Občané malého městečka Pleasant Valley nalákají několik mladých turistů do města na oslavu stého výročí osvobození města před bandou renegátů, kteří město pustošili. Připraví pro každého z nich speciální večerní program … při němž jsou postupně zabíjeni … pouze jeden pár odhalí krutou skutečnost a pokouší se dostat ze zlověstné pasti… jejich jediná naděje je útěk. (oficiálny text distribútora)

J*A*M*A*L

Na 2001 Maniacs jsem narazil docela náhodou a jako na horor jsem se docela i těšil a navíc s prvky komedie a hororovou komedii už jsem dlouho neviděl a tak jsem si tuto hororovou komedii docela i vychutnal.Jsem také moc rád, že se nejedná o typický hixplotation a podobné, duplicitní vyvražďovačky, které se v poslední době natáčejí dost často.Já jsem byl především spokojený výkonem herců a také celým hororem.Jako horor totiž 2001 Maniacs působí senzačně a jako komedie trošku slaběji, ovšem líbilo se mi to dostatečně.Byl jsem hodně spokojený. ()

sedm.1

Na 2001 maniacích lze hodnotit kladně hlavně dvě věci.Krásný kozatý roštěnky,který se vůbec nestydí a pár vydařených gore efektů.Tvůrci se nebáli přitvrdit v krvavých scénách a tak si vyznavači drsnějších záběrů přijdou párkrát na své.Bohužel,tím výčet kladů končí.Zbytek filmu,neboli "vata",je prostoduchý pokus o něco,čemu se jinde říká děj.Vesměs mladí neznámí herci také spíš vypadají,že byli někde na několikatýdenní párty,než na natáčení horrorového filmu,zkrátka u takového typu filmu ze všech vyzařovala až moc pohodová atmosféra.Tvůrci nejspíš i zamýšleli natočit hodně odlehčenou krvárnu,jen se jim to na mě až moc vymklo s tou pohodou z rukou.Jo,a o těch krásnejch kozatejch babách jsem se zmiňoval :)? ()

Martin741

Lahko nadpriemerny horor 2001 Maniaku od rezisera Tim Sullivana. Vrazdy boli dostatocne originalne a drsne, samice krasne, hororova atmosfera na mieste. Par nechutnosti, ktore neznasam /kanibalizmus, zoofilia ...../ vsak tento film dost zhodili, lebo povodne som planoval dat 2001 maniakom 4 hviezdy. 55 % ()

Slasher

Prvních 10 minut se nebezpečně schyluje k teenagerské sračce, ale poté... PSYCHO! Kanibalismus, zoofilie, černý humor, sexy olizující se ženský, vesnickej buran a oslizlý Robert Englund kam se podíváš... prostě jižanský zapadákov první kategorie. Včetně nápaditých vražd i před očima všech skotačících obyvatel tamního maloměsta. Takže něco mezi House Of 1000 Corpses a Vesnicí. Výmaz možná pro někoho, ale pro hororového fanouška v první řadě velmi dobrá zábava... Výtečně. The south will rise again! ()

JohnMiller

Jeden s najlepších buranských hororov aké som kedy videl. Trocha hixploitationu, trocha paródie, štipka Južanského zoo-pedo-chlastofilného klišé a ku šťastiu mi viac nechýba. Robert Englund,ako redneck starosta viedol na plnej čiare. Jeho záporná úloha bola pre mňa akoby hlavná. To čo sa dialo mestskými tínedžermi ma vôbec netrápilo skôr som bol zvedavý akými nápaditými vraždami sa skončia ich životy, samozrejme som sa ako inak dočkal takže ma to nesklamalo. Scenár bol do detailov vychytaní akoby to písal skutočný southern redneck. Tie poznámky na číňanov a negrov dokáže vymyslieť iba takto orientovaný človek. A takto orientovaný človek sa na tom dokáže dokonale zabaviť (ako ja) Dávno som sa tak dobre nezasmial. Záver síce nebol nič moc ale pobaviť ma to pobavilo. ()

• Natáčení probíhalo ve Westville v Georgii. (Terva)
  • Na konci filmu se objeví časopis Famous Monsters. (-Bomba-)
  • Ve scéně, kdy dojde ke čtvrcení těla pomocí koňů, jsou od těla odděleny všechny končetiny a trup zůstane na místě. Trup těla by však měl zůstat přichycený k jedné z končetin. (Terva)