X-Mena jsou trochu rozporuplné. Očekávání sice bylo naplněno, ale mohlo být i lépe. Mé vyjádření přesně odpovídá komentáři uživatele "buldock", takže je zbytečné se opakovat. Pouze doplním, co mi ještě trochu vadilo a to, jakási prázdnota scén, ve kterých se vše odehrává. Nějak mi tu chybělo víc lidí..."normálních" lidí :-) 72% ()

Eawy

Nuž, akoby som to definovala. Nebolo to vôbec zlé, ale zrovna som sa ani nedočkala toho, čo som pôvodne chcela.Najpôsobivejší bol Gambit a Liev Schreiber. Príliš veľa Wolverinov pre mňa. Wolverin nám totiž nevedel ukázať nič nové, iba to, čo sme už videli. Príbeh vo svojej podstate sedí, ako začiatok X menovského cyklu ale pôsobí tak ,,dorobeno". Až veľmi na ňom vidno, že to nebolo robené ako nápad, ale ako niečo, čo predpokladalo značné zisky. Nebolo to zlé, efekty v poriadku až nad tú scénu keď Hugh ,,skracuje" rebrík pod Gambitom, to je naozaj strašné. Tak asi 60% ()

Zodd

Naivita ‘70/80 action per excellence, dokonce přiznaná. Filmových X-Menů, aspoň těch prvních dvou, asi nedůstojné, ale preferuji se na to dívat jako spin-off prequel s jinými ambicemi. Emocí méně či špatně zobrazené, asi jako v akčních filmech z těch dekád. Ať je to účel či ne, funguje to. ()

Němi

Tak trochu velkolepá komiksová pocta vandammovkám. To lehce nablblé kouzlo mě dostalo, předpokládám, že za to může Jackman a jeden z mých davných favoritů Schreiber (který konečně začíná jako Orson vypadat). Jo a takhle špatné počítačové efekty se dnes uz jentak nevidí. ()

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

Komiksový Gambit jako romantická komedie?

01.10.2018

Komiksový Gambit, který se krátce objevil v cameu s tváří Taylora Kitsche v nezdařilém X-Men Origins: Wolverine, a má už x let dostat vlastní film, kde tentokrát hlavní postavu ztvární Channing Tatum… (viac)

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

Kdo si vyšlápne na Doctora Strange?

16.11.2015

Marvelácký chirurg/kouzelník, který se podívá na plátna kin v listopadu 2016, už má za sebou natáčení v Káthmándú, hlavním městě Nepálu. Benedict Cumberbatch (Sherlock) se hned na to přesunul do… (viac)

Kdo natočí x-menovského Gambita?

Kdo natočí x-menovského Gambita?

15.11.2015

Mutantský zlodějíček z New Orleans, který umí manipulovat s kinetickou energií a rád hází karty, dostane už za rok tvář Channinga Tatuma (22 Jump Street). Gambit se sice objevil už v comicsovce X-Men… (viac)

Jak drsný bude Deadpool?

Jak drsný bude Deadpool?

03.07.2015

11. února 2016 čeká filmový reparát Deadpoola, ukecaného žoldáka, jenž si v X-Men: Origins utrhnul slušnou ostudu. Ryan Reynolds sice do nahláškované role seděl, jinak ale filmová verze postavy s… (viac)