Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Thomm

Hovadina, blbost, kravina a tak dále. Hlavní hrdina je debílek, Cusacka nemám rád a Zounar to dabingem dorazil. Nebýt dvou scén s Jacksonem, tak dávám čistý odpad. ()

Martinius

celkovo obstojny horor, ktory mohol byt podstatne lepsi, nebyt v hlavnej ulohe podpriemerne hrajuceho a uplne nevhodne vybraneho johna cusacka. ()

El Loco

To, že aktivity Håfströma budú po výbornom Ondskane (a kritizovanom Drowning Ghoste) smerovať za Atlantický oceán bolo asi jasné, ale že sa rozhodne spracovávať námet od Stephena King, čakal asi málokto. Dôvodom je samozrejme tá skutočnosť, že sa na jeho dielach popálil už nejeden slávnejší režisér (možno až na Franka Darabonta) a tak to bola pre tohto relatívne (sveta) neskúseného švédskeho režiséra skúška ohňom – a nezvládol ju. No neviem, možno je chyba vo mne, ale ja v tomto filme postrádam akýkoľvek zmysluplnejší moment, či rukolapnejší dôvod, prečo ho vôbec pozerať. Jednoducho mi 1408 preblyslo pred očami bez akejkoľvek (nielen hororovej) emócie a jediným pozitívnym momentom pre mňa bolo možno len to, že prekliata hotelová izba č. 1408 mučila práve Johna Cusacka, čo je teda jeden z mála (ne)hercov, ktorého skutočne nemám rád....Možno by bolo vhodnejšie zmeniť pôvodný slogan : „Nikto neprežil viac ako hodinu“, na : „Nikto nevydrží pozerať viac ako hodinu.“ ()

Gulde

Hodně nápaditý film. Ze začátku vládne opravdu docela hororová atmosféra, což se ale záhy vytratí, protože se člověk velmi rychle otrká. Chybí tomu takové nějaké provázání s nějakým hlubším dějem, a ne jen že se snaží dostat pryč z pokoje. Až pak konec tomu vlije potřebné osvěžení. ()

Kratoc

Klasický horor ze staré školy. Žádné motorovky, žádné digitální příšery z vesmíru. Prostě jenom jeden (prokletý) pokoj a jeden muž proti němu. Kdo zvítězí? Výborně zahrané (počáteční skepse Johna Cusacka je výborná) a napětí je velmi dobře odstupňované a navíc ten závěr mne opravdu překvapil (přebliknutí hodin zpět na začátek). ()

Mortemiss

S. King je můj oblíbený spisovatel, jeho knihy jsou známé po celém světě. Tento film se mi zalíbil až na druhý pokus, jeho děj je velmi zajímavý a promyšlený, hlavně konec. Je tam pár lekaček, ale film spíše útočí na psychyku hlavního hrdiny a o tom ten film je. Spisovatel, který projíždí strašidelná místa a píše o nich své knihy. Pokoj 1408 je další jeho úlovek, který zpočátku vypadá klidně, ale potom se děj rozjíždí, viz. rádio s odpočítáváním. Pěkná podívaná, která se nejlépe sleduje v noci ;) ()

Flopik

Tento film som pozrel lebo kamarát ho opisoval ako čistú hrôzu . Podľa mňa je to však kvalitné psycho ktoré nezanechá nikoho chladným.Film ma v celku bavil aj keď som musel čakať kým sa niečo stane.Jediné čo ma vystrašilo boli tie monštrá za ním .Inak ako som povedal to horor nieje .A ten koniec no proste skvelé psycho na zamyslenie.Preto som dal 4 hviezdy :).Po druhom pozretí mením na 5* .Nieže by ma to vystrašilo ale veľmi sa mi to ľúbilo . ()

Sunny.69

Průměr docela. Ze začátku to šlo, pak se člověk ztrácel v záplavě nudy, pak se to zase docela zlepšilo, přišlo i pár velice vydařených záběrů.. A konec to zase docela zkazil. ()

Blueeyes

Hmmm, slušně pojatý one-man horor dle Kingovy předlohy. Musím říci, že dodívala jsem se až napotřetí, tyhle duchařiny nemám moc ráda a při první i druhé projekci jsem vždy v určité fázi v rámci zachování duševní pohody raději sledování ukončila. Tentokráte už to vyšlo a já smekám klobouk před výkonem Johna Cusacka, uhrát prakticky celý film sám, to je pane něco. Takže tu máme podivný pokoj, záhadná úmrtí, cynický nevěřící spisovatel a jedna dlouhá noc. Nebožák Mike musí po svém ubytování čelit nevysvětlitelným jevům, lekačkám, úrazům, záhadným telefonátům a ve své podstatě čirému psychoteroru ušitému přímo na míru dle jeho vlastních démonů. Jako dovča nic moc, jako horor je to celkem silné. Tak tedy, poprvé viděno do konce a zde je nutno uznat, závěr mě dostal. Ale jinak za nejlepší na tomto filmu považuju Enšpíglovo hodnocení :-) ()

lardko

U tohohle filmu mi ani nevadí že tam chybí bubu efekty a že to není tak strašidelné, ale film mě krásně vtáhl do děje a Cusack prostě skvělej ()

Mania

Tak nevím, možná by to na mě zapůsobilo víc, kdybych neznala povídku od Kinga. Ale takhle bohužel musím srovnávat. Líbí se mi, že film povídku samotnou tak nějak dobarvuje. Nelíbí se mi, že je film přehnaně dlouhý a tím pádem místy nudný, navíc jsou zde zbytečné vsuvky, bez nichž by se divák klidně obešel. ()

Berry

Film mě lákal hlavně dějem, který jsem si přečetla a čekala jsem asi moc... Film dobře začíná, má i dobré obsazení se solidními výkony.. Film umí také navodit opravdu strašidelnou atmosféru a jakmile se za Johnem Cusackem zavřou dveře pokoje, tak se začnete pořádně bát. Když se mu stanou tak dvě, tři nehody, pořád se bojíte, ale pak přijde problém..Bylo to,jako by režisérovi došli nápady a začne sahat po něčem,co vůbec nefuguje - pohádky... Buď měl všechny hrůzy v pokoji nechat na stejné vlně, nebo měl být film o půl hodinu kratší. Ze začátku se bojíte proto, že nevíte, jestli to jsou opravdu jen náhody,co se mu děje v pokoji, nebo jestli opravdu existuje něco nadpřirozeného..Když se ale začně pokoj měnit a najednou přesouvat okna a stěny,tak to nevyděší,ale zklame...Škoda druhé půlky filmu, mohl mít *****. ()

Zeek

Nemůžu říct, že bych byl zklamán, ale nadšen jsem taky nebyl. Pokoj 1408 je velmi slušně natočen a měl by se zařadit mezi ty lepší horory. Hned na začátku jsem se do děje přímo zažral, ale v půlce jsem zjistil, že mě to nebaví tolik jako na začátku, že se to nějak zacyklilo a trochu začalo nudit, což je škoda. Myslím, že předloha od Kinga je velmi kvalitní a kdyby Hafstöm udržel laťku, kterou nasadil na začátku filmu, tak z toho mohlo být víc než jen nadprůměrný horor, který nevím jestli si pustím podruhe a jestli ano, tak to nebude v nejbližších letech. Po tom, co jsem od Hafstöma viděl Zlo(Ondskan), tak jsem asi čekal zbytečně moc. Moje hodnocení: 70% ()

Herman

Na to, že námět k tomuto filmu byla původně jen ukázka jak správně psát povídku se tenhle film opravdu vydařil. Hodnocení uvízlo někde mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že je to horor, který má po dlouhé době, alespoň pro mě, poměrně slušnou atmosféru, tak to musím zaokrouhlit na 4. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)