Izba 1408

Pokoj 1408 nemá moc hezkou pověst. Je to jediný pokoj hotelu Delfín, ve kterém se už téměř dvacet let neubytoval žádný zákazník. Není čemu se divit, když lze v jeho historických záznamech nálézt dvanáct sebevražd a třicet takzvaných „přirozených“ úmrtí. Když k tomu připočteme drobné nehody některých pokojských (záchvaty smíchu, záchvaty pláče, mrtvice, slepota), které pokoj udržovaly čistý a obyvatelný, není se opravdu čemu divit. Pan Olin (Samuel L. Jackson) jakožto ředitel tohoto malého newyorkského hotelu příběh pokoje 1408 velice dobře zná, a proto se všem případným zájemcům snaží pobyt v něm ze všech sil rozmluvit. Spisovatel Mike Enslin (John Cusack) se však psaním hororových povídek živí a nikdo a nic mu jeho noc v pokoji 1408 nevezme. Vždyť strašidelné pokoje jsou jen směšné hlouposti jako všechna ta místa, na kterých už strávil noc - o kterých psal. Navíc by mu chyběla jedna kapitola do jeho nové knihy. Vyzbrojen svým věrným diktafonem Sony se tedy vydává do čtrnáctého patra, které je ale ve skutečnosti patrem třináctým. Do pokoje 1408. Do pokoje, jehož součet čísel dává dohromady číslo třináct…

První verzi povídky 1408 Stephen King vůbec neměl v plánu dokončit, protože měla sloužit pouze jako dodatek v jeho částečně autobiografické kinze O PSANÍ, prý aby předložil konkrétní příklad toho, o čem v celé knize žvanil. Povídka však Kinga natolik pohltila, že ji dokončil a vydal jako součást audiokompilace BLOOD & SMOKE. Velice lákavého scénáře se pak chopil švédský režisér Mikael Håfström (ZLO). King sám říká, že povídka ho, zvláště v audiopodobě, opravdu děsí, uvidíme, jestli její fimová podoba bude děsit i nás. (3DD!3)

MATADOR

John Cusack se snaží sebevíc a v některých chvílích je to opravdu bravurní,ale v některých chvílích se docela nudíte.Občas se přichomýtne Samuel L.Jackson a řekne,že do toho pokoje nemá chodit.Zkrátka chvilkama zajímavé, chvilkama nikoliv. ()

Falconica

Rozjezd byl slušný, náraz tvrdý. Začátek navodil atmosféru kvalitního skorohororu. Neviditelný nepřítel, pouze pár nepřirozených jevů. Přeložený toaletní papír, odpočítávající budík…Blažila jsem si:“Áno, takhle nějak má vypadat horor. Nic nevidim a třesu se jak ratlík“ Dokonce jsem se bláhově domnívala, že by to nakonec třeba mohlo být lepší než Záhada Blairwitch…ale pak se tam objevila nějaká jetá „holografická projekce“ jakéhosi týpka, navíc měla nějak mizernej signál, takže byla dost zrnitá.( Ne že bych snad někdy viděla skutečného ducha, ale takhle určitě nevypadají. K stvoření něčeho takového by bohové museli mít dost nejapný smysl pro humor.) S pokračujícím průběhem se tam ti černobílí exoti začali nějak nebezpečně rojit- a to už jsem nevydržela a otráveně přeskočila zbytek filmu až na konec, abych aspoň ten nezmeškala. Kam až můžu soudit(ani si nemyslím, že bych toho dějově nějak zásadně moc promeškala), tak i ten stál nanejvýš za zrezlej hřebik. ()

salalala

Takové nic moc. Začátek je velmi solidní a napínavý, od určité chvíle se to ale zvrhne a bohužel se nedaří moc zaujmout. Je to huštění jedné záhady na druhou, překombinované a nijak zvlášť napínavé. V podstatě hrozná blbost, kterou se režisér snažil asi dělat něčím víc, než měla být. Samuel L. Jackson je dost dobrý, na druhou stranu, jak už tu někdo psal, jeho roli by zvládl kdokoli jiný. Cusack mě překvapil a vzhledem k tomu, že nepatří mezi mé oblíbence, jsem skutečně ocenil, že utáhl celý film sám. Zvládl to dobře. Ostatní asi nemá cenu komentovat. Pro mě čistý průměr. Nic víc, nic míň. ()

willow666

Nuda. Nevím, jestli to měl být pokus natočit další Osvícení, ale pokud ano, nevyšel. Účelem hororu je strach, ne? Tak já jsem se nebála ani chvíli. Bude asi lepší si přečíst knížku, King je skvělý vypravěč, režisér ovšem jeho kvality ani zdaleka nedosáhl. Kingovy romány a povídky prostě vždycky trpí, když je netočí Kubrick. ()

kajas

Z celého včerejšího večera (9. května 2009) rozhodně nejlepší film. Po dokumentu o "božském Kájovi" a dost hrozném "Mr. Johnson" jsem doufala, že teď už se vážně nudit nebudu. To, že jsem neusnula před koncem, přisuzuji neustálému napětí a čekání, jestli tu hodinu přežije. John Cusack má na horory vážně talent ("Identita"). A vůbec, "Pokoj 1408" se mi opravdu zamlouval, jako mrazivý hororový thriller super. Stephen King je opravdu génius. ()

Colonist

V jednoduchosti je krása. Tento film nepotřebuje originální zápletku, vystačí si hravě s jednou z klasik hororového žánru - příběhem o strašidelném hotelovém pokoji. Co na tom, že je to klišé a něco podobného jsme už viděli mockrát, když se řekne "strašidelný pokoj", tak každý očekává přesně to, co se děje v tomhle snímku. Halucinace. Lekačky. Věci, které nejsou skutečné. Duchy. Šálení smyslů. Matení mysli. Prostě to vypadalo přesně tak, jak jsem si u úvodních titulek představoval, že to bude vypadat (to není výtka). A vůbec mi nevadí, že některé momenty byly předvídatelné. Nemůžu říct, že bych se vyloženě bál a krev v žilách mi při sledování taky netuhla, ale napínavé to bylo. John Cusack byl dobrou volbou do ústřední role. Ať už se jedná o strach, šílenství, smutek nebo smíření, já mu to věřil. A bavil jsem se. Rozhodně to mělo něco víc, než ty typické tříhvězdičkové horory na jedno zhlédnutí, takže přihazuji i tu čtvrtou. Pozn. viděl jsem oba konce a ten temnější považuji za mnohem vhodnější. ()

L_O_U_S

Příjemná strašárna, která má své nejsvětlejší chvilky mezi příchodem do pokoje a zazděním oken. S tím, jak je pokoj postupně demolován a přichází rodinná tematika, ztrácí film šťávu, která se vrací až s vyresetováním hodin. Sledováno s "nelekacím" koncem a českým dabingem - podobnost Johna Cusacka a Martina Zounara čistě náhodná? :-) (566.) ()

Skip

Docela nuda tenhle horor o jednom dosti zdivočelém pokoji, ve kterém se dobrovolně ubytuje pisálek, co nevěří na nadpřirozené jevy, takže se pak nestačí divit. ()

Lennnnna

Oproti teenage hororům a nevalným lekačkám z poslední doby přináší Pokoj 1408 svěží vítr do atmosferických hororů, s několika opravdu chytrými a originálními momenty, které na mě zapůsobily. Ve zbytku je to ovšem trochu horší, co naplat John Cusack má nelehký úkol - odehrát většinu své role buď přilepený k podlaze nebo ke zdi a strašidelný pokoj hodí něco pořádného do placu většinou přesně ve chvíli, kdy už divák balancuje na hranici znuděnosti, jinak zůstává jen dost "divným" - chvíli mu praskají stěny, chvíli v něm sněží, ožívají obrazy.... vizuální orgie ze závěru filmu jsou pak tak trochu nad mojí hlavu (tady se někdo potřeboval setsakramentsky trikově vyřádit a následný Misch Masch z toho vzniklý byste nenašli ani ve Veletržní), což je trochu škoda, protože minimálně z první půlky na mě dýchl závan starých časů a někdo tu měl hezky nakročeno k úspěchu i bez řezníka s motorovou pilou....na 100% to nevyšlo, ale nevadí. Bát se sice s největší pravděpodobností nebudete, ale atmosféru oceníte. ()

fmash

Docela dobrá mysteriózní podívaná s prvky, které mám rád: tajemné místo uprostřed města, zacyklená realita, prolínání dimenzí, občas slušné mrazení v zádech. Bohužel mě to nějak nedokázalo vtáhnout, a to včetně předpokládaného dvojakého konce. Lepší trojka. ()

dyfur

......takže duchovia existujú....asi nie som pravý fanúšik hororov,alebo to čo si myslím,že mal by byť horor je vlastne rozprávka navlečená do hororového obleku....nie....nie je potrebné si pozrieť ešte raz.....a S.L.J. je tam len epizódkar..... ()

maverick10

No ja se bal. Tento ucel film splnuje. Hororovy prvky pan reziser zvladnul. Desive zabery z te vetraci sachty donutili me vlasy zmenit barvy mych vlasu v sedou :-( Ovsem od te doby co si Mike Enslin myslel ze se mu to zdalo a probudil se na plazi to ztraci stavu a jako by dosli napady. A je to skoda. Ten konec uz je zcela ve stylu Hollywood. Skoda, rozjezd byl dobrej. ()

SonG

Něco mi tu nehraje......První polovina naprosto bez chybičky, jak se ovšem film přehoupne do druhé půlky, měl jsem chuť zařvat STOP!!!Film ztratil tu atmosféru horroru, vystřídal ji jen chaos.....Rozporuplný film, ktarý ve mě nezanechá ani tu průměrnou vzpomínku. ()

ilemas odpad!

Nechápu,jak někdo může tak stupidní film hodnotit pěti hvězdičkami. Ještě že jsem se nenechal zlákat jít na to do kina. Tušil jsem, že to bude blbost,ale taková? Ztráta času. ()

gumli

Na to,že je to filmová adaptácia poviedky od Stephena Kinga,tak je to určte nadpriemer.Je to ale skôr taký psychohorror.Žiadny zombíci,netvory a podobné nadprirodzené bytosti.Aj keď to nie je určite najlepší film čo som kedy vide,nemôžem naňho povedať nič zlého.Veľa vzrušenia a napätia,psychologická hrôza,hodne zvratov.Tento film ale nie je len horror,zároveň je o človeku,ktorý stratil svoju malú dcérku,o jeho veľmi zložitých vzťahov so svojou ženou,máme tu do činenia s človekom ako takým.Hlavný hrdina je konfrontovaný s udalosťami svojej vlastnej minulosti,ktoré ho doviedli až na pokraj šialenstvá.Film,ktorý sa oplatí vidieť. ()

BoredSeal

Director's cut: Výborná adaptace krátké celkem bezvýznamné povídky od Kinga, hodně založená na lekačkách a zvuku, ideální pro domácí kino. Charismatický John Cusack snadno získává sympatie pro jeho cynického hrdinu. ()

honajz2

Stupňující se napětí a atmosféra, zajímavý příběh, který nebyl debilně zakončen, co víc si přát? Bylo tam pár divných scén, ale to je tak všechno, co bych filmu vytkl. ()

kombajn

Za scénu a otočku na poště tomu dám 4 *, i když se mi to zdál spíš průměr, na drouhu stranu John Cusack rozhodně není tuctový herec a protože větší část filmu leží jen na něm, je fajn, že to uhrál. Jak tu někdo předeslal, Kingovi adaptace dopadají různě a často spíš hůře než lépe. Tenhle film si asi nebudete pouštět každé Vánoce, ale poprvé by vás urazit neměl. Pokud milujete horor, jasná volba. A to že je to roztahané? Pusťe si nějaký starší ruský film nebo třeba Kubrickovu Odyseu, schválně. Pomalejší tempo někdy neusí být na škodu... ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (viac)

Šanghajské spiknutí

Šanghajské spiknutí

03.12.2007

...nebude pokračováním dvoudílné šanghajské série Jackieho Chana a Owena Wilsona, to jen narážíme na jistou podobnost námětu válečného thrilleru Shanghai s noirovým experimentem Stevena Soderbergha… (viac)