2001 maniaků: Pole vřískotu

• USA 2001 Maniacs: Field of Screams
všetky plagáty

Skupinka mladých ľudí sa vydáva na výlet. Všetko vyzerá fajn až do okamihu, keď havarujú. Vydajú sa hľadať pomoc a ocitajú sa v čudnej dedinke, na „stanovisku“, ktoré je už však obsadené dedinčanmi-maniakmi. Tí ich milo privítajú, ale všetko sa zmení, keď títo kanibali dostanú chuť na ľudskú krv a začína sa boj o prežitie. (ash99)

Astaroth12 odpad!

Ježiši Kriste to bolo čo?????? Jednotka ma moc nedostala, ale aj tak bola oveľa lepšia, ako táto kravina. Tu je to brané ako nejaké cirkusové číslo, ale aj cirkusanti sú lepšími hercami ako títo narýchlo nabraný neherci. Takú nesympatickú tlupu dementných sračov by som pozabíjal aj ja ,keby prišli otravovať do môjho mesta. Toto má byť aj komédia, nezbadal som. Okrem trápnych klišových scén tu nie je žiadny náznak humoru. Ale čo ma nasralo bolo, že charizmatického Englunda vymenili za toporného srača. Strašná kravovina z totálne primitívnym scenárom a totálnym nudným spracovaním .Je to čistý pojebaný amatersky brak, ktorému som chcel dať aspoň tu 1* za niektoré dobre prevedené vraždy, ale to na konci ako prišli o život tupane a čo tomu predchádzalo som ťažko predychával a tak tento film si nezaslúži súcit a bez pokory dávam odpad. ()

mysiak odpad!

Kozičky, digitálna krv, a amatérska práca..nechce sa mi veriť, že ostal ten istý režisér, pretože kvalita tohoto D2D pokračovania solídneho hororu, je obludná...ostalo pár netalentovaných hercov, scenár asi založený na improvizácii..proste hnusný horor, ktorý kazí povesť originálnej jednotke... ()

Gorehound

Rovnaká pecka ako prvý diel, rozpočet je tu síce o čosi nižší, ale všetko tu vynahradzuje entuziazmus tvorcov, ktorým je celý film doslova napechovaný. Kočky, slnko, gore, humor, nie je to nuda ani minútu. Túto sériu mám veľmi rád, dvojka nesklamala, a trojku by som chcel, dúfam, že raz bude. ()

Zyne

brr, to teda byla blbost! maniakální herecké výkony, šílené dialogy, degenovské vraždy a nad tím vším triumfálně šibnuté post-synchrony...nebrat ani jako blbůstku ze srandy... ()

tenebrae86

Komu se líbil první díl, tomu mohu tohle pokračování s klidem doporučit. Je to přinejmenším stejně zábavné, možná ještě víc komediální. Všem "kladným" postavám přejete od prvního okamžiku strašnou, bolestivou smrt a dříve či později se samozřejmě dočkáte. Gore scény působí (ostatně jako celý film) neuvěřitelně levně, ale mě se líbily, nepostrádaly nápaditost. Vychutnáme si třeba brutální rozřezání jedné z dívek na cirkulárce či utržení obličeje během orálního sexu. Celkově pohodový, vtipný, úchylný film s dobrými herci a hezkýma holkama... ()

wampire23

Jednotka sa mi celkom páčila, bola ,,ujetá", ale tým správnym spôsobom. Toto je ujeté až príliš a ide úplne mimo jednotky. Keby som to mal porovnať napríklad s pokračovaním Hatchetu, tak by ho porazil vo všetkých možných kategóriách. Tak sa majú točiť fun-splatter-horory. Toto bolo extralacné, megatrápne a nič nové neprinášajúce divadlo neschopných hercov, kameramanov a celého ostatného štábu. Niektoré filmy by radšej ani nemali vznikať, pretože zbytočne kazia meno mojmu najobľúbenejšimu žánru. Aj tá 1* je s prižmúreným okom. ()

Junys

No co mě tam nejvíc vyloženě sralo byly ty dvě blondýny vymaštěný jak salám no prostě strašný... Jinak verze z roku 2005 byla lepší.. ()

korok

Čím víc obnažených ňader a lesbiček, tím lepší horor, řekl si zřejmě režisér. Ne, že by mi to jako normálnímu chlapovi vadilo ale od toho je tu docela jiný žánr filmového průmyslu. Podle prvního dílu je toto pořádná a nudná céčková slátanina, bez jakéhokoli zásadního děje s nesympatickými herci na čele. Ty dvě blondýnky to bylo teda něco! ()

beso74

Som plný zmiešaných pocitov, po stránke hereckých výkonov a umeleckej hodnoty, no neviem, neviem.. No akože presne viem, nič také tam nebolo, tak sa to ani nedá hodnotiť. Ale humor, taky riadne čierny humor, tak toho sa divakovi dožičí plnými priehršťami. Hra na Abrahama L., narážky na Obamovu farbu pleti, či paródia Paris Hilton, to sú len niektoré perličky... Vrelo odporúčam tým, ktorí hľadajú niečo iné, ako námet pre akademické diskusie typu bol H.F. v B.R. replikant alebo nie... Nebojte sa, ochutnajte tu pravú chuť Juhu a na oplátku nechajte, nech ten pohostinný Juh ochutná aj trošku z Vás.. :P ()

Knor

Hrozná nuda, vůbec nechápu jak se Sullivanovi mohl podařit první díl a tohle tak dokurvit. Je to hloupý, nudný a děsně odfláknutý. Dávám jednu hvězdu za skvělýho Billa Moseleyho a Lyn Shaye a její taneční vystoupení. Povedená vražda byla jedna ( rořezání kotoučovkou ), jinak nuda k posrání. Ještě, že obsadili pěkný holky, hlavně tedy na straně jižanských kanibalů. Christa Campbell je nádherná :-) ()

aichwald

Mohl to být stejně dobrej horror jako jednička,ale přiblblej děj a připitomělí dialogy ho poslali někam do odpadu. Jedna hvězda za těch pár vražd. ()

Pitryx odpad!

Tak tohle trpí stejnou chorobou jako první film, jen tady je ta choroba ve vyšším stadiu. Totiž, půl minuty akce, a pak se dlouho kecá naprosto o ničem. Děj to nikam neposune. Tady asi právě kvůli toho sem nacpali trochu erotiky, aby diváka alespoň něčím zaujali. U mne jim to nevyšlo. Navíc zde chybí v roli starosty pan Eglund. Ne že by byl pan Moseley špatný, ale přece jen…  Střih je také pod psa. Dvakrát není jasné, jak přesně k zabití došlo. Prostě, celé to nestálo za nic. Jen kotoučová pila a křeslo u mne slavily trikový úspěch. Za to tedy deset plusových bodů. ()

honzic

Toto pokračování se už moc nepovedlo, děj je zmatenější a usmrcování méně zdařilé. Celkově už to spíše nudí než zaujme. Hodnocení: 30 % ()

MFZB

Mnou dlhoočakávané pokračovanie 2001 Maniakov sa konečne dočkalo titulkov a tak som sa mohol dať do toho. Ale teda môžem s istotou tvrdiť, že prvý diel sa mi páčil viac a rozhodne mal niečo do seba oproti tomuto. Niečo tom,u chýbalo, taká šťava by som povedal, lebo nebolo to teda dvakrát zaujímavé, síce gore efekty boli v pohode, len mi to tam kazila tá digitálna krv a tým pádom scény vyzerali dosť nereálne. Neviem už, či aj prvý diel bol tak strašne ukecaný, ale tu mi to prišlo tak, že sa viac vykecávalo ako konalo. Zamrzí človeka akurát to, že ten istý režisér zbúchal dva odlišné filmy. No, ale to nevyznelo, že film sa mi vôbec nepáčil, tak musím podotknúť, že kozičiek bolo dosť a to počas celého filmu, jedine táto pekná podívaná je v celom filme najlepšia a ešte s pár krvavými scénami ťahá u mňa film na 50%... ()