V japonském velkoměstě dojde k sérii sebevražd, které jsou spojené faktem, že obětem před smrtí někdo zatelefonoval z čísla 0. Mladá detektivka zjistí, že volající osoba takto vraždí lidi v jejich snech. Požádá proto o pomoc mladíka, který také dokáže vstupovat do lidských snů, ale sám pomýšlí na sebevraždu. Formálně i tematicky radikální autor Shinya Tsukamoto spojil svůj drásavě fyzický filmový styl s hororovým žánrem. Vytvořil tak dílo, které intenzifikuje motivy japonských hororů z doby po mezinárodním hitu Ring a obohacuje je o hloubku i přesah. V jeho temné vizi světa lidé apaticky proplouvají mezi chladnými zdmi velkoměsta a své úzkosti přenášejí do snů, které tak namísto úniku z reality přinášejí ještě větší utrpení. (oficiálny text distribútora)

Redi

Otřesní herci (samozřejmě mimo role, kterou si "nečekaně" střihl sám režisér) jak z telenovely mě celou dobu děsně iritovali a zabíjí tento guláš nejprofláklejších prvků východního hororu, který naštěstí 3x rychleji stíhá křísit Shin'ya Tsukamoto jak režijně, tak herecky. ()

Antek

Těžké psycho :-) Že ti šikmoocí lidé (Japonsko, Čína atd.) točí vynikající filmy, jsem věděl odjakživa -- ale že mi skoro pokaždé uštědří knock-out, na to se nepřipravím nikdy. Jako správní šéfkuchaři vám připraví žánrový chod, který chutná přesně tak jak má, ale navíc vám podsunou nějakou tu existenciální otázku (jakoby se nechumelilo). Nightmare Detective se tváří jako klasická kriminálka o pátrání po bestiálním vrahovi, ale kriminálka tak divná, že se zdání začne bořit hned v prvních minutách. Je to především příběh o bolesti, paměti a smíření ... a nějakých těch nočních můrách. To zipexx: Zkus jim dát šanci :-) ()

pabulator

Naprostý souhlas s Bebacek jebák hlavní hrdinky byl i pro mě nečím magický a nemohl sem z něho spustit oči jelikož se ve filmu vlastně nic pořádného nedělo a nechápu pochvalné komentáře typu jakou má film hustou atmosféru třeba na takový Shutter nemá ani ve snu(celý fim byl fakt asi jenom zlý sen) A pokud by ten beďar slečně detektivce při nějaké efektní lekačce aspoň praskl dal bych i hvězdičku navíc takže po Bullet Ballet a Tokyo Fist naprosté zklamání Tsukamoto ()

Brain-D

nestačím se divit. Tsukamoto natočil lepší verzi Freddyho z Noční můry v Elm street a to bez srandy. Tema: Přemýšleli jste někdy o sebevraždě ? - Tsukamoto vám ji tady splní velmi rád i se při tom pěkně nadlábne. Jinak nechci to moc rozebírat, poslední dobou je vždy silný nápat utopen v nudných i velmi zajímavých uměleckých scénách viz. Vital. Jinak Tsukamoto je opravdu "těžce" ohodnotitelný režisér. ()

VanTom

Drsná hororová krimi o pátrání po masovém vrahovi, který vraždí skrze sny. Atmosféra je opravdu hutná, scény vražd hodně krvavé a naprosto zběsile nasnímané, temné vyznění snímku navíc podtrhuje zabývání se japonským "fenoménem" (skupinových) sebevražd. Přesto jsem nikdy nebyl úplně vtažen a chvílemi se i docela nudil. ()

Matts

Kvalitní děsivá podívaná. Tento horor rozhodně nekazí jméno japonské kinematografii, která právě v tomto žánru vyniká. Je zde dobře využito tématu snění - zobrazení nočních můr je zde skutečně věrné a velice působivé. Film se mi zavděčil hlavně tématem, které konečně vynechává již dost otřepané téma - posmrtnou pomstu bledých, klátících se brunetek...Za zmínku stojí určitě i zvuková stránka, která je zvlášť v dramatických scénách skutečně poctivě propracovaná. ()

Cracker

Temné, napínavé, nechutné, strašidelné a hlavne poriadne krvavé. Akumu tantei mi ukázal, že Tsukamoto Shinya vie okrem svojrázneho herectva taktiež aj solídne režírovať. Sny a vraždenie, téma na ktorú sa už pár podobne ladených filmov natočilo. Táto hororová detektívka ich však všetky s ľahkosťou schová do vrecka. Nieje to síce niečo, čím sa dá pýšiť, ale napríklad pri takej Nočnej more z Elm Street som v polke zaspal... Takto dobrý hororovo-mysteriózne-thrillerový snímok mohol vzniknúť naozaj len v Japonsku a nikde inde! Štyri hviezdičky sú okrem práce scenáristov a kulisárov, takisto aj za skvelú hudbu, hektickú kameru a (niektoré)herecké výkony. ()

Scytale

Film hypnoticky strhujici ve vizualni a zvukove rovine, ale pribehove jde o "klasicky" japonsky horror pocatku 21.stoleti jako Zmeskany hovor nebo Nenavist. Urcite doporucuji ke shlednuti a to hlavne pro bravurne natocene snove sekvence, kdy hruza a terror jsou opravdu hmatatelne diky Tsukamotove epilepticky divoke kamere a perfekne synchronizovane zvukove ruchove strance. Nicmene uctivaci Tsukamotova filmu TETSUO budou pravdepodobne zklamani. 3,5* ()

Al44...

Tento snímek má dvě tváře. Ta lepší je o výborné atmosféře, zvukových efektech a velmi dobrém hlavním představiteli, který umí vstupovat do myšlenkového nitra ostatních lidí. Ta druhá a horší je bohužel o tom, že celý film se po slibném začátku stává značně nepřehledným a zmatečným. Některé scény se mi totiž zdály nedotažené nebo nedostatečně vysvětlené. Po shlédnutí tohoto filmu jsem měl tedy spíše rozporuplné pocity. ()

flu

Ou, ou... tak tímhle žánrovým exkurzem do vod asijských duchařin Cukamoto opět trefil hřebík přímo na hlavičku a jen tak mimochodem dokázal, že mu většina ikon tohoto pseudožánru nesahá ani po kotníky. Navíc si kromě režie střihnul zase jednu ze svých psychopatických postav a jeho výkon je zejména v závěru filmu parádní. I přes jistou schematičnost postav a j-pop hvězdičku hitomi v hlavní roli, nemohu dát méně než 4* ()

Sinusiridum

Všechno, co japonci tak rádi, na jednom místě : potrat, dlouhý vlasy, mobily, sebemrzačení a suicidální emolidi - mělo to pár pěkných chvilek....aleeeeee taky to chvílema nudilo, herci u mě moc sympatií nevzbudili, zůstala jsem k nim chladná. Na čtvrteční večer dobrá zábava, ale asi nebudu ani vzpomínat ani to nemusím vidět znovu, prostě jeden z těch "japonských" hororů. ()

intro

Moje první filmové setkání s tímto režisérem a hned musím dát plný počet. Po dlouhé době sem viděl opravdu hororovou podívanou s velmi děsivou atmosférou. ()

HanzoBureshi

Co se stane, když Šin'ja Cukamoto vytvoří film o vraždění ve snech, který je obalený v kabátu One Missed Call? Dostaneme docela slušnou podívanou, které by mohl Freddy Krueger jen závidět. Má to několik dobrý věcí. Tou první je, že tu není žádný náznak na komediální stránku. Je dobré, že se jedná o kriminální případ, do kterého se musí připojit i neobyčejný člověk a provádět neobyčejné věci. Hudební podkres se též suprový, už jen to klasický vrzání nebo hlasy mě vždy dostanou. Je tu suprová kamera, díky které vždy uvidíme ždibec monstra, který je i díky zvukům opravdu creepy. Detektivka byla docela fajn postava. Ke konci jsem byl sice chvíli mimo, než jsem poznal, co je realita a co sen, ale je to celkem povedené. Mé hodnocení: 7/10 ()

necrosrandist

Nevím... nevím co si mám myslet a to je u Tsukamota už podruhé. Ačkoliv námět je hodně zajímavý, nedokáže ho film zcela přesvědčivě zužitkovat. Zítra si na to nevzpomenu, bohužel. Zatím je tedy u mě Tsukamoto jeden dlouhý videoklip, což nemusí být nutně na škodu, jenže to musí mít nějakou příhodnou stavbu a rozumnou stopáž. Dostane ještě jednu šanci a potom má utrum :) ()