Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Luk Skywalker

Dobrý film hlavně, když ho vidíte s alternativním koncem (nevíte to) a po několika měsících ho uvidíte v TV znovu a nestačíte se divit, že to skončí jinak :-). ()

Folky

Chytlo mě to. Je to úplně jinde než povídka, a těžko se porovnává, které zpracování tématu je lepší. Jisté ale je, že to má dobrou atmosféru, slušný scénář, který umí překvapit, a výborného Cusaka. Palec nahoru. ()

Faila

Film není úplně typická duchařina, což je dobře, protože Kingova povídka není duchařina vůbec. Postupné přicházení o rozum je vyobrazeno umně, snad především díky parádnímu Cusackovi. Napětí je místy velmi silné a vzhledem k tomu, jak se tato adaptace liší od předlohy (nesmírně), tak klobouk dolů před fantazií a nápaditostí jejích autorů. Ačkoliv ke konci mohli trochu ubrat. A možná raději trochu víc. ()

kkarx

Poctivě natočený strašidelný pokoj (dům). Připomnělo mi to stylem Carpenterovo Šílenství. Spousta skvělých nápadů na malém prostoru, v paměti uvízne dvojník, nekonečná římsa, živé obrazy, sníh.... Napětí je dobře gradované, úvod je nejsilnější částí, strašení ve středu víc znepokojivé než děsivé. Největší slabinou je tak trochu závěrečné rozuzlení. ()

Fulham

Film je hodne zajimavy a ma hodne zajimavy dej. Je to celkem zamotane a chvilemi nevite co si myslet, ale uz jen k vuli tomu je ten film podle me celkem povedeny. Dobre zahral svou roli John Cusack, ktery se do filmu opravdu dobre hodi a prijemne prekvapi. Mnozi si reknou, ze je to jednoduchy scenar i dej, ale ja bych to zase az tak jednoduche nevidel. Odehrava se sice vetsina filmu jen v "pokoji", ale urcite to nebylo snadne natocit film, ktery se odehrava vetsinou na "jednom miste", aby byl slusnym pro divaky. je to proste Thriller jak ma byt se vsim vsudy. V nekterych mistech az desivi, ale to k tomu filmu proste patri. takze muj nazor je, ze bych film Pokoj 1408 urcite doporucil tem, kteri maji radi Thrillerovi zanr, urcite se nebudete nudit. ()

Karasman

Zatímco první polovina je celkem zajímavá a dává naději na dalších pár minut napětí, druhá polovina filmu se zvrtne v nic moc psycho s nudnými momenty. Škoda, stačilo málo a film by byl super, takhle je to "jen" lehčí nadprůměr. 65% ()

salamandrr

Váhám mezi 5* a 4*,ale jelikož 5 se snažim dát jen něčemu co mě superzaujalo... velmi dobrá duchařina, neberte to jako horor, spíš thriler s prvky hororu.Obzvlášte se mi líbí střed filmu, kdy si divák myslí, že vše ustalo...prostě paráda ()

Stefan_M

Sledujem film a zaroven si robim poznamky. /// 1 + 4 + 0 + 8 = 13; 1 + 3 = 4 cize nie 13 /// detsky plac mi pripomenul Maxa Payna :o) , az ma zamrazilo /// ako to, ze je vidiet dokonale stopy po krvi, ked sa v izbe upratovalo(deka na posteli, kvapky krvi(ved museli byt rozotierane ked ich umyvali)....) /// uz som si myslel, ze sa tej krvi na stene ani nedotkne /// ale co uz, nad ostatnymi vecami sa ani nepozastavujem. /// po hodine ma to uz prestalo bavit. /// predsa len som to dopozeral, tie 3 * beriem spat a davam 2 * ()

arnecht

dokážu si to představit třeba jako díl z krajních mezí. takle když se má člověk dívat hodinu na něčí "halucinace" tak to vybředne a pak mě to už i nudilo. ()

fog

Pro me celkem prekvapeni a konecne nejakej zajimavejsi horor po dlouhe dobe. Skoda jen, ze neskoncil po 45 minutach, jelikoz zhruba od pulky mi to prislo jak mizerie, ikdyz ve finisi se snazi nabrat dech, uz ho proste nenabere. Bohuzel neznam literarni predlohu, takze nemuzu soudit, jestli se autori jen prali s predlohou nebo proste meli vic zamakat. Kazdopadne alespon trochu jsem v tom Kinga "citil" a v konecnym dusledku jsem byl spokojen:) 3 hvezdy hlavne ze sympatie ke Kingovi, S. L. Jacksonovi a zanru :) Nemuzu si ale pomoci - uz dlouho jsem se nebal a to by clovek mel ne? ()

Yojimbo

Není to špatný film, ale jako horor to nefunguje. Druhá půlka je natahovaná a ze všech sil bojuje s faktem, že povídka je jako předloha k filmu nedostatečně "naditá". Alespoň že ten Cusack umí hrát. ()

Jajar

Mikael Håfström je rutinér neschopný vytvořit originální, skutečně působivou scénu, ale rovněž zručný řemeslník, který umí budovat solidní atmosféru. Když se mu proto pod ruku dostal bez závěrečných twistů povedený scénář a obstojný herec John Cusack, lehce nadprůměrný komorní horor byl na světě. 7/10 ()

Tryman

Viděl jsem verzi s alternativním koncem, který byl mnohem lepší, než ten oficiální, který bohužel viděla většina diváků. Kdyby byl do světa vypuštěn právě tento konec, tak si film ještě o pár procent určite polepší. 90% za verzi, kterou jsem viděl.. ()

parabellum

Docela se divím, že tento snímek ma tak nízké hodnocení. Po delší době se ke mě dostala velmi kvalitní duchařina. Solidní triky umocňuje velmi dobré herecké výkony J. Cusacka a rolička S.L. Jacksona a pozvolna gradující napětí. K plusu musím dát, že nejde o další x-tý rádoby japonský remake, které jsou teďka velmi v kurzu a o jejich kvalitách se tady rači ani nezmiňuju. Velmi tento snímek doporučuju na krásný, deštivý večer:)) ()

ex.it

Hm, úchvatné. Pohodový a příjemný začátek, strhující prostředek a nádherně otevřený konec. Musím uznat, že v tomto filmu bylo krásně vyobrazeno, jak to vypadá, když se člověk zblázní. Sice jsem se u filmu bála jen do okamžiku, než to "děsivé" vypuklo, takže se přikláním spíš k označení thriller než horor, ale na druhou stranu jsem po celou dobu mlčky seděla a napjatě sledovala. Děj je sice jednoduchý, ale originální a upřímně - i když bych si film po druhé nepustila, u titulků jsem měla spokojený výraz v tváři a jsem vážně ráda, že mezi upištěnými krváky a amaterským psycho se v dnešní době najde i něco kvalitního. ()

Pekisan

...or you can take advantage of our express checkout system....konecne jeden horor, v ktorom nie je ziadne plaziace sa ciernovlase dievcatko. Horor, ktory ma naozaj bavil. Mohol byt o nieco kratsi, mohla sa vynechat "L.A. slnecno " vsuvka, ale vdaka Cusackovi to ubehlo jedna radost. U mna plny zasah, aj preto ze mi este stale bije rychlo srdce... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)