Shark

Krimi / Dráma / Mysteriózny
USA, (2006–2008), 27 h 40 min (Minutáž: 42–44 min)

Tvorcovia:

Ian Biederman

James Woods, Danielle Panabaker, Sophina Brown, Sarah Carter, Jeri Ryan, Henry Simmons, Damaine Radcliff, Kevin Pollak, Mini Anden, Sam Page, Jordan Belfi (viac)

V arogantním a věčně sarkastickém špičkovém obhájci Sebastianu Starkovi se jednoho dne hne svědomí. Už dál nechce pomáhat osvobozovat zločince, ať už za jakékoliv peníze, a tak vloží svůj právnický um do služeb okresní prokuratury. Své způsoby ale příliš nezmění... (oficiálny text distribútora)

agathon

neco mezi Dr. Housem a Perrym Masonem, s hereckou, filmovou i narativni inteligenci soucasne serialove spisky, ncimene zadny prelomovy pocin, alespon pro me.... ()

lilina133

Určite nie všetky časti dosahovali 5 hviezdičkovú úroveň, avšak záverečná prvej série (a dúfam, že nie poslednej:-)) prekonala všetky moje očakávania...Klobúk dolu, že občas skutočnú vynaliezavosť vidno aj v šedých seriálových vodách...Shark určite patrí k ich oživeniu.James Woods je skutočný "žralok" s neuveriteľnou charizmou, ktorý s prehľadom zatieňuje zvyšné osadenstvo...A navyše spestrenia v podobe trápenia sa s teen dcérkou mu dáva ľudskejší rozmer...Veď každý sme len človek aj "žralok súdnych siení" pán Shark... ()

Scar

Možno sa niekomu bude zdať moje hodnotenie prehnané, ale stojím si za ním. Je to seriál, na ktorý sa teším celý týždeň. Žeby to bolo tým, že nepoznám toho vášho sto krát omielaného a porovnávaného Housa? Možno. Potom sa ale naskytá otázka, prečo recenzista má stále potrebu niečo porovnávať? Ak by som k tomu kroku pristúpil aj ja, tak napíšem že všetky CSI môžu iba závidieť herecké talenty, ale aj jednoduchosť príbehov a riešení. Pri žiadnom rozlúsknutí prípadu som sa necítil oklamaný, ako sa mi to pri CSI stáva, keď ich ľudia nachádzajú dôkazy primitývnymi náhodami. Niečo na úrovni Monka a Kostí. Užívam si to. Premýšlam, či tie slabé hodnotenia nebudú náhodou spôsobené českým dabingom. Slovenský stojí za to a je i dosť invenčný. ()

Ravi

Na tomhle seriálu je jedna skvělá věc. James Woods. Ale pak, ... nevím. Některé díly byly zajímavé - hlavně ty první. Hrozně to ztrácí šťávu. 60% = 3/5 ()

Ichabod

Škoda tohoto seriálu po dvou sezónách, James Woods je výbornej záporák a ještě lepší "House-like" klaďas a případy i když patřily mezi okoukanější v seriálových soudních síních, tak vyšetřování jej dost ozvlaštňovalo. ()

Mr.Floyd

Mix Matlocka a Dr. Housa nie je podľa mňa až tak podarenou kombináciou, ale som presvedčený, že sa to mnohým bude páčiť. Pre mňa nie je tento seriál ničím výnimočným. ()

Paity

Kolik už takových seriálů o "právnících" vzniklo. Řekl bych, že nepočítaně a hlavně po úspěchu Ally McBeal. Úžasné ale hlavně je, ten vyumělkovaný problematický vztah žraloka s dcerou, kterou vychovává sám bez matky. Tohle je už tak zběhnuté klišé, že to snad ani nemůže být pravda. ()

BuddyO

Pilot Spike Leeho byl bezkonkurenční. Pilotní díl mi sice silně připomínal stylem Dr.House, ale to je zase věc druhá. Spikeova režije si prostě zaslouží jedničku s hvězdičkou. Jsem zvědavý, jak se seriál dále vyvíjel bez něho. ()

jasiska

Po obsahovej stránke taký normálny, ničím nevyčnievajúci seriál z prostredia súdnej siene. Čo z neho robí nadpriemer je hlavná postava - Sebastian Stark perfektne zahraný Jamesom Woodsom. Shark sa nehrá na spravodlivého, morálneho a nechce byť ani sympatický. Ide mu iba o víťazstvo za každú cenu. Za normálnych okolností by to asi nebolo chvályhodné, ale občasné srdcervúce pohľady na mladé vdovy a siroty mu pridávajú aj ľudský rozmer a keď si ešte uvedomíme, že stojí vždy na tej správnej strane (to by bola aká blbina, aby v seriáli prokuratúra obžalovala niekoho nespravodlivo:-), tak mu jeho bezohľadný prístup ľahko odpustíme, ba priam si ho obľúbime. "Pravda je relatívna. Vyberte si tú, ktorá vám vyhovuje." ()

bery71

Shark = kriminální Dr. House II. Proč? Protože si utahuje z podřízených i nadřízených, protože ho víc zajímá práce než lidé, protože je sarkastický a protože se to rychle omrzí. Navíc scénáře jednotlivých dílů nejsou nic moc. Režie je mdlá. A stírání ostatních není vůbec tak zábavné. Dr. House by první. Shark je druhý. ()