Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

quelhar

Horory nejsou mym oblibenym zanrem, na tenhle jsem se podival, puvodni Kingova povidka se mi libila a tak jsem byl zvedavy, jak si filmari s materialem poradi. Poradili si solidne, hlavni hrdina se mi libil a atmosfera na mne pusobila tak, jak bylo zamysleno. Kupodivu samotny konec mi prisel na celem filmu nejslabsi - jak se napeti s postupem casu stupnovalo, tak konec byl vylozene prumerny a nezajimavy. ()

Teabag

1408 je podle mě velmi podhodnocený horor, který v poměrně rychlém sledu začne vyvolávat znepokojení, pak mrazení, úlevu a nakonec návrat do beznaděje. Ta atmosféra by se dala krájet a John Cusack ze sebe vymáčkl maximum. Některé momenty (Enslin se vidí v protějším domě; lezení po okenní římse...) si budu dlouho pamatovat. ()

Petullka.66

Tento film mohu vidět znovu a znovu a nikdy mě snad neomrzí. Tajemná atmosféra celého filmu + skvělý John Cusack + chytlavý soundtrack = moje srdcovka. Tento snímek byl u mě donedávna number one milačik. :) Ale i teď po cca 6 zhlédnutí má čestné místečko v top ten. /Dávám 6 hvězd z 5!/ ()

Dyas

Horor určitě ne, i když jsem se jednou pořádně vyděsil leknutím, ale když to vezmeme jako thriller a drama se špetky hororu, které mají jen dochutit film, tak je to podle mě výborné. John Cusack úplně sám v dábelském pokoji, který nenechá nikoho odejít, dokud nespáchá sebevraždu a Cusackovo zesnulá dcera, která se zde objevuje a intenzivně mu připomíná špatné vzpomínky a vzbuzuje u něj pocity beznaděje, smutku a strachu.... Díky finální scéně (kde žije), při které mi lezl mráz po zádech, jsem se rozhodl pro 4* ()

J*A*M*A*L

Fantasmagorie jako hrom! Tohle mi zamotalo hlavu víc, než Nolanův Inception. Dle hodnocení to vypadalo na dobrý horor, protože herci jako jsou Samuel L. Jackson se jen tak v nějakých hororech neobjeví, tudíž čekal jsem skvělou zábavu, ale většina takových hororů, kde hrají tak dobří herci stojí za prd a 1408 byla opravdu pěkná blbost. Trošku větší kladnost bylo to obsazení a pár dobrých scén, ale jinak nic. Zajímalo by mě co má tohle za dočinění s Kubrickovým Shining. ()

Simbet

To byl opravdu velmi zvláštní horor. Obvykle, když se z nějakých sebemrskačských důvodů, rozhodnu podívat se na nějaký horor, tak toho pak hořce lituji, ale tentokrát ne. Nebylo čeho se bát, procházející duchové byli slabým čajíčkem ve srovnání se Šestým smyslem, halucinace a sebemrskačství Johna Cusacka byly nic oproti Trosečníkovi, demolice pokoje nesnesla srovnání s katastrofickými filmy. Popravdě, nejvíc mě zamrazilo, když si John zapálil cigaretu, protože to udělal evidentně s takovou chutí, že ač jsem již dlouho odnaučený kuřák, dostala jsem na ni chut. Ale at nežeru, přesně v poslední minutě filmu, jsem dostala husí kůži a asi tak minutku tam vydržela. ()

woodsman

znova videne po dlchsej dobe paradny horor mysteriozny napinavi az do konca najviac sa mi pacila ta scena z toho okna oproti ked sa dival na seba ale ked zasvietil z lampou na tvar tak o nebol on ()

Macik

Není nadto, když scénárista ani pan režisér neví, co vlastně chtějí točit.. Horor?? Ani omylem!!! Tedy pokud vaše představa o hororu není taková, že do tiché scény prásknete do hudebních nástrojů a rychle střihnete na nějakou mrtvou postavu.. Kde jsou ty starý, poctivý horory.. :( Copak nikdo neví, že člověk se nejvíc bojí toho, co nezná?? Je to jako z tý "pohádky" Malý Princ.. namaluj mi beránka.. :-) A trihller? Tak na trihller je tam až moc "duchovna".. Verdikt: 3 hvězdy dávám za nadprůměrnou tři čtvrtě hodinu, kdy největší strach u mě vzbudilo vykládání o historii pokoje 1408 z úst Samuela L. Jacksona.. To co se pak odehraje v tom pokoji je předvídatelné béčko.. ()

1945

Natolik zmatené, až jsem chvílemi nevěděl, z čeho mám strach. Ale hledač duchů byl také více než zmaten a tak jsme spolu prožili hororovou dovolenou v hotelu. Konec s diktafonem byl docela originální, to se musí nechat. K žánru Thriller/Horor bych přidal ještě lomítko a položku ,,mysteriózní" ()

Dallas

Ťažko sa mi píše. Mám totiž nechty skúsane až do mäsa. Atmosféra prvej polovice je hustá jak desaťminútová praženica. Cusack vybavený diktafónom, infralampou a jednou cigaretou (to pre prípad nukleárnej katastrofy) je skvelý. Jacksonove "uvítanie" a následné historické okienko má tiež silu. Hororov tohto druhu sa dnes už moc netočí a o to je tento pôsobivejší. Niektoré scény sú ako z hororového neba. Ľudia sa dnes bavia (boja) na abnormálne veľkosťou obdarených típkoch, ktorý nahaňajú s nožom, motorovou pílou, sekáčom, hákom, mačetou, trochu iným nožom či sekerou pekné slečny s diplomom z logiky zastrčeným v peknom výstrihu a nazývajú to výborným hororom. Nemám nič proti, ale na mňa zaberá viac niečo takéto. 1408 rozhodne doporučujem. Sadnite si sami do kresla, zvýšte trošku hlasitosť a zhastite. Je to sila, v polovici som totiž rozsvietil. No každopádne nabudúce keď budem s kamošmi na chate a búrka uprostred noci vyhodí poistky, tak si rozmyslím či budem sekať machra a pojdem ich dole do pivnice nahodiť späť. 75% ()

lukasd

První zhruba polovina filmu je skvělá-postupně budovaná atmosféra vás určitě vtáhne a některé scény jsou vskutku brilantně natočené(pokus o útěk po římse,expresní odhlašovací služba ad.). Bohužel zbytek filmu je už horší-zbytečné prodlužování otupí divákovu pozornost a závěru zase schází údernější pointa. 70% ()

katchi

Upřímně? tak trošku nuda..až na občasné lekačky se to jako horor nejevilo..každopádně děsivý uvod, děsivý počet vražd..popř.sebevražd...a začátek a kecy o tom pokoji přece jenom slibovali trochu víc. Pokoj sice působil děsivě, ae ne tolik, aby si někdo rozřezal krk, či vypíchl oči nůžkama..ano, bylo to o tom, aby se člověk zbláznil a sám se zamordoval, jenže otázkou zůstává, zda to fakt bylo takové psycho a stačilo to. Chybělo mi tam víc lekavých a hrozivých scén působících na psychiku. Nápád s dcerou to byl dobrý, ale chtělo by to víc dotáhnout. a dva konce jsou zbytečná šaškárna..ano, je to originální, jenže ani jeden z konců nebyl natolik dobrý, aby mohl být druhý...Co na závěr říct?? čekala jsem víc...je to průměr.. ()

Cement73

Výborná Kingova predloha mohla byť určite uvedená na filmové plátno z väčším rozmachom. Niečo mi na Hafstromovom filme chýbalo. Začiatok bol skvelý, John Cusack super a aj rozhovor Cusacka a Jacksona gradoval. Prvé minúty v izbe zaroveň z hudbou vytvorili fantastickú atmosféru hrôzy. Neskôr však premiešanie dejov minulosti izby (slušne urobené) z minulosťou nášho novelistu a jeho chorou dcerou a rozpadnutým manželstvom už dajako logicky sa nedržalo pokope. A tak z nádejného super-hororu vznikla iba priemerný film s výborným Johnom Cusckom. ()

Zombi

Slušnej horor s dobrým Cusackem a pěkným vizuálem, scénář mohl být lepší a film kratší, ale i tak v záplavě klasických vyražďovaček příjemná změna. ()

simply

Jeden z asi nejlíp natočených hororů které jsem viděla. V některých částech filmu jsem se fakt bála a do takového pokoje bych za nic na světě nevlezla. ()

Delaney

slabší 4*, silnější 3*... pokud hledáte horor, hledejte jinde, pokud hledáte thriller s myšlenkou co vám bude vrtat hlavou týden, hledejte jinde... pokud hledáte zajímavý, neobvyklý, nenáročný film se skvělým Cusackem a Jacksonem, zkuste to... Bylo to něco úplně jiného než jsem čekal, ale scény jako protější okno - zrcadlo, a malá Katie, nebyli vůbec špatné, a já si film celkem užil, 70% ()

amokey

Nejen že mi to nedávalo smysl, čekala jsem jiné rozuzlení (ale neviděla jsem žádný z alternativních konců, takže jinak bych dala třeba i o hvězdu víc) a celé mi to přišlo mimo...prostě nic pro mě. Ráda se bojím, ale musí to mít nějakou logiku. ()

MiaMahoney

Plusy: napětí, první polovina, námět S. Kinga dobře zpracován, one-man-show J. Cusacka je parádní. Plusové scény: budík a countdown, mávání na protější okno, dlouhá římsa, krásně bezmocný pohled do kukátka dveří. Scéna na poště (návrat do pokoje) je nervydrásající pecka do palice. Minus: ten konec... ()

KM Phoenix

Ztracená příležitost. Povídka (pro ty co i čtou) výborná. Film příliš nastavovaný, chvílemi úplně přehnaný, že si až člověk říká "Proč proboha to ti tvůrci tak kazí". Kdyby tomu dali krátkou stopáž a ne formát celovečerního filmu (v prodloužené verzi skoro dvě hodiny) tak to mohlo být výborné dílo, ale takhle nemohu dát více než dvě hvězdičky. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)