Funny Games USA

• Česko Funny Games USA (viac)
Dráma / Thriller / Horor / Psychologický
USA / Francúzsko / Veľká Británia / Rakúsko / Nemecko / Taliansko, 2007, 111 min

Chcete se vsadit, že v devět ráno budete mrtví? Prodloužený víkend s rodinou v luxusním venkovském sídle? Proč ne! Funny Games USA je průzkumem dnešní brutální společnosti a jak násilí ovlivňuje naší kulturu. Anna vypráví příběh své rodiny, která byla fyzicky i psychicky týraná dvěma neočekávanými návštěvníky. Peter a Paul se s milým úsměvem a v bílých rukavičkách objeví u dveří jejich chaty. Anna s rodinou nemá ani tušení, jak drsná hra na ně čeká! Vše začne nabírat rychlé otáčky, když se Paul vsadí, že rodina nepřežije do zítřejšího rána… (oficiálny text distribútora)

drackula

Tak premakanú dvojicu drzých, rozmaznaných a cynických hajzlíkov som ešte nevidel. Úžasné na nich je, že dokonale vybabrali zo všetkými zúčastnenými. Rodinka chcela aby odišli a nechali ich na pokoji. Urobili presný opak. Keď od nich diváci chceli stupňujúce besnenie, oni odišli zo scény :D Diváci chceli vymakanú pointu, šokujúci záver a oni to vyriešili cynicky, chladnokrvne a úplne proti našim očakávaniam. Preto klobúk dole pred režisérom M. Hanekem, ktorí presne vedel čo robí a vytvoril ozajstné psycho-divadlo, ktoré len umocňuje absencia hudby a statická kamera. 90 % ()

KASUGI odpad!

Super, tak tohle má být nová vlna thrillerů a hororů? Bliju tady z těch pseudouměleckých pětihvězdičkových recenzí a použiju stejný příspěvek směřovaný na typově stejný Eden Lake: Natočím film jak dva židovští manželé skončí v koncentráku a po celou dobu filmu je tam budou mučit a znásilňovat, aby je nakonec pověsili a ze zábavy do nich stříleli. Před závěrečnýma titulkama ukážu jednoho z těch nácků jak příjde domů, pohladí synka a manželce dá pusu. A to bude rozuměj jako ta zneklidňující hloubka k zamyšlení...? Protože se taková zvěrsta za války děla ještě neznamená, že "můj" film bude bomba. Ano, minimálně 80% hororů a thrillerů nemá happy end, ale vždy je tam něco, malinký ždibec něčeho, co nám ukáže ,že jsme se nedívali zbytečně devadesát minut na trpící oběti. Ať už je to celkový nadhled, nadpřirozené prvky alá: je to jenom film, nebo alespoň zánik hlavního zdroje zla. Špatné konce jsou navíc mnohdy jen v náznacích, jakémsi rozjezdu, zbytek je ponechán na divákově fantazii. Tady nebylo nic.(ano, přetočení obrazu a pohled do kamery sice nadsázka je, ale v kontextu celého obsahu filmu zbytečná, protože je nefunkční). Ying Yang úplně v prdeli!!! Že to bylo působivé? Děsivé? Zneklidňující ? Blá blá blá, to je reálné video z popravy taky. A ten "hudební" doprovod v závěrečných titulcích? No hnus, děs a utrpení. Pure shit! ()

huli601

Rozhodne nie horor. Thriller s čiernym humorom a skvelou dvojicou bratov ktorí sú geniálni blázni. Ako náhlo sa vytratili zo scény tak to bola nuda (to mi kus vadilo). Ja by som tu videl asi aj výsmech americkým hororom. Je jasné, že nie každému tento film padne. Pri poslednej scéne a nápise Funny games U.S. sa každý ironicky pousmeje :). ()

zigíš

pri sledovaní som sa pohrával z myšlienkou ako by asi chlapci dopadli po umiestnení do lochu ...v sprchách by bolo náhle hodně !funny! ()

Guzo

Začátek v čele s naprosto nevhodnou písničkou + použití dálkového ovladače + chvílema naprosto nelogické jednání postav + konec = otřes. ALE.. Něco na tom filmu přeci jenom je. Když se rozjede, opravdu z toho cítíte strach nevinných obětí a opravdu byste těm klukům nejradši sami nakopali p***l a bůhví co ještě. A tak to má taky být. Takže sečteno a podtrženo, průměr. Ale rozhodně to mělo na víc.. ()

wenca

To mluvení na kameru a scéna s ovladačem je vyloženě trapas..... takže si konec domyslím sám od té doby co Naomi zabila Cvaldu. ()

Kurikmoon

Sklamanie. Tak ako to dobre začalo, tak nudné a nezmyselné sa to stalo. Tak ako som to hercom na začiatku veril, tak to potom bolo účelové. A scénou s ovládačom sa len všetko potvrdilo. A s tým, že je to absolutne brutálne nesúhlasím. Keby si to udržalo rytmus prvých 30tich minút, bolo by to nadpriemerné. Takto ...bieda. ()

Roseinka

Totální psycho se skvělými hereckými výkony.... Napjatá jsem byla od začátku až do konce. Kamera zabýrající velký prostor vč. postavy mě dováděla k šílenství - každou chvíli jsem čekala, kde kdo vyskočí. A protože patřim mezi ty, kteří nesnesou takhle brutální špatný konec, musela jsem ubrat hvězdičku. A taky za pitomej ovladač - co to sakra mělo bejt?! ...Jinak to matří mezi nejlepší psycha vůbec. ()

Autogram

Tak zdeptaný som sa pri televízore už dosť dlho necítil. Tvorcom sa to podarilo, tie odporné decká mali v ruke nielen svoj ovládač, ale aj môj ovládač a ja som s filmom nemohol nič urobiť. Niekedy to dokonca aj zastavili a do obývačky sa mi minútu sunul pohľad na neutešenú statickú scénu. A keď už sa naskytla šanca aspoň na malý obrat v môj prospech, tak mi asi zlyhala technika, prehrávač celkom prestal poslúchať a zmenil mi záver filmu. Poučenie z filmu: Vajíčka už nikdy nepožičiam susedovi a rakúsky originál filmu si určite nepozriem, asi by ma tiež nešetril. Keď ma autori chceli odradiť od sledovania násilia na obrazovke, tak gratulujem, to sa im to podarilo. ()

cpt.Lynch

Absolutní psycho teror. Kruté, znepokojivé, drastické, beznadějné, drsné a autentické. Experiment s ovládačem obracením se na diváky je navíc. Nepříjemný pocit z filmu ve mě přetrval dlouho. ()

jefff

Depresivný, drsný thriller o manželském páru se synem, které terorizují dva pošahaní dementní spratci. Film je specificky natočený a má své odporné kouzlo, které neuvěřitelně děsí a cítíte z něj neuvěřitelnou bezmocnost. Naomi Watts zahrála svou roli perfektně a myslím, že lépe ji zahrát snad nešlo. Ale nejen Wattsová, nýbrž i ostatní svoje role zahráli navýtečnou. Jenom škoda, že toho Tim Roth moc nenachodil:-) Funny Games ve mě evokuje Kubrickovo Mechanický pomeranč a myslím, že nechybělo moc a odhodlal bych se k rovnoprávnému porovnání:-) To už bych ale film moc přechvaloval. Neviděl jsem původní verzi, ale to na škodu myslím není. Kdo má rád alespoň trošku veselé filmy, ať se tomuto snímku na hony vzdálí. Pro ty, jenž se líbí například výše zmíněný mechanický pomeranč, klub rváčů, jakubův žebřík, psycho či olověná vesta, nemusí se bát, tento film se mu bude jistě zamlouvat. ()

greath

Brrrrrr ... mrazivý, chladný, krutý, konečne realistický, thriller ako má byť. Každá scéna necháva diváka priputaného ku kreslu, aj keby ste najradšej vtrhli do filmu a tým dvom (kto videl, určite vie) zakázali hrať túto šialenú hru. Mňamka! ()

jenik71

Za podivným názvem se skrývá hodně zajímavý thriller. A ten vás dožene až na samou hranici psychické snesitelnosti. Bezpečně ve vás vyvolá takový pocit beznaděje a soucitu, že máte chuť vstát ze židle a osobně jít těm dvěma frajírkům rozmlátit držky. Nějak mi ale hlava nepobrala scénu s dálkovým ovladačem, kdy se děj vrátí o několik sekund zpět a psychoteror pokračuje. ()

zolo23

Michael Haneke je výnimočný režisér čo dokázal v tomto špičkovom psychothrillery. Náramne mu k tejto snímke pomohli aj výborné výkony všetkých zúčastnených hercov. Ale niečo mi tu ešte chýba ,aby som mu dal 5 hviezdičiek. ()

Josefin

Pro mě to tak noblesní práce není. Nikomu tu jeho názory neodepírám, ale pane Haneke žádná slává. Co velmi nadějně začalo, skončilo v obývacím pokoji, kde se scénarista rozhodl předvést svlékání Naomi Watts, to byly toporné scény, snad tu nebudu vypadat jak sadistka, když napíšu, že jsem se místy silně nudila. Až ten konec rapidně opravil mé renomé, zůstanu ale u 3*, protože babička si u toho dala šlofíka. Do jisté míry psychologicky působí, ale tam kde to nastává, jsem totálně v klidu:-). ()

ImNotThere

Při Funny Games jsem si vzpomněla na můj oblíbený Eden Lake, který se mi zdál bezmála skvělý a tomuto kousku se v lečem podobá. Alespoň co se týče záporáku, cítila jsem se stejně nasraně a nenávistně. Původní verzi Funny Games jsem neviděla, a ani se na ní nechystám, ačkoliv je tento kousek více než zajímavý. Zůstanu na třech * a to z toho důvodu, že si nejsem ničím tak jistá jako tím, že si nevím rady s hodnocením. Na jednu stranu zanechal film nepopsatelný, nepříjemný pocit a soudím, že to bylo jeho záměrem. Hlavní úkol tedy splněn, nervy byly na dranc, ale... Na stranu druhou se mi nelíbil chaotický podtext a režisérova snaha přimět diváka tápat nad tajemnou pointou. Ono to tápání nevadí, ba co víc, někdy ho velice vítám, ale Funny Games mě tápat nedonutil, leč se velmi snažil - marně. Zkrátka a dobře mi byly osudy hlavních hrdinů naprosto volný, ať už byla hlavní idea jakákoliv. Mrazivou atmosféru mu upřít nemůžu, napětí bylo zprostředkováno mistrovským způsobem, k čemuž přispěly i výtečné herecké výkony a delší scény beze střihu. Naomi byla perfektní (jak jinak), Tima Rotha si, dneškem počínaje, budu víc všímat, duo Pitt-Corbet nemusím rozebírat - kdo viděl, smeká. Zde ale neplatí, že herecké výkony dělají dobrý film, jen vyrovnávají nedostatky. ()

manonfire

Jeden z nejhrůznějších filmů a to prosím záměrně se vyhýbající exekutivním scénám. Snad nejnepříjemnější filmový zážitek. Více chvály nemám. Takto si představuji perfekcionistickou režii. Majstrštyk. PS pro kritiky: Ty dlouhé záběry zdánlivě o ničem, byly tím nejzásadnějším budovatelem atmosféry. 90% ()

Fresh Film Fest začíná již ve středu

Fresh Film Fest začíná již ve středu

28.08.2012

Fresh Film Fest nabídne od 29. srpna do 2. září téměř 120 filmů. Proběhne v kině Světozor, Kině 35 – Francouzském institutu, FAMU, Studiu Béla – Maďarském institutu, a také pod širým nebem v… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz