Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

Maty85

No rozhodně se mi to líbilo a zase hlavně pro to, že to bylo zcela originální a skvělej nápad, kterej byl i poměrně dobře zrealizovanej. Slušnej průměr ()

Demon.N

Naprosto nevyužitý potenciál...Film se po chvíli mění v scénáristickou křeč, kdy snad ani sám scénárista netuší jak převedl původní Kingovu předlohu na filmové plátno...k tomuto pokusu o hororo-thriller se rozhodně nehodlám vracet, neboť je i přes občasnou přítomnost duchů řádně bezduchý. Dvě hvězdičky snad jen za občasné vizuálně zdařilé náznaky...ale spíš by se slušilo hodnocení jedna a půl... ()

Ice123

Očekával jsem pořádnýá Kingovský horor a dostalo se mi jen průměrné hororové podívané. John Cussack se sice snaží ale to film moc nezachraňuje, možná by pomohlo více prostoru pro S. L. Jacksona (a třeba by to bylo ještě horší, zas tak jist si tím nejsem). Pro mě docela zklamání, takový obyčejný horor do televize.... 50%. ()

forsythia

Hotelové pokoje jsou děsivá místa a na tohle děsivé místo se docela pěkně koukalo, ale... možná kdyby zůstalo jen u toho strašení a ten závěr by nebyl tak strašlivě dojemný, že se mi z toho orosil monitor, bylo by to lepší. ()

Šimpy

Tak nevím, knihu jsem nečetl a tak možná, to, co tu budu dedukovat, nebude v souladu s knihou, ale hodnotit chci pouze film. Mám rád klasické horrorové lekačky a duchařinu vůbec. A ač má film slušně našlápnuto, opustí styl bububu a zvrhne se v čirou fantasmagorii, ku škodě sobě samému. Kdyby zůstal u duchů, jak jsem očekával, bylo by to lepší. Ale zase je fajn, že postava uvažovala chvíli stejně jako já (např. nápad, že je zdrogován, mě napadl ještě o něco dřív než jeho). Ještě, že finální pointa byla celkem příjemným návratem k těm old fashion horůrkům. ()

dr.fish

Je to taková všehochuť. Chlapík se vypraví na hotelový pokoj, kde má strašit a on tomu nevěří. A tak se ubytuje a octne na "špatném tripu" a ten trip pak celý film sledujeme. Výlet do temných zákoutí duše ala "oliheň beznaděje". Ačkoli to nijak nedrží pohromadě, jako klip je to slušná podívaná a Cusack taky dělá co může. Nepovedlo se jen jedno, vytvořit výborný film, ale průměr je taky dobrej...70% Mimo jiné, existuje alternativní konec filmu, který je mnohem lepší.... https://www.youtube.com/watch?v=ilBK9DS-fVc ()

animaxis

Pokoj 1408 je vážně zajímavé místo. Děj filmu začíná celkem nenápadně, ale už po vstupu do hotelu se tu tvoří děsivá atmosféra, navíc co teprve po vstupu do onoho proklatého pokoje. Film je od té chvíle nejdřív čím dál strašidelnější a pak přechází ze strachu do šílenství bez hranic. Pokoj 1408 si nezahrává jen s se skvěle zahranou hlavní postavou, ale i s Vámi. Konec filmu byla taková třešnička nakonec a film skvěle ukončil. Herecký výkon Johna Cusacka je tu prostě skvělý a většinu filmu tu hraje sám. Dál byl rozhodně dobrý i Samuel L. Jackson, který tomu na začátku dodal mrazivou atmosféru. Hudba ve filmu je skvělá a film dělá ještě děsivější, napínavější a šílenější. Nakonec dávám filmu čtyři hvězdičky. ()

Radiq

A to se mám jako posrat? Čekal jsem horor a přitom tam nebylo nic, čeho bych se měl bát. Sem tam proběhla zajímavá atmosféra, ale vždy to nedopadlo nejlíp. Navíc se většina děje dala předvídat. O to víc jsem se soustředil na výkon Johna Cusacka a to jsem asi neměl dělat (viz. pořád otevřená huba, asi údivem nebo tak). Přišel mi umělejší než končetiny afghánského dítěte bydlícího v minové oblasti. No, to možná trochu přeháním, ale on to taky všechno moc přeháněl. Možná je to i chyba scénáře. Samuel L. Jackson, na kterýho jsem se tak těšil, tam hrál dohromady snad jenom 5 minut a ten byl dobrej. Takže zhruba takhle: nic světobornýho to nejni, ale jednou se na to kouknout dá. ()

Rockwood

Když jsem se dozvěděl že tenhle film je na motivy knížky od Stephena Kinga, tak jsem neváhal a musel sem to vidět. Viděl jsem, a dojmy sem jenom zářil. Mě se tenhle film hodně líbí... a věřte mi, že to není jen díky tomu že to je adaptací Kinga :-). Ta beznaděj tam přímo sršela. A ten konec. Říkal jsem si, že je škoda že to skončilo jeho smrtí, ale pak sem si říkal že to vlastně skončilo dobře... a když už hlavní postava zemřela, tak se zase trochu vymykáme z normálu, kde hlavní hrdina přežije i konec světa. ()

moviefilm

Izba 1408 ma po (katastrofálnych hodnoteniach) veľmi príjemne prekvapila. Skvele budovaná atmosféra, vytvorená najmä "ľakačkami" vám nenechá kľudne sedieť, skvelý John Cusack (i Samuel Leroy Jackson), bravúrna práca s kamerou, zaujímavá výprava, geniálny zvuk a HLAVNE STRIH, ktorý (spolu s kamerou a zvukom) vytvárajú 3/4 atmosféry, i vizuálne efekty (roztápajúci sa telefon), avšak na konci (v ohni) sa to celé pokazí. Pre mňa je však tento film veľmi príjemným zimomriavkovým zážitkom... ()

okkac

Kingova povídka je velmi krátká a stěží by vystačila tak na 30 minut filmu (navíc celé její 2/3 spočívají v rozhovoru s ředitelem hotelu o předchozí obětech a samotné dění v pokoji jen krátký úsek, kde Enslin vydrží jen 11 minut), proto se pro účely filmu dost vymýšlelo a natahovalo, což vedlo k ukončovacím scénám v průběhu děje, tak i ke 4 různým finálním koncům (kinoverze, director's cut a alternativní konec 1,2 na DVD), což dělá pro děj pěknou paseku. ()

tomeek

Průměr, ale má to potenciál jak ďas, škoda. že ten scénář je ke konci tak zamotaný, že už jsem nevěděl, v jaké dějové linii vůbec momentálně jsme nebo nejsme. Konec je ale mrazivý, to jo. ()

Nivenx

Podle mého jedno z nejlepších zpracování Stephena Kinga. Mikael Håfström se toho ujal naprosto bravůrně a natočil nám velice zajímavý, temný a atmosférický horor. Sice se celý snímek točí v jednom pokoji, ale ve dvou dimenzích a poklona Johnu Cusackovi, který zahrál hlavní roli skvěle. 75% ()

HorrFi

Nadprůměrnej horor s dobrou atmosférou, dobrýma hereckýma výkonama a hlavně podle knižní předlohy Stephena Kinga. Ale jo, po Sinisterovi je to první horor u kterýho jsem se trošku bál a lekl. ()

URBAN

Lehké , jednoduché a klišoidní . Tři slova kterými to jde popsat . Filmy tohoto typu nemám rád a snad nikdo jiný nemá , ale Steven King implementoval jednoduchý , klišoidní a všemi prokouknutý příběh který nemá nikdo rád a posunul jej dál . Ze začátku to začalo jako každý takpvý film a pak to bylo naprosto báječný v nějáký míře stéjný , ale přesto jiné a atmosféra celého tohoto filmu byla zcena fantastická jediné co mi na celém tomto filmu vadilo byl konec byl takový neúplný . ( 3.9.13/MAC ) ()

andrii

Byl varován, nedbal rad, překročil ten ďábelský práh. Už nikdy nevyjde z toho pokoje, epicentra zla v myšlenkách. Vyveden z míry sebejistoty. Na vlastní nebezpečí, ze zvědavosti. Stěny v pokoji ožívají přílišnou autentičností. Zužují se a rozpínají. Oheň, krev, mráz. Objekty a přeludy matou nás. Čas utíká, zvyšuje se tlak. Osvícen imaginací. Mimo naše chápání, poblouzněn zvraty temných vibrací. Orfický útok v mé hlavě? Jsem ještě naživu, v úzkostném dechu vystrašeným přízrakem, ve svěrací kazajce? Byl vystaven "pouze" vlastním obavám, donucen stanout předsudkům tváří v tvář, vyrovnat se s minulostí? Vnímá skutečnost nebo apokalyptickou sugesci mýtu zla, který obývá zapovězené kouty tohoto proslule obávaného místa? Tenze podivných myšlenek, smrtonosný, nevysvětlitelný flirt stínů vlastního podvědomí. Noční můra, halucinace, nebezpečný vír, který eskaluje a smrti se přibližuje? ()

Deyw

Tenhle film sem chtel videt pred hodnee velkou dobou a nejak mi unikal az sem si dnes na nej udelal cas...no zacatek slibnej vypadalo to moc dobre...ale bohuzel se ztoho stala hrozna slatanina ktera nemela ani hlavu.. :( skoda..herci hodne dobry.. ()

vesper001

„Vzpomínky si člověka neváží,“ zaznělo ve filmu 8 ½. „Někdy se člověk zlých vzpomínek nezbaví. Musíš s nimi žít,“ zaznělo v tomto. Některé jsou jako fúrie, přijdou bez varování-útočí bez slitování-zmizí beze stopy. Chcete s nimi žít, nebo si přejete odhlásit? ()

COF_666

Dobrý film. Už dlouho jsem nebyl tak napnutý jako právě u Pokoje 1408. John Cusack hrál dobře ale víc se mi líbil manažer hotelu v podání Samuela L. Jacksona. Celkově jsou to dobré 4* a doporučení všem kteří mají rádi napínavé a zajímavé filmy. ()

Triple H

Slušný horor, ktorý miestami diváka celkom schopne ťahá za nos. Videl som Director's Cut, ktorý bol podľa všetkého o kúsoček drsnejší a koniec bol negatívnejší ako v kino verzii. Cusack a Jackson veľmi slušní. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)